Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספק כח פנימי של מסך LCD - זקוק לעין מקצועית של אלקטרונאי (תמונות בפנים)

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

... אני ממליץ לא לעשות דוקטורט על שיטת המדידה ולהחליף. אם זה לא יפתור את הבעיה (ואני בספק) נתקדם הלאה לפחות לא תהיה לנו חוסר ודאות לגבי תקינות הקבלים.

שמחתי לשמוע.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חודש מאוחר יותר...

עדכון 2:

חודש אחרי שהמסך עבד רצוף מסביב לשעון, שוב הוא שבק חיים.

בדיקה נוספת הראתה ש 3 קבלים מתןך החמישה שהחלפתי, שוב התנפחו.

אממה, הפעם הצטרף לחגיגה קבל נוסף שלא הוחלף פעם שעברה וגם לא היה נפוח דאז. הפעם הוא התנפח. זהו קבל של 470uF שנמצא ממש בפינה.

החלפתי ארבעה קבלים (הפעם...) והמסך חזר לעבוד כחדש.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקבלים התנפחו שוב פעם אחרי חודש אז או שהם באיכות סינית יירודה מאוד ובעלי התנגדות טורית גבוהה מאוד (ESR) או שקיימת בעיה אחרת במעגל שגורמת

להרס הקבלים.

קבלים באיכות טובה תוכל לרכוש אצל הבוכרי בת"א (קבלים בעלי ESR נמוך שהוא מחזיק במיוחד עבור מחשבים/מסכים).

לי יש 3 מסכים שעובדים מסביב לשעון כמעט 24/356 כבר מספר שנים ועדיין לא החלפתי אף קבל (מסכים תוצרת DELL).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כבר החלפתי מס' פעמים את הקבלים במסך 22" הישן שלי, וכמו אצלך הקבלים הזולים היתנפחו אחרי פחות מחודשיים, אז הלכתי וקניתי קבל יקר שעלה כ15 שקל ליח' ומאז כבר שלוש שנים לא הייתה בעיה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד חשוב למדוד את הקבלים לפני ההלחמה, רכיבי אלקטרוניקה מזוייפים זה דבר נפוץ מאוד.

על כל הקבלים מודפס LOW ESR ו-105 מעלות, כן בטח, בחלומות הלילה.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלים האלו עובדים במוניטור שתיקנתי לפני שנתיים וחצי ללא כל בעיה. או שבאמת יש בעיה במעגל (עם כי,שימו לב, קבל אחד נוסף הצטרף הפעם לחגיגה ונפח את נשמתו - ובפעם הקודמת לא הוחלף כי מצבו היה טוב) או שבאמת נפלתי על קבלים לא משהו.

ימים יגידו...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר רק לא קבלים של capxon , או בשמם המוכר crapxon.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאפסון זה המיץ של הזבל, ויותר מחצי מהם מזוייפים.

כמו כן, התכנון של המעגלים הללו הוא ממש מטומטם, הסיניים תמיד שמים את הקבלים צמוד לצלעות הקירור, אם אפשר, תלחים את הקבלים רחוק כמה שאפשר מהצלעות, תשתמש בכל האורך שהרגל מאפשרת לך, לא לשכוח לשים שרינקים על הרגליים.

זה אולי יראה פחות מקצועי, אבל יחזיק יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד חשוב למדוד את הקבלים לפני ההלחמה, רכיבי אלקטרוניקה מזוייפים זה דבר נפוץ מאוד.

על כל הקבלים מודפס LOW ESR ו-105 מעלות, כן בטח, בחלומות הלילה.

נשמח אם תסביר לחברי הפורום מה (ואיך) צריך למדוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדידה של הקיבול, נעשה עם כל מולטימטר בסיסי פלוס, כבר יצא שקניתי קבלים חדשים שהקיבוליות שלהם חורגת ב-40 אחוז ממה שהיה מוצהר.

מעבר לזה, לא לקנות קאפסון, לא חייבים לקנות פאנסוניק, אבל לא קאפסון, ככה יהיו לך פחות סיכוי לקבלים שהם מזוייפים או בכלל DOA.

העניין הוא שעל כל הקבלים שתקנה בזול כתוב LOW ESR ו-105 מעלות, לא צריך להאמין לזה באופן עיוור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלים האלו עובדים במוניטור שתיקנתי לפני שנתיים וחצי ללא כל בעיה. או שבאמת יש בעיה במעגל (עם כי,שימו לב, קבל אחד נוסף הצטרף הפעם לחגיגה ונפח את נשמתו - ובפעם הקודמת לא הוחלף כי מצבו היה טוב) או שבאמת נפלתי על קבלים לא משהו.

ימים יגידו...

איציק

אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו.:shock:

מראה חיצוני של הקבל יכול להטעות מכיוון שקבלים משנים את ההתנגדותם הטורית השקולה לאורך זמן גם מבלי שהקבל זולג או מתנפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדידה של הקיבול, נעשה עם כל מולטימטר בסיסי פלוס, כבר יצא שקניתי קבלים חדשים שהקיבוליות שלהם חורגת ב-40 אחוז ממה שהיה מוצהר.

מעבר לזה, לא לקנות קאפסון, לא חייבים לקנות פאנסוניק, אבל לא קאפסון, ככה יהיו לך פחות סיכוי לקבלים שהם מזוייפים או בכלל DOA.

מדידת קיבול של קבל לא ממש עוזרת בכדי להסיק מסקנות על טיבו של הקבל. רק מכשיר אחד נותן ההערכה טובה לגבי איכות הקבל וזה מד ESR.

חריגה של +/-20 אחוז מהערך הנקוב של הקבל זה דבר נורמלי לחלוטיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אבל כמעט כל חובבן מחזיק מולטימטר עם יכולת מדידת קיבול, רק אלו שעוסקים בזה מחזיקים מד ESR, לכן לא הזכרתי את זה.

וזה היה 40 אחוזים תמימים, מתוך 50 שקניתי, 20 היו הרבה מחוץ ל-20 האחוזים.

מאז אני מקפיד לבדוק לפחות את הקיבוליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...