Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספק כח פנימי של מסך LCD - זקוק לעין מקצועית של אלקטרונאי (תמונות בפנים)

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא הייתי מחליף ערכי קיבול מבלי להבין את המעגל כולו (ומי בכלל רוצה לנבור ולהנדס אחורה מעגל סיני מעפן?, עובד?, יופי), רוצה לתת למעגל יותר "אוויר לנשימה" תחליף לקבלים איכותיים ותעלה דרגה מבחינת המתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם רוצים להאריך את אורך החיים של הקבלים אשר עובדים בסביבה חמה רצוי לבחור בקבלים המסוגלים לעבוד בטמפ' גבוהה יותר ולאו דווקא מתח עבודה גבוה יותר.

אם העלאת קיבול הקבל שברוב המקרים ממש לא ישפיע לרע על תפקוד המעגל במקרה של ספק כוח ממותג מכיוון שקבלים בעלי קיבול גדול יותר תמיד ה-ESR שלהם

קטן יותר מקבלים בעלי קיבול קטן יותר לכן הם התחממו פחות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים קבלים שמדורגים ל-105 מעלות זה ברור, לקחתי בחשבון שהקבלים שיש לו שם מדורגים ל-105 (כי על כל הקבלים המעפנים ברבע סנט שמשתמשים היצרניות של הספקים כתוב 105 מעלות בלי שום קשר) והקבלים החדשים שהוא יקנה יהיו גם כן מדורגים בהתאם, בין אם הם יהיו אמיתיים ואיכותיים או לא.

ולהתחיל להנדס ולבנות מחדש מעגל סיני מעפן שנראה גם ככה כאילו הוא הולחם מעל איזה כיור מטבח באיזה חדר אחורי של איזה מרתף בסין העממית, נראה לי באמת מיותר.

ולהתחיל להרים ולהוריד רכיבים מהלוח בשביל ניסוי וטעייה זה לא רעיון טוב, כי מתישהו איזה פד יתרומם.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בדקתי את הנושא: הקבלים של ה 1000uF 25V -> כל זוג קבלים עובד במקביל.

אני לא זוכר אם הקבלים המקוריים היו 16V או 25V, מה שבטוח שאלו שהרכבתי הם 25V.

עד שיגיעו הקבלים שהזמנתי, היום בשביל הספורט החלפתי שוב את הקבלים

מעדכן:

באופן לא מפתיע מהזמנות שאני עושה מ UK, קניתי את הקבלים בשבוע שעבר בתאריך 17/6/2014.

שבוע בדיוק לאחר ההזמנה - היום בתיבת הדואר חיכתה לי מעטפה קשיחה עם הקבלים בפנים :)

החלפתי את הקבלים והמסך חזר לתפקד כרגיל (כיבוי והדלקה תקינים וכו').

המסך עובד 24/7 כך שאשאיר אותו לעבוד ונראה מה יקרה עוד חודש\חודשיים וכו'...

השירשור הזה עוד יתעדכן... :)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם רציתי לחלוק משהו רלוונטי.

התמונות המצורפות הן מכרטיס בקרה של מכונת כביסה בת שנתיים של אמא שלי.

המכונה עדיין באחריות, אבל היום הכל אלקטרוני והחלטתי לחסוך לאמא שלי את הויאה דולורוזה של מצעד הטכנאים הרגיל ואת "החלק יגיע עוד חודש", "הביאו את החלק הלא נכון, חכי עוד חודש" וכו' עד שעוברת האחריות ולנסות לטפל בבעיה בעצמי.

החלק המכני מאוד פשוט, ולכן החשד נפל על הבקר.

כשאני מדבר על איכות סינית ומעגלים שנראים כאילו הם הולחמו בחדר האחורי של איזה מחסן בסין, אני מתכוון לזה:

PICT0872.JPGPICT0877.JPGPICT0881.JPGPICT0882.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה שאיפה המשרדים הראשיים של החברה נמצאים (זה יותר שיקול של תיכנוני מס של החברות מעבר להכל), היצור מתבצע בסין, כל הייצור.

ובדיוק ככה זה נראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיותר מפליא אותי בכל המעגלים אם ההלחמה הירודה הזו זה איך הם באמת בסופו של בר עובדים(לפחות לתקופה קצרה :-))

אצלי יש גם בעיה עם קבלים- מדובר על פלאזמות של LG שמפתחות את רעש הפיקסלים הצבעוניים שמשתוללים, בהתחלה בקושי רואים אבל בהמשך באיזורים כהים הם בילתי ניסבלים.

הבנתי שזה ביגלל החום הרב שהורס את הקבלים שצמודים לגופי הקירור, זו הפלאזמה השניה (הדגם עם ה600HZ) , אורך חיים בשימוש שלנו הוא כ4 שנים עד שהתופעה מתחילה :-(.

חבל שמראש לא שמתי *** על האחריות ולא הוספתי מאוררים (ראיתי פלאזמות יקרות שכן יש להן).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

בעקבות השרשור הזה החלטתי גם אני לנסות, המסך שלי של חברת "nu" מדגם W921A, התחיל לעשות רעשים מהרמקולים, ואח"כ הוא היה מפסיק לעבוד מידי פעם, עד שלפני יומיים הוא הגיע למצב שלאחר לחיצה על כפתור ההפעלה המסך היה נדלק לשניה ונכבה, פתחתי את המסך, הוצאתי את הכרטיס שלו, ראיתי 9 קבלים נפוחים

7 מהם בקיבול של 330MF מתח של 16V של חברת capxon

ו2 מהם בקיבול של 470MF מתח של 35V של חברת zonkas

קפצתי לכשיוף אלקטרוניקה ברחוב המלך ג'ורג' 5 בירושלים עם הכטיסים, המוכר במקום ראה את הקבלים והביא לי חדשים, את ה7 הוא הביא לי מאותה חברה ואותם נתונים, וה2 הנוספים עם נתונים זהים, למעט הגובה והחברה שמייצרת אותם, החדשים היו קצת יותר גבוהים, וחברה נראה שלי שגם הם capxon - לא הסתכלתי עליהם לפני.

החלפתי אותם, משום מה עם ה7 היה לי קצת קשה אבל עם ה2 הלך לי ממש בקלות.

ונכון לעכשיו המסך חזר לעבוד כמו גדול, בלי רעשים, ובלי לכבות את עצמו.

ותודה לפורום ולחברי הפורום שעזר/ו לי בנושא.

דגם המסך.jpg

הקבלים שהוחלפו.jpg

מיקום הקבלים על &#.jpg

עריכה אחרונה על ידי kobi.idan2

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב גם אני אשתף.

לפני כשבוע ה LG בת ה 8 לא רצתה להידלק. אחרי חיבור לחשמל שומעים קליקים למשך כדקה ואז כלום.

עם %0 ידע במעגלי חשמל ו 100% סקרנות פתחתי את הטלוויזיה ( איזה 70 בורג על טלוויזיה של 37 אינצ' לעזאזל!!).

אחרי קצת קריאה בפורומים הבנתי שמהתסמינים שיש ככל הנראה הבעיה בלוח ה POWER SUPPLY וצריך לחפש קבלים נפוחים.

חיפשתי, מצאתי אחד וירדתי כולי שמח וגאה בגילוי שלי אל מתקן הטלוויזיות באזור אחרי המלצה עליו מחבר.

נכנסתי הראיתי לו את הלוח והצבעתי על הקבל הנפוח כדי שיחליף לי אותו. אחרי דקה וחצי (אולי אפילו פחות) הוא החזיר לי את הלוח עם הקבל החדש.

"כמה?" אני שואל בזמן שאני מושיט יד אל כיס הכסף הקטן.

"מספיק 50 שקלים" עונה לי.

:|

הוצאתי את היד מהכיס הקדמי והכנסתי לכיס האחורי איפה שהארנק עם הקצת יותר כסף.

חזרתי עצבני ובהרגשת פראייר הביתה.

כמובן שהטלוויזיה לא עבדה והבעיה נשארה אותה בעיה. קליקים ומסך שלא נדלק.

חזרתי אל הבחור עם הטלוויזיה מורכבת הפעם אבל הוא סירב לקבל אותה לבדיקה בטענה שהיא ישנה והחלקים שלה יקרים ואי אפשר לדעת איזה חלק לא עובד בה מבלי להחליף קודם.

חזרתי עוד יותר עצבני הביתה.

בסוף מצאתי פה מוכר שמוכר אל כל הלוח במחיר של 170 שקלים:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-testing-work-RT-37LZ30-power-supply-board-6871TPT292B/32410238160.html

הזמנתי בתקווה שהלוח הזה הוא הבעיה.

עוד משהו כמו 6-8 שבועות אני אדע..

פתגם סיני אומר: "אנשים ג'אחרים מזהים תגובות כג'אחריות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הבעיה כשהלקוחות אומרים לבעל המקצוע בדיוק מה הם רוצים, את האבחנה הם כבר ביצעו בעצמם, לא לדאוג.

כשעסקתי כעצמאי בתחום המחשבים היו לי כל מיני חכמולוגים כאלו שהזמינו אותי להתקין מודם של 100 מגה בשביל פנטיום 4 (כי הם יודעים שזה מה שיעשה את המחשב שלהם מטוס, ושאני לא אבלבל להם את המוח על מחשב חדש), או להתקין מסך חדש שהם קנו כשהמחשב בכלל לא נדלק כי יש בעייה בלוח האם או בספק הכוח(והם כמובן אבחנו לבד בעיית מסך, למרות שאמרתי להם עוד בטלפון שזו כנראה לא הבעיה).

אז בהתחלה באתי, ועשיתי מה שהם רצו שאעשה, לקחתי תשלום הוגן עבור העבודה, וכצפוי, אחרי העבודה מתחילים הטענות "אבל זה לא עובד" וכל מיני מאילו.

אח"כ למדתי, ואמרתי ללקוחות כאלו שאני לא בא "לעשות מה שהם רוצים", אני בא לעשות את "מה שצריך" ומי שיקבע מה צריך לעשות זה רק אני, ושאני לא עובד ע"פ האבחנה של מישהו אחר.

היו כאלו שאמרו בסדר, והיו כאלו שאמרו תודה אבל לא תודה.

אתה לא הולך לבעל מקצוע בשביל העיניים היפות שלו, נכון?, אז תן לו לעשות את העבודה שלו, וחלק גדול מהעבודה זאת האבחנה של "מה תקול", אז אם אתה כבר איבחנת ואפילו לקחת רק את הכרטיס לבעל המקצוע (הוא לא ראה את כל הטלווזיה).

אז האבחנה שלך היתה שגויה, אז תבוא בטענות לבעל המקצוע שעשה בדיוק את מה שביקשת ממנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב גם אני אשתף.

לפני כשבוע ה LG בת ה 8 לא רצתה להידלק. אחרי חיבור לחשמל שומעים קליקים למשך כדקה ואז כלום.

עם %0 ידע במעגלי חשמל ו 100% סקרנות פתחתי את הטלוויזיה ( איזה 70 בורג על טלוויזיה של 37 אינצ' לעזאזל!!).

אחרי קצת קריאה בפורומים הבנתי שמהתסמינים שיש ככל הנראה הבעיה בלוח ה POWER SUPPLY וצריך לחפש קבלים נפוחים.

חיפשתי, מצאתי אחד וירדתי כולי שמח וגאה בגילוי שלי אל מתקן הטלוויזיות באזור אחרי המלצה עליו מחבר.

נכנסתי הראיתי לו את הלוח והצבעתי על הקבל הנפוח כדי שיחליף לי אותו. אחרי דקה וחצי (אולי אפילו פחות) הוא החזיר לי את הלוח עם הקבל החדש.

חזרתי אל הבחור עם הטלוויזיה מורכבת הפעם אבל הוא סירב לקבל אותה לבדיקה בטענה שהיא ישנה והחלקים שלה יקרים ואי אפשר לדעת איזה חלק לא עובד בה מבלי להחליף קודם.

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-testing-work-RT-37LZ30-power-supply-board-6871TPT292B/32410238160.html

נסה לדבר עם מיקי 052-246-8665

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב גם אני אשתף.

לפעמים גם קבלים שלא נראים נפוחים הם במצב לא טוב.

אם אין יותר מ 10 קבלים , הייתי פשוט מנסה להחליף את כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ישר להרים רכיבים? אולי הבעייה היא בכרטיס הלוגי?, תמיד אחרי בדיקה וויזיאלית, מודדים מתחים, ככה אתה גם יודע איזה מסילה נפלה ולהתמקד בה, במקום להתחיל להרים כל רכיב ורכיב על ספק הכוח.

נראה לי יותר קל למדוד את שלושת (בדר"כ) מסילות המתח שהספק נותן לכרטיס הלוגי, מאשר להחליף את כל הקבלים על הלוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ישר להרים רכיבים?

ככה זה שלא מבינים ולא יודעים לבדוק מעגלים וסומכים על סרטונים ביוטיוב. אם הייתי עובד בשיטה הזו הייתי פושט את הרגל.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...