Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר על קו הפרדה רצוף דהוי

שימו לב! השרשור הזה בן 4092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך הכחול חי עם האדום??

אינני יודע מתי ואיך צבעו. נכון ליום אתמול הקו התמזג עם הכביש והיו אלה לבשר אחד...

מכל מקום, כפי שכבר ציינתי, גם אם הקו ברור וצח כשלג - הוא אינו חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פרשנותך לתקנה 36 לא תחזיק מעמד לדעתי

גם תביעה ייצוגית לא נראה לי שתתקבל

נשמח לשמוע את הקורה בדו"ח שקיבלת בהמשך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי חבר'ה!

שלחתי את הבקשה לביטול(בתאריך 12/06/2011) וראיתי כי היא הגיעה ליעדה יום אחרי(13/06/2011). אך מאז, לא קיבלתי תשובה מן המשטרה בנושא.

אבל אתמול קיבלתי מכתב ממשטרת התנועה(ואני כבר חשבתי שזאת כבר התשובה שלהם לבקשת הביטול) - התראה לפני עיכוב רישיון נהיגה(!!!). יחד עם שלל מתנות על הקנס כמו תוספת פיגורים וכד'.

ווידאתי מספר פעמים באתר האינטרנט של דואר ישראל כי המכתב הגיע אליהם(ואכן המכתב הגיע). אז למה אני מקבל מכתב כזה? רשום במכתב שלא שילמתי את הקנס או שלחתי בקשה להישפט, אבל כן שלחתי בקשה לביטול הדו"ח.

קישור לסריקה של המכתב:

http://img854.imageshack.us/img854/8628/policealert.jpg

אשמח לעזרתם! :roll:

נ.ב. עכשיו רק ראיתי את ההודעה של העורך דין שגם קיבל דו"ח על העבירה הזו. מה שהוא ציין יכול לעזור?(כי אצלי זה עוד היה לפני הצביעה של הסימונים בכביש).

תודה רבה ושבת שלום! :-)

יונתן :wink:

עדיף לאבד רגע בחיים, מאשר לאבד חיים ברגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקיבלת מוציא הגולם באופן אוטומטי.

מתי חידוש הרשיון נהיגה שלך?

כנראה שהאופציה של מכתב לביטול לא תוכנתה למחשב , כך שהוא מוציא בקשה לתשלום קנס מוגדל ב 50% כפי שאכן החוק מאפשר.

פנה למרכז לפניות נהגים ותברר מה קורה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלוח התמרורים קו הפרדה רצוף לא מופיע כתמרור כלל! אלא רק קו הפרדה רצוף כפול (803), וקו הפרדה רצוף, שלצידו קו קטעים (806).

מה המשמעות של זה?

מתנדב בארגון ידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקיבלת מוציא הגולם באופן אוטומטי.

מתי חידוש הרשיון נהיגה שלך?

כנראה שהאופציה של מכתב לביטול לא תוכנתה למחשב , כך שהוא מוציא בקשה לתשלום קנס מוגדל ב 50% כפי שאכן החוק מאפשר.

פנה למרכז לפניות נהגים ותברר מה קורה.

הרישיון הנוכחי שלי תקף עד ה-15/11/2012.

אני אדבר איתם שבוע הבא ואעדכן אותכם.

תודה ושבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלוח התמרורים קו הפרדה רצוף לא מופיע כתמרור כלל! אלא רק קו הפרדה רצוף כפול (803), וקו הפרדה רצוף, שלצידו קו קטעים (806).

מה המשמעות של זה?

אכן, קו רצוף בודד כבר לא קיים, אבל סימוניו הישנים עדיין תקפים על פי תוספת ההגדרות שבתחילת לוח התמרורים:

8) "תמרור שהוצב, סומן ונקבע על פי ההודעה לפני יום התחילה יראוהו כאילו הוצב, סומן ונקבע לפי הודעה זו ותהיה לו המשמעות שיש לתמרור בעל צורה זהה או הדומה ביותר בלוח התמרורים."

(המושג "הודעה" מתייחס ללוח הקודם)

אפשר להווכח לגבי ההגדרה הסובייקטיבית "הדומה ביותר", אבל כסת"ח יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

אכן בתקנות והנחיות להצבת תמרורים, עמוד 358, כתוב שקו הפרדה כפול מפריד בין כיוונים שונים.

עכשיו רק לא ברור, האם על תמרור שהוצב לפני שהלוח הנוכחי פורסם חלות תקנות והנחיות אלו, או אלה של הלוח הקודם. האם ניתן למצוא אותם כלל? אולי גם שם זה כתוב כך.

ותהיה נוספת - האם צביעה מחדש של הקו לא מהווה בעצם הצבה מחודשת של התמרור הנ"ל (וזה כבר בוצע אחרי פרסום הלוח הנוכחי)?

סוגייה מעניינת. מחכה לשמוע מה יצא בסוף במשפט.

מתנדב בארגון ידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

אכן בתקנות והנחיות להצבת תמרורים, עמוד 358, כתוב שקו הפרדה כפול מפריד בין כיוונים שונים.

עכשיו רק לא ברור, האם על תמרור שהוצב לפני שהלוח הנוכחי פורסם חלות תקנות והנחיות אלו, או אלה של הלוח הקודם. האם ניתן למצוא אותם כלל? אולי גם שם זה כתוב כך.

ותהיה נוספת - האם צביעה מחדש של הקו לא מהווה בעצם הצבה מחודשת של התמרור הנ"ל (וזה כבר בוצע אחרי פרסום הלוח הנוכחי)?

סוגייה מעניינת. מחכה לשמוע מה יצא בסוף במשפט.

בנוגע לצביעה מחדש

לא מדובר בהצבה של תמרור הדורשת אישור ועדה ( מעין פעולה חקיקתית) , אלא רק בחידוש הצבע, שהיא פעולה אדמיניסטרטיבית.

הדו"ח דרך אגב נוקב בחציה של שטח הפרדה מצוייר ולא חציה של קו הפרדה רציף

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי חבר'ה. קצת עדכונים :-)

היום קיבלתי תשובה שלילית מהמשטרה בנוגע לביטול הדו"ח. הסיבה שהם לא אישרו את הביטול זה כי השוטרת ציינה דברים אחרים ממה שהיו(מן הסתם). למרות כל ההקלטות והצילומים שיש לי הם בוחרים לנסות עליי את שיטת מצליח(ואני ממש אבל ממש לא מתכוון לוותר להם).

סריקה של המכתב שקיבלתי:

http://img16.imageshack.us/img16/6244/policereply.jpg

אני אשמח לדעת מה הפרוצדורה עכשיו בשביל להישפט, תוך כמה זמן(בערך) אני אמור להישפט מרגע הבקשה ואני אשמח קצת להכוונה בהצגה של כל הנתונים במשפט עצמו(ציינתי באשכול הזה חוץ מהתיאור של האירוע והתמונות מהמקום ציינתי מקורות נוספים כמו כתבות וכד' של דו"חות דומים שבוטלו מנסיבות קשורות).

תודה רבה ולילה מצויין שיהיה לנו! :-D

מחכה כבר בקוצר רוח למשפט מול השוטרות האלו 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין בהחלט את תסכוליך ואתן לך את המלצתי החמה.

משפט יודעים איך מתחילים , לא יודעים איך מסיימים.

אתה נהג חדש!!

שופטים אוהבים ללמד לקח נהגים כאלה. ( ולא רק כאלה תהיה רגוע )

ביצעת 2 עבירות לכאורה

האחת חצית שטח הפרדה 250 ש"ח + 0 נקודות.

השניה קיפוח זכות קדימה 500 ש"ח + 6 נקודות.

החוק מאפשר לשנות את סעיף האישום במהלך המשפט , ובתנאי שניתן לנאשם הזכות להתגונן כנגד האישום החדש.

ושים לב השוטרת בדו"ח מציינת כי נדחפת לנתיב הימני.

עד כאן הכל סביר אבל...

העבירה השניה עלולה לעלות לך יקר כיוון שהעבירה הזו מזכה אותך בנהג חדש לעוד שנתיים + קורס רענון ושאר סוכריות שרשות הרישוי עלולה להטיל עליך.

אילו אני אתה , ממתין לקבלת הדו"ח החדש ומשלם אותו ביום ה88 .

בדו"ח החדש גם תקבל ספחי ובו בקשה להישפט. אתה שולח אותו וממתין בסבלנות לקבלת הזמנה למשפט.

בהודעה האחרונה אתה מדבר על שוטרות .בדו"ח לא נכתב פרטי השוטרת השניה .

שים לב למה שנכתב בדו"ח בדברי הנהג , הסימון לא ברור , לא שאין סימון בכלל.

והשופטים מייחסים חשיבות רבה לנאמר בדברי הנהג בזמן אמת , ולמעשה מה שאמרת הוא כי אתה מודה בעובדות ומבקש את רחמי בית המשפט בגלל שהוא לא כל כך ברור.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת, מבחינתי לקבל נהג חדש לעוד ארבע שנים אבל בידיעה שהלכתי עם זה עד הסוף. אם הייתי עושה את העבירה הזו במודע כבר מזמן הייתי משלם את הדו"ח וממשיך הלאה.

ממש לא נדחפתי לנתיב. כפי שציינתי בהודעה הראשונה, ניסיתי להשתלב שם כבר 200 מטר לפני ורק באותו מקום מישהו היה בנאדם ונתן לי להשתלב(רק שאז מסתבר שזה היה כבר על הקו הרצוף הדהוי הזה, שאגב זה היה על הסוף של הקו הרצוף ולא על שטח ההפרדה כפי שהיא ציינה. אבל ניחא).

לגביי השוטרות - כן. הייתה שוטרת נוספת שכתבה לי את הדו"ח(אחת קראה לי לעצור בצד והשנייה הייתה בתוך האוטו וכתבה את כל הפרטים של הדו"ח). זה שלא רשום שהיא הייתה שם עוזר לי במשהו?(יש לי הקלטה של כמעט כל השיחה שדיברתי איתן).

לגביי ה"הודאה" שהתכוונת אליה - את דברי הנהג אני אמרתי אחרי שקיבלתי את הדו"ח ובדקתי את הסימון(זה היה איזה 10 מטר מהניידת שלהן). אם הייתי אומר שאין סימון בכלל זה היה הזוי ומזיק(לדעתי). זה כמו שתעבור תמרור "עצור" שמסתתר מאחורי עץ ולא תעצור - אם תגיד שהסימון לא היה ברור, תוכל לקבל ביטול של הדו"ח בגין חוסר הראות של התמרור. אם תציין שאין בכלל תמרור כזה, אז השוטר(ואפילו השופט) יתן לך דו"ח רק על זה שאתה כביכול חכמולוג.

אגב, יש לי חבר ששוטר ביטל לו דו"ח על אי עצירה בתמרור "עצור" לאחר שהוא הראה לו כי אכן התמרור מוסתר על ידי עץ.

תודה על העזרה ישה(וכל שאר חברי הפורום)!

יום מצויין :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכן לשאת בתוצאות אם תפסיד, אני חושב שטוב מאד שאתה מתכוון להלחם עד הסוף.

זה דבר חשוב מאד, שיעזור לכל הנהגים. אם יותר נהגים היו עושים כך, לא היתה המשטרה יכולה להרשות לעצמה לתת דו"חות רשלניים רבים כל כך.

אני נלחמתי נגד דו"ח חניה, הגעתי למשפט - וזכיתי. הדבר בהחלט אפשרי. כמובן שזה עלה לי בכמה ימי עבודה, ומבחינה כספית זה יותר מסכום הדו"ח. אבל לא עשיתי את זה בשביל הכסף, אלא בגלל העקרון.

בקיצור - בהצלחה!

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת, מבחינתי לקבל נהג חדש לעוד ארבע שנים אבל בידיעה שהלכתי עם זה עד הסוף. אם הייתי עושה את העבירה הזו במודע כבר מזמן הייתי משלם את הדו"ח וממשיך הלאה.

אני מציין רק את הסיכונים , את ההחלטה אתה עושה. מכיוון שאני מבין שאתה רוצה להישפט אז נייעץ בכיוון הזה.

כדי לא להיחשף לסיכון של נהג צעיר לעוד שנתיים תקרא את המלצתי כאן.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3084380&highlight=%D7%9C%D7%90+%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A+%D7%A2%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F+%D7%A2%D7%95%D7%93#post3084380

בשרשור אחר מישהו כתב שאת הבקשה להישפט אפשר לבקש תוך 90 יום נוספים תבדוק אם אכן כך יהיה רשום בטופס אצלך או נשאר ה 30 יום כפי שהחוק קובע.

אם כן אתה שולח אותה ביום 85-88 כמובן בדואר רשום ושומר על הקבלה.

ממש לא נדחפתי לנתיב. כפי שציינתי בהודעה הראשונה, ניסיתי להשתלב שם כבר 200 מטר לפני ורק באותו מקום מישהו היה בנאדם ונתן לי להשתלב(רק שאז מסתבר שזה היה כבר על הקו הרצוף הדהוי הזה, שאגב זה היה על הסוף של הקו הרצוף ולא על שטח ההפרדה כפי שהיא ציינה. אבל ניחא).

אכן כתבת את הסיטואציה אבל שוב דבריך מול דברי השוטרת. תראה גם את עמדתי בסוגיה בהודעות שלי בשרשור.

לגביי השוטרות - כן. הייתה שוטרת נוספת שכתבה לי את הדו"ח(אחת קראה לי לעצור בצד והשנייה הייתה בתוך האוטו וכתבה את כל הפרטים של הדו"ח). זה שלא רשום שהיא הייתה שם עוזר לי במשהו?(יש לי הקלטה של כמעט כל השיחה שדיברתי איתן).

אם תצליח להוכיח כי היו שתי שוטרות וזאת שכתבה את הדו"ח לא ראתה את המקרה , וזאת שראתה את המקרה לא מופיעה כעדה במשפט ( והיא לא תופיע כי אין את פרטיה בדו"ח ) אתה עשוי לקבל זיכוי . כיוון שהמדינה לא יכולה להוכיח את עובדות המקרה.

לרעתך יהיה מכתב הביטול שכתבת, כך זאת בחשבון, רק אותו לא יוכלו להציג אלא בזמן החקירה שלך, אם בכלל הוא יהיה מצורף לתיק.

לכן לאחר שתבקש להישפט , בקש לצלם את חומר החקירה בתיק. אז תראה שני דברים

האחד אם מכתבך כלול בתיק ושניים האם קיים מזכר של השוטרת השניה שעצרה אותך. מזכר זה דרך אגב היית אמור לקבל ביחד עם הדו"ח.

לגביי ה"הודאה" שהתכוונת אליה - את דברי הנהג אני אמרתי אחרי שקיבלתי את הדו"ח ובדקתי את הסימון(זה היה איזה 10 מטר מהניידת שלהן). אם הייתי אומר שאין סימון בכלל זה היה הזוי ומזיק(לדעתי). זה כמו שתעבור תמרור "עצור" שמסתתר מאחורי עץ ולא תעצור - אם תגיד שהסימון לא היה ברור, תוכל לקבל ביטול של הדו"ח בגין חוסר הראות של התמרור. אם תציין שאין בכלל תמרור כזה, אז השוטר(ואפילו השופט) יתן לך דו"ח רק על זה שאתה כביכול חכמולוג.

אגב, יש לי חבר ששוטר ביטל לו דו"ח על אי עצירה בתמרור "עצור" לאחר שהוא הראה לו כי אכן התמרור מוסתר על ידי עץ.

תודה על העזרה ישה(וכל שאר חברי הפורום)!

יום מצויין :wink:

12345

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי.

אכן קיבלתי את הודעת תשלום הקנס:

http://img207.imageshack.us/img207/1755/penaltychargenotice.jpg

אז לפי מה שהבנתי ממה שישה כתב, בכדי לקבל משפט לאחר שייגמר לי הנהג החדש(הוא נגמר בנובמבר 2012) צריך לשלוח את הבקשה להישפט כמה ימים לפני התאריך הסופי(08/03/2012)?

שאלה נוספת - האם אני יכול לקבל שנתיים נוספות של נהג חדש גם במידה והמשפט יהיה לאחר שייגמר לי הנהג החדש, בטוענה שהעבירה התבצעה בתקופת הנהג החדש?

אגב, השם משפחה של השוטרת שונה מבדו"ח המקורי(פה זה "מלכה" ושם זה "נקר"), כנראה בגלל שהיא התחתנה או משהו + דרגה שונה(רס"ל בדו"ח המקורי וסמ"ר בהודעת התשלום הזו). בכל מקרה, זה משנה לגביי במשהו?

תודה רבה לכולם.

אחלה יום שיהיה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...