Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר על קו הפרדה רצוף דהוי

שימו לב! השרשור הזה בן 4120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני את הלקח שלי למדתי ומאז לא נהגתי והאמת שגם אין לי חשק לנהוג בזמן הקרוב. אבל באמת זה היה בתום לב וכואב לי שיש לי שיש לי עבירה על רישיון הנהיגה שלי וזה לא יימחק ב-20 השנים הקרובות.

תודה ושבוע טוב.

אם כואב לך הלב שיש לך "עבירה" על הרשיון אז באמת כדאי שתעזוב את העניין. תגזור את הרשיון נהיגה. תשכח את כל מה שלימדו אותך בשיעורי נהיגה. במדינת ישראל ובתוך תל אביב יש תחבורה ציבורית נהדרת (ציבורית מאוד). בתור נהג אתה תעשה טעויות אם תרצה ואם לא. אז עשית טעות אחת שלא בכוונה לפי טענתך, וזה יושב לך על המצפון.

אז מה על "עבירות" שתעשה בכוונה תחילה? איך תגיב אז?:shock:

אז מה אם זה לא ימחק ב20 שנה הקרובות? אתה חושב שזה ישפיע על משו בחיים שלך?

לא ישלחו אותך לקצונה בגלל זה? לא תוכל להתקבל לשב"כ בגלל זה?

אתה ניפחת את העניין מפרופורציה.

לפי מה שאני מבין את עדיין בבית הספר אז אני יכול להבין את עניין הקנס שאתה מרגיש שכבד עלייך.

תצא מזה, 250 שקל זה לא הרבה. היית ועדיין יכול(אם תחליט שאתה הולך למשפט, והכל יתחרבש לך) לצאת מזה יותר גרוע.

משפט ידרוש ממך זמן (להגיע לחכות בתור לטעון וכו') כסף (תחבורה וכו') ועדיין לא בטוח שיבוטל הקנס.

עדיף לשלם את הקנס ולסלוח. בפעם הבאה באותו מקום תהייה חכם יותר.

בכל מה שתחליט לעשות שיהיה בהצלחה.

ברק.

קונים, שוברים, מתקנים, לומדים?? מוכרים, קונים.

הדרך היחידה לא לטעות, היא לא לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאחר שקראתי את התגובות וצפיתי בתמונות (ואני עובר בצומת זו מאותו כוון, מס' פעמים בשבוע) - לדעתי כדאי לך לשלם את הקנס כמות שהוא ולא לגשת למשפט. במשפט יש סיכוי יותר מסביר שהעונש יוחמר.

בכל מקרה ההחלטה היא שלך (לשלם או לגשת למשפט). אנחנו יכולים רק להמליץ מנסיוננו ודעתנו.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי שם השבוע ובחנתי את הכביש לראות אם טענתך מוצדקת.

אציין מראש שאכן איכות קו ההפרדה לא כמו שאמור להיות אבל השאלה הנשאלת היא היכן אתה ניכנסת לנתיב כי לקראת הסוף הקו כבר באיכות שהיית צריך לראות.

כמו שאמרו קודם במשפטים כאלו קשה להוכיח חפות, אלא אם התמונות באמת יתנו תמונה מלאה של המקרה והשופט יאמין לך בקשר לנסיבות המקרה. רק קח בחשבון שהשוטרת תטען שלא כך הדברים היו והשופטים לצערי נוטים להאמין לשוטרים במקרה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי שם השבוע ובחנתי את הכביש לראות אם טענתך מוצדקת.

אציין מראש שאכן איכות קו ההפרדה לא כמו שאמור להיות אבל השאלה הנשאלת היא היכן אתה ניכנסת לנתיב כי לקראת הסוף הקו כבר באיכות שהיית צריך לראות.

כמו שאמרו קודם במשפטים כאלו קשה להוכיח חפות, אלא אם התמונות באמת יתנו תמונה מלאה של המקרה והשופט יאמין לך בקשר לנסיבות המקרה. רק קח בחשבון שהשוטרת תטען שלא כך הדברים היו והשופטים לצערי נוטים להאמין לשוטרים במקרה כזה.

עברתי באיזור הזה:

img0414ar.jpg

אגב, כמו שאמרתי בהודעה הראשונה. יש לי הקלטה של כמעט כל השיחה ובין היתר היו כמה נקודות שלדעתי יכולות להצדיק את ביטול הדו"ח:

• אחרי שהסברתי לשוטרת שהקו דהוי ולא ברור, היא אמרה לי שזה לא משנה כי בכל מקרה עברתי במקום שאסור לעבור והייתי צריך לעבור לנתיב הימני כמה מאות מטרים קודם. שאלתי אותה איפה בחוק רשום באיזה חלק מותר לעבור ובאיזה לא(כל זה בהנחה שלא מתייחסים לזה שיש קו רצוף אלא קו מקווקו) והיא לא ענתה לי על זה, רק אמרה שהיא יכולה להביא לי גם דו"ח על קיפוח זכות קדימה(500 ש"ח עם 6 נקודות) זאת גם לאחר שהבהרתי לה שלא קיפחתי שום זכות קדימה אלא נהג נתן לי לעבור(והיא עוד ראתה את זה החוצפנית כי היא הייתה קרובה אליי יחסית).
  • שאלתי אותה למה לא מתחילים את השטח הבנוי באיזור מוקדם יותר כדי למנוע בלבול מצד הנהגים והיא ענתה - "אני לא יודעת(עם טון שהיא מסכימה עם מה שאני אומר), תפנה למהנדס העיר. אנחנו רק הרשות האוכפת".

מה דעתכם?

אגב, בהנחה שאני לא מוותר על זה - לשלוח קודם בקשה לביטול או ישר בקשה להישפט?

מחר או מחרתיים אני אנסה לצלם כמה תמונות מזווית הנהג בשעה זו כדי להמחיש את הקושי בזיהוי של הקו.

תודה לכולם!

לילה טוב :-)

יונתן :wink:

עדיף לאבד רגע בחיים, מאשר לאבד חיים ברגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לחברי הטובים בפורום אני לא אטיף לך מוסר ואענה לשאלתך.

הדרך היא לבקש ביטול ואם נענים בשלילה עומדת בפניך הדרך לבקש להישפט.

אם אני השופט אני כמו שאומרת נכדתי מקניס אותך בצורה נכבדת ביותר וזאת למה.

תסתכל בצילומיך הברורים , יש נתיב ימני לפניה ואכן הקו הרציף הוא דהוי אבל עדיין רציף. הנתיב הבא אחריו משמאלו הוא נתיב לתחבורה ציבורית שלך אין מקום להימצא בו . החיצים בו מורים ישר ורק לתחבורה ציבורית.

לכן כדי להגיע לנתיב הימני לפניה אתה צריך להשתלב בו לפני שמתחיל הנתיב הציבורי .

ולכן אני קונס אותך פעמיים על שתי העבירות שהתגלו במהלך המשפט שביצעת אותם בפועל.

נסיעה בנתיב ציבורי ומעבר על קו הפרדה רציף .

תשווה אותו לקוי ההפרדה במסלולים האחרים ותראה את ההבדלים.

קפיש!!

כבר קיבלת תשובה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא בהחלט יכולה לרשום דו"ח על קיפוח זכות קדימה למרות שמישהו נתן לך לעבור.

אומנם אותו אדם הסכים שתעבור, אבל אף אחד לא שאל את כל אלו שעמדו בפקק מאחוריו ושאת זכותם קיפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קיבלת תשובה

לא שמתי לב לזה, תודה.

היא בהחלט יכולה לרשום דו"ח על קיפוח זכות קדימה למרות שמישהו נתן לך לעבור.

אומנם אותו אדם הסכים שתעבור, אבל אף אחד לא שאל את כל אלו שעמדו בפקק מאחוריו ושאת זכותם קיפחת.

אז מה שאתה אומר זה שכל מעבר נתיב יכול להיחשב כ"קיפוח זכות קדימה"?

הרי אם אתה נוהג בשעות הצהריים כמעט כל הנתיבים מלאים במכוניות. כי ברגע שאתה עובר לנתיב אחר(כמובן לאחר שמישהו נתן לך) - אתה נחשב מקפח זכות קדימה היות ו"קיפחת את זכותם" של כל המכוניות מאחוריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. אם ההשתלבות שלך מחייבת נהג אחר לעצור, גם אם עשה זת מרצונו, זהו קיפוח זכות קדימה.

כבר קרה לי בעבר שוויתרתי על נסיון השתלבות לנתיב ופשוט המשכתי עד שמצאתי מקום לחזור על עקבותי או לנסוע אחרת.

נכון שיש מקרים בהם טכנית זה בלתי אפשרי בגלל עומס ותכנון המקום, אבל מבחינת החוק היבש זו עבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה שהעלית לא תעשה לך טוב בבית משפט על פניו הקו ניראה בבירור.

אם הסימון האדום זה בדיוק היכן שהישתלבת אין לך למי להלין רק על עצמך.

שלם ושכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. אם ההשתלבות שלך מחייבת נהג אחר לעצור, גם אם עשה זת מרצונו, זהו קיפוח זכות קדימה.

כבר קרה לי בעבר שוויתרתי על נסיון השתלבות לנתיב ופשוט המשכתי עד שמצאתי מקום לחזור על עקבותי או לנסוע אחרת.

נכון שיש מקרים בהם טכנית זה בלתי אפשרי בגלל עומס ותכנון המקום, אבל מבחינת החוק היבש זו עבירה.

אז נדרשת פה טיפת התחשבות.

כי על פי החוק היבש - לחצי מהנהגים במדינה כמעט היה צריך להישלל הרישיון על עבירות מסוג זה, גם אם הם נהגים למופת.

התמונה שהעלית לא תעשה לך טוב בבית משפט על פניו הקו ניראה בבירור.

אם הסימון האדום זה בדיוק היכן שהישתלבת אין לך למי להלין רק על עצמך.

שלם ושכח.

מהזוית הזאת אולי כן, אבל מזוית הנהג הכל נראה אחרת(אפילו סבתא שלי שנהגה איתי בשבת אמרה לי שהיא כמעט ולא מבחינה בקו).

אגב, זה האיזור עם הסימון הכי דהוי בכל הקטע של הקו הרצוף והאי תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב לזה, תודה.

אז מה שאתה אומר זה שכל מעבר נתיב יכול להיחשב כ"קיפוח זכות קדימה"?

הרי אם אתה נוהג בשעות הצהריים כמעט כל הנתיבים מלאים במכוניות. כי ברגע שאתה עובר לנתיב אחר(כמובן לאחר שמישהו נתן לך) - אתה נחשב מקפח זכות קדימה היות ו"קיפחת את זכותם" של כל המכוניות מאחוריו.

עקרונית כן, אולם לא שמעתי על אנשים שחטפו על כך דוחות כי עברו נתיב, אפילו אלה שעוברים בפראות מבלי להסתכל ולהתחשב.

בכל מקרה, לדעתי חלוקת דוחות לכל גונבי הפקקים הינה תופעה מבורכת, שכן היא הופכת הרבה משומרי החוק שעומדים בפקק לעצבניים ולעיתים אלימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מבחינה חוקית זה נכון

במקרה הזה הנהג מרצונו מוותר על זכותו, לכן אי אפשר לדבר כאן על קיפוח.

כי אם לא כן חסל סדר האדיבות בדרכים והכל רק על פי הספר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני מתכוון מחר לשלוח למשטרת ישראל בקשה לביטול הדו"ח - להלן הניסוח הסופי שלי. אשמח להערות, תוספות ושאר ירקות לגביו:

שלום רב,

בתאריך ה-16/05/2011 בשעה 16:30 קיבלתי דו"ח תנועה על סעיף 5512(0' נקודות חובה ותשלום קנס של 250 ש"ח) – עלייה על תמרור ד-14(שטח הפרדה מסומן) כאשר באתי מכיוון רמת גן, לפני צומת מנחם בגין/פרשת דרכים.

היות ובנתיב זה הסימון דהוי מאוד עד כדי כך שבמצבים ובזוויות מסוימות לא ניתן להבחין בו(כמו באותה שעה שהשמש "נשפכה" על הכביש ורק הסימונים הברורים נראו לעין) ובנוסף, בשעה זו ישנו עומס רב של רכבים(הנוסעים לכיוון איילון דרום) לא יכולתי להבחין בסימון הדהוי על הכביש.

לאחר המקרה, הודעתי על כך לעירייה ואכן בתחילת השבוע צבעו מחדש את המקום, עם הדגשה והרחבה של סימון קו ההפרדה.

להלן תמונה של המקום לפני ביצוע הצביעה(צולם ביום אחר ולא בשעות העומס):

http://imageshack.us/photo/my-images/840/img0402xd.jpg/

להלן תמונה של המקום לאחר ביצוע הצביעה(צולם היום):

http://imageshack.us/photo/my-images/269/img0513yw.jpg/

ולהלן תמונה מרחוק של המקום בשעת העומס(להבנת הבעיתיות בהבחנת הסימון הדהוי בשעת העומס):

http://imageshack.us/photo/my-images/8/img0469h.jpg/

אשמח להבנה של הבעיתיות בהבחנת הסימון באותו זמן ומצב ולביטול הדו"ח.

תודה רבה והמשך יום טוב

תודה לכולם על העזרה! :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...