Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר על קו הפרדה רצוף דהוי

שימו לב! השרשור הזה בן 4120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם פנית לעיריה בכתב , צרף עותק של המכתב , אם פנית בטלפון צרף את מספר האירוע בעיריה.

ציין כי אתה נהג חדש וזהיר וזו לך העבירה הראשונה ( במידה ואכן זה המצב ), שעברת בגלל האי בהירות, וברצונך לשמור על גליון נקי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן, תודה.

אתמול הלכתי לשם וצילמתי את הקו החדש(והרחב יותר) והכנסתי את זה לניסוח של המכתב לביטוח הדו"ח שלי, יחד עם התמונות של לפני הצביעה(שנמצא בהודעה הזו).

אם פנית לעיריה בכתב , צרף עותק של המכתב , אם פנית בטלפון צרף את מספר האירוע בעיריה.

ציין כי אתה נהג חדש וזהיר וזו לך העבירה הראשונה ( במידה ואכן זה המצב ), שעברת בגלל האי בהירות, וברצונך לשמור על גליון נקי.

פניתי לקבלת מידע מעיריית רמת גן בהתחלה דרך הפקס(לא בקשה לתיקון המפגע) ולאחר מכן כשהבנתי שהמקום בתחום שיפוטה של עיריית תל אביב - פניתי דרך הטלפון גם לקבל מידע וגם להודיע על המפגע. הבעיה היא שהפקידים המאוד נחמדים לא בידיוק עזרו לי וגם לא הביאו לי שום מספר פנייה. מה עליי לצרף במקום?(או שלהשאיר את זה ככה)

אגב, זאת אכן העבירה הראשונה שלי

תודה רבה ישה

יונתן :wink:

עדיף לאבד רגע בחיים, מאשר לאבד חיים ברגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי עם מוקד 106 של תל אביב על כל פניה אתה מקבל הודעה לנייד עם מספר "אירוע" כך שאתה יכול לעקוב אחר התלונה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אני יכול לקבל את הקוד אם לא קיבלתי?

רק בעיריית רמת גן באמת הגדילו ראש ואף התקשר אליי מישהו מהמחלקה והסביר לי שזה תחום של עיריית תל אביב ואפילו הביא לי כמה טיפים בנוגע להתנהלות מול משטרת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לברר מול המוקד . תן להם תאריך ושעה משוערת בו התקשרת , ציין כי אף בוצעה הפעולה בעקבות זאת , אני מאמין כי יזהו את פנייתך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוקד סגור עכשיו עקב חג שבועות ואני צריך לשלוח את המכתב היום(מכיוון שבשבוע הבא נגמר לי ה-30 יום לביטול הדו"ח). מה גם שאני זוכר שזה היה לפני שבועיים אבל לא זוכר תאריך ושעה מדוייקת(מה שכן רשמתי עם מי דיברתי).

לשלוח את זה ללא מספר הפנייה זה גם טוב, או שחייבים לציין את מספר הפנייה?

תודה שוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציין תאריך משוער ואת השם של האדם שדיברת עימו , וכן תדגיש כי בעקבות פנייתך אכן בוצע השיפור .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חפירות רבות, הצלחתי למצוא את התאריך(30/05/2011) ואת שמה של הנציגה האחרונה שדיברתי איתה ממחלקת "מינהל ההנדסה" של העיר.

הנה הנוסח הסופי לאחר ההערות של ישה, דעתכם?

שלום רב,

בתאריך ה-16/05/2011 בשעה 16:30 קיבלתי דו"ח תנועה על סעיף 5512(0' נקודות חובה ותשלום קנס של 250 ש"ח) – עלייה על תמרור ד-14(שטח הפרדה מסומן) כאשר באתי מכיוון רמת גן, לפני צומת מנחם בגין/פרשת דרכים.

היות ובנתיב זה הסימון דהוי מאוד עד כדי כך שבמצבים ובזוויות מסוימות לא ניתן להבחין בו(כמו באותה שעה שהשמש "נשפכה" על הכביש ורק הסימונים הברורים נראו לעין) ובנוסף, בשעה זו ישנו עומס רב של רכבים(הנוסעים לכיוון איילון דרום) לא יכולתי להבחין בסימון הדהוי על הכביש.

לאחר המקרה, הודעתי על כך לעיריית תל אביב(בתאריך 30/05/2011 שוחחתי עם אירנה ממחלקת מינהל ההנדסה) ואכן לאחר פניתי - ראיתי כי בתחילת השבוע צבעו מחדש את המקום, עם הדגשה והרחבה של סימון קו ההפרדה.

להלן תמונה של המקום לפני ביצוע הצביעה(צולם ביום אחר ולא בשעות העומס):

http://imageshack.us/photo/my-images/840/img0402xd.jpg/

להלן תמונה של המקום לאחר ביצוע הצביעה(צולם היום):

http://imageshack.us/photo/my-images/269/img0513yw.jpg/

ולהלן תמונה מרחוק של המקום בשעת העומס(להבנת הבעיתיות בהבחנת הסימון הדהוי בשעת העומס):

http://imageshack.us/photo/my-images/8/img0469h.jpg/

הנני נהג זהיר וזוהי העבירה הראשונה שבוצעה עקב אי הבהירות של הסימון וכמובן שאני מעוניין לשמור על גליון הרשעות נקי. לכן, אשמח להבנה של הבעיתיות בהבחנת הסימון באותו זמן ומצב ולביטול הדו"ח.

תודה רבה והמשך יום טוב

שבת שלום! :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי המזל משחק כאן לצידך ותוכל להכניס את הצביעה המחודשת "כהודאה באשמה". מצד העירייה\משטרה.

עכשיו על השופט לראות זאת כך ואתה מסודר.

בדרך כלל הם נותנים לשופטים להחליט.

בהצלחה מכל הלב.

תעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח לשלוח בדואר רשום ולשמור את הקבלה של הדואר הרשום

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי חבר'ה.

שלחתי אז את המכתב בדואר רשום והוא הגיע ליעד בתוך יום. מאז עבר חודש וחצי לא קיבלתי תשובה(הבנתי שזה לוקח כמה חודשים).

בכל מקרה, עקב פסיקה שהתפרסמה ב-Ynet(כאן) - בוטל הדו"ח לנהג מכיוון שהמתנדב שנתן לו את הדו"ח, ביצע עימו משא ומתן על סוג הדו"ח שהוא יקבל.

לאחר שקראתי את הפסיקה הבנתי שזה בידיוק מה שקרה במקרה שלי(וכפי שתיארתי כבר בהודעה הראשונה באשכול זה לאחר שקיבלתי את הדו"ח) - השוטרת פשוט שאלה אותי איזה דו"ח אני רוצה לקבל(250 ש"ח ללא נקודות על "מעבר על אי תנועה מסומן" או 500 ש"ח עם 6 נקודות על "קיפוח זכות קדימה") וזאת למרות שבכלל לא ביצעתי קיפוח זכות קדימה!

(זאת אומרת, לא רק שהיא הציעה את "בחירת הדו"ח", מה שאסור לעשות לפי הפסיקה - היא גם השתמשה בסעיף שבכלל לא נוגע אליי. בידיוק כמו ששוטר ישאל נהג שעבר באדום אם הוא רוצה לקבל במקום דו"ח על מהירות מופרזת).

השאלה שלי היא - האם במידה ולא יאשרו לי את הבקשה לביטול הדו"ח. האם זה יכול לעזור לי ב"קייס" כנגד השוטרת במשפט(יחד עם כל שאר המחדלים שיש לי בעניין)?

אגב, יש לי הקלטה של כמעט כל השיחה עם השוטרת ובין היתר שומעים שם את ההצעה המפתה שלה icon_lol.gif

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה שפורסם הוא אנקדוטה "צהובה" כמעט, לא פסק דין מחייב אלא סתם מקרה של שופט שהחליט לחפור בעניין ולהביע את דעתו על התנהלות לא מקצועית.

בכתבה חסרים פרטים, אבל בפועל במקרים רבים על עבירה אחת ניתן לבחור במספר סעיפי אישום מתאימים עם עונשים שונים, ואולי לא ראוי שהשוטר ינהל דו שיח עם הנהג בעניין, אבל כמעט תמיד יש בחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

יונתן, שלום

ראשית, אציין כי אני עורך דין במקצועי (ולא בתחום התעבורה).

אינני יכול שלא להזדהות איתך.

עברתי בעצמי במקום אתמול, וקיבלתי דוח בגין אותה "עבירה" ממש.

אכן, קו ההפרדה דהוי ושחוק לעייפה - ודי בכך בלבד כדי לזכות אותך (וגם אותי) מכל אשמה.

קראתי בעיון את התגובות להודעתך המצדיקות את נסיבות רישום הדוח. אין בידי לקבל אותן.

מה שהטריד אותי, מעבר לסימון השחוק על הכביש, הוא החשש, שהסימון, אף אם היה ברור וצלול, אינו חוקי.

פניתי, אפוא, לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961.

תקנה 36 קובעת לאמור :

(א) בדרך המחולקת לארכה על-ידי שטח הפרדה, יראו כל אחד מהכבישים משני צדי שטח ההפרדה ככביש חד-סטרי.

(ב) בדרך המחולקת על-ידי שטח הפרדה, ישתמש הנוהג ברכב או בבעל-חיים בצד שמימין לשטח ההפרדה, לא יעבור אותו ולא יעמיד בו רכב או בעל-חיים אלא אם הותר הדבר על פי תמרור ובמקום שהותר.

(ג) בכביש המחולק על-ידי קו הפרדה רצוף ישתמש הנוהג ברכב או בבעל-חיים בצד שמימין לקו, ולא יעבור אותו אלא אם נמצא קו קטעים סמוך לקו ההפרדה בצדו הימני.

משמעות השילוב של ס"ק (א') עם ס"ק (ב' ו-ג') היא אחת :

קו ההפקדה אמור לחלק את הכביש לשני כבישים חד סיטריים כשכיוון הנסיעה בכל אחד מהם הוא נגדי, משום שאסור להשתמש בדרך אלא בצד ימין של שטח ההפרדה בלבד.

והנה, מסתבר, לפי סימני החיצים שעל הכביש המורים את כוון הנסיעה, כי אותם 3 נתיבים משמאל לקו ההפרדה מתירים הלכה למעשה נסיעה בניגוד גמור למצוות תקנה 36(ב) ותקנה 36(ג) הנ"ל.

מסקנתי היא, כאמור, כי הסימון אינו חוקי, וממילא אינו תקף.

משכך, אני בוחן דרכים לתקוף את אכיפת המשטרה במקום בדרך של תובענה ייצוגית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים - רציתי לעדכן, שממש בימים באחרונים, צבעו מחדש את פס ההפרדה הנ"ל.

יונתן, שלום

ראשית, אציין כי אני עורך דין במקצועי (ולא בתחום התעבורה).

אינני יכול שלא להזדהות איתך.

עברתי בעצמי במקום אתמול, וקיבלתי דוח בגין אותה "עבירה" ממש.

אכן, קו ההפרדה דהוי ושחוק לעייפה - ודי בכך בלבד כדי לזכות אותך (וגם אותי) מכל אשמה.

קראתי בעיון את התגובות להודעתך המצדיקות את נסיבות רישום הדוח. אין בידי לקבל אותן.

מה שהטריד אותי, מעבר לסימון השחוק על הכביש, הוא החשש, שהסימון, אף אם היה ברור וצלול, אינו חוקי.

פניתי, אפוא, לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961.

תקנה 36 קובעת לאמור :

(א) בדרך המחולקת לארכה על-ידי שטח הפרדה, יראו כל אחד מהכבישים משני צדי שטח ההפרדה ככביש חד-סטרי.

(ב) בדרך המחולקת על-ידי שטח הפרדה, ישתמש הנוהג ברכב או בבעל-חיים בצד שמימין לשטח ההפרדה, לא יעבור אותו ולא יעמיד בו רכב או בעל-חיים אלא אם הותר הדבר על פי תמרור ובמקום שהותר.

(ג) בכביש המחולק על-ידי קו הפרדה רצוף ישתמש הנוהג ברכב או בבעל-חיים בצד שמימין לקו, ולא יעבור אותו אלא אם נמצא קו קטעים סמוך לקו ההפרדה בצדו הימני.

משמעות השילוב של ס"ק (א') עם ס"ק (ב' ו-ג') היא אחת :

קו ההפקדה אמור לחלק את הכביש לשני כבישים חד סיטריים כשכיוון הנסיעה בכל אחד מהם הוא נגדי, משום שאסור להשתמש בדרך אלא בצד ימין של שטח ההפרדה בלבד.

והנה, מסתבר, לפי סימני החיצים שעל הכביש המורים את כוון הנסיעה, כי אותם 3 נתיבים משמאל לקו ההפרדה מתירים הלכה למעשה נסיעה בניגוד גמור למצוות תקנה 36(ב) ותקנה 36(ג) הנ"ל.

מסקנתי היא, כאמור, כי הסימון אינו חוקי, וממילא אינו תקף.

משכך, אני בוחן דרכים לתקוף את אכיפת המשטרה במקום בדרך של תובענה ייצוגית.

איך הכחול חי עם האדום??

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...