Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עברו היום 4 תקנות בחוק הספורט המוטורי

yoman321
שימו לב! השרשור הזה בן 5450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דובי אני אתחיל מהתחלה.

אני בא לממס"י שלום וחיוך לפקידה , אני רוצה רשיון נהיגה בינלאומי רגיל. אומרת לי תביא רשיון נהיגה מקומי בתוקף כמה שקלים תמונה והיידה יש .

האם אותה פרוצדורה קיימת גם לגבי רשיון נהיגה בינלאומי למירוצים. רק בשינוי שאני צריך להביא רשיון נהיגה למירוצים מקומי.

ואם זה כך אני מבין שאין היום גוף שמנפיק רשיון נהיגה למירוצים מקומי.

את אתיופיה נתתי כדוגמה בלבד וכך כתבתי אולי באותיות קטנות מדי. תבחר מדינה שיש בה ספורט מוטורי מוכר , ותענה על שאלתי אם יש לך תשובה כמובן מוסמכת.

כך גם לגבי שאר השאלות שנשארו ללא תשובה. בתגובתי הקודמת וגם לפניה.

השאלות מופנות לא רק לדובי אלא לכולם שיש להם את היכולת לתת תשובות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לכולם

נראה שהשרשור הזה מתחיל להיות מעניין אז בואו נתמקד ונפריד בין כמה דברים.

1. במועדון מסודר כשחבר נרשם ושילם דמי חברות מקבל כרטיס שמראה שהוא שייך למועדון זה או אחר כולל פוליסת ביטוח.

2. שאתה מוציא רשיון נהיגת ראלי לדוגמא או נווט על הרישיון ישנה החותמת של FIA .

3. כשיש לך את שני המסמכים האלו פלוס רשיון נהיגה רגיל אתה יכול להיות שותף בכול תחרות בכול המקומות שאתה מעוניין ואף אחד לא יכול לעצור אותך. ולא דובי מה שרשמת ממש לא נכון אני כחבר במועדון בנורבגיה יכול להיות שותף בכול מירוץ שארצה ולFIA אין את הכוח לעצור בי.

4. במידה והתחרות מוכרזת כתחרות בין לאומית אז ישנן כללים שם, א שופטים מFIA ב. תצלום של הנהג והנווט בכול צד של האוטו פלוס סוג הדם שלהם, ישנן עוד כללים אבל זה לא ממש משנה כרגע.

5.אנו לא נתקלנו עד היום בבעיות להתחרות בהרבה מדינות באירופה ומזרח אירופה, ומקסיקו.

סרקתי את רשיון המירוצים שלי מקווה שאוכל להציג אותו.

המשיכו לנהוג בזהירות המטיףף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למטיףף

מה התהליך של הוצאת הרשיון החמוד הזה בנורבגיה. ולמה נורבגיה? האם יש לך פספורט נורבגי?

האם צריך רק רישום למועדון ולשלם אגרה או יש גם בחינות, טסט כלשהו.

דבר אלי מטיףף:-) מאלף ועד תו , הדיו עלי.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה אנסה לענות לשאלותך.

1 אני אזרח נורבגי מה לעשות:shock:

2 הפרוצידורה מאוד קלה כול אחד גם מהארץ יכול לעשות זאת א להצתרף למועדון כולשהו. ב. להגיש בקשה להתאחדות הספורט המטורי הנורבגית לרישיון, בואו לא נשכח שלנהג יש רשיון גם לנהיגה וגם לנווט, וכנל לנווט כי החוק אומר שנווט יכול לנהוג ברכב גם.

3. לשלם דמי חברות למועדון שכלול ביטוח ולקבל כרטיס חבר.

4. לשלוח מסמך שעברת בדיקת רפאית ואתה והקוצב שלך :-o כשירים.

5. ואז אתה מקבל את כול המסמכים שמאפשרים לך להתחרות בכולמקום שתחפץ.

6. רק לדוגמא פטר והניג סולברג מחזיקים בדיוק את אותם המסמכים שיש בידיי.

7. שנתחיל לארגן אוטובוסים לחברה בארץ שרוצים רשיונות? :lol:

בברכה המטיףף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

מבלי לבדוק כישורי נהיגה?

בחזרה האוטובוסים יביאו מים וירוק מנורבגיה. אוף כמה זה היה עוזר לנו פה בעיקר בקיץ

ולמה אתה מערב חובבנים ליד מקצוען כמוך. לא יפה להלבין פניהם ברבים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עובד כך

אתה נרשם למועדון ,מבקש רשיון מירוצים

אתה עובר בדיקות רפואיות ששיכות לפדרציה,מקבל רשיון זמני שנקרא "נוביס".

אתה מחוייב ל3 אירועים בעונת מירוצים, אתה עושה רק את מחציתם (ראלי) בשאר המקצועות אינך חייב למחצית עונה.

לאחר מכן אתה מקבל רשיון "נשיונל",התחרית עונה שלמה אתה זכאי לרשיון בינלאומי.

זה כל הסיפור

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.. ולא דובי מה שרשמת ממש לא נכון אני כחבר במועדון בנורבגיה יכול להיות שותף בכול מירוץ שארצה ולFIA אין את הכוח לעצור בי.

המטיףף

זלמן

נורבגיה חברה מוכרת ב-FIA ולכן אין לך שום בעיה וגם אף אחד לא ינסה לעצור אותך, אבל באם תתחרה בארץ הקודש במרוץ, שלא מוכר על ידי ה-FIA (כמו האליפות הקיימת כיום...) ומישהו נחמד ילחש באוזן ב-FIA כי אתה, בעל רשיון בינ"ל, התחרית כאן אזי רשיונך ישלל ל-3 שנים.

באם אין לך רישיון בינ"ל אלא רק רשיון נורבגי מקומי הרי שממילא, על פי החוק, אסור לך להתחרות במרוץ רשמי בשום מדינה אחרת.

הרי באם ישראל היתה מדינה מתוקנת ואתה בעל רישיון מרוצים זר , נורבגי לצורך העניין, ההתאחדות ו-או מארגן המרוץ היו מבקשים ממך להציג אישור מההתאחדות המקומית שלך שהם מאשרים לך להתחרות במדינה אחרת.

אבל אנחנו בישראל אז...

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.. רק לדוגמא פטר והניג סולברג מחזיקים בדיוק את אותם המסמכים שיש בידיי.

..

זלמן

זה לא ממש מדוייק.

הם אולי מחזיקים כרטיס חבר במועדון כזה או אחר בנורבגיה אבל בכדי להתחרות ב-WRC הם חייבים להחזיק רשיון מרוצים

INTERNATIONAL-A של ה-FIA .

אם אני זוכר נכון למשל לנהגי הראלי הישראלים שהתחרו בחו"ל יש - INTERNATIONAL B או C .

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים אני מדהים את עצמי איזה שירשורים אני יכול לתת סטרטר :)

בכל אופן אני מבין שיש פה מביני עניין וזה מאוד מעניין! רק מה שאני לא הבנתי עדיין

האם אני בתור ישראלי יכול להרשם לתחרויות במדינות הגובלות איתנו ראב דוגמא ירדן,מצרים ואולי אפילו קפריסין

במסגרת תחרויות ארציות/אליפויות של מדינה כל עוד הרכב עומד בתקנים הנדרשים,מצב רפואי וכלכלי?

לילה טוב

אמיר

קבוצת ראלי גמליאל GRT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שנוצר סלט קטן.

תזכורת

1. כדי שמתחרים ישראלים יוכלו להתחרות בקפריסין היה צורך להוכיח ל-FIA שבארץ הקודש לא ניתן לעשות מרוצים.
  2. ממס"י הוציא מכתב ל-FIA שבישראל אין מרוצים ובקשה שמתחרים יוכלו להשתתף במועדונים מקומיים בתחרויות.
  3. זכור לכולם את מקומו של שוכטוביץ במרוצים בקפריסין וגם את "הצעקות" של המקומיים בהתאחדות הקפריסאית (היסטוריה).

למה כתבתי? אני לא טועה!

1. בכדי לעשות מרוצים במועדונים מקומיים יש שתי אפשרויות:
    • אורח שיש בידו אישור מההתאחדות המקומית המוכרת על ידי ה-FIA ורוצה להשתתף בתחרויות מקומיות של לדוגמא "אליפות ירדן", כן, כול ההתאחדויות במדינות באזורנו הן חברות ב-FIA אף לא אחת תעשה צעד כנגד תקנוני ה-FIA ותלך על פי הספר.
    • אורח שרוצה להשתתף באירוע מקומי מועדוני, באחריות המועדון המקומי וגם אז יוכל להשתתף מי שמוכר למועדון המקומי לדוגמא: הרבה מהחברים כיום יכולים לצאת לקפריסין לכול אחד מהמועדונים המקומיים ולהשתתף בהם שלא כחלק מאליפות המועדון אלה כאורח, רובם (הישראלים) מוכרים על ידי חברי המועדונים המקומיים ויש כבוד גדול לחברה שלנו שם, גם אז הם ידרשו לאישור של המועדון המקומי שאליו הם משתייכים פה בישראל.

[*]תחרויות בין לאומיות זה "קונצרט" אחר שם נידרשים לרישיון נהיגת מרוצים בינלאומי שמופק ע"י ממס"י, ובישראל כמו בישראל הנושא הפך למורכב הרבה יותר למה שמקובל בעולם.

• רישיון נהיגה מקומי יופק על ידי הרשות המקומית, תרצה להתחרות בראלי תעשה מבחן בהתאחדות הראלי, תרצה לעשות מרוץ בספרינט תעשה מבחן בהתאחדות הספרינט פשוט נכון?
  • רישיון מרוץ בינלאומי יצא אך ורק מממס"י, איך? באיזה אופן? איך היא יודעת מה עבר עליך להוציא רישיון את זה היא לא יודעת, הצורה הפשוטה להוצאת רישיון מתוארת על ידי דני לוי, בכול מקרה חברים שסיימו דרכנו את תהליך הלימוד ומרוצי מתחילים קיבלו מכתב מסודר לממס"י והיא הוציא רישיון לאותם חברים, גם אז הגוף המקומי שבו רצו החברים להשתתף חזר ופנה אלינו ואילץ את החברים לעשות מרוצים מקומיים בכדי להיות בטוח שהחברים באים מתחום המרוצים.

[*]לגבי ממס"י - היסטוריה ארוכה אחריה מתקופת הבריטים והגמל המעופף, דרך קבוצה נאיבית של חברים שהחזיקו בידם זהב כמו שכתב דובי, דרך השתלטות של קבוצה שעושה בממס"י בתוך שלה, דרך "תמיכה" במספר חברים שיצאו לחו"ל להשתתף במרוצים שלזה היא (ממס"י) קראה תמיכה בספורט המוטורי, "תמיכה" שרצתה להראות ל-FIA יש לנו מתחרים בינלאומיים ואנחנו ב"ביזנס של המרוצים" דרך עוד הרבה מעללים שהיו בדרך שנתמכו על ידי גופים בינלאומיים כי גם בפדרציות הגדולות אף אחד לא חף מיד לוחצת יד כך שלהוציא כיום את ממס"י מהמערכת יהיה קשה מאד אם בכלל גם אם המדינה תוציא מכתב לפדרציות עדין הפדרציות חיות בתוך עולמן ולא כול כך מהר הן משנות, הפדרציות תמיד יחכו שיהיה הסדר מקומי כמו באנגליה כך יש שקט תעשייתי ממס"י ונשיא לא כול כך מהר יעזבו את "סיר הבשר".

[*]זלמן נותן דוגמאות ממדינות מתוקנות ומסודרות, אנחנו היושבים בציון לוונטינים שעדין אינם מחוברים לדברים האמיתיים ובונים פטנט ישראלי "כחול לבן" החוק לנהיגה ספורטיבית! והתקנות העוטפות אותו הן המצאת המאה, היה רק איש אחד חזק שהיה שר התחבורה כיום נשיאנו שהוציא תקנות שעה בפקודת התעבורה ואיפשר לצאת למרוץ פורמולה, לילד הזה ציפינו לא לשום דבר אחר, כן, אני בוכה על חלב שנשפך.

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סעיף 1 ב במכתבו של שליט אינו נכון ואינו מעודכן

אין אורח ,לא קיים מושג אורח, כל תחרות ואפילו היא מועדונית נרשמת בפדרציה המקומית,ולכן חלה על המועדון המארגן חובות ביטוח,וחוקי המדינה.

המקום היחידי שאורח יכול להתחרות (להתחרות במרכאות) זה בהופעות SHOW ,או במירוצי תרומה שאינן מופיעות באליפות מועדונית או ארצית.

כל השאר תחת אישור.

לגבי ממס"י הכל נלעס,נכתב,נאמר,זה המצב והמצב הנוכחי לא עוצר את התחרויות העתידות להגיע .[

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סעיף 1 ב במכתבו של שליט אינו נכון ואינו מעודכן

אין אורח ,לא קיים מושג אורח, כל תחרות ואפילו היא מועדונית נרשמת בפדרציה המקומית,ולכן חלה על המועדון המארגן חובות ביטוח,וחוקי המדינה.

המקום היחידי שאורח יכול להתחרות (להתחרות במרכאות) זה בהופעות SHOW ,או במירוצי תרומה שאינן מופיעות באליפות מועדונית או ארצית.כל השאר תחת אישור.

לגבי ממס"י הכל נלעס,נכתב,נאמר,זה המצב והמצב הנוכחי לא עוצר את התחרויות העתידות להגיע .[

דני לוי

המודגש והצבוע, אלו הן הגדרות תחתן נוכל למשל לקיים אליפות במדינה זרה.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...