Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 11.1.2021 בשעה 11:18, סולל הדרך כתב:

רכב שאמור היה להחטף בשניה שפורסם

על ה"אמור" הזה נפתחו הרבה שרשורים, חלקם עם לוי יצחק בכותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ה"אמור" מתיחס לרוב הציבור שמחפש זול וקל.
זה לא מעניין אותם באמת איך הרכב טופל, איפה הוא חנה, כמה בעלים העיקר שיהיה זול שיוכלו לספר בארוחת שישי בכמה זול הם רכשו אותו.
ה"אמור" היה מעט יקר יותר מ"אמורים" אחרים שעל פניו היו עם נתונים פחות או הרבה פחות טובים.

זה סטייט אוף מינד לחפש רכב זול, לעשות עיסקה טובה ולדפוק את המערכת.

רכבים שהם "בון-בון" אין הרבה. כמה רכבים בני 6 למשל לא ראו פחח בחיים ואין עליהם אף שפשוף? לא הרבה!

"גדול הדור" כבר חתם כאן בעבר שזול וזוגלובק מתחילים בז' ובשניהם תקבל את הנקניק בסוף.

וזה לא קשור בגרוש למר לוי יצחק.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, סולל הדרך כתב:

ה"אמור" מתיחס לרוב הציבור שמחפש זול וקל.
זה לא מעניין אותם באמת איך הרכב טופל, איפה הוא חנה, כמה בעלים העיקר שיהיה זול שיוכלו לספר בארוחת שישי בכמה זול הם רכשו אותו.
ה"אמור" היה מעט יקר יותר מ"אמורים" אחרים שעל פניו היו עם נתונים פחות או הרבה פחות טובים.

זה סטייט אוף מינד לחפש רכב זול, לעשות עיסקה טובה ולדפוק את המערכת.

רכבים שהם "בון-בון" אין הרבה. כמה רכבים בני 6 למשל לא ראו פחח בחיים ואין עליהם אף שפשוף? לא הרבה!

"גדול הדור" כבר חתם כאן בעבר שזול וזוגלובק מתחילים בז' ובשניהם תקבל את הנקניק בסוף.

וזה לא קשור בגרוש למר לוי יצחק.

אצל חלק לא קטן הסוחרים מהמגרשים הפרטיים יש דווקא הרבה "בונבונים"- אלא ששם בונבון אחד גדול מחובר מ 2-3 קטנים יותר או כאלו שטבעו/צפו בשטפונות.

שורה לפני אחרונה מתמצתת את הכל.

גילוי נאות- הרכב שלי עבר תאונה מאחור עם החלפת טמבון +מכסה לפח אחורי ועוד כמה שטויות אבל מכנית הוא שמור ומטופל במורשה (כרגע 113,000 ק"מ לערך על השעון) לפחות מאז שהוא אצלי (לפני כן טופל טיפול אחד במורשה ועוד 3 טיפולים במוסך מתמחה).

ברור,שיהיו את החוכמולוגים שיחפשו עוד שנתיים וקצת (מועד מכירה משוער,ק"מ משוער במכירה 135-140K) מציאה או שיהיו מוכנים לשלם על רכב נקי מתאונות עם  יותר ק"מ יותר כסף - בעיה שלהם.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.1.2021 בשעה 12:14, yogev20 כתב:

אני מוציא סטיקר - "חייבים לעצור את הפרסום השקרי" !  

ידידי, אתה לוקח ללב יותר מדי.

חלק מהמודעות באתר יד2 מתפרסמות ע"י בן משפחה ולא ע"י בעל הרכב (מבוגר/ת בד"כ) והטעויות בפרטים אינן נעשות בזדון.

הפתרון שלי - אני מבקש צילום רישיון רכב לפני שמגיע לראות את האוטו.

פתרון נוסף הוא אפליקציה "פרטי רכב" ושם מופיע כל מה שאני צריך (אפילו בעלות פרטית/ליסינג).

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות, אני רגיש לרמאים ונוכלים, שמוליכים שולל אנשים, במיוחד תמימים. זה בהחלט מרגיז אותו.

זה מתחיל בפרסום מטעה, ממשיך בעושק קשישים ואנשים מבוגרים על ידי אנשים חסרי לב ומצפון.

אני יודע איך להתמודד עם הודעות שקריות כפי שציינתי כבר, אני לא צריך יותר מתמונה אחת, שמספרת לי את כל הסיפור. אני הרי עושה שעורי בית טוב לפני רכישת רכבים, מספק עבורי לראות חוסר חישוקים נניח, כדי לדעת שזה לא הדגם המאובזר שאני מחפש. (ויש עוד דברים חיצוניים/פנימיים שמבדילים בין דגמי/רמות רכבים, שלא בעיה להבחין)

כאשר אני לא בטוח, עוד לפני שאני מגיע בכלל למוכר (לא מגיע לפני) אני מוודא שמדובר על הדגם המפורסם. (שאני מחפש) שאלה אחת בודדה, אני מפיל את המוכר.  לפעמים אני מתעצבן וטורח להתקשר או לשלוח הודעות שהפרסום לא מדויק.

אני לא מנסה לתקן את העולם, אבל אם אצליח במשהו, גם זה משהו במלחמה על הצדק. (מבחינתי זה עדיף מלשתוק)

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עליי עבדו בקנייה האחרונה,ועוד פנסיונר חביב כמו סבאל'ה טוב הצליח להשחיל אותי בלשון המעטה.

אין מה לעשות זה עם ישראל' אני שבודק  כל דבר מאתיים פעם עבדו עליי.

אבל אני מאמין שיש שופט למעלה שיתן מה שצריך לכל רמאי ביום הדין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, עמית100 כתב:

גם עליי עבדו בקנייה האחרונה,ועוד פנסיונר חביב כמו סבאל'ה טוב הצליח להשחיל אותי בלשון המעטה.

מה הייתה הרמאות והאם היה מדובר בסוחר ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סוחר, איש פרטי לחלוטין מבוגר פנסיונר,העניין נסגר תיקנתי על חשבוני ,הפואנטה היא שכמעט בלתי אפשרי למצוא מישהו ישר בארץ.

אין הבדל בין סוחרי רכב לבין אנשים פרטיים שמוכרים רכב.

רובם שקרנים בקשר להיסטורית הרכב.

עריכה אחרונה על ידי עמית100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה קצת יותר ספציפי!
מה קרה?
יש אנשים שהחליפו נורה על חשבונם וזה "רמאות"
יש אנשים שקיבלו אוטו שחובר משני חלקים... זה רמאות!
מה לא היה תקין בעסקה ולמה לדעתך הפנסיונר החביב רימה אותך?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לפעמים לא אוהבים לפרסם  פרטים מדויקים מה עבר עליהם, מבושה.

זה בסדר, לא צריך ללחוץ. 

אני מזמן (כבר בחינוך מילדות) יודע לעשות הפרדה  בין גיל, דת, צבע, אזור מחייה, מוצא האדם,  לבין יושר ואמינות של בני אדם.  פנסיונר לא אומר מבחינתי כלום, כמו שרכב מרופא לא אומר כלום עבורי. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא רכב מרופא כן אומר - מרוב עומס ומשמרות אין לו זמן לטפל ברכב ( מהסתכלות על זוג רופאים קרובי משפחה ).

יוגב, הציפיות שלך גבוהות בדי.
מי שמוכר רכב ( גם לא נוכל) מנסה להבליט יותר את הצדדים החיוביים ולהחביא את הדבר הקטנים השליליים. גם במודעה וגם בפגישה.
אחרת הוא יתחתן עם הרכב.
אז המודעה זה כמו פרסומת.

• מעניין 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לצפיות (ונניח שהן גבוהות) ובין פרסום שקרי. ברור לך שיש תשובה אחת על השאלה הזו.

זה מה שאני מבקש ואפילו דורש חקיקתית. לא רואה משהו אחר במדינה מתוקנת. 

כל השאר זה דברים טבעיים וברורים לי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

סיפור שלי:
מטלפן ל*רחבעם (שם בדוי) בעל מגרש לרכבים שפרסם רכב למכירה. המחיר זול מהמחירון לכן שאלה ראשונה היא "האם הרכב עבר תאונה?" התשובה חיובית. שאלה שניה "האם יש פגיעת שלדה?" התשובה שלילית, לא ברכב הוחלף רק כנף ומכסה מנוע. מכיון שזאת התשובה קובע להגיע למגרש לראות את הרכב.

מגיע למגרש, מבקש לראות דו"ח שמאי ומוצג מסמך עם ירדת ערך של 6%. שואל את רחבעם למה בעל הרכב לא מוכר רכב שנסע רק 2,000 קמ' לבד אלה דרך מגרש ומקבל תשובה מתחמקת כל שהיא.

ניגשים לראות את הרכב, רחבעם חוזר ומראה לי שהוחלף כנף, מכסה מנוע ומראה לי ריתוך בדופן פנימית של תא מנוע ואומר שזה מה שתוקן. הולך ונותן לי לראות את הרכב לבד בנחת.
דבר שיצר צרם זה צמיגים שונים בכל גלגל וגלגל כולל הרזרבי והמצב שלהם נראה לדעתי הרבה יותר שחוק ממה שצריך להיות לרכב שנסע רק 2,000 קמ'. מצב כללי של הרכב נראה קצת מוזנח הרכב שלי שעשה אומנם גם מעט אך פי ארבע נראה יותר טוב, אבל בסדר אני בלי ילדים ואולי אצלו באמת נהנים גם בתוך הרכב.

חוזר למשרד של רחבעם ואומר לו שבשביל להתקדם אני מתכוון להכנס למרכז הסליקה של חברת הביטוח, רחבעם אומר לי מבלי למצמץ שמה שאני אראה שם זה שהרכב נרשם כאובדן להלכה, מראה לי עכשיו מסמך נוסף שממנו רואים שברכב תוקנו גם קורות רוחב ואורך בתא מנוע, תוקנו גם זרועות היגוי ועוד כמה דברים. ומסביר לי שבעל הרכב קיבל פיצוי מלא מחברת הביטוח והשאיר את הרכב לחברה ולכן הרכב נמכר דרך המגרש.

אמרתי לרחבעם יפה שלום (ולא להתראות)

*רחבעם : מלך יהודה הראשון.
ציטוט מוכר: "אבי ייסר אותכם בשוטים ואני ייסר אותכם בעקרבים"

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • מבאס 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
סיפור שלי:
מטלפן ל*רחבעם (שם בדוי) בעל מגרש לרכבים שפרסם רכב למכירה. המחיר זול מהמחירון לכן שאלה ראשונה היא "האם הרכב עבר תאונה?" התשובה חיובית. שאלה שניה "האם יש פגיעת שלדה?" התשובה שלילית, לא ברכב הוחלף רק כנף ומכסה מנוע. מכיון שזאת התשובה קובע להגיע למגרש לראות את הרכב.

מגיע למגרש, מבקש לראות דו"ח שמאי ומוצג מסמך עם ירדת ערך של 6%. שואל את רחבעם למה בעל הרכב לא מוכר רכב שנסע רק 2,000 קמ' לבד אלה דרך מגרש ומקבל תשובה מתחמקת כל שהיא.

ניגשים לראות את הרכב, רחבעם חוזר ומראה לי שהוחלף כנף, מכסה מנוע ומראה לי ריתוך בדופן פנימית של תא מנוע ואומר שזה מה שתוקן. הולך ונותן לי לראות את הרכב לבד בנחת.
דבר שיצר צרם זה צמיגים שונים בכל גלגל וגלגל כולל הרזרבי והמצב שלהם נראה לדעתי הרבה יותר שחוק ממה שצריך להיות לרכב שנסע רק 2,000 קמ'. מצב כללי של הרכב נראה קצת מוזנח הרכב שלי שעשה אומנם גם מעט אך פי ארבע נראה יותר טוב, אבל בסדר אני בלי ילדים ואולי אצלו באמת נהנים גם בתוך הרכב.

חוזר למשרד של רחבעם ואומר לו שבשביל להתקדם אני מתכוון להכנס למרכז הסליקה של חברת הביטוח, רחבעם אומר לי מבלי למצמץ שמה שאני אראה שם זה שהרכב נרשם כאובדן להלכה, מראה לי עכשיו מסמך נוסף שממנו רואים שברכב תוקנו גם קורות רוחב ואורך בתא מנוע, תוקנו גם זרועות היגוי ועוד כמה דברים. ומסביר לי שבעל הרכב קיבל פיצוי מלא מחברת הביטוח והשאיר את הרכב לחברה ולכן הרכב נמכר דרך המגרש.

אמרתי לרחבעם יפה שלום (ולא להתראות)

*רחבעם : מלך יהודה הראשון.
ציטוט מוכר: "אבי ייסר אותכם בשוטים ואני ייסר אותכם בעקרבים"

יפה עשית שבדקת את היסטוריית הביטוח של הרכב, כמובן שזו היתה צריכה להיות הבדיקה הראשונה עוד לפני שאפילו ראית את האקזמפלר הדפוק - אבל העיקר שהגעת לתוצאה הרצויה...

2 הערות קטנות בכללי:

1. כל סוחר רכב מורשה עם תו סחר מחוייב על פי חוק בחובת גילוי נאות לגבי אירוע מהותי בעברו של הרכב. העובדה שרחבעם שלנו לא טרח לציין אובדן להלכה מיד עם שאלתך לגבי תאונה רק מראה עד כמה הסוחרים (וזו כמובן בעיה נרחבת ולא מוגבלת רק למגרש בו היית) לא שמים קצוץ על לשון החוק. מסקנה - לשאול ספציפית על אובדן להלכה! לא להסתפק בשאלה כללית על תאונה!
2. הרבה מגרשים עוסקים במכירת אובדנים להלכה בתור עיסוק עיקרי. תהיו מודעים לכך! אין ארוחות חינם, בטח שלא אצל סוחרים!
ואם סוחר מציע "מתנה" בדמות הורדת מחיר, תבדקו היטב את השיניים של הסוס הזה, משהו ככל הנראה רקוב שם...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור ממני : לפני שנים לא מועטות אחי מכר פונטו ומכיוון שאהב את האוטו , רצה פונטו יותר חדשה.

ראה מודעה ביד2 על פונטו בחולון.

אמרתי לו שלא נוסעים סתם לחולון לראות אוטו בלי בירור מראש כי העיר שורצת סוחרים מוסווים וגלויים. אחי התעקש וזרמתי איתו.

הגענו ואחי זיהה מיד את המוכר כסוחר שרצה לקנות את הפונטו הראשונה.

מייד איבדנו עניין אבל בשביל הספורט רציתי לראות ניירת . האוטו היה על שם אישה ממודיעין.שאלתי מי זו והוא אמר "אשתי".

ניתקנו מגע והסוחר צעק לנו  "40 במקום 50" . כאן כבר הבנתי שזה רכב עם תאונה קשה .

אף אחד לא מוריד 10 סתם כך.

בערב מצאתי את הטלפון של הגברת ב144 ואמרתי לה שיש אחד שמציג עצמו כבעלה .

היא צעקה והתרגזה וסיפרה לנו שאכן האוטו לאחר תאונה קשה.

אחי השתכנע לגבי חולון

• אהבתי 2
  • משעמם 1
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...