Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם זה מקרה של רמאות או זהירות-יתר בקניית רכב:

נסעתי לראות רכב שגם במודעה וגם במציאות היה נראה נדיר (i30CW 2011, ק"מ 84,000, 26,000 ש"ח), וכאן התחילו הבעיות. המוכר הזמין במקביל אליי עוד אנשים לראות את הרכב, היה חסר סבלנות ברמה של דקות, וכל נורות האזהרה האפשריות נדלקו:

השם ברישיון רכב לא קשור לשם שלו (המוכר: הרכב שלי ושל גיסתי ביחד "כי ככה החלטנו").

בניגוד למה שפורסם במודעה, הרכב יד 2 (המוכר: קניתי מחמותי/חמי, בתוך המשפחה וכו')

למרות זאת התפתיתי כי הרכב היה נראה חדש לגמרי. כשבאנו לנסוע למכון בדיקה - המוכר התעקש לנהוג בעצמו והחליט לאיזה מכון נוסעים. בשלב הזה נשברתי וויתרתי.

קונה נוסף שכבר המתין בצד - לקח את הרכב לבדיקה באותו רגע, ולעולם לא אדע אם פספסתי מציאה חד-פעמית... חשוב לציין שהמוכר גר באזור מאד יוקרתי והציג את עצמו כבעל חברה גדולה ומוכרת, אז אולי אלה הנורמות שהוא מכיר וסתם חשדתי...

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחפש חודש וחצי רכב לקרובת משפחה בעקבות טוטאל לוסט של הקיה פורטה שגם אותה אני חיפשתי ומצאתי לפני שנתיים.

המטרה: יונדאי i25 מנוע 1.6

אחרי עשרות סוחרים עם רכבי ליסינג שבורים, מגיע לאחת ברמת גימור פרימיום,

יישוב קטן ושקט, היא חונה מאובקת עם 100k ק"מ בלבד מודל 2012.

מגיע מר בחור נוטף ריח אלכוהול באמצע היום,

שאלה- כמה זמן הרכב בבעלותך? 

עונה - 11 חודשים

שאלה- איפה מטופל?

עונה- פה במוסך ביישוב 

שאלה- יש תאונות?   עונה שלא.

אני פותח מכסה מנוע ושם לב שהוחלפו פנסים, פגוש עבר שיפוץ ומכסה מנוע הוחלף (בקושי נסגר), לפי הרישיון הוא בעלים רק חודשיים וכמובן שביישוב הזה אין מוסכים.

אמרתי תודה ושלום.

• מצחיק 3

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...
  • ספונסר פורום
בתאריך 8.2.2020 בשעה 15:53, hondacivic02es כתב:

סיפור קצר על חווית הקנייה, או יותר נכון חוויית חיפוש הרכב לפני שקניתי את האביזיה 2019 החדשה שלי.

הלכתי לראות 3 רכבים לפני שקניתי, הגעתי לבחור ששם מודעה באחד האתרים הידועים למכירת רכב יד 2, הרכב מבחוץ נראה הצגה, כל מה שחיפשתי ברכב שאותו רציתי לקנות.

אחרי בדיקה מסביב לרכב ופתיחת מכסה מנוע, ביקשתי לצאת לסיבוב אמרתי נרגיש קצת את הכוח והאחיזה של הרכב. רכב באמת מפחיד, בקטע טוב.

ואז הגיע השלב הבא , שבו קיבלתי מידע שלא הוצג במודעה, שהרכב בעצם עבר מכה "קטנה" מקדימה בטמבון. זה התחיל עם טענה שהוחלף בסה"כ הפלסטיק שמסביב לפנס ערפל ועוד כמה חלקים קטנים בלבד.

מפה לשם הוצאתי ממנו שהביטוח שלו שילם לו תיקון של כמעט 40 אלף שקל. מיד ויתרתי על החויה כי אם הוא הסתיר את התאונה לכו תדעו מה הוא עוד מסתיר.

*תקנו אותי אם אני טועה אבל נזק בסכום הזה לרכב 2018 די אומר שהייתה מכה בשלדה של הרכב, לא?

אין באמת צורך, או טעם, בספקולציות האם 40,000 ש"ח נזק חייב בהכרח להיות עם פגיעה בשלדה, אם לוא. ממשיכים לחפש - וזהו...

אגב, בדיוק למקרים כאלו המציאו את "אינפוקאר" -  https://infocar.co.il/     אתר של מרכז הסליקה של חברות הביטוח.

אינני מתקרב בכלל לרכב בלי להשקיע 10 ש"ח באתר הנ"ל (ניתן לקבל דו"ח על תשלומי ביטוח בגין התביעות לרכב מסויים גם אם אינך הבעלים שלו).

יתרה מזאת - אם הבעלים איננו מוכן לשתף פעולה ולתת את 3 הפרטים הנחוצים לצורך בדיקתך (מס' רישוי, ת"ז של הבעלים הראשיים, תאריך העברת הבעלות) - זה הסימן שלך להמשיך הלאה.

כמובן שכל זה פותח לדיון מחדש את השאלה הכללית - האם להתקרב לרכבי ליסינג (שאינם מבוטחים, בעיקרון) שלעולם לא נוכל לדעת מה באמת הסטוריית התאונות שלהם...

בתאריך 9.9.2020 בשעה 22:20, עמי84 כתב:

לא יודע אם זה מקרה של רמאות או זהירות-יתר בקניית רכב:

נסעתי לראות רכב שגם במודעה וגם במציאות היה נראה נדיר (i30CW 2011, ק"מ 84,000, 26,000 ש"ח), וכאן התחילו הבעיות. המוכר הזמין במקביל אליי עוד אנשים לראות את הרכב, היה חסר סבלנות ברמה של דקות, וכל נורות האזהרה האפשריות נדלקו:

השם ברישיון רכב לא קשור לשם שלו (המוכר: הרכב שלי ושל גיסתי ביחד "כי ככה החלטנו").

בניגוד למה שפורסם במודעה, הרכב יד 2 (המוכר: קניתי מחמותי/חמי, בתוך המשפחה וכו')

למרות זאת התפתיתי כי הרכב היה נראה חדש לגמרי. כשבאנו לנסוע למכון בדיקה - המוכר התעקש לנהוג בעצמו והחליט לאיזה מכון נוסעים. בשלב הזה נשברתי וויתרתי.

קונה נוסף שכבר המתין בצד - לקח את הרכב לבדיקה באותו רגע, ולעולם לא אדע אם פספסתי מציאה חד-פעמית... חשוב לציין שהמוכר גר באזור מאד יוקרתי והציג את עצמו כבעל חברה גדולה ומוכרת, אז אולי אלה הנורמות שהוא מכיר וסתם חשדתי...

נכון עשית שעזבת.

יש כאן את כל פעמוני האזהרה של סוחר במסווה - חוסר אמינות, נסיון להשפיע על מהלך הבדיקה ושימוש בטקטיקות מכירה מלחיצות שאפשר למצא בימי מכירות של "קלאב הוטל"....

יש הרבה דגים בים - צריך סבלנות!

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
בתאריך 7.6.2020 בשעה 13:38, num כתב:

כנראה שאני לא מחדש כלום אבל אוסיף את החוויה השלי.

שבוע שעבר אחרי שבועיים שחיכיתי לרכב יד 2 בשלמה סיקסט, הגיע הרכב לסניף כמובן שהציגו בדיקה נקיה עם מכות קלות.

לקחתי את האוטו לבדיקה ועוד לפני תחילת הבידקה הבודק מעיר לי שצבעו את כל צד ימין והחליפו טאמבון, מה גם רואים שזאת צביעה ממש לא איכותית.

משלב זה ועד וויתור על הקניה המוכר לא הסכים להודות שעשו משהו לרכב וגם לא הסכים לדבר על המחיר הראשוני שדיבר אליו.

בקיצר... לכל מי שקורא את זה א-ל! תסמכו על שום מילה שסוכן מכירות אומר לכם. ובטח אל תוותרו על בדיקהש.

הקלות הבלתי נסבלת של התיחמון....

הנושא של קניית רכב מליסינג הוא, לטעמי, את הבעיות הגדולות ביותר בשוק המשומשות בארץ.

אפילו אם נבודד לרגע את מידת התחמנות של איש המכירות הספציפי שנתקלת בו (וזו אכן יכולה להיות גם תרבות-חברה בשלמה-סיקסט, אבל בל נשמיץ ציבור שלם) - אני מוצא 2 בעיות אינהרנטיות ללא פתרון בקנייה מליסינג, ושתיהן קשורות בחוסר יכולת להגיע לחקר האמת - הסטוריית הרכב.

1. חברות ליסינג לא מבטחות את הרכבים שלהם. כתוצאה מכך, כל תאונה שהיתה לרכב מתוקנת באופן הזול ביותר האפשרי ע"י בעל מקצוע שהדבר היחיד שבטוח שהוא יודע לעשות הכי טוב - זה להיות הכי זול... אין שום רקורד בחברות הביטוח לגבי גובה הנזק כי אין שום תשלום תביעה שנרשם בגינו. מסקנה: חתול (גדול!) בשק מבחינת הסטוריית התאונות.

2. חברות הליסינג מתהדרות בשקיפות שלהן בנוגע לטיפולים שכל רכב עבר. אנשים באמת חושבים, שבגלל שיש להם ביד מסמך שמפרט שכל הטיפולים השגרתיים לרכב נעשו במועדם - הם קונים רכב מטופל כראוי. האמת הרבה יותר מורכבת. ההוצאה הכבדה ביותר לחב' הליסינג לאחר רכישת הרכב מהיבואן - היא תחזוקה. כתוצאה מכך, אין ספק שכל חברה תנסה לחסוך כמה שניתן על כל טיפול. וכתוצאה מכך - אתה יכול להיות בטוח, שלא איכות החלקים שבהם משתמשים בטיפול היא  השיקול המרכזי - כי אם המחיר שלהם.  וכתוצאה מכך, רכב שטופל בממוצע 3 שנים בשמנים לא איכותיים, בנוזל קרור שהוא פשוט מים, ובחלפים סיניים הכי זולים שאפשר בכל מקום שהיה צורך בהחלפתם - יהיה בהכרח רכב שיחזיק מעמד הרבה פחות מזה שטופל בחומרים הנכונים (ובעיקר אני מתכוון לנוזלים - שמן מנוע / גיר (אם צריך) ונוזל קירור). 

כתוצאה מכך - תקבל בהכרח רכב שיש בו פוטנציאל לשילוב מסוכן: נהג שממש לא אכפת לו מהאוטו "שלו", ותחזוקה ירודה.

מתכון לקיצור חיים משמעותי של המכלולים הכי יקרים ברכב.

ואם אתה כבר מזהה מראש לפני הקנייה שהמנוע מעשן, שהטורבו עייף, שהגיר דופק - אשריך. מה לגבי כל אלו שהספיקו לנסוע חצי שנה לפני שהכיס נפגע ממנוע שכשל? - להם זה כבר מאוחר מידי.

נשמע לא הגיוני?? ראה את כמות התלונות שיש לאנשים לאחר רכישת ליסינג... 

זה נשמע אולי קיצוני וחסר אמון כלפי סקטור שלם (70%, יש אומרים!) בשוק המשומשות - אבל אישית אינני מתקרב למגרשי הליסינג. עובד יותר קשה ומחפש רכב פרטי, כנקודת התחלה.   

בתאריך 8.1.2020 בשעה 16:28, baer כתב:

Follow the money

חברות הביטוח יעשו הכל כדי למזער את ההפסדים מכל הרכבים המוצפים.

הנזק יכול להתחיל כבר מגובה חצי גלגל.

צריך פשוט שכל מי שמקבל פיצוי מהביטוח יכניס את מס הרכב למאגר אבל... זה לא יקרה.

Sent from my H3123 using Tapatalk

מאגר מידע של חברות הביטוח אכן קיים.

כל תביעה ששולמה בגין כל רכב ב-7 השנים האחרונות מתועדת וניתנת לך בדו"ח שעולה 10 ש"ח בדיוק.

יש להתרגל לעבוד עם הדו"ח הזה בכל פעם שקונים רכב משומש (אבל לא מליסינג - שהרי הם לא מבטחים את הצי בביטוח מקיף....).

https://infocar.co.il/  - לפחות בקניית רכב מיד פרטית ניתן לעקוב אחר רצף ביטוחי וגובה התשלום בגין כל תביעה בעברו.

• אהבתי 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפרסם את הרכב שלי למכירה. רכב סבבה (קצת נדיר). כל מי שמתעניין מקבל בוואצפ מיידית את כל התמונות והריג'קטים של הרכב. יענו סטייל ארה"ב. אף אחד לא מתקדם לקניה. 

עם נבר תתברר?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אתה 

לפני 15 שעות, tinoki כתב:

מפרסם את הרכב שלי למכירה. רכב סבבה (קצת נדיר). כל מי שמתעניין מקבל בוואצפ מיידית את כל התמונות והריג'קטים של הרכב. יענו סטייל ארה"ב. אף אחד לא מתקדם לקניה. 

עם נבר תתברר?

אתה עושה את הדבר הנכון, ואל תיתן לאף אחד להגיד לך אחרת!

עם זאת, נקודות למחשבה:

1. האם המחיר שלך כ"כ מופרז, עד שאף אחד לא רואה כאן VFM ששווה להמשיך איתו?

2. יחד עם הריג'קטים, האם באה איזו שורת הסבר להוריד את רמת החששות? לדוגמא:  אם יש נזילת שמן ממחזיר שמן אחורי: "המוסך שלי איבחן זאת כעלות של 800 ש"ח לתיקון. המנוע ממשיך להיות חזק מאד ואוכל רק חצי ק"ג ל-5000 ק"מ.   בקיצור - טיפה שיווק והסבר בווצאפ, ולא רק "חדשות רעות", כי אז אתה אכן נראה גרוע יותר מכל אלו שמבטיחים "אוטו במצב הצגה" (ולא ברור לי ממתי זה נהיה "הצגה" במקום תצוגה😉).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אהלן,

אני מתלבט לגבי רכישת רכב מסוג דאצ'יה דאסטר, שבבדיקת הרכב בסעיף שלדה נרשם הדבר הבא: "משמעות נמוכה, בוצעו תיקוני פח וצבע, סימני פגיעה ותיקון בחזית + פגיעה בקורת אורך צד שמאל ופח, חזית החלפה חלקי מרכב בחזית\פגיעות ושריטות בצבע לחצות פח\גומיות לדלתות\נזק פלסטיקים"

המוכר אמר לי שהרכב עבר תאונה שבה הוחלפו הפגוש ומכסה המנוע - זה רכב בן שנתיים (נובמבר 2018) כך שהחלפים לטענתו מקוריים. אני יודע שיש ירידת ערך במקרה של החלפת פגוש (ואולי גם מכסה מנוע?) השאלה שלי היא לגבי ההערה שנרשמה לגבי "פגיעה בקורת אורך צד שמאל ופח" - אני מניח שזה אומר שזו פגיעה בשאסי, אז השאלה שלי האם המילים "משמעות נמוכה" באמת נכונות? קודם כל מבחינות בטיחות כמובן, ושנית לגבי ירידת הערך שזה משקף?

אשמח לייעוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 8 שעות, orensun כתב:

אהלן,

אני מתלבט לגבי רכישת רכב מסוג דאצ'יה דאסטר, שבבדיקת הרכב בסעיף שלדה נרשם הדבר הבא: "משמעות נמוכה, בוצעו תיקוני פח וצבע, סימני פגיעה ותיקון בחזית + פגיעה בקורת אורך צד שמאל ופח, חזית החלפה חלקי מרכב בחזית\פגיעות ושריטות בצבע לחצות פח\גומיות לדלתות\נזק פלסטיקים"

המוכר אמר לי שהרכב עבר תאונה שבה הוחלפו הפגוש ומכסה המנוע - זה רכב בן שנתיים (נובמבר 2018) כך שהחלפים לטענתו מקוריים. אני יודע שיש ירידת ערך במקרה של החלפת פגוש (ואולי גם מכסה מנוע?) השאלה שלי היא לגבי ההערה שנרשמה לגבי "פגיעה בקורת אורך צד שמאל ופח" - אני מניח שזה אומר שזו פגיעה בשאסי, אז השאלה שלי האם המילים "משמעות נמוכה" באמת נכונות? קודם כל מבחינות בטיחות כמובן, ושנית לגבי ירידת הערך שזה משקף?

אשמח לייעוץ

בהנחה שהרכב אכן היה מבוטח בעת קרות התאונה (ולא היה ליסינג...) - תוציא קודם כל דו"ח ממרכז הסליקה של חברות הביטוח - ותראה מה היהגובה הנזק באמת, וכמה היתה ירידת הערך בגינו. 

זה פוטר אותך מלחיות בניחושים - ועובר לעובדות.

טיפ קטן: הייתי מתרחק מרכב שירידת הערך היתה מעל 5%, גם אם תקבל הנחה מהותית ממחיר מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, לא ידעתי שיש מידע נוסף שכזה שקיים במערכת אחרת וממש במעמד העברת הבעלות גיליתי שלרכב יש משכון פעיל, לאחר מכן הוצאתי את הדו"ח והתגלה שהרכב הוכרז כאובדן להלכה, זה ממש לא הגיוני בעיני שמידע זה לא מסופק על ידי משרד הרישוי ומשאיר פתח לאנשים ליפול בפח שכזה... שילמתי שכר לימוד בדמות עלות הבדיקה, בזבוז יום עבודה וכאב ראש כללי.

תודה!

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...