Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך להתחיל מההגדרה למפואר, יונדאי I10 מאובזרת היא לא רכב מפואר.

להרבה אנשים אין מושג מה ההבדל בכלל בין רמות הגימור.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מפואר זה לא הדיון. אלא לרשום רמת גימור אמיתית, ולא לבחור רמת גימור הכי גבוה לרכב ברמת גימור ליסינג/פחות מאובזר.

זה כל העניין, פרסום נתונים אמיתיים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מתחיל ונגמר באכיפה. כשאתר יד שנייה יעשה סדר ויקבע כללים ברורים על פרסום אמת

ומי שלא יעמוד בזה - לא יוכל לפרסם רכבים באתר, זה יתחיל לחלחל לאנשים בכוח הזרוע.

תופעה מרגיזה שאני רואה כל פעם.

מתוך 6 רכבים שרשומים דגם מאובזר ברמה הגבוה, רק אחד היה נכון. גם שהתלוננתי באתר על זה

חוץ מהודעת מייל שהם לוקחים את הדברים בשיא הרצינות, לא נעשה מאומה. (ההודעה עדיין קיימת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, yogev20 כתב:

הכל מתחיל ונגמר באכיפה. כשאתר יד שנייה יעשה סדר ויקבע כללים ברורים על פרסום אמת

ומי שלא יעמוד בזה - לא יוכל לפרסם רכבים באתר, זה יתחיל לחלחל לאנשים בכוח הזרוע.

תופעה מרגיזה שאני רואה כל פעם.

מתוך 6 רכבים שרשומים דגם מאובזר ברמה הגבוה, רק אחד היה נכון. גם שהתלוננתי באתר על זה

חוץ מהודעת מייל שהם לוקחים את הדברים בשיא הרצינות, לא נעשה מאומה. (ההודעה עדיין קיימת)

במקרה הטוב,הדבר נעשה כדי "למשוך" את הקונה הפוטנציאלי כמו דבורים למלכודת דבש ואתן דוגמא:

ליונדאי I35 יש גג נפתח משנת 2013/14 כבר מרמת האבזור הבסיסית INSPIRE.

אלא מה, רוב האינספייר היו בליסינג- אז התחילו לצוץ מודעות שאינספייר זה הדגם הכי מפואר בעוד שיש פרימיום וסופרים (שהיא רמת הגימור הגבוהה ביותר).

במקרה הפחות טוב,זה נעשה מחוסר ידע ועצלנות להעתיק את רמת הגימור מרישיון הרכב ובמקרה הרע,פשוט לשקר למוכר בלי מצח נחושה ועד שיבדוק את הרישיון רכב כבר ביזבז את זמנו שעות ויחשוב שאולי בכל זאת כדאי.

אצלי אין חוכמות- שקר לגבי פרט אחד יעמיד בפניי את אמינותו של המוכר בספק וכך גם אתייחס לכל העסקה.

חיפשתי לחבר רכב לפני כמה חודשים וחשדתי שהמוכרת היא סוחרת (סיפרה סיפורי אלף לילה ולילה וכשהגענו אליה נאלצה לומר את האמת).

בסופו של דבר,לאחר ניסיום מצידה למשוך אותנו למכון שלה,אמרתי לחבר-"מכון אחר מיד או שכדאי לרדת מהעסקה".

כמוהן,שנבחר מכון אחר באזור חיפה+הורדנו אותה במחיר שדרשה ב 3000 ש"ח (שזה ד"א סכום התיקונים שהיה צריך להשקיע ברכב).

החבר הודה,שזו קניית רכב ראשון שלו וקיבל  לא רק ליווי,אלא גם שיעור מאלף ועוד בחינם ..

אתמול במהלך דפדוף בפשפשוק רכב נתקלתי בשני מקרי רמאויות :

1. עלה אדם,שטען שהרכב שלו הוצף בשטפונות ועכשיו הוא נמכר כחדש במגרש פרטי.

2. עלה אדם נוסף,שטען שרכש רנו קליאו במגרש רכב בעפולה והק"מ "עבר דיאטה קלה" של כ 20000 ק"מ ול"קינוח" נתקע בנסיעה ממנו עם מנורת מנוע דולקת+תקלה בגיר.

ייאמר לחובתו,שהוא הודה שלא ביצע בדיקה לרכב כיוון שהשעה היתה 17 בערב.

אז לקח למקרה 2: אתם קונים רכב בעשרות/מאות אלפי ש"ח - אל תחשבו בטעות לוותר על בדיקה אפילו אם מכוני הבדיקה דורשים עליה 600 ש"ח ויותר (ויש מקרים כאלו).

בדיקה יכולה להציל אתכם מלקנות רכב משוכפל/מזוייף/עם מנוע שלא רשום ברישיון במקרה הטוב או שהיה אובדן להלכה במקרה הרע שלא נדבר על ליקויים מכאניים שלא מוסיפים בריאות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיבות שמציינים דגם מפואר/מאובזר אני יודע. כבר אמרתי לכמה אנשים מה דעתי עליהם בחריפות

כולל למגרש בעפולה שאמרתי לו  "למה אתם מרמים ורושמים דגם מאובזר" והרכב הוא לא. לא נתתי לא לענות כי אני מקבל אלרגיה מנוכלים. (זה משהו שמוציא אותי משלוותי) 

פנייה ליד שנייה לא מועילה הכלום. (ראיתי לאחר תלונה שלי שהגדם היה עדיין לא נכון) 

רוב הפרסומים נועדו להטעות לקוחות פחות מבינים (תמימים?) שלא מבין מה זה כל התוספות שיש בדגם המאובזר מי שמבין הם לא טורחים לחזור אליו למרות שפניתי לכמה ללא מענה על הנושא. כנראה אני נלחם בטחונות רוח.

אבל אולי מאמץ אחד שלי ושל עוד כמה אנשים ישנה את המצב הזה. פרסום לא מטעה עם פרטים אמיתיים. (ממש פשוט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני שעתיים, colauti 9 כתב:

במקרה הטוב,הדבר נעשה כדי "למשוך" את הקונה הפוטנציאלי כמו דבורים למלכודת דבש ואתן דוגמא:

ליונדאי I35 יש גג נפתח משנת 2013/14 כבר מרמת האבזור הבסיסית INSPIRE.

אלא מה, רוב האינספייר היו בליסינג- אז התחילו לצוץ מודעות שאינספייר זה הדגם הכי מפואר בעוד שיש פרימיום וסופרים (שהיא רמת הגימור הגבוהה ביותר).

במקרה הפחות טוב,זה נעשה מחוסר ידע ועצלנות להעתיק את רמת הגימור מרישיון הרכב ובמקרה הרע,פשוט לשקר למוכר בלי מצח נחושה ועד שיבדוק את הרישיון רכב כבר ביזבז את זמנו שעות ויחשוב שאולי בכל זאת כדאי.

אצלי אין חוכמות- שקר לגבי פרט אחד יעמיד בפניי את אמינותו של המוכר בספק וכך גם אתייחס לכל העסקה.

חיפשתי לחבר רכב לפני כמה חודשים וחשדתי שהמוכרת היא סוחרת (סיפרה סיפורי אלף לילה ולילה וכשהגענו אליה נאלצה לומר את האמת).

בסופו של דבר,לאחר ניסיום מצידה למשוך אותנו למכון שלה,אמרתי לחבר-"מכון אחר מיד או שכדאי לרדת מהעסקה".

כמוהן,שנבחר מכון אחר באזור חיפה+הורדנו אותה במחיר שדרשה ב 3000 ש"ח (שזה ד"א סכום התיקונים שהיה צריך להשקיע ברכב).

החבר הודה,שזו קניית רכב ראשון שלו וקיבל  לא רק ליווי,אלא גם שיעור מאלף ועוד בחינם ..

אתמול במהלך דפדוף בפשפשוק רכב נתקלתי בשני מקרי רמאויות :

1. עלה אדם,שטען שהרכב שלו הוצף בשטפונות ועכשיו הוא נמכר כחדש במגרש פרטי.

2. עלה אדם נוסף,שטען שרכש רנו קליאו במגרש רכב בעפולה והק"מ "עבר דיאטה קלה" של כ 20000 ק"מ ול"קינוח" נתקע בנסיעה ממנו עם מנורת מנוע דולקת+תקלה בגיר.

ייאמר לחובתו,שהוא הודה שלא ביצע בדיקה לרכב כיוון שהשעה היתה 17 בערב.

אז לקח למקרה 2: אתם קונים רכב בעשרות/מאות אלפי ש"ח - אל תחשבו בטעות לוותר על בדיקה אפילו אם מכוני הבדיקה דורשים עליה 600 ש"ח ויותר (ויש מקרים כאלו).

בדיקה יכולה להציל אתכם מלקנות רכב משוכפל/מזוייף/עם מנוע שלא רשום ברישיון במקרה הטוב או שהיה אובדן להלכה במקרה הרע שלא נדבר על ליקויים מכאניים שלא מוסיפים בריאות.

כל כך נכון...

מזלו של חברך שהיית איתו - ולא מדובר כאן על רמאויות "קטנות" של רמת-איבזור לא נכונה, אלא על שלל שקרים/הסתרות אמת שכמובן אסורים על פי חוק (במקרה של סוחר מורשה) או לפחות על פי מצפון, לכל שאר המוכרים.

זו גם הסיבה שהחלטתי לפתוח את המייזם שלי - "הלוחש למכוניות", שעוזר לכל מי שאינו יודע לשאול את השאלות הנכונות...

ניתן לקרא בפוסט הזה את השיעור שלמדתי באחד הרכבים הראשונים שעזרתי לקנות.

פשוט הזוי - הקלות הבלתי נסבלת של השקר...

עריכה אחרונה על ידי oriu

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שיש הרבה סיפורי זוועה מנקודת המבט של הרוכשים אבל גם כמוכר יש לא מעט זוועות ותרגילים מלוכלכים.
אבא שלי מכר רכב מלוקק. באמת! יש ראשונה ק"מ נמוך מטופל בלי שריטה. רכב שאמור היה להחטף בשניה שפורסם.
בפועל... אנשים שקובעים ולא מגיעים
מי שמגיע רוצה מחיר כמו ההוא במגרש בנתניה (רק שאצלו תקבלו רכב שחובר כמו ירושלים... יחדיו)
אלו שמגיעים וחסר להם אלפים שקל ברגע התשלום...

זה שוק שכולם מז@@ים את כולם ונדירים הם הצדיקים בסדום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

זה נכון שיש הרבה סיפורי זוועה מנקודת המבט של הרוכשים אבל גם כמוכר יש לא מעט זוועות ותרגילים מלוכלכים.
אבא שלי מכר רכב מלוקק. באמת! יש ראשונה ק"מ נמוך מטופל בלי שריטה. רכב שאמור היה להחטף בשניה שפורסם.
בפועל... אנשים שקובעים ולא מגיעים
זה שוק שכולם מז@@ים את כולם ונדירים הם הצדיקים בסדום.
Sent from my iPhone using Tapatalk

סיכמת את זה יפה בטח לאור העובדה,שעלה כאן בהסטורית התת פורום הזה מקרה, שבו אחד "הקונים התמימים" ניתק חוט הצתה אחד ברכב והעז להגיד למוכר בבדיקה שיש בעיה במנוע.

ולא רק שהקונה הוא הנוכל,מכון הבדיקה ה"תמים" שיתף איתו פעולה בנוכלות.

אבל,רוב הבעיות הם במוכרים ובמיוחד הסוחרים,שאינם מגרשי חברות הטרייד אין הגדולות.

המיקום לא כ"כ משנה: נתניה/חולון/באר שבע/חיפה- סוחרים יש בכל מקום וחלק לא קטן מהם מהזן הזה של תחמנים,שקרנים ורמאים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל,רוב הבעיות הם במוכרים ובמיוחד הסוחרים,שאינם מגרשי חברות הטרייד אין הגדולות.

אותם הסוחרים, לפני שהם מוכרים את הרכבים, גם קונים אותם תוך כדי שהם משיגים מחירים נמוכים ( הרבה פעמים בדרך לא דרך).
רק שבמקרה בו קנו מסוחר רכב עם בעיות , הקונה מתישהו מגלה את הרמאות .
מי שמכר רכב לסוחר, אחרי שהורידו לו את המכנסיים, לא עולה על התרמית. לפעמים גם לא מבין שמכר לסוחר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 3 שעות, vladclar כתב:

אותם הסוחרים, לפני שהם מוכרים את הרכבים, גם קונים אותם תוך כדי שהם משיגים מחירים נמוכים ( הרבה פעמים בדרך לא דרך).
רק שבמקרה בו קנו מסוחר רכב עם בעיות , הקונה מתישהו מגלה את הרמאות .
מי שמכר רכב לסוחר, אחרי שהורידו לו את המכנסיים, לא עולה על התרמית. לפעמים גם לא מבין שמכר לסוחר.

זה דוקא פשוט - אתה מוכר למי שמציע את המחיר הכי קרוב למה שביקשת.

ואם זה סוחר - זה לא ממש משנה.

לרוב המחיר שלו יהיה כה נמוך, שכבר בטלפון תוכל להגיד לו שאין צורך להגיע.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שלא פגשת סוחר שלא מציע בטלפון סכום מגוחך ( עכשיו ועם מזומן ), אלא מגיע כמו כל קונה אחר, לוקח את הרכב לבדיקה במכון שהוא בוחר ( בה מוצאים המון רג'קטים, כמובן) ובהתאם מוריד את המחיר למוכר, שלא מבין מאיפה התקלות. ובנתיים המוכר כבר חתם התחייבות לאותו סוחר מתחזה, שהרכב תקין ועכשיו צריך להחזיר לו 500-600₪ עלות הבדיקה?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית מעולם לא נתקלתי בסוחר שלא זיהיתי . (ומכרתי כמה וכמה רכבים) חוץ מזה סוחרים חותכים מחירים

באחוזים גדולים כדי להשאיר מתח רווחים גבוה. ברגע שאגיע למצב כזה, אני לא מחויב לשלם את הבדיקה

אם אין פגיעת שילדה שלרוב אני מתחייב במכירה, וכמובן שאני דורש את זה (ומקבל) התחייבות על שלדה. (לפעמים על מנוע גיר) ככה שעדיף לי להתנתק מבחור כזה כמה שיותר מהר.

רוב מי שנופל על סוחרים ממולחים אלא אנשים תמימים במכירת רכבים. מי שמעט מבין, ויודע לעמוד על שלו (חובה)

הסיכוי שילחצו אותו למחיר רצפה מאוד נמוך. זאת הסיבה אגב שחלק גדול מהרכבים הטובים מגיעים לטרייד  אין

כדי למנוע את הבלבול  מוח הזה של סוחרים, וקונים נודניקים שחושבים שאפשר למצוא מציאות. (פעם העפתי שוטר שרצה להוריד מחיר על הפורד אריקה שמכרתי במחיר הוגן, בסוף ישב בשקט,  כי הייתי תקיף - כי אני יודע מה אני מוכר)

מה שאני טוען זה משהו אחר, אי פרסום אמת במודעות מכירה. זה פשוט משגע אותי.

80% מהרכבים שרושמים דגם הכי גבוה/מאובזר, הוא בפועל דגם הפחות מאובזר. (מה שיש בליסינג לרוב)

פרסום אמור להיות מדויק בדיוק כפי שכתוב ברישיון רכב, בלי כל המשחקים האלה. אני יודע שיש אנשים שזה לא מעניין אותם אם זה הדגם המאובזר או לא -אישית רוכש רק את הדגמים הגבוהים ביותר שאני יכול.(לכן זה יותר מפריע לי)

משום מה אני רואה את זה הרבה בקיה פורטה,  בטויוטה קורולה שחיפשתי בעבר זה כמעט  לא היה קיים. 

(GLI היה בדיוק הדגם שפורסם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מי שנופל על סוחרים ממולחים אלא אנשים תמימים במכירת רכבים. מי שמעט מבין, ויודע לעמוד על שלו (חובה)
הסיכוי שילחצו אותו למחיר רצפה מאוד נמוך. זאת הסיבה אגב שחלק גדול מהרכבים הטובים מגיעים לטרייד  אין

נכון מאוד - ויש הרבה אנשים תמימים , נלחצים, לא מבינים.
הם אלה שנופלים לידיים של סוחרים ממולחים.
ויש את אלה שהולכים לטרייד אין ( פוחדים מסוחרים וקונים מעצבנים ונודניקים ) וגם שם בדרך כשרה מורידים להם עשרות אחוזים.
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני שעתיים, vladclar כתב:

נכון שלא פגשת סוחר שלא מציע בטלפון סכום מגוחך ( עכשיו ועם מזומן ), אלא מגיע כמו כל קונה אחר, לוקח את הרכב לבדיקה במכון שהוא בוחר ( בה מוצאים המון רג'קטים, כמובן) ובהתאם מוריד את המחיר למוכר, שלא מבין מאיפה התקלות. ובנתיים המוכר כבר חתם התחייבות לאותו סוחר מתחזה, שהרכב תקין ועכשיו צריך להחזיר לו 500-600₪ עלות הבדיקה?

נכון.

זה בגלל שיש לי חוש ריח מאד מפותח לאנשים כאלה ובגלל שאני לעולם לא חותם לאף קונה על כל הדרישות המגוחכות האלו ("מתחייב על מנוע-גיר-שילדה") - מה זה השטויות הללו??

שילדה נקייה - אני מבין (בטח אם אני יד1 ו/או קניתי מיד1 עם בדיקה מדוקדקת ולא היתה לי תאונה מעולם).

אבל ריג'קטים? מנוע? גיר?  סליחה - בשביל זה בדיוק לוקחים אוטו לבדיקה, אני לא מתיימר להיות מכונאי, נביא, קורא בקפה - ואני לא יודע מה להגיד מעבר לזה שכרגע האוטו נוסע בסדר גמור (או לא - ואז מתאר בכללי את התקלה: מזגן חלש, נזילה מהגה כח וכל מה שאני יודע מהטיפול הקודם) - וזהו!

מי שלא מקובל עליו - מוזמן להטריד מישהו אחר.

טיפה בטחון עצמי - בשילוב עם אמירת האמת - ואתה חוסך לך את העצבים שתיארת פה למעלה.

עריכה אחרונה על ידי oriu
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...