Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 23 שעות, buk876 כתב:

אני מתלבט אם לסמוך על הבדיקות שהרשתות רכב מראות לי או לקחת למכון ולבדוק..

אתן לך טיפ: אני בד"כ בודק הסטוריית טיפולים (אם אין אז הרכב נפסל בשלב זה)

הפעולה היא ללא עלות ובה אפשר לגלות כל מה שהוחלף ברכב (מנוע/גיר/דלתות/פנסים)

זה כלי סינון מעולה לפני שמוציאים 500 ש"ח על בדיקה במכון.

לבדיקה שמציג המוכר אני כלל לא מתייחס.

• אהבתי 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• ספונסר פורום

אתן לך טיפ: אני בד"כ בודק הסטוריית טיפולים (אם אין אז הרכב נפסל בשלב זה)
זה כלי סינון מעולה לפני שמוציאים 500 ש"ח על בדיקה במכון.

לבדיקה שמציג המוכר אני כלל לא מתייחס.

אני ממש מסכים עם רוח הדברים שכתבת, למעט הפיסקה למעלה: אתה חייב לקחת בחשבון שבהיסטוריית הטיפולים של הרכב יופיעו תיקוני פחחות אך ורק אם עבר תאונה ותוקן במוסך היבואן.

לעומת זאת, אם תוסיף עוד 10₪ לעלות האפסית שלך, תוכל להוציא דו''ח תביעות ממרכז הסליקה של חברות הביטוח, ולהיווכח אם ואיזה פיצויים שולמו בגין הרכב האמור ללא קשר למקום התיקון.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

חבר חיפש רכב.

עולה מודעה על רכב. נתונים נחמדים.

מנתניה.

מתקשר לגברת - כן. זה רכב נהדר יד2 פרטי. היה של אמא שלי ועבר אליי בעלות נסעתי עליו ועכשיו אני מוכרת.

שולחת צילום רישיון. העברת בעלות לפני יומיים.

טוב גברת. תודה. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DC10 כתב:

איך אני מוציא הסטורית טיפולים? הם צריך את אישור בעל הרכב בשביל זה?

לגבי דו"ח תביעות הבנתי שכן צריך אישור.

מבקש מהמוכר לעשות טלפון למוסך מורשה, שישלחו במייל .

או ניגש למוסך יבואן הקרוב לביתך עם המוכר.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חיפשנו לאחי אאוטלנדר.

נמצאה אחת בת שנתיים, פרטית, עם 38 אלף ק"מ מנתניה.

אמרתי 'נתניה נתניה, אבל רכב בן שנתיים.. מה כבר יכול להיות, נסע'

אח שלי נוסע שעה וחצי לכיווני, אוסף אותי, וממשיכים עוד חצי שעה צפונה לנתניה.

מגיעים לכתובת - כמובן מגרש של סוחרים, בחור בערך בגילי יוצא אלינו, בדיוק רגע לפני שהגענו ראינו את האאוטלנדר נכנסת לחניה גם כן (יכול להיות שהגיעה ממגרש שכן).

בודק את הרכב, רואה שצבעו כנף אחורית וטמבונים. לא מתרגש, מסתכל על השלדה - ישרה ונקיה. מסתכל מצב מכאני - הכל במקום, הכל בסדר.

נכנס לרכב: 'עישנו ברכב'

'אח שליייי  אף אחד לא מעשן ברכבבב זה מהמזגן הרכב נקי'

אחי: 'כן. בהחלט עישנו פה'

טוב, ניחא, לא ריח חזק.. נמשיך הלאה.

ק"מ? 43 אלף, יותר ממה שהיה כתוב. ניחא. 'איפה הספר רכב? רישיון?'

'תכףףף שולחים לי הכל בוואטספ אל תדאג..'

טוב, נקח את הרכב לסיבוב, בנתיים הם עולים על הרכב של אחי לסיבוב גם כן.

כבר בכיכר הראשונה לוחץ ברקס ושומע רעש של נקישה, מנסה לשחזר ולהבין אם זה מהברקס או מהמתלה... מגיע רק בברקס, לא משנה המהירות ולא משנה מצב הכביש.

אוקיי, חוזרים לחניה, רואים את החבר'ה עם מטאטא ויאה ליד הרכב של אחי. "לא תאמין מה קרה.." ניגשים למצלמות ומראים לנו איך הם סיימו נסיעה, פתחו את הדלת והחלון פשוט התנפץ. הזוי לגמרי. בשלב הזה הרגשנו די 'ממולכדים' כי אחי גר ביישוב מרוחק ולא הייתה דרך לסדר את החלון במקום.

אמרתי להם על הבעיה בברקס, וקפצנו יחד למוסך 'הבית' שלהם, ברחוב ליד. אני מנסה להסביר למוסכניק מה הרעש שאני שומע, כדי שיטפל, והוא מנפנף אותי 'אני עסוקקק תשאיר את הרכב אל תדאג הכל אני אסדר יאללה אין לי זמן'.

הבחור מהמגרש אומר 'אני סומך עליו, כבר 20 שנה אני עובד איתו' (אתה בן 25...)

'טוב, אם אתה סומך על אנשים בעיניים עצומות. תפאדל'

הרכב עצמו היה בסדר, לכן בשלב הזה עוד לא עשיתי אחורה פנה, נשאר לדבר על המחיר ואולי אכן נצא עם משהו טוב מהסיפור הזה...

מגיעים חזרה למשרד שלו, מציע לנו על הרכב של אחי 10 אלף שקל, כשהמחירון 33. כמובן שסירבנו.

מציג לנו רישיון רכב, מסתבר שהרכב לא פרטי אלא ליסינג, אוקיי, זה משנה את התמונה, למה המחיר הגבוה? בוא נחשב מחירון מחדש.

מתחילים לחשב: "זה מחיר בסיס 128 אלף, מורידים 6 אחוז על ליסינג"

"לא, מורידים על ליסינג 13 אחוז" (מראה לו בספר)

"לאאאא... 13 אחוז זה ברגיל בהתחלה, אבל מסתכלים על מצב הרכב והוא נקי אז מורידים 6"

אחי אומר לו "מאיפה אתה ממציא את האחוזים האלו? כתוב 13 אז 13."

ממשיך ככה פינג פונג עד שהבחור השני קובע 'זה המחיר וזהו, לא מסתכלים על מחירון, זה מצב השוק.'

טוב, היסטוריית טיפולים, תוציא לי? אמרת שהרכב מטופל אצל היבואן כמו שעון. אם יש לו 43 אלף זה אומר שצריך לעשות טיפול עוד רגע.

"יש טיפולים הכל סבבה אחרי שתקנה תתקשר אליהם יוציאו לך"

"אני לא אקנה רכב ב120 אלף שקל כדי לרדוף אחרי היבואן אחר כך. אתה צריך להיות מסודר ולהביא לי הכל, רכב בן שנתיים לא צריך להיות בלי מסמכים."

טוב, הוא מתקשר לכולמוביל ומבקש היסטוריה:

"הרכב הזה מעולם לא היה אצלנו"

בשלב הזה אני אומר לאחי שאין לנו מה לחפש פה, ושאם תוך שעה הוצאתי כל כך הרבה מידע בעייתי מהרכב הזה, מה יהיה מחר ומחרתיים.

בכל זאת, המוסכניק חוזר בדיוק ואומר שתיקן את הבעיה, אני מקפיץ אותו חזרה למוסך, ושואל אותו מה הייתה הבעיה? "הרכיבו את הקליפסים של הברקסים לא טוב.. ואיי ואיי מי עשה שםעבודה כזו גרועה? סידרתי הכל עכשיו הכל פיקס"

נוסע עם הרכב לשטיפה הקרובה, שם נמצא הרכב של אחי לשאיבת הזכוכיות. כבר בברקס הראשון שם לב שהרעש עודנו כאן איתנו. מגיע לחניה, שובר הגה, מסתכל, לא פירקו גלגלים, נתנו לרכב לעמוד חצי שעה בשמש והחזירו אותו. הקאליפר פשוט משוחרר ובכל לחיצה על הברקס הוא זז.

מחזירים לו את המפתח ואומרים לו תודה על הזמן שלו.

מסקנה: לא להגיע לנתניה.

סוף טוב כמובן: מאוחר יותר באותו ערב -  רואים אאוטלנדר 2017 מהדגם המאובזר יותר, פרטית, 40 אלף ק"מ, בחור רוסי מבוגר ופדנט, הרכב מטופל כמו שעון, ואפילו הק"מ בין טיפול לטיפול (שנעשה לפי שנה ולא לפי ק"מ) זהה עם סטיית תקן מאוד קלה. הרכב נקנה מיידית קצת מתחת למחירון משוקלל, ואח שלי הבין גם את ההבדל בחווית רכישה כזו לעומת האחרת.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

סוף טוב כמובן: מאוחר יותר באותו ערב -  רואים אאוטלנדר 2017 מהדגם המאובזר יותר, פרטית, 40 אלף ק"מ, בחור רוסי מבוגר ופדנט, הרכב מטופל כמו שעון, ואפילו הק"מ בין טיפול לטיפול (שנעשה לפי שנה ולא לפי ק"מ) זהה עם סטיית תקן מאוד קלה. הרכב נקנה מיידית קצת מתחת למחירון משוקלל, ואח שלי הבין גם את ההבדל בחווית רכישה כזו לעומת האחרת.

שמח נורא שמצאתם! אין ספק שרוסי מבוגר זה הרופא החדש. בתור בן לעולים מחבר העמים אני חש גאווה קלה.

שאלה: את המודעה המוצלחת, איך מצאת?

בנוסף, האם אתה עבדת עם מחירון יד 2 או לוי יצחק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד רק עם לוי יצחק

המודעה ביד2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, shugiflex כתב:

כשכתבת שהרכב בנתניה - פה חשדתי.

לרוב אתה צודק אבל גם בנתניה גרים אנשים סטנדרטיים כמוני וכמוך שרוצים למכור את הרכב הפרטי שלהם.

בנתניה (כפר יונה/קדימה) ועוד יש המון סוחרים אבל,זה לא שבחולון/בת ים/ראשל"צ וחיפה המצב טוב יותר).

ד"א בנתניה יש גם מגרש טרייד אין של יבואן אחד לפחות (מאזדה ככל הזכור לי) ושם הסיכוי לנפילה נמוך בהרבה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.12.2020 בשעה 08:26, yoni122 כתב:

לא יודע אם זה עונה בידיוק להגדרה של רמאות, אבל זאת ההתכתבות שהייתה לי כשניסיתי למכור רכב ביד 2. הכותב היה עם מספר מחול ותמונה של דגל ארצות הברית.

מישהו גם נתקל בתופעה?

image.thumb.png.9e4332b8c216b7776eaa980a373d9410.png

היה לי מקרה ממש ממש דומה כשמכרתי את הטלפון הנייד

image.thumb.png.51471cf1cc940ae863713e2b8501e3e0.png

image.thumb.png.ea3bd46b7a1aa994559ad878ae7d67fb.png

היה גם כאלו בעברית

image.thumb.png.911d4c44916f28ca832e714fb6388a11.png

בין אם זה בעברית ובין אם באנגלית יש משהו מוזר באיך שהם כותבים(אפילו אפשר לקרא לזה "רובוטי")

במקרה נוסף שהיה לי גם"אמריאי" הציג עצמו כקצין במרינס או משהו כזה, נראה שזה הדמות שהם מנסים לייצר בהרבה מקרים כאלו

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב, כמו בכל דבר, לעשות סקר שוק לפני ולראות אם המחיר סביר ביחס לנתונים, יש סוחרים ישרים שמתמחרים הגון, ויש כאלו שמפקיעים מחיר. לכן לבדוק טוב את המחיר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, EliC25 כתב:

רואים את החבר'ה עם מטאטא ויאה ליד הרכב של אחי. "לא תאמין מה קרה.." ניגשים למצלמות ומראים לנו איך הם סיימו נסיעה, פתחו את הדלת והחלון פשוט התנפץ. הזוי לגמרי.

WTF? מזל שהיו מצלמות אי אפשר להאמין להם, חסך מריבות...

אך דבר כזה יכול לקרות בכלל? O_O

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.5.2021 בשעה 19:41, oriu כתב:

לעומת זאת, אם תוסיף עוד 10₪ לעלות האפסית שלך, תוכל להוציא דו''ח תביעות ממרכז הסליקה של חברות הביטוח, ולהיווכח אם ואיזה פיצויים שולמו בגין הרכב האמור ללא קשר למקום התיקון.

איך מוציאים דו"ח כזה ?
מספיק לדעת מספר רכב או צריך עוד דברים ?
תודה

בתאריך 26.6.2021 בשעה 20:25, EliC25 כתב:

את האאוטלנדר שראיתם בערב לא לקחתם לבדיקה ?
אני שואל כי אני הולך לקנות פיזו 208 ביום רביעי, והמוכר נראה אמין והרכב נראה יפה, אבל:

א. אני לא מבין כלום במכוניות

ב. חבר שלי אמר לי שרכב לא קונים בלי בדיקה, לא משנה ממי זה.

(ואני בכלל לא יודע לאן לקחת לבדוק :-( )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, omatza כתב:

את האאוטלנדר שראיתם בערב לא לקחתם לבדיקה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...