Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוגמאות מהחיים על רמאויות בקניה מיד 2.

Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפשתי לאחיין של חבר טוב רכב  "לצעירים" בתקציב 35K- הקונה ילד בן 18 שרוצה הונדה או מאזדה 3 ספיריט ולא פתוח בינתיים לדברים אחרים-כמובן,שהתבקשתי ע"י הדוד ללוות את הצעיר הפזיז שלא ייפול ועשיתי זאת כמו שעשיתי לדוד (שם לקח לנו שנה שלמה עד שנמצאה הכלה ולא בגלל העוזר).

מתחילים בחיפושים: נכנסים ליד 2,מסנן סוחרים וודאיים (לא הולך מראש לסוכנויות הקטנות/סוחרים שאינם טרייד אין של היבואן) והנה כאן מתחיל סיפורנו- מעשה ב 3 נוכלים בשבוע וחצי - מעשה שכך היה:

מקרה א': יום ראשון שעבר נוסעים לשפרעם-הונדה סיוויק -במודעה מפורסם טסט לשנה,עם ק"מ X.

בפועל- המוכר אומר שהולך לעשות היום טסט,הרכב כמובן לא על שמו (לא אמר לפני) והשיא של הרמאות:

על השעון יש ק"מ נמוך ב 4000 מזה שרשום ברישיון הרכב הקודם (הטסט מלפני שנה).

מקרה ב': יום חמישי שעבר בערב- נוסעים לאחד מאיזורי חיפה,הפעם על הכוונת מאזדה 3 ספיריט 2010/11 (לא זוכר) פורסמה יד 3 עם ק"מ נמוך,הבעלים אמר שהרכב רשום על שם אימו (טוב,לא כזה רחוק מהבית רק 20-30 דקות נסיעה מה נפסיד אני אומר לעצמי)..

בפועל: כמובן שהרכב יד 4,יש הסטוריה חלקית (הוא טען שלא ידע שספר הרכב קיים והפתעתי אותו-אין תיעוד אחד של טיפול מאז שהרכב נקנה).

אבל,השוס הגדול היה עוד לפנינו- בדיקת רישיונות זריזה העלתה,שהרכב משועבד לאחת מחברות המימון.

לאחר שהסברתי לו,שהוא/הרשומה ברשיונות  חייב כסף על הרכב מעבר לשקר של "אני יכול לפתור את זה ברבע שעה יש לי מישהו שם" (הסברתי לו שעד שמוסר השעבוד דרך רשם המשכונות יקח לפחות 14 יום) המוכר עוד מעז לשאול "אתם לא רוצים לקנות את הרכב אני מבין" ? 

תשובה שלי " סדר את השעבוד וכשתוציא רישיון חדש נקי מהסעיף הזה נדבר- יש לך את הנייד שלי).

מקרה ג'-  היום בקריות,שוב מאזדה 3 ספיריט-מתקשרים למוכר וקובעים.

הוא טוען לפני כן שיש לו קונה מרחוק אבל ימכור למי שיגיע ראשון (משפט קלאסי של סוחרים אבל זרמתי..15 דקות נסיעה)

מגיעים לכתובת- הכתובת הרשומה ברישיון מתאימה לכתובת של המוכר,אז סוחר או לא סוחר עדיין לא ברור..

מיד הבחנתי בצמיגים אחוריים יבשים,מראה שמאלית שהפלסטיק שלה שבור ,גם כאן שקר היד נתפס מהר והיה שקר נוסף-מועד הטסט קרוב ב 4 חודשים ממה שפורסם והמוכר שלנו מתעקש שאח שלו כתב לו את המודעה).

חשפתי בפני המוכר את האמת העירומה ולמרות זאת אמרתי לו שנקח לבדיקה אם הוא יכול והוא טען שיש לו סידורים ושיחזיר לנו תשובה תוך שעה וחצי.

אמרתי שניתן לו צ'אנס (על אף "אי הדיוקים) אך לבסוף טען שאשתו החליטה שהיא רוצה להשאיר את הרכב (סיפורי פוגי,אם לא רצית למכור,מדוע פירסמת מודעה?).

אז השערתי היא,שהוא הבין שלא תפס את הדג השמן שיתן לו 3,000 מעל המחירון על רכב בתנאים האלו.

אז איך נגמר הסיפור ? 

החלטתי לא לוותר ולנסוע למגרש טרייד מוביל- נכנסים למגרש ופוגשים שתי כלות -I30 2010/11 ושברולט סוניק לבנה.

שאלתי את הבחור שהכניס אותן למגרש האם הרכבים נמכרו ואמר שלא יודע ושניכנס פנימה.

נכנסים ואת מי אני רואה.. מישהו שעבדתי איתו בעבודה אחרת לפני 14-15 שנים.

מפה לשם I30 לא רלוונטית,הצצנו בסוניק לבנה,2014 יד 1 פרטית עם 107,000 ק"מ והחלטנו שהיא נראית סבבה.

1,000 ש"ח מקדמה החליפו ידיים והרכב נכנס להכנה למכירה ולהשבחה כולל תיקוני פח וצבע במקומות מסויימים ושטיפה יסודית.

מחירון 32500,נסגר בלחיצת יד מחיר 30000 (בתנאי שלאחר ההכנה הרכב יעבור בדיקה כראוי -בהנחה שאין עיזים של מנוע/גיר/שילדה).

מסקנה: רכישה מאדם פרטי היא כאב ראש ענק,הסיכוי לנפילה גדול,בזבוז הזמן והעצבים - חבל על הזמן ואני "למזלי" פגשתי 3 נוכלים.

יש לא מעט מקרים בהם רכישה ממקום מסודר עדיפה על כל סיפורי "יוסף המספר".

עריכה אחרונה על ידי colauti 9
  • אהבתי 4
  • מבאס 1
  • מעניין 3
  • רעיון טוב! 2

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 885
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין.

גם אני סיעתי לגיסי ברכישת רכב לא מזמן (גם נעזרתי בפורום בשביל זה), גם נתקלתי בכמות של שקרנים, והתירוצים שלהם- משהו משהו.

אחד שפרסם יד שניה, בעלויות פרטיות, והיד הראשונה הייתה ליסינג ("זה ליסינג פרטי". אבל למה אתה כותב פרטי? "כי גם כשאני קניתי אמרו לי פרטי"). 

אחר פרסם 120,000 ק"מ והוא עשה 200,000 ("לא כתבתי 120,000". בינתיים הוא הוריד את המודעה מיד2, מה שהוא לא יודע זה שגם אחרי שהוא הוריד את המודעה אפשר לראות אותה).

אחר התחייב ללא פגיעות שילדה והייתה פגיעת שילדה ("לא יכול להיות, לא ידעתי ומבחינתי אין פגיעת שילדה").

ברור שמפרטי זה יותר קשה, בזבוז זמן וכאב ראש, אבל לדעתי לבן אדם ממוצע זה עדיף. הסיכוי לנפילה ממגרשים כנראה לא יותר קטן. עוד משהו: בדרך כלל יותר נכון לחפש רכב מסויים שמתאים לצרכים שלנו. כשאנחנו מגיעים למגרש, אנחנו לא מחפשים בין הרכבים שהכי מתאימים לנו, אלא מהרכבים שנמצאים במגרש, ומהם לנסות למצוא את זה שיחסית למה שיש הכי מתאים לנו. (יכול להיות שבמקרה הזה שלא היו צרכים חשובים, צעיר, רכב ראשון וכו' אז זה פחות בעייתי).

המסקנה שלי אחרת משלך: לא לנסות למקסם עלות- תועלת. רכב עם קילומטראז' נמוך, יד נמוכה וכו' במחיר טוב. זה לא עובד ככה. כשככה מחפשים, מגיעים לכל השקרנים. עדיף להגדיל את התקציב/ להוריד שנתון וכך פחות להיתקל בכל השקרים, וכתוצאה מכך גם פחות בזבוז זמן וכאב ראש.

עריכה אחרונה על ידי itzik123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שכולנו אוהבים מציאות, להוריד שנתון ולהעלאות תקציב כל אחד יכול.

למצוא מציאה זה החלק הקשה.

משהו מאיזה סבא טוב שנהג על הרכב מהבית לנכדים, ותמיד טיפל במוסך מורשה לפי הספר.

בתכל'ס זה עניין של סיעתא דשמיא. הכל בעזרת ה'.

בהצלחה לכל המחפשים.

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שעד כבר שיש רכב עם נתונים טובים של סבא, עם ק"מ נמוך, מטופל וכד... אף אחד לא מוכן לשלם

אנשים מחפשים "מציאות"

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים, אני לא מחפש אף פעם מציאות,  בדיוק ההפך. כלומר, רכבים שמורים בלבד, אפילו במחיר מעט יותר גבוה

מהמחיר מחירון של הרכב. (ועשיתי את זה כמה פעמים)

הבעיה שאני רואה כל הזמן, זה חוסר שקיפות בפרסום (רמאות) זה משהו שאיני יכול לקבל או להשלים איתו.

(פרסום אמיתי חייב להיות נקודת מוצא התחלתית, אפילו חוקתית)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מיעוט כמו רוב המוכרים ההגונים.

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שבמאזדות והונדה המוכרים לא מתביישים לבקש 3-10K מעל המחירון.

מילא,אם הרכב שמור ויד ראשונה פרטית עם הסטורית טיפולים (לא מדבר על תיקוני קוסמטיקה קלים).

אבל,לשלם על רכב 3,000 מעל המחירון כאשר הטסט עוד חודש וחצי,שני צמיגים אחוריים יבשים,מראה שמאלית עם פלסטיק חסר והשקר הרגיל על מס' ידיים-מבחינתי לפחות זה לא בא בחשבון.

חוץ מזה, לפחות לדעתי, (לא בטוח שכולם יסכימו עם זה) לנהג חדש עדיף רכב מעט יותר פשוט ממאזדה/הונדה (ילד בן 18 שרק הוציא רישיון ) ולו משתי סיבות:

א. בגלל עלויות הביטוח:

הסוכן שלי נתן לו הצעת מחיר של 10K רק לביטוח מקיף של השברולט  (מצאנו בביטוח ישיר ב 6K) ומעניין אם זו היתה מאזדה או הונדה מה היתה ההצעה..🙄

ב.כאשר אני הייתי נהג חדש רכשתי את הרכב הראשון שלי (אופל קדט 82 אוטומטי שנרכש בשנת 2000,

5 חודשים לערך לפני סיום נהג חדש ופה חברנו רוצה לרכוש רכב אחרי 6 חודשי רישיון כמעט ללא השתפשפות על הכביש ושני רכבים יחסית חזקים כמו מאזדה /הונדה לא בהכרח יעשו לו טוב לטעמי).

נהג חדש לטעמי לא חייב רכב עם "נראות"/"פוזה" או כל מילה שקולה לשתי אלו ובטח שמנוע 1800/2000 לא מוסיף לאדרנלין הקיים "ללחוץ" ולבדוק את יכולות הרכב-בגיל כזה עדיין לא התבגרו מספיק וחיים בסרט של "מהיר ועצבני".

לפני 17 שעות, itzik123 כתב:

המסקנה שלי אחרת משלך: לא לנסות למקסם עלות- תועלת. רכב עם קילומטראז' נמוך, יד נמוכה וכו' במחיר טוב. זה לא עובד ככה. כשככה מחפשים, מגיעים לכל השקרנים. עדיף להגדיל את התקציב/ להוריד שנתון וכך פחות להיתקל בכל השקרים, וכתוצאה מכך גם פחות בזבוז זמן וכאב ראש.

לא חושב,שנהג חדש צריך לקנות רכב ב 30-35K בטח אם הוא מילד בן 18- אבל,זה רק אני ולו זה הילד שלי,הייתי נותן לו להשתפשף על רכב צנוע מעט יותר.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, colauti 9 כתב:

העניין הוא שבמאזדות והונדה המוכרים לא מתביישים לבקש 3-10K מעל המחירון.

דובר על זה לא מעט. אם יש ביקוש למרות המחיר, כנראה שהבעיה היא במחירון ולא במחיר המבוקש. לך לא מתאים, אל תקנה.

לפני 49 דקות, colauti 9 כתב:

לא חושב,שנהג חדש צריך לקנות רכב ב 30-35K בטח אם הוא מילד בן 18- אבל,זה רק אני ולו זה הילד שלי,הייתי נותן לו להשתפשף על רכב צנוע מעט יותר.

כנראה שאתה צודק, אבל נראה לי שילד בן 18 בדרך כלל לא צריך רכב, אלא רוצה. דהיינו, זו פחות החלטה מושכלת, יותר רצונית. והוא ירצה לקנות את הרכב הכי חזק והכי יפה וכו' שהוא יכול.

מה שכתבתי זה רק על איך להמנע מלהגיע למוכרים שקרנים (ויש מלא כאלה): לא לנסות לחפש 'מציאות'. או להגדיל את התקציב, או להתפשר על דברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, itzik123 כתב:

דובר על זה לא מעט. אם יש ביקוש למרות המחיר, כנראה שהבעיה היא במחירון ולא במחיר המבוקש. לך לא מתאים, אל תקנה.

כנראה שאתה צודק, אבל נראה לי שילד בן 18 בדרך כלל לא צריך רכב, אלא רוצה. דהיינו, זו פחות החלטה מושכלת, יותר רצונית. והוא ירצה לקנות את הרכב הכי חזק והכי יפה וכו' שהוא יכול.

מה שכתבתי זה רק על איך להמנע מלהגיע למוכרים שקרנים (ויש מלא כאלה): לא לנסות לחפש 'מציאות'. או להגדיל את התקציב, או להתפשר על דברים אחרים.

אני חושב שהסוניק היא פשרה מושכלת- מצד אחד רכב יחסית מאובזר- מולטימדיה ,גג נפתח ועוד כמה פיצ'רים.

מצד שני,שנתון גבוה (2014) ונתונים טובים יחסית- יד 1 107,000 ק"מ לרכב בן 7 זה מכובד בהחלט.

ראינו את הרכב- זקוק למעט קוסמטיקה אבל זה לא נראה רציני-כמוסן,נקח למכון בדיקה כשהרכב יצא מההכנה אלא אם הברנש יתחרט ויחליט שמתחשק לו בל זאת משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.2.2021 בשעה 18:21, itzik123 כתב:

מה שהוא לא יודע זה שגם אחרי שהוא הוריד את המודעה אפשר לראות אותה

זה חידוש בשבילי. איך?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.2.2021 בשעה 17:25, colauti 9 כתב:

אבל,השוס הגדול היה עוד לפנינו- בדיקת רישיונות זריזה העלתה,שהרכב משועבד לאחת מחברות המימון.

לאחר שהסברתי לו,שהוא/הרשומה ברשיונות  חייב כסף על הרכב מעבר לשקר של "אני יכול לפתור את זה ברבע שעה יש לי מישהו שם" (הסברתי לו שעד שמוסר השעבוד דרך רשם המשכונות יקח לפחות 14 יום) המוכר עוד מעז לשאול "אתם לא רוצים לקנות את הרכב אני מבין" ? 

תשובה שלי " סדר את השעבוד וכשתוציא רישיון חדש נקי מהסעיף הזה נדבר- יש לך את הנייד שלי).

פעמיים סייעתי לבני משפחה לרכוש רכב משועבד, 

זה נפתר באותו היום.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.3.2021 בשעה 21:46, Mr.Hybrid כתב:

פעמיים סייעתי לבני משפחה לרכוש רכב משועבד, 

זה נפתר באותו היום.

אם הגורם המשעבד הוא בנק אין בעיה.

אם הגורם הוא חברת מימון אז עד שמוסר השעבוד סופית לוקח 14 יום לפחות מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
בתאריך 28.6.2020 בשעה 17:51, עמית100 כתב:

אם לא הייתי רואה במו עיניי

לא הייתי כותב את זה.

לפני כחודש מצאתי סוזוקי קרוס אובר

ידני,2015 יד 1 פרטית,באחד מרשתות

רכב הגדולות בארץ,הנציג:

הרכב לא עבר כלום חוץ מטמבונים!

לקחתי תרכב לפחח שאני מכיר באיזור מגוריי!וזה מה שאמר לי:

שחוץ מגג הרכב הכל נצבע,ורוב חלקי הפח

הוחלפו!

הנציג הראה לך בדיקה שהם עשו אצל מכון או שאמר לך באופן כללי?

אני מתלבט אם לסמוך על הבדיקות שהרשתות רכב מראות לי או לקחת למכון ולבדוק..

עריכה אחרונה על ידי buk876
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנציג הראה לך בדיקה שהם עשו אצל מכון או שאמר לך באופן כללי?

אני מתלבט אם לסמוך על הבדיקות שהרשתות רכב מראות לי או לקחת למכון ולבדוק..
אל תאמין לשום בדיקה שמביאים לך, עדיף לזרוק 500₪ לפח על בדיקה (שתכלס אם אומרים לך שמתחייבים למשהו ו יוצא משהו אחר ו לא תקין, המוכר אמור לשלם על הבדיקה) במקום לזרוק לפח 50 אלף על רכב עם בעיות רציניות.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...