Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מדחס מזגן לחדש-SANDEN 5-למבינים בלבד

nit_zan
שימו לב! השרשור הזה בן 6809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך בודקים אם הוא רווי? בזמן פעולה בודקים טמפרטורה על הצינורות

בכניסה/יציאה של המייבש,אם ההפרש לא עובר 2-3 מעלות המייבש

בסדר

בדקתי(אמנם עם היד)

לא נראה לי שיש הבדל טמפרטורות מהותי,שתי הצדדים נראים בעלי אותו חום(חמים-אולי 40-50 מעלות לא יותר).

בוקר טוב,

יש לי ניסיון לא מועט במיזוג לרכב,ומדבריו של דוד אני מסיק שהוא אינו בעל ניסיון רב של מיזוג ברכב.

בתחום הרכב אתה פוגש הרבה מדחסים 'טחונים', ועם שמן שחור/אפור.

ואחת הסיבות הוא המייבש, שלא זכה לטיפול הולם...ז"א החלפה.

החומר הפעיל שסופח לחות במייבש יש לו גבול עד כמה הוא יכול לספוח, במקרה של ניצן כבר 'ניגמר' לו המייבש מזמן.

החומר (סיליקט ג'ל) עם השנים והלחות, נוטה להתפרק, להתפורר ולהתפזר במערכת המיזוג עד להגעתו למדחס וגורם לחורבן מוחלט למערכת המיזוג.

כמו כן תפקידו של המייבש הוא לדאוג להפוך את שאריות הגז במערכת לנוזל, בערוב חייו הוא מפסיק לבצע זאת היטב וניכרת ירידה בביצועים. בהתחלה רק בימים חמים בלבד.

מייבשים אוניברסליים אינם עולים הרבה ולא שווה להשאירם ברכב, אפילו עם זה כולל התאמות של צנרת.

עם אתה רוצה לחפף, כמו הרבה אנשי מיזוג שאני מכיר, אל תחליף עד שיש בעייה (מייבש סתום חלקית זוהי תקלה שלא קל לאתר).

רוצה להיות בצד הבטוח ולהבטיח אריכות ימים למערכת וקירור במייטבו ---תחליף.

דוד דניאל ודני

תודה על ההארות ועל התשובות המיקצועיות.

נראה לי ששניכם צודקים במידה מסוימת אך דניאל מדייק יותר.

את הלינק שדניאל הביא קראתי אתמול באינטרנט.

לדעתי ענף מיזוג הרכב סובל בארץ ממקצועיות לקויה-אף מזגניסט שנתקלתי בו לא עובד ממש לפי הספר

דוקא בארץ חמה כמו שלנו שמיזוג חזק ברכב זה דבר חיוני.

אני מתכוון להחליף מייבש אם כי לא במיידי (אחכה לתחילת הקיץ, ובנתיים אבדוק אם עדיין יש דליפה ממקום אחר-לא בא לי להוציא שוב 200 ש"ח רק על ואקום-גז).

אני לא מאמין שכמה חודשים יעשו את ההבדל במיוחד בחורף עם המייבש הישן (שלא הוחלף מעולם).

הקירור טוב ואין אינדיקציה לבעיות במערכת.

אגב אצלי מצוין במפורש:RECIEVER/DRYER

המק"ט-דגם:

SANDEN

51440

15260

311HH

לינק להסבר על מערכת המיזוג ברכב:

http://www.familycar.com/Classroom/ac1.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מרוויח מהעיניין....

תעיין כאן וגם כאן, ואולי תשנה את דעתך.

והנה גם עוד לינק מעניין בנושא מיזוג אויר:

BEE-COOL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מרוויח מהעיניין....

תעיין כאן וגם כאן, ואולי תשנה את דעתך.

והנה גם עוד לינק מעניין בנושא מיזוג אויר:

BEE-COOL

OK הבנתי יש צורך להחליף-דעתי לא מנוגדת לשלך ,גם אני חושב שצריך להחליף

כרגע לא מתאים לשחרר 200+עלות ההחלפה(340? לפני) ש"ח לאויר לאחר ה"מכות" האחרונות.

לקראת הקיץ נתאושש קצת ואז נחליף-אני לא חושב ש3-4 חודשים עד ההחלפה יעשו איזה הבדל

(תקן אותי אם אני טועה)

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...