Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצמד מזגן מקבל כ-4 וולט במקום 12, סיטרואן C5 mk3

iziatg

פוסטים מומלצים

המדחס של המזגן בסיטרואן C5 שנת 2014 לא נכנס לעבודה. המתח שנמדד על חיבורי המצמד שלו כשהוא אמור לפעול הוא כ-4 וולט במקום 12.

חיבור של 12 וולט ישירות למצמד מפעיל אותו.

רמזים לכיוון של פתרון הבעיה לפני שאני מוסיף מפסק רגיל בתוך הרכב כדי להפעיל את המדחס ידנית?

תודה !

abcde

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחבר את המדחס לחיבור קבוע בעזרת מפסק בגלל שאתה עלול לגרום נזק למערכת המיזוג.

האם הרכב עבר תיקון הקשורים למערכת החשמל של הרכב ?

האם פתאום המדחס הפסיק לעבוד ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, מרק10 כתב:

אל תחבר את המדחס לחיבור קבוע בעזרת מפסק בגלל שאתה עלול לגרום נזק למערכת המיזוג.

האם הרכב עבר תיקון הקשורים למערכת החשמל של הרכב ?

האם פתאום המדחס הפסיק לעבוד ?

הרכב לא עבר תיקון או טיפול בזמן קרוב לרגע שהתחילה הבעיה.

החיבור באופן קבוע שחשבתי עליו הוא רק לסליל שנמצא בתוך המצמד של המזגן, הוא עצמאי לחלוטין וכמובן שלא מתכוון לחבר לו 12 וולט כשהוא מחובר לרכב.

בכל מקרה, מצאתי עוד משהו, הפעלתי את המזגן כשסליל המדחס מנותק מהרכב ומחובר ישירות ל-12 וולט, המדחס נכנס לעבודה והמזגן לא מקרר. בדיקת לחצי הגז מראה שהלחץ יורד מעט מאד. מה שמחשיד שה-Control Valve נשאר פתוח. קצת מאתגר לנתק את המחבר שלו כדי לחבר לו סקופ ולראות אם הוא מקבל אות בקרה.

עכשיו אני מעריך שבקרת המיזוג לא מעביר פקודות למצמד ולשסתום. ושוב מחפש כיווני בדיקה.

מה הסיכוי שיש למישהו סכמה חשמלית של מערכת המיזוג לרכב הזה? חיפוש בגוגל לא עזר לי עם זה.

abcde

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, iziatg כתב:

הרכב לא עבר תיקון או טיפול בזמן קרוב לרגע שהתחילה הבעיה.

החיבור באופן קבוע שחשבתי עליו הוא רק לסליל שנמצא בתוך המצמד של המזגן, הוא עצמאי לחלוטין וכמובן שלא מתכוון לחבר לו 12 וולט כשהוא מחובר לרכב.

הסליל של המצמד הוא לא עצמאי אלא מקבל פיקוד ON/OFF מיחידת הבקרה או רכיב אחר. במידה והלחץ נמוך מידי המדחס לא יקבל פיקוד להפעלה או במקרה שהטמפ' של המאדה קרובה ל-0 מעלות צלזיוס מערכת הבקרה תנתק את המדחס.

בכל מקרה, מצאתי עוד משהו, הפעלתי את המזגן כשסליל המדחס מנותק מהרכב ומחובר ישירות ל-12 וולט, המדחס נכנס לעבודה והמזגן לא מקרר. בדיקת לחצי הגז מראה שהלחץ יורד מעט מאד. מה שמחשיד שה-Control Valve נשאר פתוח. קצת מאתגר לנתק את המחבר שלו כדי לחבר לו סקופ ולראות אם הוא מקבל אות בקרה.

לא צריך סקופ אלא סורק תקלות. או מד מתח. במידה ומדובר על מדחס בעל ספיקה משתנה עם שסתום חשמלי המקבל אות PWM יש 2 דברים שאתה יכול לבדוק.

1. בדרך כלל התנגדות הסליל של הסולונאיד נעה בין 10-14 אוהם.

2. בזמן שהמדחס עובד בתלות בדיוטי סייקל המתח בבדיקה עם מודד פשוט צריך להיות בין 6-7 וולט עד 12-13 וולט. במידה ויש לך רב מודד

תוצרת פלוק עם אפשרות של בדיקת הדיוטי סייקל זה הזמן להשתמש בו.

עכשיו אני מעריך שבקרת המיזוג לא מעביר פקודות למצמד ולשסתום. ושוב מחפש כיווני בדיקה.

מה הסיכוי שיש למישהו סכמה חשמלית של מערכת המיזוג לרכב הזה? חיפוש בגוגל לא עזר לי עם זה.

כמו שכתב קודמי במידה וקיים ממסר נפרד שאינו חלק מבקרה כולשהי בדוק את תקינות הממסר. בדרך כלל התנגדות הסליל נעה בין 80-95 אוהם.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הסליל לא מקבל מתח + השסתום ספיקה לא מקבל פיקוד כמו שאתה מתאר, אז כנראה שיש בעיה או חיישן כלשהו לא תקין שפשוט מונע מהמדחס להיכנס לפעולה, במקום לחפש את הבעיה בקצה הסופי תתחיל לבדוק את נקודת התחלה.

שלב ראשון זה סריקת תקלות וקריאת פרמטרים + ביצוע הפעלות דרך סורק.

מתח של 4 וולט זה תקין, משמע יש רציפות למחשב ובעזרת המתח המחשב מקבל אינדיקציה לכך שסליל המדחס תקין או לא.

לצורך העניין אתן לך דוגמה, יתכן ויש לך תקלה של התחממות יתר במנוע ועקב כך מחשב המנוע לא יפעיל את המדחס, אבל אתה מחפש את הבעיה במדחס.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ba323f כתב:

מתח של 4 וולט זה תקין, משמע יש רציפות למחשב ובעזרת המתח המחשב מקבל אינדיקציה לכך שסליל המדחס תקין או לא.

אני חושב שמה שכתבת לא נכון. תבדוק את עצמך מול שרטוט חשמלי של מערכת המיזוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שסליל המדחס לא פעיל קיים תמיד מתח נמוך מאוד לצורך בדיקת תקינות הסליל ע"י המחשב (open or short circuit).

כאשר סליל המדחס נכנס לעבודה הוא מקבל כרגיל מתח 12V ומעלה.

ברכב הזה לא קים ממסר חיצוני לסליל המדחס ויותר מכך אין אפילו פיוז הגנה, כך זה תמיד היה בPSA בשנתונים האלה.

האבחון ברכבים האלא לא פשוט, הפיקוד עובר דרך מספר מודלים, צריך לבדוק יציאה מהBSI ויציאה מה BSM כמובן יחד עם סורק תקלות והידע הנדרש לאבחן מה לא בסדר במידה ואין תקלות.

במידה וסליל המדחס לא מקבל מתח תקין בזמן עבודה תיתכן בעיה בBSM אם לפניו הBSI מעביר פיקוד.

שוב זה מאוד מורכב וצריך הכרה עם המערכת הזו.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, iziatg כתב:

המדחס של המזגן בסיטרואן C5 שנת 2014 לא נכנס לעבודה. המתח שנמדד על חיבורי המצמד שלו כשהוא אמור לפעול הוא כ-4 וולט במקום 12.

חיבור של 12 וולט ישירות למצמד מפעיל אותו.

רמזים לכיוון של פתרון הבעיה לפני שאני מוסיף מפסק רגיל בתוך הרכב כדי להפעיל את המדחס ידנית?

תודה !

זה מדחס עם קלאץ ושסתום ספיקה חשמלי בחלק האחורי על הדופן (סטייל דגמי euro 4) או רק שסתום ספיקה חשמלי ? 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

זה מדחס עם קלאץ ושסתום ספיקה חשמלי בחלק האחורי על הדופן (סטייל דגמי euro 4) או רק שסתום ספיקה חשמלי ? 

הבחור כתב שקיים שסתום לוויסות הספיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מרק10 כתב:

הבחור כתב שקיים שסתום לוויסות הספיקה.

זה מנוע 156 כ"ס, לא זכור לי מדחס כזה שם (יורו 5) - אבל לך תדע, זה דגם שבקושי מכרו ממנו כאן בארץ.

לכן שאלתי.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי די הרבה מהתגובות.

פרט מידע שהחסרתי כי חשבתי שפחות רלוונטי, מידי פעם נדלקת נורית Service כמעט מאז שרכשתי את הרכב לפני כמה שנים.

סורק תקלות התריע על תקלה בטרמוסטט, מה שלא הפריע לרכב לתפקד כמו שצריך עד היום.

לאחרונה הנורית דולקת יותר מהרגיל ובחלק מהמקרים כבר לאחר התנעת הרכב. ככל הנראה כאן מתחיל הסיפור, יתכן שמחשב הרכב מקבל את ההתרעה ומונע מהמזגן להדלק?

בלוח השעונים, מדי הטמפרטורה למים ושמן מתפקדים באופן תקין לחלוטין. נראה לי שכשהמאוורר שמקרר את הרדיאטור נכנס לעבודה, הוא פועל בסל"ד גבוה יותר ממה שזכור לי (או שפשוט רועש יותר מסיבה אחרת)

abcde

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, iziatg כתב:

למדתי די הרבה מהתגובות.

פרט מידע שהחסרתי כי חשבתי שפחות רלוונטי, מידי פעם נדלקת נורית Service כמעט מאז שרכשתי את הרכב לפני כמה שנים.

סורק תקלות התריע על תקלה בטרמוסטט, מה שלא הפריע לרכב לתפקד כמו שצריך עד היום.

לאחרונה הנורית דולקת יותר מהרגיל ובחלק מהמקרים כבר לאחר התנעת הרכב. ככל הנראה כאן מתחיל הסיפור, יתכן שמחשב הרכב מקבל את ההתרעה ומונע מהמזגן להדלק?

בלוח השעונים, מדי הטמפרטורה למים ושמן מתפקדים באופן תקין לחלוטין. נראה לי שכשהמאוורר שמקרר את הרדיאטור נכנס לעבודה, הוא פועל בסל"ד גבוה יותר ממה שזכור לי (או שפשוט רועש יותר מסיבה אחרת)

בגדול התשובה היא כן. שיש בעיה עם הטרמוסטט הוא לא מפעיל מזגן.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, iziatg כתב:

יתכן שמחשב הרכב מקבל את ההתרעה ומונע מהמזגן להדלק?

כן מזה היה צריך להתחיל, אם זה אותו טרמוסטט כמו בדורות הקודמים של המנוע, יש בו גוף חימום. כשגוף החימום הזה לא עובד יש קוד תקלה וזה מונע הפעלת מודחס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...