Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה - יבוא צינורות למערכת הקירור

Alberrto
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Fraysa,

פוסטים מומלצים

דווקא קראתי את תגובתך ולמדתי מזה.

אציין רק שהזמנתי הרבה פעמים צינורות ללא קושי.

להבא אזהר

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תלוי מתי

הצו עודכן לפני שנה בערך ומאז אוכלים לקרדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי מזמין חלקים מאיזה גרמני אחד שכבר הפסקתי לעבוד איתו.

אמרתי לו שיכתוב צינורות גומי ולא חלקי רכב כדי שיעבור חלק.

הבנאדם קבוע היה כותב rubber horses במקום rubber hoses.

סוסי גומי..

• אהבתי 2
  • מצחיק 4

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, amosbmw כתב:

אפשר ליצור איתם קשר בטלפון 345*. שלוחה 4 בירורים כספיים יש מענה אנושי.

כעיקרון ברגע שיש לך חבילה שדורשת טיפול הם ממנים נציג שעובד מולך במייל, הדרך הנכונה ליצור קשר היא להתנהל איתו.

השבוע הם גם דרשו ממני 130 ש"ח על אישור משרד התחבורה. שלחתי להם אישור שהוצאתי באתר משרד התחבורה עם מספר פריט המכס שצוין על ידי הספק.

מה DHL ענו לי? "שי לב שהוצאת אישור על פרט מכס אחר 

ממה שיש 

9802000000/0 זה הפרט מכס הנכון"

המספר שהם ציינו מתייחס למוצרי טבק! לא יודע מה הם שואפים שם. עניתי להם שהם טועים, בסוף חייבו אותי סה"כ 59 ש"ח על דמי אחסנה ועמלת הקצאת אשראי. את זה כבר שילמתי לצערי.

פריט מכס 4000 שציינת מתייחס למוצרי גומי ולא למוצרים שמיועדים לרכב, אני לא בטוח שזה טוב לך.

פעם אחת נתקלתי בסיפור עם הצינורות גומי, הזמנתי בפדקס רדיאטור וצינור מים אחד. משום מש שלחו אותם בנפרד. את הרדיאטור הענקי קיבלתי בלי בעיה, ואחרי יום דרשו ממני מאות שקלים (אני לא זוכר במדויק) על הצינור שעולה $8. 

אמרתי להם שילכו לחפש וקניתי מחדש את הצינור בהזדמנות אחרת.

הם רצו שאשלם להם על האישור אך במהרה עניתי שיש בפני אישור ולשלחתי להם אותו עוד לפני תחלית התהליך של השחרור מהמכס
כך שהעניין של אישור ממשרד התחבורה עבר, הם לא מבקשים שאשלם על כך
ולגבי *345 הם כל הזמן  אומרים לי שיחזור הנציג עד שעתיים, מתקשרים סוף יום עם צינותוק מהיר ולא חוזרים שוב...
במייל ל הנציג שאני אמור לדבר מולו כנראה סוגר את הקריאה ואז הכל עובר אוטומטית למענה של בוט

דבר אחד אני לא מצליח להבין הם אמרו לי שמספר פרט של החבילה הוא 9803109000/8 ולפיו מופיע שיש מס קנייה של 12%, שהיה אבל לא על 118$ וגם איך זה בידיוק מגיע ל260 ש"ח

ולגני צינורות גומי לרכב :
image.thumb.png.1d7542c407add4c11785041bbd3ddadd.png

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי הרבה ויכוחים, הוסבר לי שהשולח הצהיר כי עלות החבילה היא 118$ ושאין מה לעשות וצריך לשלם את המיסים החלים על החבילה (175 ש"ח)
ניסתי להסביר שהעלויות שונות אך במחינתם החבילה כבר עברה את תהליך המכס ואין מה לעשות 

התגובה של Amayama
Hello, Apologies for the inconvenience. Once the package is refused, we will charge a 30% restocking fee and shipping fees. The balance order value will be refunded to you.

מה שאומר שהוצאות השילוח חזרה חלות עלי ובנוסף אני עוד אמור לשלם 30% מעלות המוצר עצמו...

בנתיים פתחתי תלונה בDHL ורשמתי לAmayama שוב, נראה אם הם מוכנים להגיע לאיזו פרשה כי בסופו של דבר לפי הבנתי הטעות היא באחריותם שהצהירו כי עלות החבילה היא 118$

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכןל לשלוח ערעור למכס ולקבל זיכוי

@matansab הצליח בזה לאחרונה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.3.2024 בשעה 21:41, EliC25 כתב:

תפנה לרביב חייק raviv haik בפייסבוק. הוא מארגן תביעה יצוגית נגד כל החברות שילו האלו.

ישנה כבר תביעה נגד DHL מסוף 2020 על חיובים ברכישות מתחת ל-75$.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכון אחרון בנושא,
היום יצרו איתי קשר (החבילה הגיעה עוד ארצה ב18, כרגע ה31 - מדבור בDHL EXPRESS)
התנצלו הסבירו כי אכן טעו וכי עלי לשלם רק 64 שח'  במקום ה260, ש-35 מהם הם תשלום עבור אחסנה שהיה עוד מאז שהחבילה נחתה ארצה במכס.
שגם זה בתכלס לא אמור להיות כי הבחור במכס הסביר לי שDHL מעבירים את המשלוחים ישר למחסן שלהם, קיצר שהיה ...
אין שום עלויות על הצנרת ואין שום מיסים על חלקי החילוף
אישור של משרד התחבורה שהגשתי להם דרך האתר של המכס, היה מספיק להכל
לא צריך לשלם שום בדיקות מעבדה או לשלם לDHL כדי שימלאו לך את הטפסים
תהליך קליל שאפשר לעשות לבד, בקישור ש @Fraysa הביא בהתחלה 

למי שקצת יותר סקרן, הייתי צריך לפתוח אצלם "תלונה" בנושא וממש הייתי צריך להתעקש כי חלה פה טעות
ניסו ממש לשכנע אותי שאין טעם וכי אם במקרה הם יעמיקו בנושא יכול להיות שהמוצר היה גם תחת סיווג אחר והיו תשלומים נוספים
כל העניין של לפתוח תלונה ממש עניין נסתר בחברה, במקרה ולא הסבירו לך זאת מראש אין באמת דרך לדעת שיש כזו דרך, גם באתר אין אפילו אזכור בנושא  או טלפון
רק אחרי שיחה מייגעת של חצי שעה עם האחראית שסיווגה לי את החבילה היא הסבירה לי שאני אנסה להתקשר לשירות לקוחות ולבקש לפתוח תלונה 
כל השיחה שלי איתה הייתה כמו חתול ועכבר, ממש התחמקה מתשובות ותמיד ניסתה להפיל את האחריות עלי או על המוכר 
כי טענה שחלה פה טעות ויש לספוג את העלות, במקרה ואתה לא מעוניין לשלם תיצור קשר עם המוכר ותשאל אם הוא מעוניין לשאת באחריות  (ממש במילים אלו)

תודה רבה לכולם 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצחת הפעם, ובאיזה מחיר נפשי?

מה יהיה עתידנו... זו השאלה.

חייבים לשים לזה סוף.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, EliC25 כתב:

ניצחת הפעם, ובאיזה מחיר נפשי?

מה יהיה עתידנו... זו השאלה.

חייבים לשים לזה סוף.

אתה צודק לגמרי, המחיר היה כבד
הייתי כבר מוכן לשלם...
להבנתי תמיד יש "טעות" בחישוב של העליות
הם תמיד עושים כל מיני מניפולציות כדי להוסיף עלויות
שיטת המצליח

הדרך היחידה להימנע מהשטויות האלו היא לא להשתמש בחברות הללו בכלל,
רק דואר ישראל וEMS, לצערי יצא שהמוכר שלח עם EMS והם העיברו את המשלוח לDHL 
הפסקתי להזמין DHL וכל החברות הללו ממזמן, זה לא המקרה הראשון שלי שזה קורה
פשוט הפעם בחרתי להלחלם בזה

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון @Alberrto.

האמת היא שאני בדיוק לפני הזמנה של קיט לגיר שלי, שכולל אגן שמן (פלסטיק), ברגים, שמן גיר ואטם בסכום של כ-200$. הבעיה היא שהמשלוח הוא דרך

חברת שליחויות פרטית והמשלוח עצמו גם יקר. אז במידה ודוחפים לי את המיסים על הסכום הכולל, צריך להתלונן? איך בעצם מגישים את התלונה? דרך

שירות הלקוחות כמו שאמרת?

מה התהליך הנכון בעצם? להגיש דרך הטופס ולקוות לטוב? או לשלוח כבר לחברת השליחויות את הטופס לפני כן?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה לך מיסים בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Fraysa כתב:

בסכום של כ-200$.

ברגע שעברת את רף המס יהיו לך מיסים (מעמ ומס קניה), ועמלות שחרור של חברת השליחויות. לא יעזור להתלונן במקרה הזה.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Fraysa כתב:

תודה על העדכון @Alberrto.

האמת היא שאני בדיוק לפני הזמנה של קיט לגיר שלי, שכולל אגן שמן (פלסטיק), ברגים, שמן גיר ואטם בסכום של כ-200$. הבעיה היא שהמשלוח הוא דרך

חברת שליחויות פרטית והמשלוח עצמו גם יקר. אז במידה ודוחפים לי את המיסים על הסכום הכולל, צריך להתלונן? איך בעצם מגישים את התלונה? דרך

שירות הלקוחות כמו שאמרת?

מה התהליך הנכון בעצם? להגיש דרך הטופס ולקוות לטוב? או לשלוח כבר לחברת השליחויות את הטופס לפני כן?

אני בדר"כ נוהג לבקש מהשלוח להצהיר שמחיר המשלוח היה קטן מ75$ ושאני מוכן לקבל את כל האחריות על עצמי, במקרה ועולים על זה אתה תקבל אזהרה בפעם הראשונה בפעם הבאה יש כבר קנס של 150 ש"ח (אולי יותר לא סגור על המחיר)
אפשר לומר שעלו עלי רק פעם אחת, קיבלתי אזהרה, אבל בפועל היה מדובר במוצר אחר וזו הייתה טעות של המכס ולא התחלתי לחפור להם כי זו הייתה רק אזהרה.

במקרה שלי עלות המוצרים הייתה כ46$ מה שאומר שאצלי הכל היה פשוט, יש לי פתור מלא להכל (כל עוד לא עוברים את ה75$)
חברת השליחויות משום מה החליטה לעשות את כל החישוב לפי 120$ שזה כלל את עלות המשלוח, יש לציין שעלויות המשלוח לא אמורות להיכלל 
במקרה ויש הוחכה מספקת וניתן לעשות הפרדה מלאה בין עלות המוצר למשלוח ( כלומר קבלה)

במקרה שלך העלויות עוברות את המגבלה של ה75$, הייתי מסנה לבדוק מראש בספר המכס מהוא המספר פרט הנכון לכול מוצר
מס פרט לשמן ומס פרט למוצר הפלסטיק

אני מתקשה למצוא מספר פרט בספר המכס לשמן/אגן שמן
שם בפועל תהיה התשובה המלא אם יש מס קנייה או מיסים נוספים שצריך לשלם או אם תהיה נדרש באישורים מיוחדים
ומשם באמת תוכל להחליט אם יש טעם להזמין / לקנות בארץ או לפצל את ההזמנה כדי לא לעבור את המגבלה של ה75$

במקרה וכבר הזמנת, כל החברות הפרטיות נוהגות להתקשר ולשאל מראש מה אתה מייבא כדי להכין את כל המסמכים מראש לפני שמגעים למכס
זה בתכלס הטלפון הכי קירטי, כי לפי הבנתי ברגע זה נחרץ גורלה של החבילה, הם שואלים מה אתה מייבא וחשוב להיות מדוייק
לא לומר חלקי חילוף לרכב, כי אז אתה נופל במס כללי של חלקי חילוף לרכב שזה 39%
במקרה של אטם לרכב למרות שזה חלק חילוף לרכב יש לזה קטגוריה בנפרד ויש רק מס של 12%, במקרה ותומר חלקי חילוף לרכב
הם כמובן לא יחשבו פעמיים ויסווגו את החבילה לפי המס הכללי של 39% ויחפשו להמציא שטויות למינהם כמו לומר שזה מוצר תעבורה ונדרש באישור מיוחד ממשרד התחבורה כדי להוסיף עוד עלויות.
(מוצרי תעבורה זה בדר"כ רק מוצרים הקשורים לבטיחות הרכב שצריכים לעמוד בתקנים מיוחדים)

צריך להיות מוכן לאותו הנציג, 
צריך לדעת בידיוק מה אתה מזמין ולהיות בהבנה מלאה מול אותו הנציג שכנראה גם העמיל מכס, ובאותו הרגע לוודא מולו מהו הסיווג של המוצר ומהו המס פרט שהוא ממלא במחשב
אם אתה יודע מראש מהו המס פרט אתה יכול לבדוק אותם באותו הרגע ולא ליפול למלכודת שלהם שהם יסווגו את החבילה לא נכון וימציאו עלויות שלא צריכות להיות קיימות בפועל,
בנוסך חשוב מאוד לוודא מולם את עלות המוצר באותו הרגע (לראות שלא יכללו את עלות המשלוח) ובמקרה ותצטרך באישורים מיוחדים ליבוא אתה תצטרך לספק להם אותם באותו הרגע, מה שאומר להפיק את האישורים מראש,
שלא תצטרך לשלם לחברת השליחויות על כל טופס או אישור שהם ימלאו במקומך כי הם לוקחים על כך כסף ( אישור משרד התחבורה אצל DHL זה 150 ש"ח, משהוא שאתה יכול למלא לבד ב10 דק)
(כל זה נכון לגבי FEDEX/DHL במקרים שלי, אך אני מאמין שזה תקף לכל חברות השלחיויות הפרטיות למינהם)

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...