Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעות לרכבים מהנים לנהיגה (ייבוא מחו''ל)

הדוקר משידור חוקר

פוסטים מומלצים

שלום לכולם! 

אז הגיע הרגע שאני מחפש לפנק את עצמי ולייבא רכב מחו''ל ואמרתי נתייעץ פה כי אני אוהב את הפורום ויש פה אנשים שמבינים עניין.

אז ככה הדרישות שלי מהרכב-

* רכב קל (פחות מטון) 

* רכב חזק (יחסית) ועם פוטנציאל שיפורים טוב.

* רכב עם התנהגות כביש טובה (טיולי נהיגה       ומסלולים מדי פעם) 

* רכב עם חלפים זמינים בארץ/בחו''ל.

* ושיהיה רכב יחסית מיוחד בארץ :)

רכבים שחשבתי עליהם- 

* פיג'ו 106/205 ראלי

* סיטרואן AX GT 

* פיאט אונו טורבו

* הונדה סיויק קופה (מנוע 1.6 VTI) 

* רנו R5 טורבו (למרות שקשה למצוא המחירים מטורפים) 

חשוב לציין- 

* יש לי רקע במכונאות+כלים בבית (לא מקצוען אבל מה שאפשר אני אתעסק איתו לבד) 

* הרכב יהיה רכב שני בבית, ככה שאני לא אסע איתו יותר מדי.

* אני אחליף ואשפר כמה דברים ברכב אם הוא יהיה מקורי, אני רוצה שהרכב יהיה מיוחד, חזק ומתנהג טוב.

תודה לכל העוזרים 👍🏾

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור ילד אייטיז, הייתי הולך על ה205 בלי היסוסים.

ז"א, הייתי "מתלבט בכאילו" בינה לבין האונו טורבו, ובסוף בוחר בה.

אולי היא לא "חזקה" (משפט שמיוחס לה- "היא אף פעם לא הייתה מלכת הזינוק מהרמזורים") אבל היא קלאסיקה מהנה עם התנהגות נהדרת, ולמרות שבארץ יש ממנה יותר יחידות מאונו טורבו, היא עדיין מראה שונה ומרענן בכבישים, בטח כשהיא מקורית.

בהצלחה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בתקציב, כי המחירים מאירופה לא זולים!
אתה תתפלא לאיזה מחירים יגיע החלום שלך אחרי מיסים, הובלה ועוד רעות חולות

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר (לפני 15 שנה ואחורה) "כלל האצבע" היה להכפיל את מה שהאוטו עולה בדולרים פי 10, וזה העלות הכוללת בשקלים (אוטו סטנדרטי במצב מיכני, חיצוני וקוסמטי טוב +) 

האם זה עדיין סדר הגודל? אם כן, זה יכול לסבר את האוזן ולתת כיוון כללי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, שביט כתב:

בעבר (לפני 15 שנה ואחורה) "כלל האצבע" היה להכפיל את מה שהאוטו עולה בדולרים פי 10, וזה העלות הכוללת בשקלים (אוטו סטנדרטי במצב מיכני, חיצוני וקוסמטי טוב +) 

האם זה עדיין סדר הגודל? אם כן, זה יכול לסבר את האוזן ולתת כיוון כללי. 

כן מכיר את כלל האצבע זה גם כיום ככה.

התקציב שלי הוא בערך 60-70 אלף ש''ח למשהו ששווה את זה.

לפני 54 דקות, שביט כתב:

בתור ילד אייטיז, הייתי הולך על ה205 בלי היסוסים.

ז"א, הייתי "מתלבט בכאילו" בינה לבין האונו טורבו, ובסוף בוחר בה.

אולי היא לא "חזקה" (משפט שמיוחס לה- "היא אף פעם לא הייתה מלכת הזינוק מהרמזורים") אבל היא קלאסיקה מהנה עם התנהגות נהדרת, ולמרות שבארץ יש ממנה יותר יחידות מאונו טורבו, היא עדיין מראה שונה ומרענן בכבישים, בטח כשהיא מקורית.

בהצלחה

תודה רבה, אין ספק 205 מהנה עם התנהגות נהדרת, אני גם ממשיך לחפש אחת.

האם היית משפר בה משהו? 

לפני 26 דקות, סולל הדרך כתב:

תתחיל בתקציב, כי המחירים מאירופה לא זולים!
אתה תתפלא לאיזה מחירים יגיע החלום שלך אחרי מיסים, הובלה ועוד רעות חולות

קצת בדקתי את העניין, אין ספק שהמחירים מזנקים עם המיסים וכל הפרוצדורה, אבל יש רכבים שעדיין שווים את זה אני חושב.

התקציב שלי בערך 60-70 אלף ש''ח כולל הכל, זאת אומרת אני מחפש רכב שעולה בחול בסביבות ה 6-6.5 אלף אירו, אם יש משהו ממש שווה אז 7 אלף אירו ואולי אני אצליח להוריד את המוכר בכמה שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6-7 יורו הם 80-90 אלף ש"ח ללוחית רישוי צהובה.

תקציב צנום עבור משהו מעניין.

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסכום כזה הייתי מחפש משהו שמור מהארץ.

מדי פעם צצות 106 ראלי או 306 GTI מידיים אוהבות למכירה.

אם כבר הולכים לכיוון ייבוא, אז לדעתי לייבא משהו שלא קיים בארץ.

ואם להיות קונקרטים - יפניות שנות ה-90 (כאשר הניסן ZX הזולה מבין כולן בדר"כ)

ואם התקציב לא מהווה בעיה - לוטוס/קייטרהאם סופר 7 מנצחת את כולן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Ziv כתב:

בסכום כזה הייתי מחפש משהו שמור מהארץ.

מדי פעם צצות 106 ראלי או 306 GTI מידיים אוהבות למכירה.

https://www.yad2.co.il/vehicles/item/dhb5t57d

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ואני 'חי' את התשוקה הזאת יום יום, אמליץ לך לרדת מהרעיון של ייבוא צרפתיה חמימה לארץ. מחיריהן בחו"ל זהים ואפילו גבוהים ממחיריהן בארץ (205 GTI טובה עוברת את ה25 אלף יורו, כשבארץ 65 אלף שקל נחשב מחיר הוגן)

אז מה כן?

יפנית או גרמניה 'נפוצה' מהניינטיז שכרגע חיה בארה"ב. אפשר לחשוב על (והדוגמאות שאני נותן צריכות להיות במצב 'סביר' ולא מלוקק כי זה יעלה כפול):

דאטסון 300

פורשה 924

מיאטה NA 

ואולי אם מעניין אותך גם גירים אוטומטיים - סופרה דור שני יכול להיות שתכנס כי זו גרסה פחות מבוקשת.

בכל אופן, התקציב 'גבולי' לייבוא כשהדרישות הן גם רכב נפוץ, גם מיוחד, גם מתנהג וגם חזק

אם אתה רוצה משהו מעניין, זול, לא חזק אבל מגניב - פיאט ברקטה תהיה 'חוקית' לייבוא עוד כמה חודשים (כי עד שתגיע לארץ יתחלף השנתון)

אופציה נוספת שכבדה מטון היא קורבט C4 שיש בארץ כמו זבל... :) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, EliC25 כתב:

מאחר ואני 'חי' את התשוקה הזאת יום יום, אמליץ לך לרדת מהרעיון של ייבוא צרפתיה חמימה לארץ. מחיריהן בחו"ל זהים ואפילו גבוהים ממחיריהן בארץ (205 GTI טובה עוברת את ה25 אלף יורו, כשבארץ 65 אלף שקל נחשב מחיר הוגן)

אז מה כן?

יפנית או גרמניה 'נפוצה' מהניינטיז שכרגע חיה בארה"ב. אפשר לחשוב על (והדוגמאות שאני נותן צריכות להיות במצב 'סביר' ולא מלוקק כי זה יעלה כפול):

דאטסון 300

פורשה 924

מיאטה NA 

ואולי אם מעניין אותך גם גירים אוטומטיים - סופרה דור שני יכול להיות שתכנס כי זו גרסה פחות מבוקשת.

בכל אופן, התקציב 'גבולי' לייבוא כשהדרישות הן גם רכב נפוץ, גם מיוחד, גם מתנהג וגם חזק

אם אתה רוצה משהו מעניין, זול, לא חזק אבל מגניב - פיאט ברקטה תהיה 'חוקית' לייבוא עוד כמה חודשים (כי עד שתגיע לארץ יתחלף השנתון)

אופציה נוספת שכבדה מטון היא קורבט C4 שיש בארץ כמו זבל... :) 

בדיוק למצוא היום דאטסון 300 או 924 במצב טוב לא יהיה זול, יש רכבים ב5-6 אבל אלה רכבים שצריכים עבודה, רכבים טובים יעלו מעל $14k. 

מיאטה NA שמורה ומקורית תעלה עשיריה לפחות. 

המרצדס שלי היא דוגמא טובה, אפשר למצוא רכבים ב3000 דולר (יש אחת למכירה כרגע), אבל צריך צבע, ריפודים וגם עבודה מכנית, ובלי להרגיש עוברים את ה10 בהוצאות ועדיין זה לא מושלם, צריך להוציא 13 ומעלה על רכבים טובים, ובמצב טוב מאוד המחירים כבר מתקרבים ל$20k. 

אני קניתי את הרכב מאדם מבוגר שהחזיק בו 17 שנה ונסע פעמיים בשבוע לשחק גולף ובחזרה ועדיין, הוצאתי הרבה כסף והשקעתי המון זמן לתקן דברים מינוריים ועם השריטה שלי, אני עדיין לא שם. 

20240117_161644.jpg

20240117_165530.jpg

20240117_161725.jpg

20240117_165449.jpg

עריכה אחרונה על ידי בנצי
  • אהבתי 2

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, EliC25 כתב:

מאחר ואני 'חי' את התשוקה הזאת יום יום, אמליץ לך לרדת מהרעיון של ייבוא צרפתיה חמימה לארץ.

מחיריהן בחו"ל זהים ואפילו גבוהים ממחיריהן בארץ (205 GTI טובה עוברת את ה25 אלף יורו, כשבארץ 65 אלף שקל נחשב מחיר הוגן)

המחיר "לא נראה לי הבעיה" כמו ההיצע הנמוך של אקזמפלרים ראויים.

כמה 205 GTI נורמליות יש בארץ? וכמה מהן מוצעות למכירה? 

היתרון בייבוא הוא ההיצע הגבוה יותר, יחסית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אבל תשלם 200 אלף שח על פיגו 205?

אפילו אחותה עם הטוסיק, ה309 gti תעלה פה יותר מ100 אלף.

אופציה נוספת שהיא לא חזקה אבל כן מיוחדת ומהנה לנהיגה היא רנו 19 קבריולט. יש אחת למכירה בארץ, אצל סוחר. אוסיף ואומר שראיתי אותה ולא רכשתי אותה, עברה לסוחר שמבקש עליה מחיר כמעט כפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק
איכשהו לא שמתי לב ל25 אלף יורו 😆

רנו 19 קבריולט זה "סתם אוטו" יפה, all show with no go, בשונה מהחמות של האייטיז שמעלות חיוך מטופש על השפתיים בסיבובים הנכונים. 

עריכה אחרונה על ידי שביט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...