Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא לא ישב בכלא שניה לצערי.
א. הימור שלי שהוא "מהמחנה הנכון" של הדפקטים. 
ב. הדפקטים שהסיתו חיילים לבצע הוצאות להורג יהפכו אותו לגיבור לא פחות ולא יותר, למרות שאפקטיבית מה שהוא עשה באירוע הזה זה להוציא להורג את הגיבור.
ג. צפויים לנו דפקטים נוספים שיבצעו הוצאות להורג, אולי כדאי שנתחיל להסתובב עם איזה תג על החולצה כדי לסמן שאנחנו יהודים כדי שחס וחלילה לא יוציאו אותנו להורג בטעות.
ד. פחד אלוהים כמה דפקטים קיבלו עכשיו אקדחים. 

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, oryo כתב:

תכינו את הממחטות, בקרוב נשמע את החייל הגיבור שישים כיפה גדולה ככל הניתן ויסביר איך נהרסו לו החיים,

כיפה יותר גדולה ממה שיש לו עכשיו זה להכניס אותו לתוך קונדום.

חבל שאבא שלו לא עשה את זה מזמן.

• מצחיק 5
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, mikyl כתב:

לא יודע מה קורה היום, אבל בזמני וידוי הריגה במקרה שהתקיימו תנאים שהזכרתי היה חובה. ביצתי אין ספור פעמים באימונים גם בצבא וגם כמאבטח.

אפשרי זה לא אומר אסור שיישאר בחיים. אתה יכול לתת נגיד 2 מטחים, 7-10 כדורים, מתוכם 5-7 במטרה ויש מצב שבן אדם אומנם שוכב על הריצפה אבל עדיין חי. ואם "אסור שיצא חי" אז רק וידוי הריגה.

וידוי הריגה בצה"ל זה משהו אחר לחלוטין וזה נעשה לא בבט"ש אלא במלחמות ומבצעים כאלו ואחרים.
באזרחות אסור לעשות וידוי הריגה ,אבל כן אפשר להרוג בתנאי שכל התנאים מתקיימים ,לא אמרתי אסור שיצא חי אמרתי עדיף, בטח באירוע של יותר ממפגע אחד ,הבעיה עם 9 מ"מ שבן אדם יכול לחטוף גם 10 כדורים ולהמשיך ללכת,זה לא 5.56 אלא אם אתה פוגע במקומות אסטרטגים, והסיכוי שתעשה את זה באירוע מורכב לא גדול ,במידה ולא פירקת עליו מחסנית אתה לוקח את הריזיקה שהוא קם עליך ואלו דברים שקרו.
עכשיו אני לא מדבר על כל טמבל עם סכין שבכדור לברך אתה סוגר את הפינה, וכל עוד יש מרחק בינך לבין המפגע אתה בסדר ,אלא באירועים עם נשק חם שאסור לך לקחת סיכון שהמפגע יקום עליך.

לפני 10 שעות, oryo כתב:

התועלת איננה מהמקרים האלו, התועלת היא מהפופוליזם של למכור לבייס חמום המוח שפלוני ״חזק נגד ערבים״ - וחלק מהעניין הזה הוא לחמם אותם למקסימום עם טמטום פסאודו-טסטוסטרוני על פני גישה קרה ומקצועית. הן כאן (״חושב שמוצא תועלת ... רק בראש שלך״) והן בשאר ההודעה אתה אומר כל מיני דברים שסוגרים את הדיון בינינו, שכן אם אתה לא מסוגל/מעוניין לזהות את הדמיון בין ירי באדם מנוטרל השוכב על הרצפה, ובין ירי על אדם מנוטרל המתחנן על חייו, ובין ירי על אדם מנוטרל הצועק לא לירות - אני בטח לא אהיה מי שיצליח לחדור את המעטפת.

מלבד ששלושת המקרים הסתיימו באותה תוצאה עגומה, אני אומר את זה בפן המבצעי, אין קשר בין המקרים לא משנה איך תסובב את זה.
אני לא יודע כמה פעמים אני אצטרך לחזור על זה כי אתם פשוט מתעלמים מכך שוב ושוב, גם אלאור עזריה וגם החייל מהפיגוע בירושלים הרגו בדם קר.
לוחם המג"ב שירה באיאד אל חלאק ,יצא זכאי במשפט או שאתה מפספס את זה גם? המציאות היא מורכבת היא לא שחור ולבן ,אי אפשר להתעלם שאיאד התנהג בצורה חשודה מאוד ואף נמלט משוטרים.
השוטרים שזיהו לראשונה את איאד כחמוש עשו את הטעות הראשונית ,אבל אי אפשר להתעלם מהצורה החשודה ביותר שבה התנהג ,וגם השופט לא התעלם מכך,ובטח מהתקופה הטעונה ששררה באותו הזמן.
שוב אני אחזור, כי אתם קוראים חצאי משפטים שלי,המשפט DO OR DIE היה בהקשר לאירוע של איאד אל חלאק ומן הסתם לא מכוון לאירוע שקרה בירושלים או כמובן באירוע של אלאור עזריה.
באירוע בירושלים היה לחיילים הרבה זמן בכדי לקרוא את הסיטואציה כפי שהיא והם בחרו לא לעשות זאת.

לפני 10 שעות, oryo כתב:

במקרה הספציפי הזה יש משהו מיוחד - המוציא לפועל משתף מה עבר לו בראש, בצורה פומבית (בראיון עם מגל). ״ראיתי מחבל, מחבל מנטרלים, צריך איקס״. זו רוח המפקד אליה התייחסתי, ובה אתה לא מכיר / לה אתה לא מודע לכאורה, וזה בסדר אתה לא היחיד.

כמו כן אני רוצה לציין שבהודעות כאן אתה עושה רושם של אדם נורמלי ואני לא מעביר עליך ביקורת אישית משום צורה, אבל כמובן שעם ניתוח הסיטואציה שלך אני מאוד לא מסכים, זה ממש ממש פשוט להבין שאזריה הוציא להורג, שאת איאד הוציאו להורג, שאת אבו אלקיען הוציאו להורג (לא בעת הירי, שם הבלבול עוד איכשהו סביר, אלא לאחר המעשה כאשר מנעו טיפול כי ״הוא מחבל״) וכעת שאת יובל הוציאו להורג. כל ההוצאות להורג האלו הן ״או וואו אי אפשר להבין מה עבר להם בראש״ כאילו מדובר כאן באיזו שכבת סיבוכיות סופר מורכבת ולא סתם משפט שדה של דפקטים עם נשק בקונקסט של חסינות.

איפה אתה רואה שאמרתי שאי אפשר להבין מה עבר להם בראש? שוב אתה קורא חצי משפט,דיברתי על אלאור עזריה בלבד.

לפני 10 שעות, oryo כתב:

מי אמר שאסור להרוג מחבל בזמן אירוע ובזמן ששלושת התנאים מתקיימים?

הא, אף אחד? אוקיי אז למה אתה מעלה את זה...?

בסופו של יום, הנה בדיוק הסליפרי סלופ עליו אנחנו מדברים: מהעולה מהטקסט אתה בעצמך נשמע כמו אדם נורמטיבי שלא תומך במשפטי שדה לאחר תום האירוע, אבל בד בבד עדיין לא ממש מסוגל להכיר בכך ש(חלק מ?)ההוצאות להורג העיל אינן תקינות. תירוצים כמו חול, ותמיד אפשר להכשיר את השרץ איכשהו. אתה מדבר על do or die במצבים בהם אנשים ליטרלי שוכבים על הרצפה בלי נשק מתחננים שלא יירו בהם ומוצאים להורג, אתה קורה לסיטואציה כזו ״do or die״, במילים אחרות: היד חופשית והרשות נתונה.

מה זה לא מסוגל להכיר שחלק מההוצאות להורג אינן תקינות? כתבתי את זה פה אין ספור פעמים.
כמו שרשמתי לך מקודם,DO OR DIE מתייחס למקרה של איאד אל חלאק ואני עומד מאחורי המילים שלי.
לדעתי ,אתה מפריז בתדירות האירועים האלו, במציאות הזויה כמו שאנחנו חיים בה, עם אין ספור אירועים בטחוניים גם כאלו שאתה לא שומע עליהם, אני חושב ויודע שאנחנו עושים את המיטב בכדי שאירועים כאלו לא יקרו.
אין ספק שפוליטיקאים מחממים את הבייס שלהם, לפחות מנסים , אנחנו רואים שזה לא עובד אחרת היו פה הרבה יותר אירועים.
האזרחים יותר חכמים ממה שאתה מנסה לצייר,גם החיילים בצה"ל.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ArikC כתב:

וידוי הריגה בצה"ל זה משהו אחר לחלוטין וזה נעשה לא בבט"ש אלא במלחמות ומבצעים כאלו ואחרים.

כמו שכתבתי זה היה נוהל וזה מה שעשינו בכל אימון גם במערכת אבטחה באזרחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא השרשור הוא רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

כצפוי הוא הפך לפוליטי, אפשר לדעת מראש כל אחד מי בעד ומי נגד,

ישנם פה כאלו משני הצדדים של המפה הפוליטית שיכול להיות שדעותיהם שוות בנושא, אבל כל אחד מדגיש צד מסוים, אחד כותב כל הזמן נגד בן גביר והפוליטיקאים הימנים והשני כותב כמה מעלות יש בזה שיהיה יותר נשק אצל האזרחים, זה לא חייב להיות סותר.

אני חושב שאין שחור ולבן, הפיגוע שבוע שעבר זו לא הוכחה חותכת לצד אחד והאסון בעוטף זו לא הוכחה חותכת לצד השני, אנחנו במקום מורכב וצריך לדעת שיש מעלות וחסרונות לכל צד, כך שתמיד יהיו ויכוחים, ושני הצדדים ברוב הטענות צודקים.

זהו גמרתי עם שיתוף המחשבות...

עריכה אחרונה על ידי GREEN.
  • אהבתי 1

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אלה החיים" .

טוב שלא אמר "קסטלמן משעמם".

אגב, נראה לי שלליאור שם חדש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikC כתב:

וידוי הריגה בצה"ל זה משהו אחר לחלוטין

נכון. זה שמישהו מתוודה שהרג מישהו אחר.

אנחנו בכלל מדברים על וידוא הריגה שבה מבטיחים שההריגה היא ודאית.

ציטטתי אותך אבל זה רץ כבר בהרבה הודעות. בהתחלה התייחסתי לזה כאל טעות הקלדה אבל זה חוזר.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ArikC כתב:

שאתה צודק אתה צודק 

מותר לי להראות את זה לאשתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ArikC כתב:

כמו שרשמתי לך מקודם,DO OR DIE מתייחס למקרה של איאד אל חלאק ואני עומד מאחורי המילים שלי

תודה על ההבהרה, אם מבחינתך אדם ירוי שרוע על הרצפה מחבק אישה בבכי שניהם + החייל הנוסף באירוע צועקים לא לירות זה "Do or die", אז באמת שאין צורך להכביר במילים. 

לגבי זה שיצא זכאי, כל הכבוד לו! גם קיבל קידום מאז בצבא, אולי תוסיף את זה לטיעונים שלך בנוגע למקצועיות שלו להבא, אם תרצה. גם מי שהוציא להורג והפקיר בשטח את אבואלקיען זכאי, ואני נותן לך ספוילר ואומר שגם אביעד פריג'ה שהוציא להורג את יובל קסלמן הוא 95% זכאי (אם בכלל יטרחו להעמיד למשפט). נו ו? 

בחזרה לאיאד - בסהכ עוד עדות למשקל האפסי של חייו בפני המערכת. אפילו החייל הנוסף שהיה במקום יצא נגד המוציא להורג, אבל לך תדע אולי הוא בכלל סמולני 🤷‍♂️🤮

בכ"א יש הבדל בין "ביהמ"ש זיכה אותו" ובין "Do or die", מי שמכיר את פרטי המקרה מבין עד כמה המשפט שלך מעוות. אני בטוח, *בטוח*, שאם קסלמן היה מסוג 'ערבי' ולא היה משתתף באירוע אלא רק נקלע אליו כעובר אורח ועדיין מקבל וידוא, המקרה הזה לא היה מגיע בכלל כל הדרך עד קארספורום. 

תודה על השיחה, למי שתייג אותי - אין לך לב! 😅 אחזור לאוב

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעלם מכך שאיאד ביצע תנועה מהירה כפי שאומרת השופטת במשפט,למרות שנאמר לו לא לזוז,ועם אקדחים שלופים ומכוונים אליו,מה שהתפרש אצל הלוחם כנסיון שליפה של נשק. 

אגב לא מחובק עם אף אחד,את הכדור הראשון חטף שהיה לבדו. 

מבחינת הלוחם המצב היה מצב של do or die כי הוא לא ידע האם הוא נושא נשק או לא וכתוצאה מהתזוזה המהירה חטף את הכדור שסיים את חייו. 

הבעיה שלך שאתה לא מסוגל להבין שבסופו של דבר בני אדם הם בני אדם, ואתה צריך לבצע החלטות במאית השניה ,אני בטוח במאת האחוזים שהלוחם לא היה נוטל חיים של בן אדם אם הוא היה מבין את הסיטואציה במלואה , מבחינתך כל אירוע כזה הוא ממניע גזעני. 

לוקחים ילדים ושמים אותם בסיטואציות בלתי אפשריות, אתה יושב בנוחות של הבית שלך ושופט אותם מבלי להבין איך זה להיות בצד השני. 

ההבדל המשמעותי בין האירוע עם איאד לבין יובל קלסמן,זה שקלסמן תיקשר עם החיילים ועשה הכול נכון ועדיין הרגו אותו,אני בטוח שהאירוע הזה יחקר ויגיעו למיצוי דין עם החייל,הסרטונים לא משאירים מקום לספק , במידה ולא אני אהיה מאוד מופתע. 

אגב אני בטוח שהאירוע היה מתנהל אחד לאחד אם היה מדובר באזרח ערבי. 

בנוגע לאבואלקיען אני לא מכיר את פרטי המקרה לכן לא אתייחס לכך בשלב זה. 

אגב כל ההערות על סמולני עם האימוג׳ים האלו לא מכבדים את הדיון ,ואם אתה מנסה לרמוז משהו אתה מתבלבל. 

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ArikC כתב:

שקלסמן תיקשר עם החיילים ועשה הכול נכון ועדיין הרגו אותו

אז שאל את עצמך למה, למה החייל ירה בו?

עזוב מבחינת בית משפט, אני שואל בינך לבין עצמך - למה אתה חושב שהוא ירה בו, למרות שהאזרח עשה הכל נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה?

הוא טען בשיחה עם ינון מגל שהמטרה היא לעשות x על הנשק ,יש חיילים חרמנים על ההדק.

כמו שאמרתי מקודם אני לא חושב שהצבא עושה מספיק סינון מי מקבל נשק,אנחנו לא יודעים כמה מטורללים מסתובבים בנינו כי לא יצא להם להיתקל בסיטואציות בעייתיות. 

בכל מקרה הלמה לא מעניין,הלמה זה בינו  ולבין עצמו, לא הלכת לפי ההוראות? עכשיו תקבל בראש. 

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...