Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להתחיל טיפול פסיכולגי. איך עושים את זה? והאם יש טיפים?

עדי-אל
שימו לב! השרשור הזה בן 508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מרגיש שבחיי יש הרבה דברים שעוצרים אותי מלגדול. 

לפני כשנתיים הייתי בפגישות עם קאוצ'ר. בשורה התחתונה זה עזר לי אבל לפעמים אני מרגיש שלא התגברתי על משקעים מהילדות ששם אני חושב שניטעו המעצורים 

מעניין אותי אם יש סוגים שונים של פסיכלוגים? זה לא משפיע רפואית אז האם קופת חולים (כללית) עוזרת בנושא?

ומה העלות של פסיכולוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנסה לתת את השנקל שלי בנושא.

פסיכולוג הוא לא קוסם...

הטובים מבניהם מנסים פשוט להגיע לשורש הבעיה ומשם באמצעות דמיון מודרך להסביר לך איך לפרשן את מה שהיה בעבר בצורה שונה ובעצם להשתחרר מזה.

אממממ שאם אתה לא תגיע באמת עם נכונות לעשות ריסט לעצמך ולהתאפס אז זה לא ממש יעזור...

האנשים האלו נקראים "מטפלים רגשיים".

הבכירים יותר שממה שנשמע ממך זה לא מה שאתה צריך אלו פסיכולוגים.

זה כמו ההבדל בין רופא לדוקטור ופרופסור.

המחיר נע סביב 300 ש"ח ל40 דק' פגישה.

אהיה איתך כנה, לפעמים לדבר על זה עם חבר ממש קרוב או עם אשתך יעזור הרבה יותר..

היא תבין אותך, תכיל אותך ואתה תרגיש שפרקת ויצאת מזה.

ומשהו לסוף: חלק מכל טיפול זה בעצם להתמקד בהווה.. זה נכון שצריך לנבור קצת בבעיות ולטפל בהם, אבל אם בהווה אתה עובד במשהו שאתה אוהב, היום שלך מלא בתוכן, אתה אפי' מתנדב במשהו למען הכלל, אז אתה תרגיש טוב יותר, תרגיש שהחיים שלך יפים יותר וממילא יהיה לך קל יותר להתנתק מהעבר.

בהצלחה.

אין באמור שם חוות דעת מקצועית ו/או המלצה רפואית ונכתב בתור עזרה בלבד

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם האחרונה שהייתי אצל פסיכולוג מחיר לפגישה היה 400 שקל ל50 דקות.

מה הבעיה? שכל פסיכולוג שהייתי אצלו חייב אותי להגיע לפגישה פעם בשבוע. הפסקתי להגיע בגלל כאלו דברים.

יש סוגים שונים של פסיכולוגים, יש כאלה שמתמחים בתחום מסוים ויש כאלה שיותר מתעסקים בבעיה ספציפית.

מה גם לא חייב להיות אצל פסיכולוג ואפשר להיות גם אצל מטפל שעבר הכשרה לדוגמה פסיכותרפיה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, עדי-אל כתב:

אני מרגיש שבחיי יש הרבה דברים שעוצרים אותי מלגדול.

אם אפשר לשאול - לגדול באיזה מובן?  מבחינה כלכלית \ השכלתית \ חברתית \ ...?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@המהיר הזהיר נראה לי שאתה עושה קצת בלגן.

נתחיל במינוחים - רופא הוא המקצוע, ויכונה ״דוקטור״. אם יש לו מינוי אקדמי הוא יכול להיות. ״פרופסור״ - וגם בין אלה יש 6-7 דרגות. דרך אגב, רוקח יהיה תמיד ״מגיסטר״, למרות שאצלנו הפניה פחות מקובלת. לימודי הרפואה מקבילים בהיקפם לתואר שני, אבל חלק גדול מהרופאים נושאים תעודות מומחה, שהינו הכשרה ממושכת (4-8 שנים) נוספות, אם כי לא מחקרית כמו תואר ה״דוקטור״ האוניברסיטאי מונח אחד עם כמה משמעויות.

לגבי המטפלים - להזהר ממי שאינו מוסמך. מטפל פסיכולוגי יהיה פסיכולוג שלמד תואר שני במסלול הטיפולי, עבר הכשרה ממושכת וקיבל הסמכה ממשרד הבריאות בתחום זה. אני לא יודע, למשל, איך להתייחס ל״עובד סוציאלי קליני״ שהוא תואר שנוהגים להשתמש בו עובדים סוציאליים שעברו מסלול הכשרה מסויים, אבל אינו מוכר בחוק הישראלי. פסיכיאטר הוא רופא שעבר התמחות בפסיכיאטריה ועמד בדרישות לקבלת תואר מומחה, ויטפל בעיקר במחלות נפש באמצעות תרופות, אם כי יש פסיכיאטרים המשתמשים גם בשיטות אחרות.

לגבי עלויות - מעשית מדובר בסדר הגודל שהוזכר (תלוי במטפל, במוניטין שלו והיכן הוא עובד, כנראה שחיפה זולה מת״א גם בעניין זה), והטיפול יכול לארוך שנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תנסה להתקבל למרפאה. תורים אינסופיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שהיה אצל פסיכולוגית כמה פעמים למשך כמה חודשים, הגעתי למסקנה שאפשר פשוט להתייעץ עם אנשים/חברים/משפחה/פורומים. פסיכולוג אמנם למד ויודע טכניקות שאדם ממוצע לא יודע, אבל בסך הכל זה בן אדם שגם יגיד לך את דעתו וישפיע עליך לפי מה שהוא חושב ככה שזה לא שונה מהתייעצות עם חבר. 

עריכה אחרונה על ידי Yossi dashti
  • רעיון גרוע 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Yossi dashti כתב:

בסך הכל זה בן אדם שגם יגיד לך את דעתו וישפיע עליך לפי מה שהוא חושב ככה שזה לא שונה מהתייעצות עם חבר. 

עד שיש להם רצון לראות אותך בכיוון מסוים..

יענו מסלילים אותך לכיוון שהם רוצים וזה יכול להתנגש עם הרצון שלך ללכת לכיוון אחר.

יכול להיות שיש לך חברים מעולים שיודעים להפריד אבל לפות"ש זה יכול להיות מצב אחר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 12 שעות, המהיר הזהיר כתב:

אהיה איתך כנה, לפעמים לדבר על זה עם חבר ממש קרוב או עם אשתך יעזור הרבה יותר..

היא תבין אותך, תכיל אותך ואתה תרגיש שפרקת ויצאת מזה.

לפני 53 דקות, Yossi dashti כתב:

הגעתי למסקנה שאפשר פשוט להתייעץ עם אנשים/חברים/משפחה/פורומים

עצות בעייתיות על גבול המסוכנות.

חברים שאפשר להיפתח בפניהם זה מעולה, אבל זה אף פעם לא תחליף לבעל מקצוע שלמד ויודע לחבר בין ידע, ניסיון וגם אינטואיציה כדי להביא את המטופל שלו למקומות הנכונים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 8

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, DareDevil כתב:

עד שיש להם רצון לראות אותך בכיוון מסוים..

יענו מסלילים אותך לכיוון שהם רוצים וזה יכול להתנגש עם הרצון שלך ללכת לכיוון אחר.

יכול להיות שיש לך חברים מעולים שיודעים להפריד אבל לפות"ש זה יכול להיות מצב אחר.

מה שהוריד לי לגמרי מפסיכולוגים (לפחות מזאת שהלכתי אליה) זה שסיפרתי לה שאני רוצה לצאת עם מישהי שיותר משכילה ממני (מבחינת תארים וכ'ו) אבל לא מרוויחה יותר ממני או משהו כזה. אז היא רמזה לי לרדת ממנה ולחפש מישהי "ברמה שלי" כביכול. אחרי הפגישה הזאת כבר הפסקתי להגיע אליה. היום אני יוצא עם מישהי (כבר כמעט שנתיים) שמסיימת תואר שני בטכניון. לי אישית אין תואר בכלל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, itaysamurai כתב:

עצות בעייתיות על גבול המסוכנות.

חברים שאפשר להיפתח בפניהם זה מעולה, אבל זה אף פעם לא תחליף לבעל מקצוע שלמד ויודע לחבר בין ידע, ניסיון וגם אינטואיציה כדי להביא את המטופל שלו למקומות הנכונים.

הבעיה היא שקשה למצוא 'בעל מקצוע' איכותי בתחום הזה - בדיוק כמו עוזרת בית, שיפוצניק או מכונאי לרכב. להתייעץ עם חברים זה בערך כמו לבקש מ'כנופיית הטיפולים השוטפים' שיבואו לעזור לך בחצר, לא אופטימלי אבל לעתים מניב תוצאה טובה יותר מאשר במוסך אקראי. כמו כן, אל תתבלבל בין מה שפסיכולוג היה עושה בדור שלנו לבין מה שהם עושים היום (בגדול, פשוט מקשיבים לך תמורת כסף) - בעשור האחרון חלה הזניה רצינית במקצוע הזה.

פות"ש - אם האנגלית שלך טובה מספיק, הייתי שוקל פסיכולוג אונליין באתר כמו betterhelp, כך גם תוכל להימנע מהסיכון האופייני לישראל שאחותו של המטפל מכירה אותך מהצבא ואז מתחילות לרוץ כל מיני שמועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני בעצמי סיימתי סשן של כמה חודשים עם פסיכולוגית מעולה שמצאתי דרך גוגל.

אני גם מכיר עוד 2-3-4 אנשים שעושים טיפול, נשמע שמצאו אנשי מקצוע טובים.

כן צריך להיות עירניים וגם מספיק ביקורתיים כדי להבין האם המטפל שנמצא הוא מספיק טוב בשבילי ובכלל. לא שאני מנוסה גדול, אבל נראה לי ש-2-3 פגישות יכולות לתת כיוון טוב.

יש לי את החברים הבודדים האלה שניתן לדבר בפניהם על הכל, עזוב שאף פעם לא חשבתי שזה תחליף, אותו טיפול נתן לי את החותמת.

זה כן מאוד מרגיע לפרוק, אבל עם זה בלבד אתה לא מגיע לשום מקום.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שחברים טובים תורמים להרגשה הכללית ומרוממים את מצב הרוח אבל יש מצבים שאי אפשר לשתף אותם למשל במקרים שאתה יודע שהחבר שלך מתאים לבילויים אבל הוא לא אינטליגנט או לא מתאים לשיחות פיננסיות או שהוא לא שומר סוד וכו'...

כנ"ל משפחה – לא תמיד אפשר לשתף אותם שנקלעת לחוב או שיש לך סיוטים בלילה.

הפסיכולוגיה היא שיט אחד גדול אבל ההילה שלה תורמת לטיפול. בדיוק כמו אצל רבנים והילרים משונים. בכל פינה בחיים יש אנשים זבל וצריך לנסות לזהות את השרלטנים. מי שמאמין שהפסיכולוגיה מכירה את סודות הנפש אז זה מצויין ואני לא מתנגד.

הלוואי ואני טועה אבל אולי העדר חיים מספקים מובילים לכניסה למערבולת של מחשבות שווא וחיפוש אשמים גם אם יש אמת וגם אם הכל נכון מי שמוצא עניין ועיסוק בחיי היומיום (כלומר עבודה) לא אמור לסבול כל כך ממשקעי עבר (לכן העצה הפופולרית היא להתנדב).

לענייני השואל – קופ"ח לא בא בחשבון. חשוב יותר על מי נפלת ומה מידת התקשורת ביניכם מאשר הגדרת ההתמחות. יש סיוע נפשי במוסדות לימוד ובמיוחד באוניברסיטאות. אם אתה לא סטודנט אז אולי כדאי להרשם למסלול כלשהו בסמסטר ב' שנפתח אוטוטו. זה גם מייצר סדר יום (גם אם מדובר ביומיים) וגם פותח אפשרויות חברתיות.

יש קליניקות באוניברסיטאות שפתוחות לקהל במחיר מוזל.

מחלקה לשירותים חברתיים בכל רשות מקומית תתן לך בדיוק את המענה שתצטרך ובחינם ואולי אפילו תקבל כרטיסים בחינם להופעות והנחות נוספות בבתי עסק (המחלקה פשוט לא ממותגת נכון).

הצעה – חפש בגוגל את הבעיה שמקשה עליך ותגיע לעמותה קרובה בנושא. צור איתם קשר ותראה איך השיחה מתפתחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא אוהב פסיכולוגים. בפעם האחרונה שהלכתי לפסיכולוג זה היה שהתחילו לי כל מיני מחשבות אובדניות. כשסיפרתי לו את זה הוא התעקש על תשלום מראש.

טוב זהו, הייתי חייב.

אפשר לחזור לדיון הרציני.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...