Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 208 GT או סיאט לאון 1.5 FR - שניהם 2021

cfir71

פוסטים מומלצים

שלום לפורום הנכבד 

אז אחרי 4.5 שנים עם קליאו ידנית 0.9 טורבו (שנת 2013) 

ובכלל אחרי 15 שנה רצוף על ידני 

ולקראת גיל 40 המכובד אני רוצה להתחדש ברכב 

ההתלבטות כתובה בכותרת.  

אגב ההתלבטות הנכונה יותר היא כנראה בין פיגו לאיביזה. אבל אהבתי יותר את איך שהלאון נראית.

נסועה של 20-25K בשנה

דברים שחשובים (לפי סדר): 

התנהגות ספורטיבית כמה שאפשר

מכונית עם כח

אמינות (במיוחד לגבי הפיגו עם הרצועה הידועה לשמצה)

צריכת דלק

תודה לעונים

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון זה משפחתית חזקה עם שוק, התנהגות ספורטיבית וכוח, הצריכת דלק שלה תהיה יותר מהפיגו. 

הפיגו מצוינת, יותר מעוצבת ומודרנית, מתנהגת מצוין, ונוחה. מבחינת תחזוקה אם תיקח אותה היא מגיעה עם רצועה משופרת אבל עדיין תצטרך להקפיד על טיפולים בזמן עם שמן בתקן מיוחד, והחלפת רצועה כל 4 שנים/60 אלף שזה טיפול לא הכי זול. 

2 הצעות- סקודה פאביה 1.5 שהיא חזק וספורטיבית וגם נוחה, לא גדולה מדי.

ורנו קליאו החדשה שמגיעה עם מנועי 1.3 או 1.0, בלי רצועת טיימינג, שתיהן עם שרשרת. נחשבות אמינות אחרי 2021 ומהנות לנהיגה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ניסן

האמת שלא בא לי על רנו שוב. (הדור הרביעי והחמישי מאד דומות) 

לגבי הפיגו- בהנחה ומטפלים כמו שצריך - זה מונע לגמרי את הבעיה? 

וכדי להבין את הנזק - במידה והרצועה חלילה הלכה? מה הנזק

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, cfir71 כתב:

תודה ניסן

האמת שלא בא לי על רנו שוב. (הדור הרביעי והחמישי מאד דומות) 

לגבי הפיגו- בהנחה ומטפלים כמו שצריך - זה מונע לגמרי את הבעיה? 

וכדי להבין את הנזק - במידה והרצועה חלילה הלכה? מה הנזק

כן טיפול נכון ומוקדם יאפשר לרכב הזה להיות אמין , לצד שמירה עליו. ברוב הכולל של המקרים הרצועה לא תתפורר לפני 60 אלף קמ . 

ביתר פירוט - תחליף את הרצועה כל שנתיים +- בנסועה שלך ותשמש בשמן בתקן PSA B71 2010 שיש בו תוספים שמונעים התפוררות מוקדמת ומתאימים לגומי של הרצועה ,

השמן המקורי הוא Quartz Ineo Xtra First 0W-20 לדעתי , מוסכים מורשים או מתמחים בפיגו מכירים את השמן והבעיה ויודעים לטפל בעניין .

דרך אגב יש דרכים לבדוק את ההתפוררות כמו מדידת הרצועה וכדומה. 

מה הנזק של התפוררות טיימינג ? סתימת מעברי השמן ובכך הרעבת שמן במנוע ושחיקה מהירה , פגיעה במשאבת ואקום והצטברות באגן שמן, פגיעה במערכת תזמון השסתומים, ריאקציה של הרצועה עם השמן 

ובמקרה הגרוע מכל, קריעה של הרצועה ומפגש שסתום בוכנה שמסתיים בשיפוץ מנוע. 

עריכה אחרונה על ידי nissan1211
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. אני מטפל שנים במוסך גבע 

אני מניח שהוא מכיר ויידע לטפל בפיגו. 

לפני כשעה, nissan1211 כתב:

הלאון זה משפחתית חזקה עם שוק, התנהגות ספורטיבית וכוח, הצריכת דלק שלה תהיה יותר מהפיגו. 

הפיגו מצוינת, יותר מעוצבת ומודרנית, מתנהגת מצוין, ונוחה. מבחינת תחזוקה אם תיקח אותה היא מגיעה עם רצועה משופרת אבל עדיין תצטרך להקפיד על טיפולים בזמן עם שמן בתקן מיוחד, והחלפת רצועה כל 4 שנים/60 אלף שזה טיפול לא הכי זול. 

2 הצעות- סקודה פאביה 1.5 שהיא חזק וספורטיבית וגם נוחה, לא גדולה מדי.

ורנו קליאו החדשה שמגיעה עם מנועי 1.3 או 1.0, בלי רצועת טיימינג, שתיהן עם שרשרת. נחשבות אמינות אחרי 2021 ומהנות לנהיגה. 

הסתכלתי גם על הפאביה

פחות אוהב את העיצוב

על מה אתה היית הולך מבין 2 האופציות שהצעתי? 

אגב, מה העלות של החלפת הרצועה? 

עריכה אחרונה על ידי cfir71
  • רעיון טוב! 1

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, cfir71 כתב:

על מה אתה היית הולך מבין 2 האופציות שהצעתי? 

אגב, מה העלות של החלפת הרצועה? 

מבין האפשרויות הלאון תתאים יותר אם אתה נוסע בעיקר בינעירוני, בגלל שיש לה תיבת הילוכים dsg7 עם מצמדים יבשים, המצמדים יישחקו וידרשו החלפה מהר יותר בנסועה עירונית אבל בבין עירוני הרבה פחות. המנוע אמין 

המחיר של החלפת רצועה בפיג'ו משתנה בין מוסכים, בין 2.5k- 3k

עריכה אחרונה על ידי nissan1211
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בחור בסיאט.

יחידת ההנעה שלה מאוד חזקה ונעימה לשימוש, יש לי ניסיון מצטבר של כמעט 4 שנים וחצי וכמעט 150k קמ באוקטביה 2020 ואטקה 2024.

העיצוב של לאון דור 4 מרשים מאוד, היא מאוד מרווחת ויש לה הנדסת אנוש טובה יותר מזו שבפג"ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, cfir71 כתב:

האם הפיגו בעייתית לנסיעות מרובות בבינעירוני?

לא בעייתית בכלל , הלאון פשוט גדולה יותר ודורשת בכולל פחות תחזוקה אם הנסיעה בעיקר בין עירונית . גם בבטיחות יש לה עוד כוכב

גם הפיגו בהחלט תתאים, בגלל שאלה רכבים מקטגוריות שונות קשה להצביע על עדיפות ספציפית במקרה הזה 

שתיהן יעשו את העבודה טוב במקרה הזה,

השאלה מה יותר חשוב לך , הפיגו קצת יותר איכותית וחסכונית אך דורשת תחזוקה קפדנית , הסיאט יותר גדולה וגם יותר יקרה אבל במקרה הזה תהיה גם אמינה יותר בטיפולים שוטפים

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, cfir71 כתב:

אלו אותם מנועים כמו שיש בסיאט?

כן, רק בסיאט לאון יש סיוע קל של מנוע חשמלי שתורם להפחתת השחיקה של המצמדים (היברידי קל)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות מכונית בת 3 עם מנוע 1.2 של פיג׳ו שקול לרכישת חתול בשק. נתקלתי במכוניות (שבילו רב הזמן בנסיעה עירונית/פקוקה) שנזקקו להחלפת מנוע באזור ה-50k ק״מ. ממליץ לוותר. 

הלאון מצויינת ובין שתיהן, לא חושב שיש מה להתלבט.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני אומר תקף לכל הרכבים שבהם מותקן המנוע הזה משנת הצגתו ב-2014 (גרסת הטורבו) ועד לעדכון המנוע לדגם מעודכן שכולל שרשרת במקום רצועה (החל להגיע בחלק מהדגמים אך לא בכולם).

המוניטין של היצרן הזה לא משהו גם באירופה, וזה מה שגרם לו (באיחור אופייני) לצאת בקמפיין של הארכת אחריות. אתה מוזמן לפורומים רלוונטים בכל אירופה - הכשלים קורים גם שם, וגם שם הלקוחות אכלו לאקרדות על חשבונם. המנוע זה, בגרסתו המוגדשת עם הרצועה הוא זבל עופות.

• רעיון טוב! 1

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה עזרת לי מאד

רק מאד תמוה למה 200,000 איש קונים אותו כל שנה באירופה. 

יש לך עוד רכב להמליץ בהתאם לפרמטרים שרשמתי ושאני מחפש? 

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...