Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד חודש אני אבא ויש לי כמה שאלות :)

GABIUBOGI
שימו לב! השרשור הזה בן 588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, ezuf כתב:

במודגש,מזל"ט

טיפ ששווה מליונים - מהמעגל המורחב (משפחתי וחברים),כל הנשים שהכרנו והבעלים חזרו על אותה טעות,להאכיל את התינוק\תינוקת כל שעתיים-שלוש,גם אם זה להעיר ואפילו בכח.

אל,פשוט אל תעשו את זה! זה מיתוס מטומטם וחתיכת דרך להרוס חיים גם של ההורים וגם של התינוק שכולה רוצה לישון בשקט.

טיפ מצוין! זאת אכן שטות מדרגה ראשונה.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בהחלט

לא מעירים להאכלה

סתם דופק להם את מנגנוני הרעב

למעט במקרים קיצוניים של אחוזון נמוך (או בכלל מתחת לסקאלה) כמו למשל פגים קטנים מאוד, וגם זה - עפ"י הנחיית אחות טיפת חלב ובמעקב צמוד

להעיר תינוק רגיל להאכלה זו שטות ממדרגה ראשונה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, GABIUBOGI כתב:

הכוונה יותר לכיוון 7-8 חודשים כשנרגיל את הילד לישון לבד

תינוק של יוצאי בריה״מ הכיוון הוא 7-8 שבועות ולא חודשים. 

אבל באמת אצלינו החל מקרוב ל 3 חודשים כבר ישן מההאכלה האחרונה (בערך 10 בערב) ועד כ 5 בבוקר. לשמחתינו הוא ידע לאגור אוכל טוב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת כאן בוחטה של תגובות, חלקן סותרות...

קודם כל להרגיע אותך, אנחנו התחלנו להתעסק עם כל זה תכלס רק אחרי הלידה, אתה מגיע מאורגן ++ ובמודעות.

שלוש נקודות:

1. יש נטיה לחמם מדי חדרים של ילדים. זה לא בריא, אפילו מסוכן, ואתה תלמד שילד נרדם וישן טוב יותר בחדר קר יחסית, לא רק תינוקות. בצפון אירופה מוציאים תינוקות לשלג ולקרח עם שמיכה טובה והם יוצאים חסונים ובריאים. 

2. יש הרבה דעות לגבי מכשיר אדים קרים. מנסיוני שיפר את איכות השינה והיגן ממחלות כלי הנשימה (חיידקים בדרכי הנשימה אוהבים יובש). אבל: חייב כל בוקר לרוקן את הכלי ולתת לו להתייבש לגמרי. אחרת הלחות מזמינה חיידקים אחרים. אם לא בנוי למשמעת הזו, תחשוב שוב. 

3. לגבי הברית, יש אסכולות. המוהלים של פעם מוצצים בפה. ברוך הבא להרפס ומרעין בישין אחרים. היותר מתקדמים משתמשים בקשית זכוכית.

הבדל גדול זה שכירוג/מוהל מתחיל עם זריקת אילחוש קטנה. התינוק לא מרגיש כלום. אנחנו הלכנו לאחד כזה בבני ברק עלה המון והיה שווה. אין טראומה לאף אחד. 

שמעתי מליון סיפורים על כמה המוהלים מיומנים וכל זה, הכל סבבה חוץ מאשר כשלא סבבה. גם ככה התהליך הזה נראה לי ברברי, להטיל מום בתינוק בריא, לפחות שיעשה את זה מוהל-כירוג, חשוב עם המון ניסיון, סליחה אבל שהחדשים יתגלחו על תינוק של מישהו אחר לא שלך. תשאל בבית החולים המלצות בסביבה שלך.   

ונסיים בשייקה אופיר

שיהיה בהצלחה! הטבע דואג לתינוקות, אנחנו בעיקר צריכים לא להפריע ולדאוג לסביבה נעימה. 

לפני 13 שעות, קורן בן אשר כתב:

אתה הולך לקבל הרבה מתנות - תנסה להרכיב אולי רשימת מתנות "מבוקשות" למי שרוצה להביא.

חד משמעית לא להתבייש, לתת לאנשים רשימה מה צריך או הכי טוב - כסף.

עצה שניה בקש מסביבתך דברים משומשים. אנחנו קיבלנו כורסת הנקה בחינם (שימשה בעיקר אותי להרדם), בגדים, בקבוקים, חיתולים, אמבטיה, מדחום, פשוט הכל... תכלס הסביבה מפוצצת מדברים יד2 שמנסים להיפטר. "שידת החתלה"... כל מיני המצאות צרכניות. 

מלבד דברים מתכלים, מוצץ וכמובן אייפון בייבי כי אנחנו ישראלים, מאמין שאין צורך לקנות כלום כלום בטח לא חדש. תאמין לי שילד יעלה הרבה יותר בהמשך. 

ענין המצלמה נראה לי מופרז והאכלה של טרול הסטרס. כנס להציץ פעם בשעה. מה תראה במצלמה שהבייביסנס לא נותן לך? 

לזכור שהורות תכלס זה ענין טבעי ופשוט יותר ממה שנדמה מבחינת התינוק.

על מה כן לעבוד? -- על עצמך ועל האמא שלו. את זה אנחנו נוטים להזניח. 

• אהבתי 1

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף עוד עצות: 

לידה: 

1. להכיר את מיון יולדות וחניון עוד טרם הלידה (ממליץ לעשות את זה בשבוע 30+).

2. להגיע עם נעלים נוחות (אני ממליץ על נעלי ספורט): סניטר יסיע את אשתך על מיטה, ואתה תצרך לרדוף אחריהם עם התיקים, ולאחר מכן תרוץ לתינוקיה (אלא אם אין אפס הפרדה). כלומר תלך המון בבית החולים. 

3. קפה ונשנושים: לידה ראשונה בדרך כלל היא ארוכה, ואתה תרצה להיות לידה. בחדר לידה היא לא מקבלת אוכל, אבל באשפוז היא כן. אתה לא מקבל כלום. קח את זה בחשבון. 

4. להכיר סושיה טובה באזור בית החולים. היא כמובן תשמח לאכול אוכל שהיא אוהבת שלא אכלה 9 חודשים (זו לא מתנה). 

לאחר הלידה: 

5. מוניטור עם מצלמה באליאקספרס: יש לי מוניטור כזה שמתחבר לאיזה מסך יחיד, והאיכות פחות טובה. בנוסף אני קניתי מצלמה אבטחה קטנה שמתחברת לאנדרואיד / ios. גם האיכות טובה יותר, וגם מתחבר ליותר מכישירים - אני לא תלוי במכשיר אחד עם סוללה קטנה. 

6. אמזון: לעשות השוואת מחירים מול אמזון, בדרך כלל שם יותר זול. בדרך כלל קניתי בגדים, בקבוקים ומנשא (מאוד ממליץ לרכוש מנשא). 

7. מוצרים שחייבים לקנות בארץ: לפעמים יש מבצעים ברשתות השונות (במיוחד עכשיו בסוף השנה), כדאי לעקוב. 

לידה קלה וביידים מלאות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המון מזל טוב.

בתור אבא ל-2 ילדים, הילד השני נולד לפני חודש ו-10 ימים אז אני ממש בתוך הדבר הזה, אתייחס לשאלות שלך ואנסה לתרום את 2 הסנט שלי:

1. מוניטור לילד - בייביסנס, מהיום הראשון, לבריאות הנפשית שלך כדי שתצליחו לישון כשהוא ישן אחרת זה סרט שלא נגמר.

2.כיסא 0-8 - בדיוק מה שרשמת, סלקל מיותר בעיני וגם ככה הוא טוב בדיוק לכמה שבועות. חבל על הכסף.

3. ברית - אם אתה מאזור אשדוד יש לי מוהל מצויין שעושה את הדבר הזה כבר קרוב ל-40 שנה (הוא מל גם אותי!!  ואני בן 36), אני פחות ממליץ על רופא-מוהל אלא מעדיף מישהו שזה מה שהוא עושה כל היום וכל הזמן - לחתוך לחתוך לחתוך!!

4. חימום חדר - לא להגזים עם החימום, לילד גם חם, הבן שלי נולד לפני חודש וחצי בשיא גל חום, שמנו לו מאז ועד היום רק שכבה אחת של בגדים (למרות שממליצים על 2 שכבות לילדים שרק נולדו), הוא ישן הרבה יותר טוב וככה ולא סובל. לא לחנוק את החדר זה מתכון לאסון לא עלינו.

5. כיסא הנקה - כורסא בחדר של התינוק זה חובה בלי קשר להנקה או לא, גם כשרוצים להרדים אותו בשקט בחדר בלי להשבית ולהחשיך את כל הבית (כיבוי טלויזיה, כיבוי אורות וכו') כי בלילה רוצים להכניס אותו לאווירה, מאוד מאוד ממליץ על כורסא נוחה בחדר של התינוק (אצלנו יש כורסת איקאה, סביב 600 שקל עלות לדעתי)

6. הכלב - אין לי כלב, גם לא יהיה לי, אבל לחמי וחמתי יש כלבה, גם בילד הזה וגם בגדולה שלי, כשהגענו אליהם הביתה, הם קראו לכלבה לבוא להריח את התינוק החדש, הכלבה הבינה טוב מאוד על מה מדובר ושומרת עליו מכל משמר מאז, כל פעם שהוא ישן בחדר בעגלה היא נכנסת כל 4 דקות לוודא נשימה ויוצאת חזרה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב!

1. מוניטור זה מיותר לדעתי, במיוחד אם הילד ישן לידכם בשנה הראשונה שזו ההמלצה המקובלת. ככל שידוע לי, אין גם מחקרים קלינים שמראים שזה באמת מציל ממוות בעריסה אם זה החשש. פשוט להיצמד להנחיות המקובלות (השכבה על הגב עד התהפכות, עריסה ריקה ממה שלא צריך, טמפ' ואוויר נאות וכו').

2. לנו יש סלקל וזה נחמד כשהילד בחודשיו הראשונים ואפשר להזיז אותו ממקום למקום ישר מהאוטו לפינות שונות בבית ולהפך. תראה איך נוח לך.

3. הברית כוללת מציצת דם. רוב המוהלים עושים זאת עם צינורית ולא ישירות. כדאי לברר עם המוהל. אם אתה עושה ברית ללא אירוע וההלכה לא קריטית עבורך (אלא רק הסרת העורלה עצמה), בבית חולים במקום סטרילי זה בהחלט הרבה יותר טוב.

4. תינוק צריך סביב ה- 24 מעלות. יותר מזה עלול להיות בעייתי מבחינת מוות בעריסה. לאורר עם מזגן על חימום ב- 24 מעלות ולהשאיר פתח קטן בחלון ואתה מסודר.

5. מיותר לגמרי כסא הנקה יעודי בעיניי, כלומר אישתי לא התלוננה, אז אני חושב שכדאי שאחרי שאישתך תתחיל, תראה איך היא מסתדרת. לדעתי חבל על הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gbguy כתב:

4. להכיר סושיה טובה באזור בית החולים. היא כמובן תשמח לאכול אוכל שהיא אוהבת שלא אכלה 9 חודשים (זו לא מתנה). 

חחח.. ממה שאני זוכר הדבר האחרון שאשתי רצתה זה לאכול ועוד סושי. 
עדיף לקנות סטוקים של פד מגנזיום

@GABIUBOGI
לעניין הברית - יכול להמליץ על ד״ר פרידמנס. אבל הוא באיזור תל השומר - קרית אונו. מאוד מקצועי ונטול כל סממן דתי (אם רתצו כמובן).
עשה אצלינו בבית ולמחרת בא לביקורת

עריכה אחרונה על ידי stas12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, stas12 כתב:

חחח.. ממה שאני זוכר הדבר האחרון שאשתי רצתה זה לאכול ועוד סושי. 

זה מתחלק בגדול לשניים- אלה שבקרייבינג לביצה עין, ואלה ש-לסושי.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר להעלות משהו לדיון ענייני אז בצורך בברית, במידה ולא מדובר בצורך מטעמי דת.

גילוי נאות, יש לנו 3 בנים, כולם עברו קיצוץ בגיל 8 ימים. דנו קצת בעניין לפני והחלטנו לבצע את המילה אבל היום אני בכלל לא בטוח שהיינו עושים את זה.

• רעיון גרוע 1
  • מעניין 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבועות הראשונים אחרי הלידה, אבא זו פונקציה שמטרתה העליונה בחיים היא לדאוג שהאמא תנוח כמה שיותר. 

זהו.

זה אומר לדעת לחתל ולטפל בעולל, כולל אמבטיות (לא כזה מסובך), לקחת האכלה אחת לפחות בלילה (אם מניקה אז לשאוב לבקבוק. האכלה אחת מבקבוק ליום - לא בעיה) ובגדול להיות במצב של מאה אחוז סבלנות וסובלנות.

לא מסובך.

מסובך זה אחורי זה.

המלצות: להסניף כמה שיותר. הריח של טרי לא נשאר הרבה זמן.

• אהבתי 4

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, gbguy כתב:

לידה: 

1. להכיר את מיון יולדות וחניון עוד טרם הלידה (ממליץ לעשות את זה בשבוע 30+).

2. להגיע עם נעלים נוחות (אני ממליץ על נעלי ספורט): סניטר יסיע את אשתך על מיטה, ואתה תצרך לרדוף אחריהם עם התיקים, ולאחר מכן תרוץ לתינוקיה (אלא אם אין אפס הפרדה). כלומר תלך המון בבית החולים. 

3. קפה ונשנושים: לידה ראשונה בדרך כלל היא ארוכה, ואתה תרצה להיות לידה. בחדר לידה היא לא מקבלת אוכל, אבל באשפוז היא כן. אתה לא מקבל כלום. קח את זה בחשבון. 

הכל נכון למקום מסוים ולכן אני מצטרף להמלצה לעשות סיור בבית חולים לפני הלידה.

יש בתי חולים שעושים סיורים מודרכים בחדרי הלידה והמחלקות, ממליץ מאוד, אנחנו טילנו ב4 בתי חולים וזה נחמד.

בהרבה בתי חולים אפשר לתכנן לידה וציפיות באופן פרטני. (כל לידה בבית חולים זה נכס והם כנראה יעשו הכל שתהיו מרוצים)

כדאי להירשם מראש לבתי חולים שיכולים להיות רלוונטיים בזמן הלידה ע"מ להוריד פרוצדורות בזמן הלחוץ של טרום לידה.

כדאי לארגן "תיק לידה" אם כל המסמכים הנדרשים והרבה אוכל ושתיה וחטיפים בשבילך הבעל אתה תהיה יותר רעב ממנה בפרט עם היא מתחברת לאפידורל.

ממליץ על קורס הכנה ללידה זוגי לשניכם יחד תבררו על אחת מומלצת באזור שלכם (אם יש סבתא שמצטרפת לבית חולים כדאי שגם היא תהיה בקורס).

יש כאלו שנותנות גם ליווי (דולה) לבית חולים ונמצאות עם האישה עד ללידה אני ישאיר את זה לתחושת הנוחות או האי נוחות של אשתך בנושא הזה.

"בלי סיכון אין סיכוי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Jack457 כתב:

1. יש נטיה לחמם מדי חדרים של ילדים. זה לא בריא, אפילו מסוכן, ואתה תלמד שילד נרדם וישן טוב יותר בחדר קר יחסית, לא רק תינוקות. בצפון אירופה מוציאים תינוקות לשלג ולקרח עם שמיכה טובה והם יוצאים חסונים ובריאים. 

אירופה זה אירופה,שם הקור שולט רוב השנה,יודעים שם מה זה קיץ בכלל? אולי לכמה שבועות - פה בדיוק ההפך,אין לנו באמת אביב או סתיו,או סחוניה דל מות או קור כלבים בלילות ובבקרים (כמו עכשיו,קריר בבוקר מוקדם\בלילה וביום חם מוות 30+)

נ.ב פ"ש נדמה לי מטבריה,גם שם קריר למרות שכולם נוטים לחשוב ששם 40+ כל השנה כל יום וכל לילה.

חוצמזה שאתה גר במדבר,אז כאן חשוב לחמם את החדר,כי התינוק יישן ארוכות בלילה,ביום\בבוקר בטח יטייל בין המטבח\לסלון\לחדרים וכו',דגש לחמם נורמלי,לא שיהיה קריר ולא חם שנכנסים ומקבלים בום)

הבדל גדול זה שכירוג/מוהל מתחיל עם זריקת אילחוש קטנה. התינוק לא מרגיש כלום. אנחנו הלכנו לאחד כזה בבני ברק עלה המון והיה שווה. אין טראומה לאף אחד. 

שמעתי מליון סיפורים על כמה המוהלים מיומנים וכל זה, הכל סבבה חוץ מאשר כשלא סבבה. גם ככה התהליך הזה נראה לי ברברי, להטיל מום בתינוק בריא, לפחות שיעשה את זה מוהל-כירוג, חשוב עם המון ניסיון, סליחה אבל שהחדשים יתגלחו על תינוק של מישהו אחר לא שלך. תשאל בבית החולים המלצות בסביבה שלך.   

מסכים,מוהל כירורג זה להנות מ2 העולמות,לנו יש טרוריסטית חצי חיזבאללה חצי דעאש,אז עוד לא "התנסינו" בענין.

אין חבר נאמן מכסף מזומן,99% מהדברים שמקבלים זה בגדים ועוד בגדים ומקנחים בעוד בגדים,נדיר שמישהו מביא לך ציוד כלשהו,ככה שההבגדים ממילא מגיעים עם פתק החלפה,אז יש בגדים לעונה קדימה

בינינו,גם נשים וגם גברים לא באמת בוחרים,נכנסים,אומנם מבזבזים שעה "בלחפש" משהו מתאים (ורוד לבת וכחול לבן או שיט אחר),בסוף מגיעים לקופה "ומתפשרים" רק בשביל "הנה הבאנו מתנה יואו איזה חמודדד בייי".

עצה שניה בקש מסביבתך דברים משומשים. אנחנו קיבלנו כורסת הנקה בחינם (שימשה בעיקר אותי להרדם), בגדים, בקבוקים, חיתולים, אמבטיה, מדחום, פשוט הכל... תכלס הסביבה מפוצצת מדברים יד2 שמנסים להיפטר. "שידת החתלה"... כל מיני המצאות צרכניות. 

מלבד דברים מתכלים, מוצץ וכמובן אייפון בייבי כי אנחנו ישראלים, מאמין שאין צורך לקנות כלום כלום בטח לא חדש. תאמין לי שילד יעלה הרבה יותר בהמשך. 

שלילי בזנט על יד2,פשוט לא,אין לך מושג מה זה עבר ואיך השתמשו,ואחרי זה כואב לזרוק משהו תקין,וכמו שאתה לא רוצה משומש בהצלחה למצוא מישהו שכן ירצה.

קנה לבד חדש וזהו,אחד העניינים שאני ואשתי הסכמנו די מהר (סופר נדיר)

ענין המצלמה נראה לי מופרז והאכלה של טרול הסטרס. כנס להציץ פעם בשעה. מה תראה במצלמה שהבייביסנס לא נותן לך? 

לזכור שהורות תכלס זה ענין טבעי ופשוט יותר ממה שנדמה מבחינת התינוק.

בדיוק,כאמור בבוקר וכל היום התינוק ממילא בידיים,מול העיניים בבית,בלילה יש שקונים "מיטה" מעץ שמתחברת למיטה שלכם ואז הוא גם צמוד בשביל לא לקום באמצע הלילה וכו'

מוניטור ומצלמה מיותרים,כמה שחשבנו ורצינו בסוף לא קנינו ורק דחינו,יצא בסדר גמור בדיעבד

על מה כן לעבוד? -- על עצמך ועל האמא שלו. את זה אנחנו נוטים להזניח. 

מסכים ב1000000000% ובמודגש ובגדול!!!

יש תינוק? ביי זוגיות :( 

הגיע הזמן לסנג'ר את המשפחה המורחבת לבייביסיטר ולעבוד על עצמכם (דייטים,לברוח באמצע היום לקפה,כשיגדל אפילו איזה לילה בצימר,מה קרה?!)

במודגש #2

עריכה אחרונה על ידי ezuf
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ezuf כתב:

לפעמים נדמה לי שאצלנו זה דיפו של אמאזון. חבילות של בגדים וציוד נכנסות ויוצאות כל הזמן. דברים שקיבלנו, מחברים, משפחה וסתם אנשים מקבוצות וואזאפ, ודברים שאנחנו (״אנחנו״... הזוגה) משחררים בחזרה לטבע.

לא הכל עובר בקרת איכות/טעם, ומה שלא עובר, נתרם. השאר חוזרים לנותן (אם יש להם ילדים קטנים לשימוש חוזר) או לאחרים.

זה הגיע למצב שהגננות כבר מעירות על איך הילדה מגיע כל יום לגן באאוטפיט אחר, אבל אנחנו לא קנינו בגד חודשים...

פשוט בגילאים הקטנים בגדים משמשים לתקופות מאוד קצרות, וחבל לקנות הכל חדש.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ככה.

עד שאני מבסוט ששתי שקיות בגדים/ צעצועים/ אביזרים יוצאות מהמחסן, יומיים אחר כך נכנסות 3 🤦🏻‍♂️

אבל כן, תרבות היד 2, למכירה או למסירה, בין חברים או בין משפחה מפותחת יותר מתמיד, וטוב שכך.

חוסך כסף, מגוון את הארון/ חדר ומכביד פחות על הכדור הכחול.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...