Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן - אפשר בבקשה טיפים/המלצות?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כתבה ממש מהחודש. על נאות פרס ב.

https://haipo.co.il/item/373979

הטרגדיה של הזוכים במחיר למשתכן בנאות פרס ב' בחיפה • אולפן חי פה.

ההגירה השלילית מחיפה והמחיר למשתכן

רון דמבו הוא איש הייטק, העובד במת"ם והשתחרר לא מזמן מצה"ל. הוא ורעייתו זכו בהגרלה במחיר למשתכן וחשבו כי בקרוב יוכלו להקים בית חם ומשפחה בשכונת נאות פרס ב', אבל ציפיות לחוד ומציאות לחוד: הקרקע מזוהמת, אין תשתית ביוב, אין מטרונית, הקבלנים התייאשו ואין שום תאריך יעד לעלייה על הקרקע.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

כרגע יש 4 ערים שנראות לנו סבירות

קח בחשבון, 

אתה יכול להירשם למקסימום 3 ערים שונות, 

ללא הגבלה של הגרלות לכל עיר. 

אם אתה ובת/בן הזוג שלך בני מקום מערים שונות, זה מגדיל את הסיכוי.

יש לך את האתר הזה, שמאפשר לך לראות את סיכוי הזכייה (שהם נמוכים מאוד לאיזורי הביקוש). 

אני לרוב מחכה כמה ימים לסוף הרשמה, על מנת לראות מהם סיכוי הזכייה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, m3x7r3m3 כתב:

זה כתוב במפורש.

ממה שהבנתי הנוסח שונה.
זה כבר לא מצויין בנוסח.

מצד שני קשה להאמין שהם שינו משהו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי אפשר לחטוף את השרשור ולדון בעד כמה התכנית הזו היא מטומטמת עובדתית - בהינתן שכ״כ הרבה אנשים רוכשים דירות *להשקעה* בסבסוד ציבורי?

אשכרה לוקחים לכם את כספי המסים ומממנים לאנשים שכבר יש להם עשרות/מאות אלפי שקלים דירות להשקעה, וקוראים לזה ״חברתי״. 

(למען הסר ספק: אין כאן פרומיל של ביקורת כלפי ניקו או כל משתמש אחר, הממשלה מציע לאזרח סובסידיה, כל אזרח סביר ייקח. הביקורת היא כלפי המדיניות בלבד)

• אהבתי 7
  • רעיון טוב! 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לקחת בחשבון שמדובר על מפתח עוד 6-7 שנים שבהם תשלם הצמדה למדד תשומות הבניה (שלא קשור למחירי הדיור אלא למחירי חומרי הגלם שצפויים להמשיך לעלות) וזה יכול להגיע למאות אלפי שקלים. בינתיים כתלות בהון העצמי אתה תשלם שכירות ומשכנתא במקביל ואת כל זה צריך לקחת בחשבון של כמה עולה לך הדירה מול האלטרנטיבות.

לפני 2 דקות, oryo כתב:

מתי אפשר לחטוף את השרשור ולדון בעד כמה התכנית הזו היא מטומטמת עובדתית - בהינתן שכ״כ הרבה אנשים רוכשים דירות *להשקעה* בסבסוד ציבורי?

אשכרה לוקחים לכם את כספי המסים ומממנים לאנשים שכבר יש להם עשרות/מאות אלפי שקלים דירות להשקעה, וקוראים לזה ״חברתי״. 

(למען הסר ספק: אין כאן פרומיל של ביקורת כלפי ניקו או כל משתמש אחר, הממשלה מציע לאזרח סובסידיה, כל אזרח סביר ייקח. הביקורת היא כלפי המדיניות בלבד)

זהו שאני לא יודע כמה זו דירה להשקעה במובן הקלאסי כי מדובר בחסרי דירה שקונים בהנחה. אם הם לא גרים בה הם משכירים אותה אז בפועל עדיין נוספת דירה לשכירות לשוק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הריבית עלתה אתמול וצפויה לעלות עוד
2. מדד תשומות הבניה
3. שאול אמסטרדמסקי זכה בגדרה, לא קנה בסוף, אבל עשה פודקאסט על התהליך
ממלץ להאזין @ניקו פ., "חלומות גדרה"
https://gedera.kan.org.il/

• אהבתי 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Night Driver כתב:

אתה צריך לקחת בחשבון שמדובר על מפתח עוד 6-7 שנים שבהם תשלם הצמדה למדד תשומות הבניה (שלא קשור למחירי הדיור אלא למחירי חומרי הגלם שצפויים להמשיך לעלות) וזה יכול להגיע למאות אלפי שקלים. בינתיים כתלות בהון העצמי אתה תשלם שכירות ומשכנתא במקביל ואת כל זה צריך לקחת בחשבון של כמה עולה לך הדירה מול האלטרנטיבות.

מדד תשומות הבנייה מוגבל לשנתיים, ובחוזים החדשים מוגבל ל-40 אחוז.
מי שיזכה עכשיו ירוויח, מאמין שבמכרז הבא המחיר למטר יקח את זה בחשבון.
מבחינת המשכנתא - תשלום בדירוג, ולא משלמים עד חתימת חוזה, כלומר אם המפתח יהיה עוד 6 שנים, זה אומר שתחילת בנייה עוד 3 בערך, כלומר 3 שנים שבהם הוא ישלם שכירות וקצת משכנתא (לפי הבנתי מאנשים שזכו התשלום משכנתא מלא קורה רק כמה חודשים לפני המפתח). משמעותי אבל פחות נורא ממה שזה נשמע, כן משהו שצריך לקחת בחשבון כשחותמים חוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

זהו שאני לא יודע כמה זו דירה להשקעה במובן הקלאסי כי מדובר בחסרי דירה שקונים בהנחה. אם הם לא גרים בה הם משכירים אותה אז בפועל עדיין נוספת דירה לשכירות לשוק.

אין שום סיבה לחלק מאות אלפי שקלים כדי שאנשים יקנו דירה וישכירו אותה לאחרים.

• אהבתי 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אין סיבה לקחת אנשים בגיל 18 לעצור להם את החיים ל-3 שנים תמורת חצי משכר המינימום, מה לעשות שככה המדינה עובדת.
שיגיע כבר מישהו שישבור הכל ויבנה מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@oryo

זה כמו דמוקרטיה, שיטה מאוד גרועה אבל טובה מהשאר..

מה התחליף?

אני הגעתי למסקנה שבצורה הזו המדינה נהנית מכל העולמות.

הרי באמת המדינה ממש לא רוצה שמחירי הדיור ירדו, אם בגלל המיסים שהיא מקבלת באחוזים מעסקאות גבוהות יותר. אם בגלל יציבות הבנקים. יציבות חברות הבנייה שמעסיקים באופן ישיר, ויותר מזה באופן עקיף אחוזים גדולים מהמשק. ועוד.

מצד שני לאנשים קשה לקנות דירה. כל תוכנית שתציף את השוק ותוריד מחירים באמת, מלבד מה שזה כמעט לא אפשרי עם הליכי התכנון והרישוי של היום, תפגע בהכנסות המדינה. לכן משאירים את המחירים גבוהים ונותנים לכל זוג סבסוד פעם אחת כדי לקפוץ על הרכבת.

גם משאירים מחירים גבוהים וגם מאפשרים לאנשים לקנות דירה. מסכים שזה צריך להגיע ליותר זוגות אבל זה מה יש.

אגב בתוכנית החדשה ההנחה מוגבלת ל 20% עד 300 אל’’ש, כך שזה כבר יותר הוגן, ומן הסתם העוגה תיפרס ליותר אנשים.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, David32 כתב:

הסיבה היא שבמקום שאותם אנשים ישלמו לבעלי הון שמחזיקים מספר דירות הם ישלמו על נכס שבסוף יהיה שלהם.

בכל מקרה הדרך היחידה שתוריד את מחירי הדיור היא הגדלת ההיצע.

נכון שהעלאת ריבית במשק תרחיק משקיעים מהנדל"ן והמחירים ירדו אבל מנגד עליית הריבית תייקר את המשכנתא. כשלקחתי משכנתא אי שם בסוף שנות התשעים של משכנתא של 420,000  שילמתי החזר של מעל ל 3000 והיום על סכום כמעט כפול תשלם משהו דומה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, farkash7 כתב:

ממה שהבנתי הנוסח שונה.
זה כבר לא מצויין בנוסח.

מצד שני קשה להאמין שהם שינו משהו.

יכול להיות שזה מסויג בצורה זו או אחרת, אבל מעשית זה מה שקורה.

חוויתי את הצד השלילי של זה על בשרי.

לפני שעתיים, oryo כתב:

אני חושב שזו פעם ראשונה בהיסטוריה של עמוס שמישהו מבקש בנימוס לחטוף שרשור.

התוכנית הזו ת'כלס נועדה לסתום לאנשים את הפה - אין לכם דירה? הנה קחו דירה, פחות משנה איפה ואם אתם תגורו בה, קחו דירה ותסתמו.

לפני 54 דקות, David32 כתב:

כי לא זו המטרה, המטרה היא שאותם אנשים שצעקו שהם לא יוכלו לקנות דירה אף פעם, תהיה להם דירה כלשהי והם יסתמו את הפה.

אם הם יגורו בה? זה פחות רלוונטי למטרת התוכנית.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

קונים דירה בהנחה - אבל מתמחרים שכירות במחיר השוק = קיבלנו הטבה והנחה מהמדינה עושים על זה עוד אקסטרא רווח.

לדעתי, התוכנית הייתה צריכה לחייב מגורים בדירה ללא אפשרות השכרה 

רוצה להירשם ולגור שם? תפדל.

לא רוצה לגור שם? אל תירשם, יש מספיק אנשים שישמחו.

זכיתי במחיר למשתכן ביבנה ואני גר שם - ועדיין יש לי ביקורת כלפי התוכנית והמשקיעים שהיא יצרה. 

נ.ב

אני גם בטוח שאם מגיעים לאדם הנכון, סכום נאה של כסף יכול לסדר לכם זכיה. תחי מדינת ישראל.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היום אחותי קיבלה מפתח, 5 שנים מהזכייה (אולי טיפה פחות)

אחי קיבל לפני שנתיים, 4 שנים אחרי הזכייה.

אז גם 6 שנים זה לא מדוייק.

אני איתך בהתלבטות, בנוגע לערים אחרות, בגלל התקציב בעיקר ופחות בגלל המיקום הרצוי. מה גם, שיהיה בעייתי יותר לזכות בדירה ברמת גן למשל או נתניה, המחירים בנתניה גם די גבוהים ממה שראיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה באמת המחירים עכשיו בהגרלות לראש העין?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...