Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן - אפשר בבקשה טיפים/המלצות?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 6.7.2022 בשעה 14:02, ניקו פ. כתב:

את המכה הגדולה הביאו אנשים שלפני שנתיים זכו בהגרלה בנתניה בפרוייקט בריגה על הים. 5 בניינים קו ראשון לים ודירות במשתכן נסגרו שם בין 1.7-2.1 מיליון. בעוד שנתיים כשזה בנוי, זה שווה גם 7-8 מיליון. לא ברור לי איך דבר כזה קרה. 

גיסתי זכתה בהגרלת המשך לפני כחודש בפרויקט של בריגה,  מעוניינים ברכישה להשקעה בלבד.

לקחו מה שנשאר - דירת 5 חד' במחיר 1.8 מליון ש"ח.

בתאריך 7.7.2022 בשעה 10:22, MZN כתב:

זוגות צעירים? אם כך, למה לא להגביל את גיל המשתתפים?

בהתחלה היו הגבלות,

לאחר מכן התירו גם לרווקים מעל גיל 35+ להשתתף, ומאוחר יותר זה ירד לגיל 30+.

אני מכיר רווק שזכה בפרויקט של עודד שריקי בבאר יעקב ורכש דירה בזכות ההגרלה.

בתאריך 7.7.2022 בשעה 10:58, laplug כתב:
  1. בקשר למדד הבניה וכו- תשקיע 10K ש"ח (במידה ואתה הולך על זה) ותקח יועץ משכנתא. הוא יסדר לך הנחות טובות בשכנתא ויתן לך טיפים בכללי. אני למשל שילמתי את כל המחיר בחודש הראשון של הקניה ע"מ לא לשלם איזה 100K תשואות בניה במהלך השנים. כמו כן, לקחתי גרייס במשכנתא עד שאני אקבל את הדירה - ורק אז אני אתחיל לשלם את המחיר המלא (כשאני אתחיל להשכיר). בקיצר- תיקח איש מקצוע שילווה אותך בתהליך הרכישה- ה10K ש"ח יכולים לחסוך לך 200-300K בעתיד

ההמלצה שלך היא נכונה, אני נעזרתי ביועץ שליווה אותי מיוזמתו בפגישות בבנק גם לאחר פתיחת התיק משכנתא (שכר נמוך ממה שציינת).

לגבי הגרייס - אתה קצת מטעה, כיוון שאתה לא משלם את החזר המשכנתא אך כן משלם את הריבית עבור שירות הגרייס בלבד, עד קבלת המפתח.

למשל: נלקחה משכנתא של מליון ש"ח, תתחיל לשלם לאחר שקיבלת את הדירה אך עד אז תשלם ריבית בסביבות 200 אלף ש"ח רק עבור השירות הזה. 

* הכותב רכש דירה במסגרת התכנית מחיר למשתכן לאחר שזכה 5 פעמים בהגרלות.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי ניסיתי לרשום את אמא שלי להגרלה וקיבלתי את ההודעה הנ"ל:

"לא ניתן לבצע את הרישום מפני שקיים תיק במערכת סיוע לדיור המנוהל בחברה משרד השיכון. יש לפנות לחברה לצורך העברת התיק"

רק שלא הבנתי לאיזו חברה צריך לפנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.7.2022 בשעה 21:36, Mr.Hybrid כתב:

בהתחלה היו הגבלות,

לאחר מכן התירו גם לרווקים מעל גיל 35+ להשתתף, ומאוחר יותר זה ירד לגיל 30+.

אני מכיר רווק שזכה בפרויקט של עודד שריקי בבאר יעקב ורכש דירה בזכות ההגרלה.

https://www.gov.il/he/departments/general/tenaey_zkaut

מאיפה המידע על ה-30+?

לדעתי הוא שגוי. אשמח להבהרה.,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Gavrik כתב:

אגב מתי הגרלה הבאה למי שלא הספיק להירשם עכשיו?

לפי הדיבורים תכננו להגריל השנה 30 אלף דירות סה"כ.
יוצאים לסיבוב נוסף של הגרלות: מה יעשו 30 אלף דירות מוזלות לשוק - גלובס (globes.co.il)
במרץ בהגרלה "הגדולה" היו 10 אלף יחידות דיור, עכשיו 5, והדיבור היה על 2 הגרלות נוספות בהמשך, אחת באיזור אוקטובר והשנייה לקראת דצמבר.
מה יהיה אחרי נפילת הממשלה? אלוהים יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2022 בשעה 10:58, laplug כתב:
  1. אני חושב שזאת עיסקת חייך ואסור בשום אופן לוותר על זה. אני משלם 14500~ למטר בפרוייקט הזה, בזמן שהדירות באותה שכונה עולות בערך 25000~ למטר- תעשה את החשבון. גם אם נותנים לך דירה של 3 חדרים- תקח. זאת מתנה שאסור להפסיד (לפי דעתי)
  2. לא היה אכפת לי לחכות, לאן יש לי למהר? מביאים לי מיליון ש"ח מתנה- אני לוקח, גם אם אצטרך לחכות כמה שנים (למה אני משלם מעל 10K שח מס הכנסה כל חודש?)

אני לא חושב שמחיר למשתכן צריך להיות רק למסכנים וכו'.

אבל....

אתה משלם מעל 10 אלף למס הכנסה כל חודש. זה יוצא מעל 40 ברוטו ומעל 20 נטו.

אתה חיכית הרבה שנים ובסוף קנית ב-14.5 בשכונה שהמחיר בה 25.

עכשיו בגלל שההכנסה שלך היא די גבוהה אז בתאכלס, לא זכית בכלום. 

כי כנראה היית יכול לקנות לפני שחיכית את כל השנים האלה במחיר שמאוד דומה למחיר שזכית בשוק החופשי.

פשוט לדעתי היה פה משהו פסיכולוגי.

דירה עולה מיליון. לא קונה.

הדירות עלו ל-2 ומציעים לי ב-1. קונה!!!!!

אגב לדעתי על דירות מחיר למשתכן היה צריך להטיל הגבלה שאסור להשכיר אותן. לעולם.

מי שרוצה לקנות לגור בהן - מעולה.

מי שקנה גר ורוצה לעבור - יכול למכור מתי שבא לו. כיוון שמשקיעים לא ייגעו בדירות כאלו אז מחירי השוק שלהן לעולם היו נמוכים יותר.

ומי שיש לו דירה כזאת מוכר אותה והולך קונה דירה כזאת במקום החדש בשהוא הולך לגור בו גם במחיר מוזל מדירות שוק חופשי.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Nakamichi כתב:

אגב לדעתי על דירות מחיר למשתכן היה צריך להטיל הגבלה שאסור להשכיר אותן. לעולם.

מי שרוצה לקנות לגור בהן - מעולה.

מי שקנה גר ורוצה לעבור - יכול למכור מתי שבא לו. כיוון שמשקיעים לא ייגעו בדירות כאלו אז מחירי השוק שלהן לעולם היו נמוכים יותר.

ומי שיש לו דירה כזאת מוכר אותה והולך קונה דירה כזאת במקום החדש בשהוא הולך לגור בו גם במחיר מוזל מדירות שוק חופשי.

יש קצת בעיה, אבל הכיוון חיובי.

אני חושב שבאופן דיפולטיבי היה אסור להוציא את הדירה לשכירות.

נרשמת? זכית? קנית? תגור בה.

אל תקנה כדי להיות משקיע.

אסייג עם זה שתמיד יכולים להיות בלתמים וכן צריך להיות מנגנון שמסדיר את זה עפ בקשה.

התוכנית רחוקה להיות ממושלמת. נורא מעצבן אותי הרעיון שצריך 'לזכות' בדירה.  זה מלווה בציפיה ותסכול, ממש כמו למלא לוטו. הפרסומות של התוכנית גורמות לי להתעצבן.

שליש בניין אצלנו הוא בשכירות של הקבלן (16 דירות), עוד שליש בערך מושכר בשוק ושליש בעלי דירות שגרים. בגדול, הבניין הוא כמו גן חיות.

אציין שקניתי וזכיתי ביבנה.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Nakamichi כתב:

פשוט לדעתי היה פה משהו פסיכולוגי.

דירה עולה מיליון. לא קונה.

הדירות עלו ל-2 ומציעים לי ב-1. קונה!!!!!

לא הבנתי מה פסיכולוגי.
אם מדינת ישראל באה ואומרת קח הנחה של מיליון שקל על דירה, בנוסף אתה יכול למנף את עצמך הרבה יותר, למה שבן אדם לא יחפש לקנות ולעשות רווח? שיטה עקומה אבל לאדם הפשוט זה ממש לא פסיכולוגי, ההיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Nakamichi כתב:

למה אתה מתכוון שאתה אומר "גן חיות"?

מצטרף לשאלה. באמת מעניין אותי בתור אחד שזכה ואמור להכנס לדירה בעוד כשנה.

שמעתי שהאוכלוסיה בפרוייקטים האלה היא די, נקרא לזה, ממוצעת. שמדובר לרוב באוכלוסיה ממעמד סוציו אקונומי לא גבוה, ומאוד לא מגוונת - כלומר לרוב זה משפחות צעירות ומלא ילדים (בשונה מבניין רגיל שבו יש גם פינסיונרים, רווקים, סטודנטים וכו) וזה מאוד מורגש.

אני מניח שזה קשור יותר לאיזור שבו נמצא הפרוייקט, אבל עדיין מסקרן אם מדובר במגמה, והאם יש שוני בין בניין של מחיר למשתכן לבין ביניין רגיל של שוק החופשי בנושא הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.7.2022 בשעה 19:23, Nakamichi כתב:

https://www.gov.il/he/departments/general/tenaey_zkaut

מאיפה המידע על ה-30+?

לדעתי הוא שגוי. אשמח להבהרה.,

תקרא בקישור שהבאת:

ציטוט
  • הורים גרושים מתחת לגיל 35, שילדיהם אינם בחזקתם.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2022 בשעה 09:28, m3x7r3m3 כתב:

בחיי שלא ראיתי פרסום לדירות בטלוויזיה לפרוייקט באשקלון 🤣

עכשיו רצים פרסומים לאור יהודה (סביר כי הרבה דירות) ולשני בניינים באזור. עלות הפרסום ביחס לכמות הדירות שם מעמיסה סכום לא מבוטל על המחיר 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...