Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

בינתיים ברוסיה, בכיר ב-RT טוען:

* סבתות אוקראיניות צריכות לשלם לחיילים רוסים כדי שיאנסו אותן

* צריך להטביע ילדים אוקראינים בנהר

* צריך להוציא להורג את כל מי שמתנגד לרוסיה

ובארץ חושבים שבן גביר הוא גזען 🤣

(למען ההגינות אציין שהעורכת הראשית של RT העיפה אותו וקראה לו חולה נפש)

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

הדבר השני, והיותר חשוב - לא זכור לי שרוסיה הוקמה לשם מאבק מזוין באוקראינה, עד לחיסולה...

אבל זה מה שהם מנסים לעשות כרגע.

פחות משנה למה רוסיה הוקמה.

גם עזה לא הוקמה למטרת שיגור קסאמים וחפירת מנהרות.

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

זה אומנם לא נושא השרשור, אבל שני הבדלים עיקריים - אחד, אנחנו הצד החזק, וזאת בניגוד למצב של אוקראינה.

כמו שפוטין רואה את זה - רוסיה זה האנדרדוג ונאט"ו מנסים להשמיד אותה.

או לפחות לקחת להם את הפירושקי ולשלוח למקדונלדס, ולהחליף להם את הלאדה בשברולט. ושיהיה הורה 1 והורה 2. כל זה באמצעות יהודי נאצי מקייב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gadik6 כתב:

אני אסביר לך - אנחנו ה"פוטין" בשכונה (מבחינת הפלשתינים), ככה שכל הקבלה בין שיחות עם פלשתינים לשיחות עם פוטין היא מלכתחילה שגויה.

פוטין דווקא הרבה יותר פופולרי אצל ערבים. לפי הסקר של "מקור ראשון" רוב של 76% מהציבור היהודי תומך באוקראינה ורק 10% ברוסיה. בקרב מוסלמים 35% תומכים בפוטין ורק 41% באוקראינה.  

לפני שעה, gadik6 כתב:

הדבר השני, והיותר חשוב - לא זכור לי שרוסיה הוקמה לשם מאבק מזוין באוקראינה, עד לחיסולה...

רוסיה של היום זאת תוצאת פירוק של ברה"מ ב-1991 בדיוק כמו אוקראינה. ואם יצאה לך לשמועה מר פוטין ולהקתו בזמן האחרון, אין מדינה כזאת אוקראינה, כמו שלא קיים עם אוקראיני. תכנון כנראה היה כיבוש וסיפוח של כל אוקראינה, אבל דברים השתבשו. שזאת בערך חיסולה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, vadim6385 כתב:

אבל זה מה שהם מנסים לעשות כרגע.

פחות משנה למה רוסיה הוקמה.

גם עזה לא הוקמה למטרת שיגור קסאמים וחפירת מנהרות.

כמו שפוטין רואה את זה - רוסיה זה האנדרדוג ונאט"ו מנסים להשמיד אותה.

חמאס ואש"ף הוקמו בעיקר לשם מאבק מזוין והשמדה של מדינת ישראל.

רוסיה, למרות הכל, לא מנסה להשמיד את אוקראינה ובטח שלא מצהירה על כך כל שני וחמישי.

האם רוסיה הייתה רוצה שלטון פרו-רוסי באוקראינה?   בהחלט (ויש שיגידו שזאת הייתה אחת ממטרות המלחמה), בדיוק כמו שארה"ב רוצה שלטון פרו-מערבי באוקראינה (ובעוד מדינות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת כנראה הייתה המטרה העיקרית של המלחמה, והציפיה הייתה כניעה, בריחה של זלנסקי וכניסה של ינוקוביץ', שכבר ישב במינסק מוכן להיכנס. לא קרה.

גם די ברור שארה"ב רוצה שלטון פרו-מערבי באוקראינה, אבל מה שיותר חשוב זה שאוקראינה רוצה שלטון פרו מערבי גם כן. לאור ההיסטוריה (שרוסיה מעוותת באופן די מתמיד) אין לאוקראינה יחסים מיוחדים של אחווה או חיבה לרוסיה, והגיוני שהיא תעדיף להיות גרורה מערבית כמו צ'כיה או פולין, שנהנות משגשוג יחסי, מאשר עוד שלוחת שיטהול של רוסיה שאינה מוסקבה או סט. פטרבורג.

• אהבתי 6

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, RK כתב:

זאת כנראה הייתה המטרה העיקרית של המלחמה, והציפיה הייתה כניעה, בריחה של זלנסקי וכניסה של ינוקוביץ', שכבר ישב במינסק מוכן להיכנס. לא קרה.

מאיפה לך לדעת מה הכוונות והציפיות של פוטין מהמבצע הצבאי ? 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, מרק10 כתב:

לא צריך להיות גאון,  אלא קצת להסתכל על ההיסטוריה הקצרה של אוקראינה מאז פירוק ברית המועצות ובמיוחד לאחר המהפכה הכתומה.

בוודאי שהטענות המטופשות של פוטין על כך שאוקראינה או NATO מאיימות על רוסיה זה רק לסמא את הנרצעים שלו.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, mikyl כתב:

אתה רוצה להגיד, שרוסיה/אסד/איראן/חיזבאללה לא בני ברית, לא נלחמו ביחד ורוסים לא חימשו/אימנו אותם? 😂 

אסד הוא גרורה של רוסיה, לא בן ברית שלה.

אסד הוא בן ברית של איראן ושל חיזבאללה.

איראן וחיזבאללה לא היו בני ברית של רוסיה, אלא לפעמים היו להם אינטרסים משותפים.

המלחמה באוקראינה בהחלט עשויה לשנות את המשוואה הזו ולהפוך לפחות את איראן לבני ברית של רוסיה.

בני ברית של רוסיה לא מפתחים טילים בעצמם.

לפני 16 שעות, mikyl כתב:

חיזבאללה: "רוסיה מספקת לנו נשק מתוחכם וחיפוי אווירי"

שני מפקדים בארגון הנלחמים לצד משטר אסד בסוריה חושפים לאתר "דיילי ביסט" כי הרוסים מספקים להם טילים מונחי לייזר וטילים ארוכי-טווח. "הרוסים הם בעלי בריתנו", אמרו הגורמים בחיזבאללה, "הם מאשרים לנו להשתמש בנשקם לכל מטרה - אפילו נגד ישראל"

אתה ברצינות מאמין לטענה הזו של חיזבאללה? יש לי גשר למכור לך 🤣

לפני 16 שעות, mikyl כתב:

הרחיקו איראנים מהגבול? 🙂 לא יודע מה אנחנו היינו עושים בלי רכבת אווירית אמריקאית ב-73. ואותם אמריקאים עצרו אותנו בדרך לקהיר. אז מה, הם יותר לא בעלי ברית העיקרים והכי חשובים שלנו? 🙂

כן הרחיקו איראנים מהגבול, ועוד לבקשת ישראל.

ואין קשר לאמריקאים ב-73.

לפני 16 שעות, mikyl כתב:

לידיעתך. אוקראינה קיימת בתור מדינה עצמאית רק 31 שנה. עד אז זה היה חלק מברה"מ 🙂  וכן מכרנו להם רישיון ליצור תבור ונגב כי אז לאף אחד לא היה אכפת. אבל ברגע שערס מקרמלין עשה נו נו נו עם האצבע ישר התקפלנו בתקווה שלא יקרה לנו כלום. בדיוק כמו אירופה ב-38. 

ו-31 שנה לא מכרנו לה מערכות נ"מ או הגנה אווירית כמו שהם דורשים עכשיו.

תקרא טוב את מה שציטטת:

לפני 16 שעות, mikyl כתב:

אחרת, מסתבר שאנחנו מפייסים רודן תוקפן כבר 70 שנה בכך שלא מכרנו נשק מתקדם לאוקראינה עד היום.

לפני 16 שעות, mikyl כתב:

נשק נשלך מרוסיה, לא רוסים עצמם, לא אירנים ולא חיזבאללה  לא מסתירים את זה.

עכשיו, ומה היה לפני נפילת בריה"מ?

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

איך זה שכל הימנים פה לא מוכנים לדבר עם פלסטינים, אבל בעד פיוס עם פוטין?

פיוס עם פוטין?

בינתיים אני רואה פה רק ניטרליות. שהיא בהגדרה לא פיוס.

לפני 6 שעות, MiniMiz3r כתב:

שקר מוחלט. 

מאוד אינפורמטיבי, ולא, זה לא שקר.

לפני 5 שעות, bobi כתב:

אתה בכלל מודע למה זה IRIS-T SLM?

מה הקשר ל m16 לעומת f35? איזו דמגוגיה בשקל.

למה אתה חושב שזאת מערכת פחות מורכבת מכיפת ברזל או ספיידר?

אני לא יודע מה נדרש להפעיל מערכות של צבאות אחרים.

אני יודע מה נדרש להפעיל את המערכות שהם דורשים מישראל.

לפני 5 שעות, bobi כתב:

IRIS-T זאת מערכת הנ"מ החדישה ביותר שיש למערב אירופה להציע, סוללה שלה מגיעה עם שלושה משגרים, קרון פיקוד ושליטה והיא מגיעה עם המכ"מ האירופאי החדיש ביותר שיש TMRL-4D. די דומה בקונפיגורציה לכיפת ברזל וספיידר.

והפלא ופלא האוקראינים הצליחו להכניס אותה לשימוש .

ולכן נדמה לך שההכשרה, התפעול והתחזוקה של שתי המערכות זהה?

או שניתן להסיק מאחת על השנייה?

וזה בדיוק מה שטענתי בהודעה שציטטת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ולכן נדמה לך שההכשרה, התפעול והתחזוקה של שתי המערכות זהה?

או שניתן להסיק מאחת על השנייה?

הוא גם מסיק שלא היו אוקראינים שאומנו חודשים על ידי צבאות מהמערב ושאין תמיכה והדרכה בשטח.

כול זה מבוסס על... על זה שלא אמרו את זה במפורשות? או על זה שבראיונות לא מראיינים חיילים זרים.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

הוא גם מסיק שלא היו אוקראינים שאומנו חודשים על ידי צבאות מהמערב ושאין תמיכה והדרכה בשטח.

כול זה מבוסס על... על זה שלא אמרו את זה במפורשות? או על זה שבראיונות לא מראיינים חיילים זרים.

לא נדרשתי אפילו להגיע לרמה הזו.

עצם הטענה שאפשר להסיק ממערכת אחת למערכת אחרת היא מנותקת מהמציאות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מרק10 כתב:

יש לי פצצה של כדור בדולח. לא, לא יכול לגלות מאיפה קניתי. גם אין במלאי יותר.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אסד הוא גרורה של רוסיה, לא בן ברית שלה.

אסד הוא בן ברית של איראן ושל חיזבאללה.

איך אתה קובעה את זה? אסד בזמנו עשה סיבוב במערב אפה פרסו לו שטיח אדום. אבל לא קיבל את מבוקשו ולכן פנה לרוסים. חוץ מזה, מה זה משנה? אז לפי הגדרה שלך אנחנו גרורה של ארה"ב. זה מונעה מאתנו להיות בני ברית שלהם?

איראן וחיזבאללה לא היו בני ברית של רוסיה, אלא לפעמים היו להם אינטרסים משותפים.

המלחמה באוקראינה בהחלט עשויה לשנות את המשוואה הזו ולהפוך לפחות את איראן לבני ברית של רוסיה.

צ'רצ'יל ורוזוולט לא היה חברים של סטלין אם נדבר בעדינות. אבל נלחמו ביחד נגד גרמנים. בני ברית זה כאשר ישנם אינטרסים משותפים.

בני ברית של רוסיה לא מפתחים טילים בעצמם.

מה עם איראן?

אתה ברצינות מאמין לטענה הזו של חיזבאללה? יש לי גשר למכור לך 🤣

אני כן. את הגשר אתה יכול להשאיר לעצמך. אני גם מאמין שאנשי חיזבאללה נלחמים באוקראינה. בזמנו רוסים בעצמם הודיעו על זה. 

כן הרחיקו איראנים מהגבול, ועוד לבקשת ישראל.

ואין קשר לאמריקאים ב-73.

כן הרחיקו, כי אחרת ישראל היית עושה את זה בעצמה. וכנראה התערבות מסיבית של ישראל במלחמה לא התאימה לתוכניות שלהם. כמו שטנקים של צה"ל ליד קהיר ב-73 לא התאימו לתוכניות של אמריקאים.

עכשיו, ומה היה לפני נפילת בריה"מ?

לפני נפילת ברה"מ הייתה ברה"מ. עם שלטון מרכזי במוסקבה. ואם אתה חושב שמישהו היה מעז לתקוע נוד או למכור בורג/מסמר לחו"ל (לא משנה באיזה חלק של ברה"מ עשו אותו בורג) בלי הוראה מפורשת ואישור עם 100 חותמות ממוסקבה, אז אין לך צל של מושג מה זה ברה"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, mikyl כתב:

איך אתה קובעה את זה? אסד בזמנו עשה סיבוב במערב אפה פרסו לו שטיח אדום. אבל לא קיבל את מבוקשו ולכן פנה לרוסים. חוץ מזה, מה זה משנה? אז לפי הגדרה שלך אנחנו גרורה של ארה"ב. זה מונעה מאתנו להיות בני ברית שלהם?

בלי רוסיה, אין אסד. ובטח שבלי רוסיה הוא לא היה עושה סיבובים במערב.

אסד עד מלחמת האזרחים אמנם היה גרורה של רוסיה, אבל מיצב את עצמו היטב בתור מנהיג שקול, אחראי, מתקדם, דובר אנגלית וצרפתית, הוא רופא עיניים שהתמחה בלונדון, אשתו לבושה במיטב המחלצות מבתי האופנה האירופאיים ובכלל נראית כמו אירופאית, נולדה וגדלה בלונדון ואז בכלל נקראה "Emma".

הם ענו על הרצון של המערב לראות "ערבי מערבי".

ואנחנו לא גרורה של ארה"ב, רוצה לנחש מה פוטין היה עושה לאסד אם אסד היה טס למוסקווה, ונואם מול הדומה והאסיפה הפדרלית נגד הסכם שפוטין מקדם?

כנראה שאסד לא היה יוצא מגבולות מוסקווה בחתיכה אחת.

לפני 8 דקות, mikyl כתב:

צ'רצ'יל ורוזוולט לא היה חברים של סטלין אם נדבר בעדינות. אבל נלחמו ביחד נגד גרמנים. בני ברית זה כאשר ישנם אינטרסים משותפים.

לא היה לחיזבאללה, איראן ורוסיה אינטרס משותף כזה עד עכשיו.

המלחמה באוקראינה בהחלט יכולה להיות אינטרס כזה.

ייתכן שהם בדרך להיות בני ברית, ייתכן שהמלחמה הזו תייצר ביניהם ברית כזו.

לפני 9 דקות, mikyl כתב:

מה עם איראן?

כאמור, בני ברית של רוסיה לא מפתחים טילים בעצמם.

איראן כן, מה שאומר שהיא לא הייתה בת ברית של רוסיה.

עכשיו היא עלולה להפוך לכזו בזכות המלחמה באוקראינה. אבל זה בלשון עתיד.

לפני 10 דקות, mikyl כתב:

אני כן. את הגשר אתה יכול להשאיר לעצמך. אני גם מאמין שאנשי חיזבאללה נלחמים באוקראינה. בזמנו רוסים בעצמם הודיעו על זה. 

אין קשר בין הטענות.

חיזבאללה צריכים להצדיק איך זה שרוסיה לא מגינה עליהם מפני התקפות הציונים, אז הם פונים להמצאות, הרוסים מחמשים אותם וגם נותנים להם אישור לתקוף כאוות נפשם את ישראל.

בו בזמן חיזבאללוני שיתקרב למרחק של 300 מטר מקרון שליטה של מערכת רוסית יישאר בלי רגליים, והרוסים גם העיפו אותם מקרבת הגבול (חלקנו עוד זוכרים איך בתחילת המלחמה בסוריה הם הסתובבו בהתרסה על קו הגבול של רמת הגולן).

אני גם מאמין שאנשי חיזבאללה נלחמים או יילחמו באוקראינה, הרוסים צריכים עזרה, מבחינתם זו הזדמנות פז (וגם מבחינת האיראנים) לשדרג את היחסים עם רוסיה. מה שרוסיה לא רצתה לעשות עד המלחמה הזו.

באופן הזוי ייתכן שהמלחמה באוקראינה תקרב בין איראן, חיזבאללה ורוסיה, הרבה יותר מהעשור מלחמת אזרחים בסוריה.

לפני 14 דקות, mikyl כתב:

כן הרחיקו, כי אחרת ישראל היית עושה את זה בעצמה. וכנראה התערבות מסיבית של ישראל במלחמה לא התאימה לתוכניות שלהם. כמו שטנקים של צה"ל ליד קהיר ב-73 לא התאימו לתוכניות של אמריקאים.

ברור שהתערבות ישראלית לא התאימה לתוכניות שלהם.

זה בדיוק מה שאני אומר - לפני הבקשה הישראלית, זה פשוט לא עניין אותם, זה היה בעדיפות מיליון אצלם.

אחרי הבקשה, הם הרחיקו את האיראנים וחיזבאללה מהגבול עם ישראל, בניגוד לרצונות של האיראנים, חיזבאללה ואסד. (עוד דוגמה למה אסד הוא גרורה של רוסיה ולא בן ברית - הם באו אליו הביתה ואמרו לחבר שלו לאיזה חדר בבית אסור לו להיכנס).

זה גם ההבדל לאמריקאים ב-73.

לפני 17 דקות, mikyl כתב:

לפני נפילת ברה"מ הייתה ברה"מ. עם שלטון מרכזי במוסקבה. ואם אתה חושב שמישהו היה מעז לתקוע נוד או למכור בורג/מסמר לחו"ל (לא משנה באיזה חלק של ברה"מ עשו אותו בורג) בלי הוראה מפורשת ואישור עם 100 חותמות ממוסקבה, אז אין לך צל של מושג מה זה ברה"מ.

לא הבנת את הטענה.

האם חלק מהנשק, בהוראה מפורשת ואישור של מוסקווה, לא אוחסן ונשלח משטח אוקראינה של היום עם אנשים שאז היו אזרחי בריה"מ, אבל היום אזרחי אוקראינה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, vadim6385 כתב:

תסבירו לי משהו.

איך זה שכל הימנים פה לא מוכנים לדבר עם פלסטינים, אבל בעד פיוס עם פוטין?

מי פה בעד פיוס עם פוטין? קונקרטית מי? אני חושב שאין פה אדם אחד כזה, מה שכן יש פה אנשים שלא רוצים להכנס למלחמה מיותרת עם פוטין, שיושב לנו באיזור רגיש בטחונית. יש הבדל עצום בין "אל תעצבן את פוטין, ראש מעצמה (גם אם כושלת)" לבין "שב למו"מ עם אנשים שבבירור לא מעוניינים במו"מ ושאיתם אתה מנהל מלחמות כבר מעל 7 עשורים".

למעשה לא הבנתי בכלל איך קישרת את שני הדברים האלה אחד בשני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...