Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאכול בריא, איך בדיוק?

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לאכול בריא אבל לא ממש מבין מאיפה להתחיל להתעסק עם זה.  הפסקתי לעשן סיגריות לפני 3 חודשים בערך, ההשפעות של ההפסקה מורגשות ולכן אני חושב שאני צריך לקצר את התקופה של הגרייס שנתתי לעצמי עם בנוגע לאוכל בריא. שמעתי בחודשים האחרונים די הרבה את הפודקאסט של mindpump והבנתי משמיעה של הפרקים שמומלץ להתנהל לפי מה שמתאים לגוף שלי מאשר ללכת לפי פירמידת המזון הקלאסית - הם קוראים לזה אכילה אינטואטיבית. 

איך בדיוק אני מתחיל? ממה שאני יודע אני מרבה בג'אנק פוד קנוי ושתייה מתוקה. 

איך אני בוחר דיאטה נכונה? ים תיכונית? טבעונית?צמחונית?מבוססת ירקות או פירות?בשרית?

בלי קשר, קניתי כבר אשווגנדה, מולטי ויטמין ואומגה 3 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להכנס כל השיטות והטרנדים עם השמות המפוצצים

הכי פשוט, הכי נכון:

1. להפחית פחמימות ובדגש על סוכרים

2. לאכול מספיק חלבון, ויטמינים ומינרלים

3. ירקות ופירות

4  שתיית מים

5. גירעון קלורי (לירידה במשקל) או איזון קלורי (לשמירה על משקל)

6. להפחית שומן טראנס

כדי ליישם את כל הנ"ל ניתן להחליט על תפריט קבוע, או לחלופין להיות גמישים אך עם מודעות גבוהה למה וכמה מכניסים לפה

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 4
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל אצבע- אם זה טעים, אסור לך לאכול את זה... ☹️

תצטרך קודם כל להגדיר "בריא". 

מה המטרה? שמירה על כולסטרול? ירידה במשקל? תזונת ספורט? 

לכל סוג תזונה יש את הנתונים שלו לגבי מה שנחשב לנכון ובריא. 

בגדול, מאד בגדול, קרא קצת על הערכים התזונתיים של המזון ומה מהם נחשב לבריא ומה לא. 

משם, תוכל להביט על המצרכים שאתה קונה ולהבין יותר טוב מה כדאי לך לאכול ומה לא.

מעבר לזה, בשלב הראשון פשוט אל תקנה כל מוצר שיש עליו מדבקה אדומה גדולה ועגולה...

טחינה אסור, מילקי מותר: מה המשמעות של סימון מוצרי המזון - גלובס

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל ההתחלה תפסיק עם שתיה מתוקה (כן, כולל זירו), ממתקים וג׳נק פוד.

אחר כך תתחיל לחקור דיאטות.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה תמיד יכול לבקש מרופא המשפחה תור לדיאטנית. יעשו לך תפריט בהתאם לגיל ולמשקל שלך ולפי תוצאות בדיקות דם שעשית.

לאכול בריא זה מושג די פלואידי. יש אנשים שמבחינתם כל מה שמגיע מעובד באריזה מהמפעל זה לא בריא. 

יש כאלה שאומרים שכל דבר מהחי זה בעצם רעל.

יש אנשים שאומרים שדגנים זה לא בריא.

לך תדע.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, SlowRide כתב:

אתה תמיד יכול לבקש מרופא המשפחה תור לדיאטנית. יעשו לך תפריט בהתאם לגיל ולמשקל שלך ולפי תוצאות בדיקות דם שעשית.

ניסיתי את זה בעבר, אמרה לי לקחת את פירמידת המזון ולאכול אותה. 

• מצחיק 5
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע לקרואה ברוסית? אם כן יש לי ספר/מדריך פשוט מדהים, הוא שווה את הקריאה אם אתה שולט בשפה.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה לוקח ויטמינים קודם כל תעשה בדיקת דם לראות איפה אתה עומד, מה חסר לך ותשלים לפי זה.

** תוריד אפליקציית MY FITNESS PAL ותתחיל לעקוב אחרי צריכת קלוריות, תדווח שם כל מוצר שאכלת זה קל מאוד.

אדם ממוצע שורף בין 1700+- (תלוי גודל גובה גיל מין ומשקל) ל 2000+- קלוריות ביממה מעצם היותו חי, יש גם יותר ויש גם פחות כמובן.

אורך חיים יושבני מוריד את הכמות "שריפה" במנוחה ועוזר להשמנה.

תרבה בפעילות גופנית, ותצמד למאמן טוב וזה יעזור לך להתגבר גם על העישון וגם על תזונה נכונה. אין מה לעשות הדברים האלו עולים כסף והשקעה עצמית.

זה הדבר הכי טוב שעשיתי בחיים, ההשקעה העצמית הזו, זה התחיל בללכת לחדר כושר 3-5 פעמים בשבוע ולאכול מסודר (שקלתי 47 קילו לפני, דיקט, הגעתי עד לפני חודש ל 75 והיום אני 68 קילו למטרת חיטוב ואז מסה).

אתה התחלת בלהפסיק לעשן שזה כבר דבר טוב, תמשיך אותו עם כושר ובריאות.

לגבי תזונה, אינני תזונאי.

היתי צמוד לתפריט אבל היום אני אוכל הכל ומכל דבר, פשוט סופר ומודד קלוריות, ירדתי 6 קילו בצורה מסודרת ומבוקרת חודשיים וחצי האחרונים, לא בריא ולא טוב לגוף לרדת המון במכה. זה צריך לבוא בהדרגה.

אבל גרעון קלורי הוא המשפיע לירידה במשקל, יש עוד הרבה גורמים מסביב שאסור להזניח והם צריכת נוזלים / צריכה מספקת של נוטריינטים ויטמינים ירקות פירות בשר / תחליפי בשר שומנים בריאים (אגוזים אבוקדו וכדומה) ועוד הרבה מסביב,

זה לא פשוט וזה לא קל אבל אתה תהיה שמח מהבחירה.

משקאות ממותקים תקח בחשבון שאם שתית חצי ליטר קולה ביום זה בקלות 250+- קלוריות לבקבוק, שלא מכיל דבר עם ערך תזונאי כלשהו.

תעבור לזירו או סודה (יש ויטמינציק דיאטטי).

דיאטנים לא עושים הרבה (סליחה אם אני פוגע במישהו) כי הם מוכוונים לפי תפריטים מוכנים מראש בקופות החולים ולא פוגעים לכל בנאדם, כשאני הלכתי לכמה היתה לי התחושה שמדבר אלי רובוט שנותן תפריטים לכולם על בסיס אותו דבר.

תזונאי זה הפיתרון הטוב יותר ובמיוחד כאלו מוערכים.

• אהבתי 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Electron כתב:

אתה יודע לקרואה ברוסית? אם כן יש לי ספר/מדריך פשוט מדהים, הוא שווה את הקריאה אם אתה שולט בשפה.

אני אשמח

לפני 46 דקות, DareDevil כתב:

דוריטוס אפשר לסדר בצורת פירמידה, לא?

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, avargel כתב:

הכי פשוט, הכי נכון:

1. להפחית פחמימות ובדגש על סוכרים

לא כזה "הכי נכון". לפחמימות יש תפקידים משמעותים והן לא השטן שעושים מהן. צריך קודם לראות מה החבוב אוכל ולשנות בהתאם.

לפני 47 דקות, SlowRide כתב:

יעשו לך תפריט בהתאם לגיל ולמשקל שלך ולפי תוצאות בדיקות דם שעשית.

זה כיוון טוב.

לפני 29 דקות, DareDevil כתב:

לא נשמעת כמו מישהי מקצועית.

לפני 19 דקות, yotams4 כתב:

דיאטנית לא שוות שקל. רובן.

ככל הנראה נכון. כדאי ללכת לאנשים מקצועיים (וככל הנראה פרטיים) בשביל חוות דעת מקצועית.

לפני 19 דקות, yotams4 כתב:

אתה מבשל? אם לא, תתחיל. 

גם כיוון מצויין.

@DareDevil בגדול, בגדול לא כדאי לעשות שינויים דרסטיים או שאינם תואמים לאורח החיים שלך, כי אלו בד"כ לא יחזיקו מעמד. ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת היא לפנות לחבוב או חבובה מקצועיים (בד"כ תזונאים) כדי לבנות תפריט. סימנים שמדובר באנשים מקצועיים: שואלים מה אתה אוכל היום, מבקשים בדיקות דם מקיפות ועדכניות, שואלים אם יש מחלות רקע כאלה ואחרות במשפחה, בונים תפריט סביב אורח החיים הנוכחי, יודעים לתת סימוכין לדברים שהם אומרים. בנוסף, לקחת תוספים מבלי לדעת מה באמת חסר במקרה הטוב לא יעשה כלום ובמקרה הרע יגרום לתופעות לוואי פחות מאידיאליות.

לכל דבר יש מקום, כולל לשתיה מתוקה וג'אנק פוד, השאלה באיזו כמות ומה המטרות ("בריא" זה כללי מאוד). בקווים כלליים מה שאמר @avargel די נכון, אבל סדר הדברים ברשימה שלו יכולים להשתנות בין אדם לאדם (מניח שהוא לא כתב את הרשימה בסדר כלשהו). 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, liav12 כתב:

תעבור לזירו או סודה (יש ויטמינציק דיאטטי).

ממתיקים מלאכותיים זה זבל טהור.

לפני 43 דקות, yotams4 כתב:

אתה מבשל? אם לא, תתחיל. 

למשל להכין בולונז או ריזוטו באוגוסט במטבח לא ממוזג ליד מייבש כביסה עובד יגרום לך להוריד איזה 5 ליטר זיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הורדתי 15% ממשקל הגוף תוך חצי שנה בערך.

מה עשיתי?

הפסקתי לגמרי עם המתוקים והחטיפים (רק אחת לשבוע בקטנה).

רק מים במקום שתיה מתוקה. לא לגעת בכלל! רק מים.

בצקים רק פעמיים בשבוע.

הליכה מהירה של 8 ק"מ ומיד אחרי זה שחיה של 1 ק"מ (רק 3 פעמים בשבוע).

לא לאכול שום דבר אחרי 20:00 בערב.

חוץ מזה אני אוכל די רגיל, אין לי תפריט מיוחד.

לא קשה מידי נכון?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Shmelov כתב:

הפסקתי לגמרי עם המתוקים והחטיפים (רק אחת לשבוע בקטנה).

רק מים במקום שתיה מתוקה. לא לגעת בכלל! רק מים.

בצקים רק פעמיים בשבוע.

הליכה מהירה של 8 ק"מ ומיד אחרי זה שחיה של 1 ק"מ (רק 3 פעמים בשבוע).

לא לאכול שום דבר אחרי 20:00 בערב.

חוץ מזה אני אוכל די רגיל, אין לי תפריט מיוחד.

לא קשה מידי נכון?

מרגיש כמו עונש ואני יודע שעל סמך הכתוב מדובר במדיניות מתונה למדי. קשה לי מאוד לוותר על בשר, let alone דברים משביעים כמו בצקים.
רופא המשפחה אמר לי מלפני כחצי שנה לחתוך לגמרי עם הפחמימות/קמח לבן, אבל חיתוך מוחלט ולהמשיך לטחון בשר כמה שבא לי, תוך שאני מקפיד על כל המסביב, בעיקר צריכת חלבונים מוגברת כתחליף לפחמימות, שלהן השלכות יותר כבדות על הגוף ; קשוח. קשה להשביע 187 ס"מ שגם ככה לא זזים יותר מדי ולוותר לחלוטין על לחמים/בצקים.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, vadim6385 כתב:

ממתיקים מלאכותיים זה זבל טהור.

למשל להכין בולונז או ריזוטו באוגוסט במטבח לא ממוזג ליד מייבש כביסה עובד יגרום לך להוריד איזה 5 ליטר זיעה.

זה לא ואין לך שום הוכחה לזה כי אין שום מטא אנליזה שבדקה את זה לעומק והוכיחה שהם גורמים לנזק יותר מסוכר מעובד.

אל תטעה אנשים אם אין לך מידע נכון.

ולא מחקרים ב YNET זה לא מטא אנליזות.

וכל דבר שהוא בהגזמה הוא לא בריא. אם תכניס לגוף שלך חומרים מעובדים על בסיס יומיומי זה כנראה לא יסתיים בטוב.

• רעיון טוב! 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...