Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאכול בריא, איך בדיוק?

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

ממתיקים מלאכותיים זה זבל טהור.

למשל להכין בולונז או ריזוטו באוגוסט במטבח לא ממוזג ליד מייבש כביסה עובד יגרום לך להוריד איזה 5 ליטר זיעה.

למה המייבש כביסה עובד באוגוסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, liav12 כתב:

זה לא ואין לך שום הוכחה לזה כי אין שום מטא אנליזה שבדקה את זה לעומק והוכיחה שהם גורמים לנזק יותר מסוכר מעובד.

גם לא הוכיחה שהם מועילים.

גם כשהייתי שותה מתוק, לא הבנתי איך אפשר לשתות ולאכול את הזבל "דיאט" הזה עם טעם לוואי של פלסטיק.

אני חתכתי משתיה מתוקה לגמרי.

לפני 1 דקה, אורח לרגע כתב:

כי במחיר של כמה עשרות שקלים בחודשיים זה מייבש את הבגדים תוך שעה וחצי במקום יום וחצי, ובלי להסתכן בלשלשת ציפורים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Electron כתב:

אתה יודע לקרואה ברוסית? אם כן יש לי ספר/מדריך פשוט מדהים, הוא שווה את הקריאה אם אתה שולט בשפה.

אני לא יודע רוסית - רק אנגלית\עברית

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

דוריטוס אפשר לסדר בצורת פירמידה, לא?

דוריטוס זה כבר בצורת פירמידה אז כן אפשר לאכול את זה כל היום

לגבי השתיה המתוקה, אני אעדיף את השתייה הרגילה ולא תחליפי סוכר - מבחינת הטעם נטו ולאו דווקא בריאותי או משהו. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

ממתיקים מלאכותיים זה זבל טהור.

כל המשקאות הקלים האלה, זירו/דיאט/וגם הרגיל זה זבל טהור.
גם התה קר וה"חליטות בריאות" למיניהם שמוכרים בבקבוקים יפים בתחנות דלק, זה מפוצץ בסוכר ושטויות. אתה רוצה תה קר אמיתי? תכין בבית.
אותו דבר מיץ. אתה אוהב מיץ תפוזים? תקנה תפוזים ותסחוט בבית. אמנם יש בתפוז סוכר אבל לעומת הזבל שיש בבקבוק שאפשר לסיים בקבוק של ליטר וחצי בלי להרגיש כלום, אחרי כוס אחת אתה מרגיש מלא. וכמובן הטעם אחר לגמרי.
מים בטעמים, צריך להרביץ למי שהמציא את זה. למים צריך להיות רק טעם אחד, והוא לא מתוק.

בנוגע לדיאטנית שלא שווה כלום, אני לא חושב ככה.
הייתי כמה שנים בדיאטה שמבוססת על שומן וחלבון מהחי, ירקות וטיפה פירות. בלי לחם בכלל, בלי דגנים וכמעט בלי פחממות. 
הרגשתי מצויין, ירדתי במשקל, השינה שלי השתפרה אבל עשיתי בדיקת דם שגרתית בגלל משהו לא קשור וגיליתי שיש לי כבד שומני. כנראה אם הייתי ממשיך ככה, הייתי דופק את הכבד. עכשיו אני אוכל מאוזן יותר, והמדדים של הכבד במגמת שיפור. 
גם אם הדיאטנית לא יודעת להתאים לך תפריט שהוא בול אליך, לפחות היא תוכל לעזור לך למזער נזקים שכבר נוצרו בגלל התזונה הקודמת.
כמו בכל דבר, כסף פותר את כל הבעיות וכדי לקבל תפריט מותאם אישית צריך לשלם לאיש מקצוע שמתמחה בזה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות סןכר ופחמימות ויותר שומן וחלבון זה לא קסם יש מאין. זה בערך התזונה המומלצת והיחידה שהוכיחה כמפחיתה תמותה וחולי (ים תיכונית). אני בטוח שבעתיד נקבל גם מחקרים על כל מיני דיאטות קטוגניות וכו', אבל בכללי קיבלת פה כל מיני כללים טובים. אני לא הולך לגעת בתזונה כי לדיונים האלו יש. ניייה להפוך לקוקפסט באינטרנט. 

שני הדברים היחידים שלא קיבלו כאן התייחסות ולדעתי לא פחות חשובים מהתזונה הם:

1. הליך החשיבה שלך. זה משהו שקשה לשנות לבד. הרבה מאוד מאיתנו אוכלים אכילה רגשית ולא כי אנחנו רעבים. אני שמח? יאללה חטיף. אני במצב רוח טוב כי הגיע הערב ואני רואה סרט עם אשתי? יאללה טוסט או גלידה. אני מבואס כי היה לי יום ארוך? אין כמו ארוחה מנחמת (מושג מטומטם כי למה אוכל צריך לנחם אותי?). אנחנו מאוד מקשרים אוכל לרגש וכתוצאה מכך אנחנו אוכלים הרבה יותר ממה שאנחנו צריכים וכשאנחנו לא באמת רעבים. 

2. עוד נקודה, לא חיונית להרזיה למשל, אבל מאוד חיונית לאורח חיים בריא. פעילות גופנית בעצימות בינונית 5 פעמים בשבוע למשך 30 דקות גם הוכחה כמפחיתה חולי ותמותה. נראה לי שאין צורך להרחיב מעבר.  

בהצלחה בשינוי, מקווה שיעבוד לך.

• אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שכתבו לפניי מאוד כדאי להתחיל צום לסירוגין. תתחיל מ 12/12 כלומר לאכול בחלון זמן של 12 שעות. אחרי שבועיים תעבור ל 10/14 כלומר אוכלים בחלון זמן של 10 שעות. אחר כך 8/16... עד שתגיע לארוחה אחת ביום. מדובר בתהליך סופר חשוב כי במהלך מנוחה הגוף מעכל את האוכל ואם אתה אוכל כל הזמן הוא לא מעכל נכון וזה פוגע בך בסופו של דבר.

חוץ מזה תתחיל להפחית משמעותית מאכלים 'לבנים' [כל מה שעשוי מקמח (שהוא סוכר בתחפושת). תגלה שהמון מאכלים הם בעצם לבנים]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, anonport כתב:

עד שתגיע לארוחה אחת ביום.

לא מומחה גדול אבל זה נשמע קיצוני ולא בריא בכלל.

גבר ממוצע שיושב כל היום ולא עושה ספורט בכלל שורף באזור ה2000 קלוריות ביממה, איך בדיוק אתה אמור לצרוך את זה בארוחה אחת? מדובר בבערך 2 ארוחות עם צ'יפס וקולה במקדונלדס או 2 לאפות שווארמה.

חוץ מעניין הקלוריות יש גם גבול לכמות החלבון שהגוף יכול לספוג בבת אחת, צריכת החלבון המינימלית המומלצת לאדם עם אורח חיים יושבני היא 0.8 גרם חלבון לק"ג משקל גוף, לא נכנסתי לעומק המחקרים על יכולת ספיגת החלבון אבל לא בטוח שעם ארוחה אחת ביום תצליח להגיע למינימום הדרוש (יכול להיות שבאוכל יהיה 200 גרם חלבון אבל הגוף לא יצליח לספוג את זה מארוחה אחת).

אם עושים פעילות גופנית כלשהי אז הבעיה חמורה יותר.

היתרון היחיד בדיאטה כזאת הוא ירידה מהירה במשקל אבל זה פשוט לא sustainable, וכמו עם שאר הדיאטות הקיצניות רוב האנשים יעלו בחזרה את המשקל שהם איבדו בתוספת כמה ק"ג נוספים תוך זמן קצר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוצאות מהירות שיעזרו לך לקבל מוטיבציה - דיאטה קטוגנית. מהר מאוד מתרגלים לארוחה אחת או שתיים ביום:

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, anonport כתב:

בנוסף למה שכתבו לפניי מאוד כדאי להתחיל צום לסירוגין. תתחיל מ 12/12 כלומר לאכול בחלון זמן של 12 שעות. אחרי שבועיים תעבור ל 10/14 כלומר אוכלים בחלון זמן של 10 שעות. אחר כך 8/16... עד שתגיע לארוחה אחת ביום. מדובר בתהליך סופר חשוב כי במהלך מנוחה הגוף מעכל את האוכל ואם אתה אוכל כל הזמן הוא לא מעכל נכון וזה פוגע בך בסופו של דבר.

חוץ מזה תתחיל להפחית משמעותית מאכלים 'לבנים' [כל מה שעשוי מקמח (שהוא סוכר בתחפושת). תגלה שהמון מאכלים הם בעצם לבנים]

זה דיי בולשיט טהור וחסר ביסוס.

הקטע בצום לסירוגין הוא בסה"כ להוריד ארוחות וכך להמנע מלהכנס אוכל לגוף.

לא לכל אחד, לא מומלץ במרבית המקרים. ארוחה אחת ביום לא טובה לאף אדם אולי אם אתה באיזה מעצר בכלא גוואטאנאמו.

מה שגם אתה מונע הכנסה של נוטריינטים לגוף שלך כי בארוחה אחת ביום, בחיים לא תכניס מספיק ויטמינים ומזון שהוא נחוץ לגוף שלך. (חלבון, שומן, ויטמינים ועוד הרבה מסביב).

הגוף שלך מעכל הכל נכון, יש לך כבד בשביל זה. ואם הכבד לא עובד תקין אז שום צורת תזונה לא ממש תשנה את זה מלבד רופא שיאבחן וידע לתת תשובות בהתאם.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי עושה את המעבר הזה,עדיין לא הסתיים אבל לאט לאט.

בבוקר במקום לתקוע בפלות עם הקפה אני מכין לעצמי קערה עם יוגורט+תפוח חתוך+גרנולה.

עדיין לא נגמלתי מהגרנולה המתוקה,אבל לוקח יוגורט 0% בלי ממתיקים.

בסך הכל מחזיק אותי סבבה עד ארוחת הצהריים.

ארוחת צהריים אני מזמין סלט עוף/דג/טופו לפי מה שמתחשק לי.

בערב אני אוכל לרוב טוסט(לחם קל) עם סלט וקוטג׳.

מה שעזר לי מאוד זה להעיף "אוכל לעצלנים" מהבית,

אם בא לי במבה וקולה בערב אני אקנה בקבוק קטן ושקית אחת,להחזיק סטוקים לרוב אומר לזרוק את הירקות לפח ולאכול רק ג׳אנק כי זה הרבה יותר קל אחרי העבודה כשעייפים.

אין לי חלב קבוע(ואם יש אז רק באריזות של ליטר ולא קונה כל פעם) ככה שלדחוף קורנפלקס כי אני רעב גם לא יקרה.

אם אני יושב עם חברים אז אזמין פיצה/המבוגר או כל דבר אחר שמתחשק לי,המטרה שלי הייתה שהבסיס יהיה מורכב מאוכל טוב ולא להתנזר לגמרי מכל מה שטוב.

לפני 16 שעות, אורח לרגע כתב:

ולמה הצינור מכוון לך לפרצוף?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפה השומן פוטטו? המבורגר מעולה. יוגורט 0 אחוז הייתי זורק לפח. עוף ודג לצהריים? סבבה רק אם זה סלמון. תרביץ בשר אדום.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

ולמה הצינור מכוון לך לפרצוף?

אין צינור, זה מייבש עם קונדנסר

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא צריך להגזים וזה גם לא ססטיינבילי. דיאטות לא עובדות, אורח חיים עובד.

תנסה פשוט לשים לב מה אתה מכניס לגוף, פחות סוכר (ואם תתחיל להסתכל על המרכיבים תראה שהמון דברים שאנחנו אוכלים מפורקים בסוכר) תנסה למצמצם את הצריכה כי בכל מקרה אתה תגיע לצריכת סוכר מעבר למספקת.

לנסות לצרוך כמה שפחות חטיפים ודברים מטוגנים (עדיין זה בסדר לאכול חלק מהזמן, הרי אנחנו לא בדיאטה). לשים לב לשומן טראנס וכאלה. 

הפחות סוכר נוגע גם למשקאות מתוקים. לצמצם צריכה לקרוב לאפס, להתרגל לשתות את הקפה בלי סוכר וכו'.

והכי חשוב לא לפחד משומן, שומן זה טוב, שומן זה בריא ושומן זה חשוב בתזונה (כמובן תלוי איזה שומן) ושומן גם יגרום לתחושת שובע לזמן ארוך הרבה יותר.

ברגע שתתרגל לא לשים ים סוכר על כל דבר אתה תגלה את כל שאר הטעמים. לאט לאט דברים מתוקים מידי יתחילו להגעיל אותך כי הגוף ישתחרר מחלק מההתמכרות שלו לסוכר.

• אהבתי 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yotams4 כתב:

אפה השומן פוטטו? המבורגר מעולה. יוגורט 0 אחוז הייתי זורק לפח. עוף ודג לצהריים? סבבה רק אם זה סלמון. תרביץ בשר אדום.

לא אוכל בשר כמעט.

לא צמחוני מתוך עיקרון כלשהו אבל משתדל להפחית,לא עושה לי טוב מידי 

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...