Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערוץ 12 נגד שופרסל או נגד החרדים?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

זה לא "עכשיו", מלכתחילה החקירה נגדם הייתה בגין חשדות לתיאום מחירים ויצירת הסדר כובל והיא החלה מזמן ובלי שום קשר לרשת החרדית שלהם. 

אין אגב שום בעיה במתן הנחה לקבוצה, כל עוד לא מדובר באפליה אסורה על פי חוק (כלומר אסור לתת הנחה למישהו בגלל שהוא סטרייט או יהודי). אין בעיה חוקית במה ששופרסל עשו. 

טוב שהצלחת להבדיל בין "ישיר למהדרין" לבין חקירה בגין תיאום מחירים עם רשתות מזון אחרות.

2 נושאים שונים.

בקשר למתן ההנחה.

הבעיה לא הייתה חוקית. זה עבד טוב. אלה שבתקשורת לא אהבו את זה. כל הזמן חיפשו להשוות את מחירי המזון, הסניטצייה, והלבשה  עם מדינות אחרות. ומצאו הבדלים עם פערים גדולים. וכולם סיפקו הסברים שאינם משכנעים.

עד שפתאום צץ האתר החרדי. ואז ראו שאפשר למכור בזול גם בארץ. אבל מה? רק לאוכלוסייה מסויימת. ואז התחיל כל הבלאגן. ו התחילו לצוץ השאלות. למה להם ולא לכולם? פתאום המחיר נהיה נורמלי יותר? פתאום כן ניתן להוריד מחירים? מסתבר שכן.

בסופו של דבר, 2 הנושאים התפוצצו להם בפנים ביחד.

חוקי? אולי כן. מפלה לרעה? ועוד איך.

אחרי שסגרו את האתר, כבר אף אחד אינו מפלה לרעה. כולם משלמים אותו דבר.

זה נראה לך תקין? האם זו הייתה הדרך הנכונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

למה זה מפלה לרעה?
מוכרים במחיר שמשתלם למכור.
אם בתל אביב אנשים מוכנים לשלם על משהו פי 10 מאשר באלעד אז אתה מחוייב למכור בת"א במחירים של אלעד?!
למה אתה לא הולך לבוס שלך ואומר לו שראית שבמקום אחר משלמים לתפקיד שאתה עושה 30% פחות ודורש שיוריד לך את השכר בהתאם? 
אין כזה דבר "מחיר הגון" שהוא קבוע ומוחלט. מחיר הוגן זה מחיר שהמוכר והקונה מסכימים עליו. 
אם אתה לא מוכן לקנות במחירים של ת"א אל תקנה. תעשה סקר שוק ותראה איפה הכי טוב לך. זה נקרא צרכנות חכמה וזה לא התפקיד של המדינה.
אם כבר, צריך לבוא בתלונות למדינה שמפריעה לעסקים למכור לך בזול עם כל מיני מגבלות וחסמים שהיא מטילה והעסקים מגלגלים אותם עליך כי אין להם ברירה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yossiaviel כתב:

אחרי שסגרו את האתר, כבר אף אחד אינו מפלה לרעה. כולם משלמים אותו דבר.

זה נראה לך תקין? האם זו הייתה הדרך הנכונה?

מכיוון שאף אחד לא מנע ממך לקנות באתר הזה, כן, זה נראה לי תקין. 

האם אפשר למכור במחיר הזה לכולם? אולי כן, אולי לא. בוודאי לא ניתן יהיה לתת את אותו מבחר ואת אותה רמת שירות שיש בשופרסל הרגיל במחיר שקיים ברשת החרדית.

אם זה לא היה "של שופרסל" אלא הייתה חנות מקוונת אחרת שעושה משלוחים רק בתוך בני ברק ושייכת לחברה אחרת שהיא במקרה חברת בת של שופרסל, זה היה מסתדר לך יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שופרסל ספגה מכה נוספת: עוד תביעת ענק הוגשה נגדה

אחרי תביעות בגובה 10 מיליון שקל ואחרת בחצי מיליארד שקל, תביעה בגובה 150 מיליון שקל הוגשה בטענה לאפליה בכך ששירות המשלוחים של האתר החרדי לא זמין ליישובים חילוניים.

https://www.ice.co.il/finance/news/article/835528

חלק בטח זוכרים. היתה פעם רשת יוניברס קלאב.

בשנות ה 90.

אם אני לא טועה זאת היתה רשת של שופרסל.

בהתחלה רק חברי מועדון יכלו לקנות שם.

עד שאחד הגופים בממשלה אסר עליהם להפלות.

ואז הם עשו מחיר חבר ומחיר לכל אחד.

כמו שהיום אום סנטר עושה. ועוד רשתות.

20211115_224930.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אני זוכר את יוניברס, הכל היה גדול וענק שם בחנויות שלהם.

החנות הראשונה הייתה בנשר , אז בנתניה , והחנות בסגולה תוכננה כיוניברס , אבל עד שפתחו אותה היא כבר נפתחה כשופרסל.

לדעתי מגה התחילו יותר גרוע , רק חברי מועדון יכלו לקנות בהם,

תמיד בקופה היו מגיעים אנשים אחרי שעברו את כל החנות והגיעו עם עגלה מלאה לקופה, גילו שהם צריכים לשלם דמי חבר שנתיים על מנת שיסכימו למכור להם. 

אפילו היה תחקיר על זה שמגיעים עם עגלה בשווי של 100 ש"ח ומבקשים דמי חבר של 200 או משהו כזה. 

אבל תמיד היו אנשים טובים שהסכימו להעביר את החבר מועדון שלהם על מנת לשחרר את ההוא שעושה בעיות בתחילת התור. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בארה"ב סופר שמוכר רק למי שיש מנוי למועדון זה נפוץ מאד. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, MiniMiz3r כתב:

מכיוון שאף אחד לא מנע ממך לקנות באתר הזה, כן, זה נראה לי תקין. 

לא הייתה לי בכלל כוונה לקנות מהם. אלה פשוט דעותיי בתור משקיף מהצד.

וגם אילו הייתה לי כוונה כזו, העיר אילת לא הייתה ברשימה שלהם.

מה שנראה תקין לחלק מהאנשים, נראה שגוי בעיניי אחרים.

גם בעיניי חלק מהמחוקקים.

העובדה, והתוצאה הסופית, היא שיש חקירות, יש, ויהיו תביעות. בסכומי עתק.

רק חבל שבתביעות מן הסוג הזה,[ייצוגיות], הלקוח הפשוט בסופו של דבר, לא ירוויח מזה, אלה עורכי הדין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. יהיו תביעות.

עוד דבר שייבאנו בשמחה מהאמריקאים. הפכנו לחברה לטיגטורית, לשמחת אלפי עוה"ד המשוועים לפרנסה טובה :-P .

אני יכול לתבוע אותך על זה שההודעה שלך ממוקמת מעל שלי, ולא מתחת.

במזכירות בית המשפט יהיו חייבים לקבל את כתב התביעה ולהעבירו לעיון של רשם/שופט.

השאלה מה יהיה עומק טביעת נעלו של אותו שופט בישבן שלי, אחרי שהוא יקרא את כתב התביעה הנ"ל.

עכשיו, תוסיף לזה את העובדה שלחברות הענק הללו יש מחלקות משפטיות אין-האוס, ועוד כמה תותחים רציניים ומוכרי-שם שעובדים אצלם בריטיינר, ותבין שמי שהולך על תביעה כזו צריך להיות מאד מבוסס (מממן תביעה יצוגית כדי להרוויח מזה בסוף), מאד רודף פרסום (עו"ד בעצמו שעושה זאת לצורך קידום עצמי), או מאד-מאד טיפש.

המדינה לא יכולה לתבוע את שופרסל על האתר החרדי המדובר, מכיוון שבכך שהם הקימו והפעילו אותו, הם לא עברו על שום חוק.

רשות התחרות, לעומת זאת יכולה לנקוט צעדים מנהליים (בלי צורך בבית משפט אפילו), אם יוכלו להראות שהם עברו על חוקים של פגיעה בתחרות, כמו למשל לתאם את מחירי המוצרים יחד עם כל המתחרים והספקים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yossiaviel כתב:

וגם אילו הייתה לי כוונה כזו, העיר אילת לא הייתה ברשימה שלהם.

אתה גר באילת?

מה דעתך על הפטור ממע"מ באילת?

• רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשזה טוב לי זה טוב, כשזה רע לי זה רע 😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

בארה"ב סופר שמוכר רק למי שיש מנוי למועדון זה נפוץ מאד. 

כן, costco

http://www.costco.com/

אגב גם אמזון/עלי/ו99% מאתרי מכירות גם לא ימכרו לך בלי שתהפוך לחלק מהאתר שלהם לנצח.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אתה גר באילת?

מה דעתך על הפטור ממע"מ באילת?

דעתי מצויינת.

הוא פתוח לכל המגזרים במשק.

זה אינו "מועדון לקוחות!"

בא לך ליהנות מזה לכל החיים?

תעזוב את המגדלים בתל-אביב ותהיה פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז גם הקניות באתר החרדי. האתר לא היה סודי ונגיש לכולם. היו אזורי חלוקה מוגבלים בדיוק כמו שיש אזורים בארץ עם פטור ממס (אילת, נהריה וכו').

גם מועדון לקוחות פתוח לכולם, לכל מי שמוכן לשלם דמי מנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yossiaviel כתב:

דעתי מצויינת.

הוא פתוח לכל המגזרים במשק.

זה אינו "מועדון לקוחות!"

אבל אם אני ואתה נשב במסעדה באילת או נקנה כרטיס טיסה אילת-תל אביב, נשלם מחיר שונה.

image.thumb.png.f9c6d7677af014249c518a0fbba99eae.png

לפני 15 דקות, yossiaviel כתב:

בא לך ליהנות מזה לכל החיים?

תעזוב את המגדלים בתל-אביב ותהיה פה.

אז תעבור לבני ברק או לאלעד, ותהנה מקניה בסופר מהדרין.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...