Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הבנק מנסה לדחוף הלוואות בכח?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה קטע פסיכולוגי אצל אנשים מאופי מסויים,

להיבהל מאוד כשמציעים להם משהו

או לכעוס על עצם *הפנייה* להניח תפילין/לקחת הלוואה/לקנות ביטוח/חתול.

לא ביקורת, אבחנה. יש לי ילד כזה...

פשוט תתגברו על זה עם תרגול של תשובה מכנית, "לא".

בלי אמוציות.

בלי פוסטים בפורום.

בלי לחץ דם.

בלי קונספירציות.

"לא, לא תודה, אין צורך, ביי".

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הם תמיד מציעים. כשהייתי בבנק לסדר פרטים בסוף השיחה הפקידה הציעה לי הלוואה למרות שבכלל לא הייתי צריך. עדיין היא שאלה שוב אמרתי לה לא!!.

כשלקחתי הלוואה לפני שנה בערך הפקידה שאלה אותי לאיזו מטרה וממש ניסתה לשכנע אותי שאני צריך סכום יותר גבוהה. בסוף הצליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

זה קטע פסיכולוגי אצל אנשים מאופי מסויים,

להיבהל מאוד כשמציעים להם משהו

או לכעוס על עצם *הפנייה* להניח תפילין/לקחת הלוואה/לקנות ביטוח/חתול.

לא ביקורת, אבחנה. יש לי ילד כזה...

יש לך פה שירשור שלם של מבוגרים כאלה.

אבל בתכלס נכון, זה על אותו משקל כמו שמציעים לך מבצעים/מועדון בקופה בסופר או לבדוק שמן בתחנת דלק. להגיד "לא, תודה", ולהמשיך עם החיים שלך.

יהיה הוגן גם כלפיך וגם כלפי מי שמציע לך את זה (תאמין לי שהוא לא עושה את זה מבחירה, אלא כי הר"צ יושב לו על הראש עם "כמה לקוחות מועדון בבלובה").

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל פעם שאני נכנס לחשבון שלי באתר הבנק אני כבר צופה את הפרסומת ומכוון את העכבר ל-x הקטן. זה מטריד פחות מהפרסומות לפני הסרטונים ביוטיוב.

מה שמרגיז אותי הוא פניות טלפוניות חוזרות ונשנות, כפי שסבלתי בעבר מאחת מחברות כרטיסי האשראי. השיחות האלה מגיעות תמיד בזמן הלא נכון ומוציאות אותי מהעיסוק היותר חשוב. לפחות את זה הבנק הפסיק לעשות מזמן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, discoTD5 כתב:

כאמור, לא חוזר על מה שרשמתי קודם - אתה לקוח. אתה לא המוצר.  

בנק לא עושה כסף מהאוויר. בנק הוא מתווך. לאחד יש כסף שאינו צריך לצריכה מיידית, לאחר יש צורך מיידי לצריכה אבל אין כסף, הבנק הוא המתווך ביניהם, והוא זה שלוקח על עצמו את הסיכון

סליחה מראש אם אני מתקטנן.

אמנם אתה לא המוצר, אבל הכסף שלך (אם יש לך כסף שאינו לצריכה מיידית) הוא במובן מסויים המוצר (אותו מוצר שהבנק מוכר לצד ג' בהפרש ריביות חיובי). ויעידו על כך ה-0 עמלות למעבירי משכורות בגובה Y ומעלה, שלל הנחות בעמלות כאלה ואחרות עבור ארגונים כאלה ואחרים ואפילו ריבית חיובית על הפלוס. 

הבעיה היא כמובן עם התפיסה של מהו בנק, כאשר יש נטייה לחשוב שבנק הוא כספת למשכורת שמועברת לחשבון בסוף כל חודש אבל התפקיד המדוייק יותר הוא מה שכתבת, לתווך בכסף.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Gosser1860 כתב:

סליחה מראש אם אני מתקטנן.

אמנם אתה לא המוצר, אבל הכסף שלך (אם יש לך כסף שאינו לצריכה מיידית) הוא במובן מסויים המוצר (אותו מוצר שהבנק מוכר לצד ג' בהפרש ריביות חיובי). ויעידו על כך ה-0 עמלות למעבירי משכורות בגובה Y ומעלה, שלל הנחות בעמלות כאלה ואחרות עבור ארגונים כאלה ואחרים ואפילו ריבית חיובית על הפלוס. 

הבעיה היא כמובן עם התפיסה של מהו בנק, כאשר יש נטייה לחשוב שבנק הוא כספת למשכורת שמועברת לחשבון בסוף כל חודש אבל התפקיד המדוייק יותר הוא מה שכתבת, לתווך בכסף.

מדוייק.אתה משנה את כל התפיסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Smiro כתב:

שאלה מגוחכת. למה סלקום דוחף לך חבילות? למה נותנים לך לטעום נקניק בטיב טעם? מוכרים מוצר. ועד שלא נועלים אותך בחדר סגור עם שולחן ושני כיסאות ובנקאי שצועק עליך תחתום, לא הייתי קורא לזה שיווק אגרסיבי. 

או שמה המטרה של השרשור זה קצת שופוני? לא ברורה מטרת הפוסט. הזוי משהו... 

הלוואי וזה היה שופוני. לפחות אולי היה על מה :-)

אפילו משכורת כבר לא נכנסת לחשבון יותר מ-4 שנים. סתם יתרת פלוס נמוכה שאני שומר בשביל הביקורים שלי בישראל.

ההבדל בעיני בין שיווק רגיל לשיווק אגרסיבי במקרה הזה הוא רמת השימוש בפרטים האישיים שלך. הם שולחים לך כבר את הכל, כולל מה יקחו בתור ערבון, פרטי חשבון ונכסים, וכ"ו. זה לא עוד עמדה עם נקניק בטיב טעם. זה כמו קופת חולים שהייתה שולחת לך פרסומת לניתוחים להארכת הגובה מכיוון ש"אתה רק 1.65, בדיקת הדם שלך מלפני שנה מתאימות לניתוח, והניתוח להסרת שומה שעשית באיזור המפשעה הראה לנו שאין תכונות מיוחדות אחרות שבגללן בנות יכולות להמשך אליך".

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל גם ככה הם יודעים את הפרטים האישיים שלך. שולחים לך פרסומת מותאמת אישית.

זה כמו שפייסבוק מאזין למה שאתה אומר ומציע לך פרסומות לפי זה. כל עוד המידע נשאר בינך לבין הבנק, מה הבעיה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

אבל גם ככה הם יודעים את הפרטים האישיים שלך. שולחים לך פרסומת מותאמת אישית.

זה כמו שפייסבוק מאזין למה שאתה אומר ומציע לך פרסומות לפי זה. כל עוד המידע נשאר בינך לבין הבנק, מה הבעיה?

אז זאת הבעיה. אני לא רוצה שהידיעות שלהם עלי ועל הפעילות הכלכלית שלי תאפשר להם למקד בצורה כזאת את הפרסומת. אחת מהסיבות למה אין לי גם פייסבוק (ובטח שלא את האפליקציה שלהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז אם זה הכיוון, כנראה שבקרוב גם לא יהיה לך חשבון בנק 🙂

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, levy כתב:

אתה גם יכול לנצל את הבנק ולהרויח,לקחת משכנתא ולקנות דירה להשקעה,את המשכנתא ישלם השוכר,אם תיבחר דירה עם תשואה הגבוהה מריבית על המשכנתא,גם תרויח את הפרש הריבית.

במקרה זה אתה משמש כמתווך בין השוכר לבנק.

בנוסף אתה מרויח גם מהתשואה של ערך הדירה שמקום המדינה רק עולה.

במידה ויש לך דירה שאתה מתגורר בה אתה יכול למשכן אותה לטובת הלוואה לדירה להשקעה.

"לנצל את הבנק"? במתווה שלך זה לנצל את השוכר.  אבל אם אין לך הון עצמי גבוה ואתה לוקח משכנתא על רוב הסכום, קשה לי להאמין ששכר הדירה יכסה את המשכנתא
אל תשכח שיש גם הוצאות על הדירה ויכולות להיות תקופות לא מושכרות ואפילו שוכרים שלא ישלמו...
בקיצור, מקניית דירה להשקעה במשכנתא המרוויח הבטוח היחיד הוא הבנק.

לא הבנתי את הרעיון הגדול של למשכן דירה שברשותך כדי לקחת הלוואה לקניית דירה אחרת.

ולנושא השרשור באופן כללי - מילא שהבנק מציע לך הלוואה (לא אשכח שכשהחזרתי את המשכנתא שלקחתי כמה שנים לפני הסיום הפקיד הציע לי מיד הלוואה). הלוואה זה בתחומי העיסוק של הבנק.
יותר מפריע לי שהסופרמרקט שלי מציע לי הלוואה ושבכל שבוע אני מקבל כמה הודעות SMS מגורמים בלתי מזוהים המציעים לי הלוואות.
מה שמפריע לי בעיקר זה הידיעה שיש אנשים שלוקחים את ההלוואות האלה ולא מבינים את המחיר (כמו בשרשור הענק פה על המשפחה שנקלעה לחובות)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, SlowRide כתב:

אם אתה ממש לא רוצה להתעסק עם בנקים אתה יכול לקבל את המשכורת שלך במזומן, לשלם על כל צרכי המחיה במזומן

זה הרבה יותר יקר. תגלה עולם שלם על עמלות שגוזרים עליך כל מיני גורמים.

החל מעמלת המרת צ׳ק למזומן, דרך תשלום על מסלולי פריפייד בטלפון, ועד בעלי דירות שיסכימו לקבל שכירות במזומן.

עזוב שכל מיני שירותים גם ייחסמו בפניך, כמו אינטרנט ביתי למשל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, לא הבנתי את האמירה על משיכיר דירות במזומן, היכן הבעיה?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה תעשה עם כמה אלפים במזומן כל חודש? 

זה טירטור מהתחת לגשת לסניף להפקיד את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...