Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לממן מוסכים המלצה לכלי עבודה.

maor12
שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 20 שעות, Shab00 כתב:

אני מכווץ עם זה + הפד שהרגע החלפתי

https://www.aliexpress.com/item/4000375950049.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dFoX1KB

מעדיף סט שלם, אצלי המכווץ הקודם לא התאים למאזדה. 

משום מה עכשיו אין שילוח מישראל מה מעט מייקר את הסט.

עריכה אחרונה על ידי corola98
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2021 בשעה 19:50, ABSULUTT כתב:

מישהו יודע איזה כלי הכי משתלם לכיווץ בוכנה בסיבוב? מה צריך את כל הסט של ה-22 חלקים דיסקיות? או שמספיק עם ראש אחד אוניברסלי?

זה משתנה מרכב לרכב, אם מדובר על קאליפר קדמי אז הכלי הכי פשוט בלי מגרעות זה מספיק, אם מדובר בקאליפר אחורי זה משתנה מרכב לרכב (בגלל זה גם יש במזוודה מליון אפשרויות). אם אתה אחד שקונה אוטו להמון שנים ומטפל רק בשלו - תבדוק מה אתה צריך ותזמין לפי זה, אם יש סיכוי שתגע ביותר מרכב אחד (התעסקתי בבלמים של 3 רכבים שונים החודש) אז קנה את המזוודה ב25 דולר. בסוף ההבדל הוא 50-70 שקל בין מזוודה עם הכל לכלי סביר בודד, אז לא בטוח שזה שווה את הכאב ראש.

מבחינת ציוד שלא ראיתי שנרשם פה - מפתחות פתוחים, מפתח למסנני שמן (לי יש גם סרט וגם עכביש, אבל אפשר גם לקנות את הבוקסה הייעודית לגודל של המסנן שלך.
כלי לריקון שמן יכול להקל על החיים, יש את הפשוטים ב20 ש"ח, אני אחרי שנתיים השתדרגתי לאחד עם משפך ב50 ש"ח.
תצטרך לקנות פחית או 2 של ספריי קרבורטור, WD40, ספריי ניקוי בלמים. גריזים למיניהם, לום מכונאים, מפתחות פתוחים אופסט אולי.
אני התחלתי מסט של קינג מל.כ. שירשתי מחבר והוא שורד אצלינו כבר מעל עשור ואני חושב שבזמן הזה עברו 30 רכבים/אופנועים שונים בין שנינו (כמובן מיד הוספתי ג'ק עגלה וזוג בוקים).
מאז השתדרגתי ככה שהיום יש לי ארון 2 דלתות (בגובה 2 מטר) שמלא לחלוטין בשיט ועוד ארונית חצי גובה של כתר שמפוצצת בעוד דברים (הקנייה האחרונה לסט - משחזת צד 4.5").

אגב עוד דברים שאסור לשכוח: כפפות עבודה, משקפי בטיחות, כפפות חד"פ, סבון מכונאים (אתה תודה לי אח"כ), פטיש טוב, ואולי גם פטיש גומי מברשות פלדה למיניהם (בגדלים שונים) לניקוי.

אני גיליתי שיש מלא מציאות טובות במחלקות כלי עבודה של חנויות הסטוק למיניהן (במקרה שלי MAX ו'זול סטוק'). לא קונה שם את המברגות המזוייפות של סוזוקי, אבל ארגוניות, מפתחות למיניהם וכו', בכיף.
אני אישית לא מפחד מכלים סיניים כי זה ברור שעדיף craftsman או snap-on אבל אני לא מוסך ואני לא עובד כל היום עם הכלים אז העומס עליהם יחסית לא רציני ואם יהרס משהו אדע שאת זה אני צריך להחליף במשהו טוב יותר.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2021 בשעה 20:06, Shab00 כתב:

אני מכווץ עם זה + הפד שהרגע החלפתי

https://www.aliexpress.com/item/4000375950049.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dFoX1KB

גם אני משתמש בכזה, יש לו מתאם מתהפך עם שתי מידות וזה מכסה די הרבה דגמים. 

הכלי הזה לא מתאים לדגמים בהם יש קליפר עם הברגה רגילה בצד אחד והפוכה בצד השני. אז צריך ט מכווצים ימין+שמאל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, רוב המוסכים משתמשים בכלים של סיגנט.

אני יודע. אני מכרתי אותם לחלק נכבד מהם. :lol:

המוסכים הרציניים יותר (של מכוניות יוקרה) משתמשים בכלים גרמניים.

סיגנט הם תמורה מצויינת למחיר, בהתחשב בזה שהסחורה מטאיוואן.

הכלים שלהם לא הכי מהונדסים (הבוקסות, למשל, יותר עבות עבור חוזק מכני, לעומת כלים איכותיים יותר ששם עובי הדופן קטן משמעותית ותהליך החיסום וסוג הפלדה מאפשרים הנדסת מוצר טוב יותר. המפתחות שלהם עבים יותר, ולכן שוקלים יותר ולא בהכרח נוחים יותר ביד, אם כי יש אנשים שיעדיפו את זה), אבל לחלוטין מספיקים וטובים למשתמש ביתי (לדעתי, לא למוסך או סדנה, אבל למישהו פרטי שרוצה לעבוד על רכבו שלו- אין שום בעייה).

הייתי מאד נזהר ממבצעים ומוצרים במחיר זול מאד או זול מידיי. כמו כולם, בעבר קניתי כלים זולים. אני מתחרט על זה עד היום :lol: אבל למדתי מהטעות.

ולמי שהמליץ על מפתח מומנט דיגיטלי, זו קצת הגזמה... מכני זול משמעותית ועושה את אותה עבודה, עם פחות התעסקות. רק קצת פחות נוח לקרוא את המדיד.

ו-2 עצות.

אל תתקמצן על המברגים. אין לך מושג כמה מברגים עקומים ראיתי בחיים שלי. את הזולים הרבה יותר קל לעקם, זו הבטחה. חלקם התעקמו גם משימוש רגיל לתדהמתי :shock:.

ואל תקנה סט מפתחות טורקס\אלן\מה-שזה-לא-יהיה מדוד עלי. הזולים שלהם עשויים מחומר מקביל לגבינה צהובה מבחינת קשיות ונחרשים (בייחוד הקטנים) בשימוש הראשון. חפש את המוצרים של בונדוס (BONDHUS), לא יקרים במיוחד, אבל שווים כל אגורה. הלינק זה דוגמא בלבד, המחירים דומים מאד לשאר המוצרים. וגם המחיר שלהם בארץ לא גבוה בהרבה מהמחיר שאתה רואה בחו"ל.

לפני שנים רבות, אפילו עשיתי סרטון המלצה לאחד מהכלים שלהם (סט אלן אולר מטרי).

• רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא אמרו, ומשום מה לרוב לא אומרים, קנה פנס טוב, תמיד מועיל. 

גם מגנט מוארך, תמיד טוב כשנופל בורג למקום הזוי. 

עריכה אחרונה על ידי Gal Atun
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2021 בשעה 19:50, ABSULUTT כתב:

מישהו יודע איזה כלי הכי משתלם לכיווץ בוכנה בסיבוב? מה צריך את כל הסט של ה-22 חלקים דיסקיות? או שמספיק עם ראש אחד אוניברסלי?

אני הזמנתי את זה:

https://www.aliexpress.com/item/32958842757.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dybhIPi

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור 12

זה מתאים לכל המכוניות?

ה -22 חלקים נותן אופציה לעוד מכוניות או שלא רלוונטי לארץ?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטים של אלן, כמה רמות מעל בונדהאוס שהם בסדר גמור, יש את wera. 

יש להם אפילו סט קצר כדורי, מאוד מומלץ. באמת כלים לכל החיים.

למשל סט יפה שלהם, לא קצר, כדורי עם צבעים:

https://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=8948

סט קצר

https://www.talmir.co.il/product/42566.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2021 בשעה 05:38, ABSULUTT כתב:

מאור 12

זה מתאים לכל המכוניות?

ה -22 חלקים נותן אופציה לעוד מכוניות או שלא רלוונטי לארץ?

תודה.

אין לי שמץ אני לא מוסך אבל אמרתי זה בטוח מתאים לרכב שיש לי אז הזמנתי כולה 20 דולר עלה לי.

מה כבר יכול להיות.

השבוע הזמנתי כבר כמה דברים שצריכים להגיע:

פלייר שמן זול מסין קישור:

https://www.aliexpress.com/item/1005001345042115.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7c854c4d4JakVj

פלייר שמן יקר מסין קישור:

https://www.aliexpress.com/item/4000032865322.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7c854c4d4JakVj

סט בוקסות פירטול טרופר קישור:

https://www.ace.co.il/2128786.html?ref=shoppingads&gclid=EAIaIQobChMIvL2s1vrI8QIVAu7mCh1FiAGKEAQYAyABEgL64_D_BwE

את הסט קניתי ב100 שקל לכן הזמנתי אותו היה מבצע עם קופון, אחרת הייתי קונה חברה אחרת...

סט כיווץ בוכנת בלם סיני שניראה איכותי לפי התמונה:

https://www.aliexpress.com/item/32958842757.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dikb59Y

שאר הדברים כמו מברגים פליירים קטרים מוצרי הלחמה וכל המסביב יש לי.

בוק 3 טון צריך לעבור לקחת מאבי חלפים רחובות.

נשאר לי לקנות סט בוקוסת חצי, וסט פתחות רינג...

עריכה אחרונה על ידי maor12
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליכם בדקתי בכל גוגל לחפש סט חצי ולא מצאתי בפחות מ250 שקל,

עכשיו יש סט של סיגנט KASCO וPROFXENE מה עדיף לקחת?

הKASCO מגיע בצבע שחור.

עריכה אחרונה על ידי maor12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, maor12 כתב:

שאלה לי אליכם בדקתי בכל גוגל לחפש סט חצי ולא מצאתי בפחות מ250 שקל,

עכשיו יש סט של סיגנט KASCO וPROFXENE מה עדיף לקחת?

הKASCO מגיע בצבע שחור.

קשקו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בל.כ. יש סחורה של king tools, זה סיני סבבה, יש לי סט 1/4+1/2 שלהם קרוב ל6 שנים (והוא היה אצל שני חברים אחרים לפני אז הוא בן 10 בערך) שעובד יותר קשה מהמשתמש הממוצע (עשרות טיפולי 10K, החלפות בולמים, משולשים, בלמים, אופנועים פורקו והורכבו איתו - בקיצור, אחלה סט.
זה הסט שיש לי (יש להם גם סטים רק של חצי):
lk_1126168_2.jpg?watermark=logo

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו יש מבחר ענק של חברות ודגמים הבעיה כמובן זה תקציב יש גם סטים באלפי K למי שיש כסף מובן,

השאלה אם קניתי 3/8 כבר אז עדיף לקנות חצי או חצי ורבע?

אני לא יודע כמה עולה בלכ הסט שכתבת לי...

לעומת זאת אני יודע בסקיי ליין שיש ב250 שקל סט של חצי חברת קשקו בוקסות שחורות במבצע במקום ב375 שקל לא יודע אם המחיר אכן זול באמת אבל אחרי שראיתי שכל החברות מוכרות ב250 שקל אז באמת כבר הבנתי שאין תחרות בשוק ואין באמת מחירים זולים יותר בתכלס אז בכלי עבודה כניראה זה לא כמו במוצרי חשמל לבית :)

בכל מקרה אבדוק מחר עם לכ כמה עולה הסט של החצי עם הרבע אם זה בהרבה יותר אקנה את הסט של קשקו...

בנוסף עוד שאלה מצאתי אצלהם גם סט מפתחות רינג ב115 שקל במבצע 13 מפתחות סט מאוד יפה לדעתי מצרף קישורים אשמח אם תגידו לי מה דעתכם אם שווה להזמין גם המשלוח בחינם זה גם חלק חשוב בשבילי.

סט בקוסות:

https://www.skyline-trade.co.il/items/3527962-סט-22-בוקסות-שחורות-הניע-1-2-מ-מ-KASCO-CM

סט מפתחות:

https://www.skyline-trade.co.il/items/3399753-סט-13-מפתחות-רינג-פתוח-דגם-גרמני-6-24-מ-מ-CR-V-KASCO

אשמח לתשובות כמה שיותר מהר שלא יגמר המבצע כי לא מצאתי יותר זול מזה בכל גוגול בכל החנויות או המקומות שמופיעים במנוע חיפוש הענקי הזה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.6.2021 בשעה 21:25, maor12 כתב:

שלום,

רוצה לדעת באיזה סט כלים המוסכים משתמשים?

ואשמח לדעת איזה כלי עבודה שווה ערך לכלים שלהם על מנת לבצע עבודות תיקון עצמאית בבית,

אני לא רואה לנכון שצריך לשלם על החלפת מסנן שמן פילטר שמן פלגים מסנן אוויר ומזגן סכום של 300-400 שקל רק על עבודה על 10-15 דקות עבודה.

אשמח להמלצות לכלי עבודה במחיר סביר שיוכלו לבצע את המטלות האלה ולא להישבר אחרי כמה שימושים תודה לכל העוזרים...

ראיתי בעיקרון שיש להם עגלה עם:

סט רצ'ט של חצי

סט רצ'ט של  3/8

עם מספר לא קטן של בוקסות ארוכות וקצרות שמתאים לכל הברגים באוטו,

סט מברגים ברוב המידות (יש לי כבר ארגז מפוצץ של מברגים איכותיים שכבר עובדים 5 שנים ולא נהרסים)

ידית כוח 60+-ס"מ ברזל יצור עם מתאם חצי

אקדח אוויר חצי

קומפרסור

סט מפתחות

כלי לפתיחת פילטר שמן

בוקסות מגנטיות לפתיחת פלגים בכמה מידות שמתאימות לכל הרכבים

וכלי לכיווץ תושבת רפידות הבלם שמאפשר החלפת הרפידות

אני יודע שהרבה פה יתקפו אותי על כותרת הפוסט אבל כן נמאס לממן אותם הם בוכים שאין להם כסף אבל וואלה בוא נניח את הדברים על השולחן הם מרוויחים מלא כסף על כלום!!!

איזה מוסך לוקח 300-400 ש"ח על טיפול סטנדרטי? רובם לא,

אולי רק מורשה.

אתה לא ממן אותם שכח מזה, והם לא מרווחים מלא כסף על כלום.

בעל עסק מוסך או אחר, מחזיק מקום, משלם ארנונה, מיסים, עובדים, ועוד ים הוצאות.

אז מה ציפית שיעבדו בחינם? עדיין צריכים להתפרנס.

ומה עם המקצוע שלמד?, מה ציפית שיגבה ממך 100 ש"ח? 200? מה הסכום שיניח את דעתך.

הזמנת פעם טכנאי הביתה? אז לידעתך ביקור טכנאי כמעט מכל תחום, עולה כיום כ 250 ש"ח + מע"מ.

גם אם הוא היה אצלך 5 דק'. גם הם מרווחים מלא כסף על כלום?

מי משלם להם על הוצאות על הרכב, זמן, מיסים, ביטוחים, וכו....

בקיצור צא מהסרט שגוזרים עליך קופון, בטח שלא על טיפול סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...