Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לממן מוסכים המלצה לכלי עבודה.

maor12
שימו לב! השרשור הזה בן 1021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רוצה לדעת באיזה סט כלים המוסכים משתמשים?

ואשמח לדעת איזה כלי עבודה שווה ערך לכלים שלהם על מנת לבצע עבודות תיקון עצמאית בבית,

אני לא רואה לנכון שצריך לשלם על החלפת מסנן שמן פילטר שמן פלגים מסנן אוויר ומזגן סכום של 300-400 שקל רק על עבודה על 10-15 דקות עבודה.

אשמח להמלצות לכלי עבודה במחיר סביר שיוכלו לבצע את המטלות האלה ולא להישבר אחרי כמה שימושים תודה לכל העוזרים...

ראיתי בעיקרון שיש להם עגלה עם:

סט רצ'ט של חצי

סט רצ'ט של  3/8

עם מספר לא קטן של בוקסות ארוכות וקצרות שמתאים לכל הברגים באוטו,

סט מברגים ברוב המידות (יש לי כבר ארגז מפוצץ של מברגים איכותיים שכבר עובדים 5 שנים ולא נהרסים)

ידית כוח 60+-ס"מ ברזל יצור עם מתאם חצי

אקדח אוויר חצי

קומפרסור

סט מפתחות

כלי לפתיחת פילטר שמן

בוקסות מגנטיות לפתיחת פלגים בכמה מידות שמתאימות לכל הרכבים

וכלי לכיווץ תושבת רפידות הבלם שמאפשר החלפת הרפידות

אני יודע שהרבה פה יתקפו אותי על כותרת הפוסט אבל כן נמאס לממן אותם הם בוכים שאין להם כסף אבל וואלה בוא נניח את הדברים על השולחן הם מרוויחים מלא כסף על כלום!!!

עריכה אחרונה על ידי maor12
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלי העבודה הם לא חזות הכול.
צריך גם מקום וידע.

בעיקרון על רוב הברגים ברכב עובדים עם דרייב 3/8.
אני אוהב את סיגנט ככלים בעלי יחס מחיר תמורה טוב.
יש לי גם סטים של קראפטסמן שהם לטעמי פחוט מסיגנט אבל חביבים.

יש לי שני סטים של מפתחות של Husky שמזכירים איכות של סיגנט ורכשתי בארהב

וסט אחד 3/8 של Snap-On שהייתי חייב בגלל השם אבל לא נפלתי ממנו.

תשיג ספרות טובה לרכב ותקרא לפני כל עבודה את הפרק הרלוונטי.

בהמשך תשיג גם מפתח מומנט דיגיטלי

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להפנות אותי לדגם של סט 3/8 של סיגנט מה רצוי לקחת?

אבל אני צריך שיהיה לו בוקסות ארוכות וקצרות כמו במוסך שלא אצטרך לחפש כל פעם תוספות.

בנוסף אשמח לדעת איזה סט מפתחות רצוי לקחת שאיכותי ברמה של מוסך שלא ישבר יהרס אחרי כמה שימושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת גם ג׳ק עגלה (עדיף שניים או לפחות אחד עגלה ואחד בקבוק הידראולי) וגם בוקים. 

בנוגע לכלים עצמם הייתי מוסיף סט מפתחות טורקס או אפילו במקרים מסויימים עדיף - סט בוקסות טורקס, כנל לגבי מפתחות אלן. 

בנוגע לרכישת הכלים עצמם, אני לאחרונה רכשתי לא מעט פעמים כלים מאמאזון, ההפרשים יכולים להגיע למאות שקלים, כמובן שבמחירים האלה אתה לא מקבל מותגים מוכרים אבל מהנסיון של האיכות של הכלים לא רעה בכלל. 

בנוסף הצורה בה אני פועל היא שרכשתי מספר כלים חיוניים בהתחלה, ומאז אני מוסיף בהתאם לצורך שיש לי, לצורך העניין לדעתי אין מה לקנות מראש בוקסות מגנטיות לסוגים שונים של פלאגים, כי לך תדע מה תצטרך ומדי פעם צריך בוקסה מיוחדת שרק יצרן מסויים משתמש בה (פיג׳ו סיטרואן ובמוו לדוגמה). כנל לגבי מפתח פילטר שמן. 

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300-400 שקל זה הרבה לעבודה. באזור שלי אתה מביא לו 150 שקל (בלי חלפים) והוא עושה לך את הטיפול . 

לפעמים אין לך זמן לעשות את הטיפול ,או מקום נוח או ידע . ובכלל לעשות על ליפט זה עולם אחר ומהנסיון שלי תמיד יש בלת"מים ויאללה לך תתמודד איתם ביום שישי שכל החנויות סגורות.

יש יתרונות ויש חסרונות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, maor12 כתב:

יודע שהרבה פה יתקפו אותי על כותרת הפוסט אבל כן נמאס לממן אותם הם בוכים שאין להם כסף אבל וואלה בוא נניח את הדברים על השולחן הם מרוויחים מלא כסף על כלום!!!

לא יתקפו אבל אתה לא צריך לצעוק שרמאים גונבים אותך ולכן אתה חש צורך לדפוק את המערכת חזרה.

אתה יכול פשוט לכתוב שאתה רוצה להתחיל לעשות טיפולים לבד, בלי לצעוק ובלי לכתוב שמוסך לוקח לך 400 שקל עבודה על רבע שעה (זה לא נכון, אגב).

ולענייננו- הבחור פה ענה מה שצריך:

לפני שעה, shakedi כתב:

שכחת גם ג׳ק עגלה (עדיף שניים או לפחות אחד עגלה ואחד בקבוק הידראולי) וגם בוקים. 

בנוסף הצורה בה אני פועל היא שרכשתי מספר כלים חיוניים בהתחלה, ומאז אני מוסיף בהתאם לצורך שיש לי, 

א. בוקים /ג'ק (אני משתמש בבוקים, יש כאלה שיגידו שזה לע בטיחותי. תעשה את הבירורים וההחלטות שלך).

ב. לפי הרשימה שפרטת נראה שיש לך מספיק כלים להתחיל. תראה מה אתה רוצה להחליף ברכב, תארגן רשימה של חלפים+ כלים. תרכוש מה שצריך (אם צריך בכלל) רק להשלמה ופנה לך בוקר.

להחליף פילטרים, שמן מנוע ופלאגים ייקח לך הרבה יותר מרבע שעה, בטח ובטח בפעם הראשונה. בריקון השמן תדאג מראש לפרוס מתחת לרכב שקית אשפה גדולה בשביל כל מה שיטפטף וינזל.

אצלי בשביל להחליף 4 פלאגים צריך פירוק של איזה 20 דקות (למי שיודע מה הוא עושה) רק בשביל להגיע אליהם. אז פרופורציות.

יש הרבה הרבה יתרונות וסיפור בלעבוד לבד על הרכב מעבר למחשבה ש"דפקת עת המערכת/ חסכת 300₪". זה כיף לדעת בדיוק מה וכמה יש במנוע ומה מצב החלפים. לי כיף, את האחר זה מעניין לו ת'תחת והוא מעדיף לשלם מאשר להתכופף ולהתלכלך, וזה בהחלט גם לגיטימי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדיין לא קניתי סטים של בוקסות,

ראיתי בפייסבוק השבוע שמוכרים סטים של חברת Moller 

1/4 3/8 1/2 ב400 שקל כולל מפתחות צירפתי תמונה מה דעתכם שווה?

160560761_1364887807199381_571722068904319669_n.jpg

בנוסף ראיתי סטים של חברת TRUPER PRETUL באייס במבצע סט שעולה 150 ב100 שקל למשל של מידה 3/8

וסט של 1/4 שעולה 100 שקל ב75 שקל

סט 9 מפתחות 8-17 מ"מ במקום ב100 שקל יוצא 73 שקל

כמובן עם קופון הטבה שיש עד סוף החודש.

מה דעתכם? מה יותר מומלץ לעשות???

סיגנט בדקתי הסט שלהם שכולל 1/8 3/4 1/2 מזוודה כמו של המולר רק של חברת סיגנט עולה לא מעט ולאחר הנחה יוצא 1100 שקל שזה לא קצת כסף השאלה מה עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך לא עושה רק החלפות שמן ואם אתה רוצה לצבור כלים לעשות עבודות זה יותר מרק סט בוקסות וראצטים

גק וסטנדים, סט ראצטים וראשים מתאימים, מברגה (לא חייב אבל נוח), מד פיתול (3/8 זה מתאים לרוב הדברים), פטיש, גבקה, פלייר, קאטר, מברגים (ולפחות 1 ארוך מאוד), ידית שפותחת פלסטיקים באוטו, רב מודד (לחשמל) סורק תקלות, ואינטרנט טוב כדי לצפות בchrisfix וערוצים אחרים ולהבין איך עושים דברים :)

כלים מיוחדים לעבודות ספצפיות כמו מכשיר שמכווץ את הצילינדר בקאליפר בברקסים), שסתום חד כיווני כדי לנקז נוזל ברקסים (אפשר בלי אבל זה נוח וזול), בוקסה 14 ו16 שמתאימים לפלאגים, קאליבר (למדוד עובי דיסקים) ועוד ועוד לפי סוג העבודה.

רוב הדברים הייתי קונה באינטרנט, לא ממליץ על לקנות מד פיתול כשאני הזמנתי היה לו סטייה לא קלה ולמזלי הייתה לי גישה למכונת כיול וגם אז נשארה סטייה שלא ניתנת לתיקון אז יש סטייה קבועה כלפי מטה קטנה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, netanel1014 כתב:

הכלים של TRUPER דווקא טובים. מה שאתה רואה בפייסבוק לא מתאים לעבודה ברכב אולי לבית אלה כלים לא איכותיים .

אם אני קונה סט של טרופר 3/8  הוא עולה 94 שקל במבצע זה 22 חלקים

אם אני קונה סט של טרופר 1/4 הוא עולה 74 שקל במבצע זה 21 חלקים

סט מפתחות 8-17 עולה 80 שקל

השאלה אם שווה לקנות חלקים בודדים?

או ללכת על מזוודה שלמה של סיגנט שבאה עם הכל מהכל ב1100 שקל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, maor12 כתב:

אם אני קונה סט של טרופר 3/8  הוא עולה 94 שקל במבצע זה 22 חלקים

אם אני קונה סט של טרופר 1/4 הוא עולה 74 שקל במבצע זה 21 חלקים

סט מפתחות 8-17 עולה 80 שקל

השאלה אם שווה לקנות חלקים בודדים?

או ללכת על מזוודה שלמה של סיגנט שבאה עם הכל מהכל ב1100 שקל?

כל מה שרשמת יותר לך 250 שקלים..אם תקנה סט של סיגנט תשלם יותר 850 שקל! ולא בטוח שהאיכות תיהיה טובה בהרבה בכלל.

אני ממליץ לך יותר על סט של 1/2 אם תמצא מאשר 3/8. וחוץ מיזה אתה צריך הרבה דברים מעבר כמו שכתבו פה ..בוקים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סט כלים של DEKO מאליאקספרס.

הזמנתי מקדחה מהם פעם וחבר הזמין את הסט שאני מדבר עליו.

לא יקר בכלל ונשלח ממחסן בישראל/קפריסין אז מגיע מאוד מהר.

מכסה הרבה מאוד ממה שצריך, לגבי האיכות היא לדעתי בסדר גמור ולא מרגיש זול אבל כמובן שזה לא יהיה snap on או stahlwille.

US $19.56  53%OFF | DEKO DKMT Series Hand Tool Set General Household Repair Hand Tool Kit with Plastic Toolbox Storage Case
https://a.aliexpress.com/_v23wlt

לדעתי DKMT168 מספיק ועולה רק 70 דולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...