Jump to content

shakedi

 • הודעות

  479
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי shakedi

 1. לA1 אחיזה לא רעה, מהמר שמעט טובה משל פולו מקבילה שכן היא מגיעה במקור עם צמיגים מעט רכבים יותר ואני מהמר שגם מתלים מעט נוקשים יותר. That being said אני מעולם לא נהגתי במאזדה 2 אז אני לא יודע להשוות, הA1 לא דבוקה לכביש, יש לה אחיזה לא רעה כאמור, אבל היא נוטה מעט לתת היגוי (כמו רוב רכבי VAG הלא ספורטיביים) והנהיגה בה כיפית אם כי ביחס למיני קופר לדוגמה היא פחות מהנה. אם זה השיקול העיקרי לא בטוח שהייתי מחליף את המאזדה.
 2. מצרף לך לינק לשרשור - בנוגע לגיר ממליץ לך להריץ חיפוש בפורום בנוגע לDSG אם אתה מחפש רכב אוטומטי, אם ידני בא בחשבון אין שום בעיות מיוחדות. בגדול מתישהו במהלך חייו של הרכב כנראה תצטרך להחליף את הקלאצ'ים בDSG שעולים כמה אלפים (אני לא יודע בדיוק כמה) כמו גם תקלות במוח גיר שנותה למות בטרם עת בשנים המוקדמות יותר. כמו שציינתי סביר לבניח שבשלב הזה רוב הרכבים כבר עברו טיפולים והרכיבים שבהם הוחלפו לרוויזיות עדכניות.
 3. אהלן, שאלות קצת כלליות אבל אנסה לענות, דבר ראשון בשנים האלה הרכב קיים בכמה גרסאות, איזה מנוע אתה מחפש? 1.4? 1.0? ידני או אוטומט? בגדול כל המנועים נחשבים אמינים אם טופלו כמו שצריך. על גיר הDSG נכתב כבר רבות, קח בחשבון שיתכן ותצטרך להשקיע כמה אלפים בתחזוקה שלו בתקופת הבעלות, אבל סביר שהטיפולים היקרים כבר בוצעו בגיל הרכב הזה. מה אתה מחפש ברכב? קח בחשבון שרבות מהA1 שהגיעו לארץ עירומות מאבזור, יש גם כאלה שלא אבל צריך לחפש. בנוגע לעלויות טיפולים, המנוע הגיר ורוב רכיבי הרכב משותפים לשאר רכבי הקונצרן, משמע העלויות לא אמורות להיות גבוהות יותר מפולקסווגן נגיד, כמובן במידה ותטפל במוסך מומכה ולא במוסך של צ׳מפיון, לדוגמה מוסך רון בת״א. מוזמן לעבור על השרשור שפתחתי עם פירוט של עלויות האחזקה של הA1 שלי.
 4. אני עוד צריך לקבל החלטה סופית מה עולה בגורלה, אבל מבדיקה ביד 2 אני רואה שאנשים מפרסמים רכבים עם ק״מ גבוהה פי 2 ב15-17, חשבתי לפרסם ב23.
 5. בנוגע לקלאץ׳ ברור לי שהוא לא מת בבת אחת, אני עוד צריך לוודא אם הוא באמת לא הוחלף עד היום אבל אני לוקח את זה בתור הוצאה צפויה. שלא כמו רכב ידני שבו הנהג שולט בתפעול הקלאץ׳ ב100% ברובוטי חד מצמדי לפעמים ישנם מצבים בהם הרכב פועל ב״חצי קלאץ׳״ ולכן אני מעריך שהבלאי גבוהה יותר. דווקא מבחינת עלויות של תקלות עתידיות אני מאמין ששני הרכבים יהיו דומים עם נטייה למחיר מעט נמוך יותר אצל האאודי שכן המנוע שלה נפוץ הרבה יותר, בכל מקרה אני משתדל לטפל בכל מה שאני יכול לבד ורק כשאין ברירה נעזר במוסכים מומחים. @חולה רכב#1 תודה על הסיכומון, התרשמתי לטובה מ נהיגה בסיטרואן ומשם באה ההתלבטות, הרכב המדובר באמת מאובזר מאוד ביחס לשנתון ומשמעותית יותר מהאאודי. נחמד לשמוע שהוא ממשיך לגלות אמינות גם עם נסועה גבוהה. בכל מקרה תודה לכל המגיבים אני אחשוב על מה שהעלתם פה ואעדכן! אופציה מעניינת נוספת שעלתה היא למכור את שני הרכבים במטרה להשתדרג כבר עכשיו ברכב חדיש יותר, אני לא בטוח כמה זה משתלם שכן אין הרבה רכבים שיהוו שידרוג משמעותי לתפיסתי ביחס לאאודי בתקציב של כ60 אש״ח אבל אני צריך לחפש קצת יותר לעומק.
 6. תודה רבה חברים! יש מצב שאתם צודקים באמת ועדיף פשוט להפרד מהסיטרואן ולהמשיך עם האאודי.
 7. אמל״ק; האם להחליף את הרכב השמור והאהוב שלי ברכב שניתן לי במתנה במטרה לחסוך כסף, או למכור את הרכב הכנראה חסכוני יותר? אז התגלגלה אליי לאחרונה סיטרואן c4 דיזל 2012 שהיתה שייכת לסבי וסבתי שיזכו לשנים ארוכות. הרכב נקנה חדש על ידם ובשנים האחרונות שימש כרכב שני, ועל כן צבר קילומטראג׳ נמוך לשנתון - 140 אלף ק״מ. מעבר לנסועה הנמוכה יחסית הרכב במצב לא רע, מעבר לכמה שפשופים פה ושם הוא שמור אך על מנת להביא אותו למצב שאני אהיה מרוצה ממנו נדרשת השקעה של כ2-3 אלפי שקלים. יש לציין שבמקור הרכב הגיע עלי אל מנת שאמכור אותו, אבל אחרי שנסעתי עליו בשבוע האחרון התרשמתי ממנו לטובה. ואחרי ההקדמה הגענו להתלבטות: האם למכור את הסיטרואן או שמא למכור את הרכב שלי - אאודי A1 ידנית 2012? למה לעשות דבר כזה בכלל? הרכב שלי בדיוק חצה את קו ה130 אלף ק״מ, למרות שהנתון לא גבוהה ביחס לשנתון מרגיש לי כי מבחינת ערך הרכב זוהי נקודת מפנה כלשהי שכן אני נוסע לא מעט ובעוד שנה סביר שלרכב יהיו כ150 אלף ק״מ. שיקול הערך של הרכב בא מתוך הבנה שבשלב כזה או אחר אני ארצה לשדרג את האאודי, כיום הערך שלה גבוהה משל הסיטרואן בכ15-20 אלף ש״ח, ובעתיד כשארצה לשדרג אני מאמין כי אוכל לבצע ״קפיצה״ גבוהה יותר ברמת הרכב בצורה הזאת. מצד שני על אף שמדובר בסכום לא מבוטל הוא אינו שובר שוויון וגם ממכירת הסיטרואן אקבל סכום מסוים אותו אוכל לחסוך לצורך שדרוג עתידי… יתרון נוסף של הסיטרואן הוא בהיותה דיזל, בממוצע אני מאמין שאגיע איתה במקרה הגרוע ביותר לצריכת דלק של כ-15 קמ״ל עם תמהיל נסיעה שרובו עירוני, בעוד האאודי תשיג בתנאים האלה כ-12 קמ״ל, במידה ואסע גם הרבה מחוץ לעיר הפער לטובת הסיטרואן יגדל שכן בינעירוני היא צורכת כ20 קמ״ל. כמו כן לאור הערך הנמוך יותר של הסיטרואן לא אבטח אותה בביטוח מקיף - חיסון של כ2000 ש״ח בשנה. עכשיו הגענו לחלק למה לא להחליף את האאודי: אני מאוד נהנה מה A1, היא מהנה לנהיגה, זריזה יחסית והיתה אמינה לחלוטין עד כה, עוד לזכותה ניתן למנות עיצוב שאני מחבב מאוד, גיר ידני - הסיטרואן היא רובוטית, זהו חיסרון רציני עבורי. אני לא אוהב כל כך רכבים אוטומטיים ורובוטים זה בכלל לא וואו למרות שהגיר הסיטרואן נסבל אם כי רחוק מאוד מטוב. השקעתי בשנה ומשהו האחרונות לא מעט כסף באאודי בדברים כמו מצבר שעלה כאלף ש״ח, צמיגים בני שנה שעלו כ2000 ש״ח, טיפול שרשרת טיימינג שבוצע כתחזוקה מונעת והסתכם בכ3000 ש״ח… וזה מבלי לציין טיפולים שותפים שבוצעו עם חלקים איכותיים בלבד לפני המועד הנדרש. כל אלו מתוך רצון להחזיק ברכב מספר שנים ולהנות מרכב בסטנדרט גבוהה. אחרון חביב אמינות, אני מרגיש בטוח באאודי לחלוטין ולא צופה שיהיו לנו בעיות אמינות רציניות בתקופה הקרובה, אני לא בטוח שאני יכול לומר את אותו הדבר על הסיטרואן, רק לאחרונה הוחלפו בה שני אינג׳קטורים בעלות אסטרונומית, יש לציין שאני לא בטוח שזה היה דרוש וגם אם כן לו אני הייתי עושה את זה זה לא היה במוסך של לובינסקי שעשק במחיר לא סביר בעליל. כמו כן אני כמעט בטוח שהקלאץ׳ ברכב לא הוחלף מעולם מה שיעלה עוד כמה אלפים בבוא היום ולסיום יש ברכב בעיית מיזוג קלה, כנראה נזילה, בכל מקרה מילאתי גז + חומר שאמור לסתום נזילות, אבל לא בטוח אם זה יפתור את הבעיה. במידה ושרדתם עד פה מה הייתם עושים במקומי? תודה מראש לכולם.
 8. shakedi

  פולו 2003

  בשנים האלה מדובר בגיר אוטומטי יפני. החזקנו כזאת בבית תקופה, היה רכב חביב מאוד. כרכב זמני ואם הוא נראה שמור הייתי ללא ספק מעדיף את הפולו על 307 או 206 מאותם השנים
 9. בנוגע למוח גיר המעודכן, לא יכול להתקלקל שוב נשמע לי יומרני אבל נשמע הגיוני שהחליפו אותו לגרסה מעודכנת. לי אישית יש A1 ידנית ומעט נסיון עם הDSG, אבל הדעות חלוקות, יש אנשים שסובלים ויש כאלה שהוא מראה אצלם אמינות גבוהה. נראה לי שהייתי הולך על הרכב במידה והוא נראה שמור ונשמע כי הוא מטופל.
 10. כמו שאמרתי שים לב לעניין השרשרת, בדגם הזה היא קיימת. תבדוק שהרכב לא מעשן למרות שמעט מאוד עשן בהתנעה קרה זה תקין. ואם אתה הולך על זה הייתי ממליץ לצמצם מרווח טיפולים לכל 10,000 ק״מ ולהשתמש בשמן סינטטי איכותי בלבד. טיפ נוסף זה לתת לרכב להתחמם ולא ללחוץ כשהוא קר. שלי היום על 130,000 ק״מ ואין צריכת שמן כלל בין טיפולים.
 11. היי, איזה מנוע זה 122 כ״ס או 125? עקרונית שני המנועים נחשבים אמינים, מהאמינים שבמנועי הTSI מהשנים האלה. רוב הדיווחים על אכילת שמן ממה שאני מכיר בשנים האלה קשורים בעיקר למנוע ה1.8 ולמנוע ה-1.4 טווין טורבו 160 כ״ס שכלל לא זמין בA3 בארץ. יש לציין שהיו מספר מנועים מהדגם הזה שגם סבלו מאכילת שמן אבל לפי מה שאני יודע זה לא נפוץ במיוחד. ברכב שלי יש את דגם ה122 כ״ס וטפו טפו טפו אין בעיות אכילת שמן כלל, או בעיות אמינות בכללי. המידה ומדובר בדגם ה122 שווה להאזין לו בהנעה קרה (אחרי עמידה של לילה או מספר שעות גדול) ולוודא שאין רשרושים משונים, במידה ויש המותחן של השרשרת טיימינג כנראה עייף וצריך להחליף קיט (עלות של כ3-4K). בדגם ה125 החדש יותר אין את הבעיה הזאת מכיוון שעברו לרצועה. בהצלחה!
 12. אני אחלק את התשובה שלי לשני חלקים: 1. בנוגע לרכב עצמו, יש סיבה שבחרת את הספייסטאר ספציפית? תלוי בסוג הנסיעות שלך ובדרישות שלך מהרכב אבל בכמה מילים (כי נכתב בפורום רבות מאוד על הרכב הזה) הספייסטאר היא כלי תחבורה בסיסי מאוד, היא לא נוחה, לא בטוחה במיוחד ובנסיעות בינעירוניות לא תהיה נעימה ביחס לרכבים מתחרים. היתרון הגדול שלה הוא מחיר רכישה נמוך יחסית וצריכת דלק נמוכה ואני משאר שגם אמינות לא רעה מכיוון שאין יותר מדי דברים שעשויים להתקלקל... אם היו מתייעצים איתי הייתי ממליץ לוותר ולחפש רכב מוצלח יותר. בכל מקרה משאיר לך לקרוא קצת בפורום חוות דעת. 2. בנוגע לרכישה מליסינג, על פניו אם את קונה מחברה מסודרת וגדולה אין בזה פסול, רק קחי בחשבון שבמקרים מסויימים היית יכולה לקנות רכב מבעלות פרטית במחיר דומה או זול יותר. חוץ מזה חברות ליסינג רבות ידועות לשימצה בסטנדרט תחזוקה נמוך, לכן לא משנה איזה רכב את קונה כדאי לבקש היסטוריית טיפולים ולוודא שהכל בוצע כמו שצריך. במקביל לא הייתי מוותר על בדיקה עצמאית, לא חסרים מקרים בהם הבדיקות שחברות הליסינג מציגות היו לא מהימנות והסתירו תאונות וכ'ו. בנוגע לעניין המחירונים, המחירון שקובע בסופו של דבר הוא לוי יצחק מכיוון שחברות הביטוח פועלות לפיו וערך הרכב שלך במקרה של אובדן יקבע לפיו... בנוגע לערך הרכב בפועל כשתבואי למכור אותו, כמו בקנייה גם במכירה יש משמעות לעבר ליסינג, אבל אם התקזזת על זה בקניה לא נראה לי בעיה גדולה מדי.
 13. מסכים עם המגיבים מעלי, ולכן לא אחזור על אותם דברים. מה שכן אגיד לך זה שהייתי ממליץ מאוד לקחת את הרכב למוסך מומחה (לא יבואן) שיטפל בבעיות שתיארת בצורה מקצועית ואולי יעלה על בעיות עתידיות. אם אתה מאזור המרכז מוסך רון מאוד מומלץ (למען הסר ספק אין לי שום קשר אליהם).
 14. תתחדש! הג׳ימני רכב מעולה עם יכולות לא מבוטלות ונשמע שמצאת אחד שמור במיוחד. רק בנוגע לצמיגים, לאור העובדה שהג׳ימני לא ניכן ביכולות גבוהות בכביש לא הייתי מצייד אותו דווקא בצמיגי H/T, לעניות דעתי בכביש בסגנון הנהיגה שיש לסגל עבור רכב כזה לא תרגיש הבדל משמעותי אבל דווקא בשטח ההבדל בין H/T ל A/T לא מבוטל. יכול להיות בהתחלה שלא תאתגר את הרכב יותר מדי בשטח אבל בטח אם תאהב את התחום סביר להניח שדי מהר תרצה יותר ודי מהר צמיגים עשויים להגביל. בכל מקרה צמיגי A/T מודרניים לא גרועים בכביש כך שאני לא חושב שתשלם יותר מדי על פרופיל מעט יותר קרבי. כמובן שצמיג שטח מלא הוא חיה אחרת לחלוטין וההתנהגות שלו על הכביש היא כבר הרבה פחות נעימה ורועשת אבל רוב צמיגי הA/T הם לא כאלה. בכל מקרה בהצלחה ותהנה!
 15. אני רכשתי כזה לא מזמן, פחות מעוצב אבל זול יותר מהאחד של נספרסו ופועל באופן דומה. רק אגיד שאחרי ניסיון עם המכשיר הזה וגם עם הדגם של נספרסו אני לא ממש ממליץ, התוצאה של ההקצפה שונה מאוד מהקפצת קיטור, הקצף מאוד קשה וצף מעל החלב, אישית אני לא נהנה מזה. אין לי פתרון טוב להציע רק קח בחשבון שאם אתה מחפש הקצפה סטייל בית קפה הייתי חוסך את הכסף וקונה מכונה עם מקציף קיטור.
 16. ראשית אני מחבב מאוד את העיצוב, באמת טיפה משונה ממאחור אבל ייחודי לחלוטין. לדעתי על אף שהליין אפ עדיין לא חודש במלואו המיצוב של סיטרואן בקבוצה הוא האחות הקווירקית עם עיצובים יותר נועזים. בהסתכלות היסטורית זה תמיד היה הייחוד של החברה - לעשות דברים בצורה אחרת, אך ב20 שנה האחרונות לטעמי הייחוד הזה נעלם בנסיון להפוך ליצרן יותר מיינסטרימי, הקקטוס (שלדעתי הוא רכב מבריק הן מבחינה עיצובית והן מבחינת חבילה כוללת) וגם דגמי הDS שברו את הרצף של רכבים שניסו להתחקות אחרי המתכון האירופאי הקלאסי ואט אט מחזירים לסיטרואן את הייחוד שלהם. בכל מקרה לעניין ה100 יחידות בלבד, מחזק את דבריו של דיסקו, המשבר בשוק הצ׳יפים חמור מכפי שהרבה מבינים, חברות רבות מאוד דוחות השקות של מוצרים כי פשוט אין חלקים, ותעשיית הרכב בפרט נפגעה אנושות. אני יכול לשתף שבחברה בה אני עובד שמתעסק בconsumer products אין להשיג צ׳יפים בסיסיים ומוצרים שבפיתוח שנתיים מתעכבים כי פשוט אי אפשר לייצר אותם… מעבר לכך אני מאמין כי לאור האופי הייחודי של הרכב שעשוי לא לקלוע לטעם של הצרכן בארץ היבואן העדיף לבדוק את ההיענות עם כמות קטנה של יחידות כדי לא להתקע עם מלאי שלא נמכר.
 17. זורק שלוש הצעות נוספות: מיני קופר / וואן זמינות גם עם גיר ידני, יתכן ובתקציב יכנסו דגמים מסביבות שנת 2008-2010 המנוע ד״א בבסיסו זהה לזה שבסיטרואן סי 3 (מנוע פרינס) פיאט 500, נשמעת לי כמו אופציה לא רעה שנכנסת בתקציב, לפי מיטה הבנתי קיימת גם גרסה ידנית עם מנוע ה1.4 עם כ100 כ״ס בעוד רוב הגרסאות מצויידות במנוע ה1.2. אופל אדם ידנית - יתכן ולא נכנסת בתקציב אבל הדגם הידני מגיע עם מנוע 1.4 שלפי מה שקראתי לא נחשב כבעייתי חוץ מזה נשמע שהרכב עונה על הדרישות. בהצלחה! עריכה: הצצתי הצצה זריזה וראיתי שמפורסמת עכשיו ביד 2 פיאט 500 ידנית עם מנוע 0.9 טורבו ב25 אלף, אין לי קשר למודעה אבל הרכב נראה שמור ונשמע מעניין
 18. לא נשמע רכב ששווה להשקיע בו עוד זמן ואנרגיה. אני לא הייתי קונה רכב לא מתוחזק, זה תמיד מתכון לבעיות בעתיד שעולות הרבה זמן וכסף. מה גם שהמצב לא מדהים של הרכב לא מגולם במחיר, אלו לא רכבים שנסחרים במחירון וההורדה שהוא כביכול נתן לך לא מספקת כלל לדעתי בהתחשב בעבר ומצב הרכב כפי שתיארת.
 19. אצלינו בבית עברנו לפרוצדורה דומה עם הדיסקברי המזדקן שלנו. בשנה האחרונה אני משתדל להניע אותו פעם בשבוע - 10 ימים ולעשות סיבוב קטן ופעם בכמה שבועות יוצאים לטיול ולנסיעות ארוכות יותר. נשים לרגע את הפאן הכלכלי בצד אם יש לך חניה מקורה או מוצלת אני לא רואה בזה שום בעיה. מצד שני קח בחשבון שעמידה ממשוכת בשמש בעיקר תזיק לצבע ולפלסטיקים אז במינימום הייתי ממליץ לכסות את הרכב. חוץ מזה פשוט תהיה במעקב על מצב צמיגים נוזלים וכ'ו ותהנה מהרכב
 20. האמת שאני פחות מקפיד על שגרת הטענה בשעות קבועות כי אני עונד את השעון גם בלילה, ניתוח איכות השינה חביב אבל בעיקר השעון המעורר שלו מעולה, כשהוא על שקט הוא מעיר אותך עם רטט מאוד עדין אך מורגש. מבחינתי זה פיצ׳ר משמעותי ותחליף נהדר לשעון המעורר הרועש של הטלפון. בכל מקרה, לעניין הסוללה אצלי עם דגם ה40ממ סלולאר אין בעיה אמיתית להחזיק יום שלם, כמובן שאם יוצאים לאימון / יוצאים הרבה מהבית בלי הטלפון ומשתמשים בסלולאר הסוללה נגמרת מהר יותר אבל צריך ממש להיות משתמש כבד כדי לגמור סוללה לפני 22 מהנסיון דלי. ד״א עוד שיפור בסדרה 6 היא יכולת הטענה מהירה, אם אתה משתמש במטען מהיר יחסית תוך חצי שעה הסוללה מגיעה לסביבות ה50-60% ככה שלגמרי אפשר להוריד אותו בבוקר כשמתארגנים וזה די סוגר את הפינה.
 21. מוסיף למה שאמרו מעלי, למרות המחיר המפתה של דגם ה-SE הייתי מתאמץ וקונה את ה-6, היתרונות הם במערך חיישנים רחב יותר (אקג, מד גובה, חמצן בדם) אבל חשוב מזה כמו שהזכיר Liviur הוא מסך ה-alway on, לדעתי מדובר בשדרוג משמעותי שהופך את השעון לשימושי הרבה יותר וגם גורם לו להרגיש פחות גימיקי. נקודה נוספת, לא שזה מאוד משנה במקרה שלך אבל אני מחזיק בשעון דור 6 בגודל הקטן יותר, אישית מעדיף את הנראות שלו על היד ולא מרגיש שהוא קטן מדי, אבל ללא ספק חיי הסוללה לא מדהימים. בנוגע לרכישה עצמה, שים לב שמעבר לדגם של השעון עצמו ניתן לרכוש אותו עם שילוב של רצועות שונות, אישית אני לא כל כך אוהב את הרצועה הרגילה - sport loop אבל זה כבר עניין של טעם אישי כמובן.
 22. הכוונה שלי היתה לאופציות שנסחרות במחירים יותר שפויים מהלנד קרוזר, לדעתי אם אתה בכל מקרה רוצה להחליף את הויטארה לרכב שטח רציני יותר בנוסף לרכב הראשי שלך אז תוכל למצוא רכבים מקבילים ללנד קרוזר שמציגים VFM טוב יותר, הויטארה היא אחלה רכב, ובמידה והיא ממלאת את הדרישות שלך כנראה הייתי נשאר איתה. שוב אדגיש את הנקודה שלדעתי זה רעיון לא טוב למכור את הרכב הראשי ולהחליף אותו ברכב שטח מזדקן, אם התקציב שלך היה מאפשר לקנות לנד קרוזר משנתון חדיש ולא היה איכפת לך להוציא הרבה על טיפולים ודלק אז לא היתה שום בעיה. כמו כן אעלה נקודה נוספת שלא עלתה עד עכשיו, רכבים ישנים ובעיקר רכבי שטח ישנים (שמתאפיינים בבטיחות פאסיבית נמוכה יחסית) אינם בטיחותיים באותה המידה כמו הטויוטה וורסו שלך, בעיקר אם אתה מסיע ילדים ברכב לא הייתי מתפשר על בטיחות ברכב בו אתה מסיע אותם רוב הזמן.
 23. סתם עניין של טרמינולוגיה: SUV לצורך העניין בדיון הזה שווה ערך לרכבים סטייל לנד קרוזר, דיסקברי, פג׳רו וכ׳ו. ג׳יפ על פניו זה רק רכבים תוצרת חברת JEEP, לצורך הדיון ג׳יפ שווה לSUV, אבל כל אחד מוזמן לקרוא להם איך שהוא רוצה ד״א אתה מטייל באיזורים שמצריכים באמת הילוך כוח, מהלכי מתלה וכ׳ו שהם בעצם מה שמפריד רכבים כמו לנד קרוזר מרכבים כמו פורסטר?
 24. נשמע לי כמו רעיון לא מאוד מוצלח לאחד כוחות. הלנד קרוזר כבודו במקומו מונח בגיל הזה עם נסועה כזאת לא יפגין אמינות מופתית, גם אם זה לא יבוא לידי ביטוי בזה שהוא יתקע לך (למרות שזה לחלוטין עשוי) זה יבוא לידי ביטוי בתחזוקה שוטפת יקרה מאוד, סתם לדוגמה רק השבוע נאלצתי להחליף רביעית צמיגים לדיסקברי שלי בגלל פנצ׳ר שאי אפשר היה לתקן באחד הצמיגים, מחיר לצמיג (חברה טובה אך ממש באיזור הנמוך של הסקאלה מבחינת מחיר) 600 ש״ח. תוסיף לה בלתמים נוספים שהם לא בגדר תחזוקה שוטפת, אינג׳קטורים לדוגמה עולים אלפים רבים אם לא מעל ה10k, טורבו, גיר כל הדברים האלה לחלוטין עשויים להתקלקל במשמרת שלך. כשמדובר ברכב שני או שלישי זה פחות אקוטי, יש לך זמן לחפש את הפתרון הזול ביותר, להביא מחול אם צריך, ובמקרים מסויימים אף לבחור להזניח אם זה לא משהו אקוטי. כשזה רכב יחיד אין אפשרות כזאת. הצעתי היא או להגדיל תקציב ולקנות SUV חדש יותר (ישפר את המצב בקצת אך עדיין יהיה יקר לאחזקה) או לקנות SUV שכזה בתור רכב שני. ספציפית לנד קרוזרים מאוד יקרים, ולדעתי האישית לאו דווקא נותנים את הVFM הגבוהה ביותר, במידה ותחליט ללכת בכיוון של רכב שני יש אופציות נוספות שנסחרות במחירים שפויים יותר.
 25. בנוגע לעניין הביטוח, ללא ספק לא הייתי מבטח רכב שכזה מקיף, המחיר יצא אסטרונומי ביחס לערך הרכב. עכשיו לעניין הרכבים עצמם, אני חושב שאין פסול בלקנות רכבים וותיקים שכאלה בתור רכב ראשון (אני עשיתי את זה גם), אבל זה צריך לבוא ממקום של רצון לרכב ישן ולא הכרח. רכבים שכאלה יצטרכו יחסית יותר תחזוקה (נעזוב רגע יצרן ספציפי), כתלות בשנתון אישור בלמים לפני טסט ואף בקרוב טסט פעמיים בשנה (גם תלוי בשנתון כמובן). אישית אני החזקתי גולף 2002 ידנית 1600, קניתי אותה לפני כ-7 שנים והיא שירתה אותי באמינות מופתית עד לפני שנתיים. לא חסכתי מהרכב כלום בתחזוקה, וזה אלמנט מהותי באמינות שלו, וגם לא התפשרתי בקניה וקניתי רכב שמור במיוחד. בכל מקרה אענה בנוגע לגולף, אני לא מכיר את הגיר האוטומטי אבל אני לא חושב שהוא נחשב בעייתי, כמו גם מנוע ה2.0 ליטר. קח בחשבון רק שמדובר ברכב מאוד לא ספורטיבי מבחינת נהיגה, אך עדיין מהנה לדעתי האישית. בכל אופן אם אתה מחליט ללכת על זה ממליץ מאוד לקחת רק רכבים שמורים מאוד, הייתי מנסה למצוא משהו עם קילומטרז׳ של פחות מ200,000 אם תצליח. כמו כן שים לב שחלק מדגמי הגולף מגיעים מאובזרים יותר (נקרא רמת גימור ג׳נריישן) יכול להיות נחמד לרכוש כזאת אם תצליח. חוץ מה אני חושב שבתוספת לא קטנה תוכל לרכוש את הדור הבא של הגולף (החל משנת 2005), פחות יפה לדעתי אבל יותר בטיחותית. בנוגע לרכבים נוספים שעשויים להתאים: הייתי בוחן גם רכבים מעט קטנים יותר (פולו, פאביה, איביזה וכ׳ו)
×
×
 • תוכן חדש...