Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת קיטור על מעסיקים בחיפוש עבודה - הברזות וחוסר תשובות

Or05230
שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מועסק.

מציעים לי עבודה בחברה שנשמעת מעניינת, מסכים.

משימת בית- 4 שעות עבודה (שגם ככה אני במשרה מלאה תובענית, אז צריך להמשיך לעבוד עד 12 בלילה).

עובר משימת בית, ראיון טכני. חמישי חג העצמאות (מפספס על האש), מבריזים! אני 20 דקות בזום ואף אחד לא עולה. אחרי שווידאתי בבוקר שהראיון מתקיים.

אוקיי לא עולה לי כסף, בוא ניתן עוד צ'אנס.

הראיון מתקיים, אין תשובה מ hr האם התקבלתי או לא (התשובה לא משנה לי, אבל שימו לב כמה עברתי בשביל כלום).

עוד הצעת עבודה מעניינת, רק אציין, בכלל לא מחפש ולא סימנתי בלינקדין שאני מחפש.

משימת בית, הפעם לקח 6-7 שעות, ואתה גם צריך לתת רושם ולא רק לסיים את המשימה, אז צריך לחשוב על הכל ולהגדיל ראש.

אין תשובה (דיי בטוח שהמשימה יצאה בסדר, אבל גם אם לא אפשר לשלוח מייל תודה רבה להתראות).

אחרי שפרקתי אני שואל, פעם הבאה לסרב למשימות בית? אני מכיר לא מעט שמסרבים, בטח לגדולות שביניהן.

למה המשימת בית ניתנת לפני הראיון האישי? כאילו אומרים בוא תשקיע חצי יום-יום ואז בכלל נחשוב עליך?

Sent from my HD1900 using Tapatalk

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי משימת בית יהיה פשוט יחסית בראיון טכני להבין אם הרמה שלך תואמת לסף מינימאלי מסויים המצופה בתפקיד שאליו אתה מתמיין.

בנוסף, בראיון עצמו תתבקש להסביר מה עשית ולמה עשית - זו דרך יותר ממוקדת להבין את הרמה שלך בתחום עיסוקך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי משימת בית יהיה פשוט יחסית בראיון טכני להבין אם הרמה שלך תואמת לסף מינימאלי מסויים המצופה בתפקיד שאליו אתה מתמיין.
בנוסף, בראיון עצמו תתבקש להסביר מה עשית ולמה עשית - זו דרך יותר ממוקדת להבין את הרמה שלך בתחום עיסוקך.
זה מצחיק כי בראיון לא נשאלתי שום שאלה שקשורה למשימה.
אבל אני לא מלין על זה, כפי שבטח הבנת, אם הרמה שלי לא מספיק טובה, אז אפשר להגיד שלא מתאים. אבל לתת משימה גדולה ואחרי זה ראיון ורק אז? וגם אז לא לענות? האם ככה זה עובד ואני אמשיך לבזבז שעות על גבי שעות בביצוע משימות בית חסרות משמעות ?

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים משימת הבית מספיקה כדי להגיד שלום-שלום למועמד עוד לפני ריאיון טכני.

מה שכן, להגיע לראיון אחרי משימת בית בלי שתהיה התייחסות בכלל למשימה - מאוד לא בסדר.

אין לי דרך לנחם אותך, זה בלגן ישראלי מצוי, והוא קיים בשמי הקצוות - גם מועמדים הזויים וגם hr שהתהליך שלהם דפוק לגמרי.

לגבי זמן אבוד - תסתכל על זה בתור אימונים. כל פעם נהיה קל יותר.

לגבי המתנה לא סבירה עד לתשובה - לעתים קרובות מדובר במספר מועמדים שנבחנים לאותה משרה, ואין ברירה מצד המעסיק אלא לחכות שכל המועמדים השלימו את משימת הבית / ראיון / שלב אחר כלשהו כדי להחליט עם מי מהמועמדים ממשיכים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני סתם איזה הזוי שלא עובד בהייטק.

אבל גם לי יש עבודה שאני כרגע לא מעוניין להחליף. וגם לי מציעים לפעמים לעבוד בעוד מקומות. ואני פשוט עונה ב-"לא תודה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני סתם איזה הזוי שלא עובד בהייטק.

אבל גם לי יש עבודה שאני כרגע לא מעוניין להחליף. וגם לי מציעים לפעמים לעבוד בעוד מקומות. ואני פשוט עונה ב-"לא תודה".
ברור שיש פה איזה רצון שלי להחליף וגם סקרנות בעקבות הצעה טובה, הקטע הוא שאם מציעים לך עבודה וזה לא אתה זה שמחפש, ההתייחסות אמורה להיות שונה לגמריי.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצעות סטנדרטיות, אין הרבה הבדל אם אתה מחפש או מחפשים אותך.

ברוב מהקרים זה משרה שהועברה למגייס עם פרופיל משרה ודרישות - הוא אמור לספק מועמדים מתאימים.

אז הוא מתחיל לחפש איפה שרק אפשר, במאגרים, לינקדין, פורומים, העיקר למצוא מישהו.

במשרות יותר נדירות שבהן יש התמחות ספציפית, משתמשים ב Head Hunter.

בגדול, מגייס מקצועי בתחום ספציפי, תפקידו הוא לאתר מועמד מתאים באמת (שמרוצה מהמקום שלו ולא מחפש) ולשכנע אותו להגיש מועמדות.

זה מישהו מקצועי הרבה יותר, שמביא מועמדים מתאימים בפינצטה.

פה זה סיפור אחר לגמריי, קיים, אך נפוץ הרבה פחות.

אם עשית משימת בית ולא שאלו אותך שאלות עליה זה אכן מוזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק בהייטק

אני בא מענף הבנייה, הייתי בראיונות עבודה בחברות קטנות ובחברות גדולות ופשוט אין מענה אם התקבלתי או לא התקבלתי למשרה.

גם לאחר שאני שולח הודעה למגייסת מה קורה עם הראיון והאם יש תשובות  הן פשוט מורחות בכל מיני סיבות

ללא ספק בזבזתי מלא זמן יקר ודלק ולשלם על חניות

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצעות סטנדרטיות, אין הרבה הבדל אם אתה מחפש או מחפשים אותך.
ברוב מהקרים זה משרה שהועברה למגייס עם פרופיל משרה ודרישות - הוא אמור לספק מועמדים מתאימים.
אז הוא מתחיל לחפש איפה שרק אפשר, במאגרים, לינקדין, פורומים, העיקר למצוא מישהו.

במשרות יותר נדירות שבהן יש התמחות ספציפית, משתמשים ב Head Hunter.
בגדול, מגייס מקצועי בתחום ספציפי, תפקידו הוא לאתר מועמד מתאים באמת (שמרוצה מהמקום שלו ולא מחפש) ולשכנע אותו להגיש מועמדות.
זה מישהו מקצועי הרבה יותר, שמביא מועמדים מתאימים בפינצטה.
פה זה סיפור אחר לגמריי, קיים, אך נפוץ הרבה פחות.

אם עשית משימת בית ולא שאלו אותך שאלות עליה זה אכן מוזר
אז יכול לומר לך שבפעם השנייה עשו לי סוג של head hunting ומנכ"ל החברה בעצמו דיבר איתי, בפעם הראשונה ניסה לשכנע והבטחתי להחזיר לו תשובה (עד כשהחזרתי גייס מישהו אחר), בפעם השנייה כבר הסכמתי ועשיתי את משימת הבית (לא החזיר תשובה)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Or05230 כתב:

אחרי שפרקתי אני שואל, פעם הבאה לסרב למשימות בית? אני מכיר לא מעט שמסרבים, בטח לגדולות שביניהן.

למה המשימת בית ניתנת לפני הראיון האישי? כאילו אומרים בוא תשקיע חצי יום-יום ואז בכלל נחשוב עליך?

אני אשפוך את המשנה האישית שלי לגבי מצבים שהייתי מסרב לעשות מטלת בית:

1. מטלת בית לפני שאני מדבר עם ריקרוטר או משהו מהחברה - אין מצב.

2. מטלת בית שלוקחת מעל 3-4 שעות - אין מצב.

3. מטלת בית שלא באה מחברה מוכרת שאני רוצה להתקבל אליה ורואה את עצמי עובד בה - אין מצב.

בישראל - הרוב היו נופלים על הסעיפים האלו והסכמתי לעשות בדיוק 0 עגול של כאלו. לא מרגיש שפספסתי שום הזדמנות ששווה לדבר עליה.

בארה״ב - ברוב החיפושי עבודה שלי הייתי כבר ב״דרג יותר גבוהה״.

היה בדיוק מקום אחד שעבר את הסעיפים המדוברים ועשיתי את מטלת הבית. מפה לשם - אני עובד שם עכשיו. המטלה היתה לעניין , הראיון הבא אחריה היה מוקדש לדבר על המטלה , להבין את הבחירות שעשיתי - להציג לי שאלות שתלויות בארכיטקטורה והפריימוורקים שהשתמשתי בהם והיה אחד הראיונות הטובים ביותר ברמת הDesign וDomain knowledge שעשיתי. הבחור שהעביר את הראיון הזה ברמה האישית מבריק וכנראה אחד מעשרת המפתחים הכי טובים שאני נתקלתי בהם.

אחרי שעברתי את השלב הזה מסקרנות חיפשתי אנשים שפתרו אותה ושמו את הפתרונות שלהם בגיטהאב - מביך (בשבילם).

אז לדחות על הסף ? כנראה שלא , אבל הייתי פשוט מציב (לעצמך) כללים של מתי לקבל על עצמך את זה ומתי לדרוש מהמקום השני להראות רצינות.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטלות הבית - לא זוכר איפה שמעתי על זה, אבל יתכן ויש מעסיקים שעושים את זה למועמדים כדי לפתור בעיות שלא בא להם לשלם על מתכנת שיפתור אותם ?

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, קאררה כתב:

מטלות הבית - לא זוכר איפה שמעתי על זה, אבל יתכן ויש מעסיקים שעושים את זה למועמדים כדי לפתור בעיות שלא בא להם לשלם על מתכנת שיפתור אותם ?

בפיתוח ? בלי להיות ״בקוד״ ועם קונטקסט כמה שעות עד יום עבודה לא נותנים כלום

יקח יותר זמן להסביר מה אתה רוצה ואיל לעשות את זה שיתאים לשאר החלקים הנעים.

כמובן שבמקצועות אחרים (שיווק , ניתוח שוק , עיצוב) אולי זה אחרת אבל נשמע עדיין חצי אפוי ושאי אפשר לקבוע רף או ללמוד משהו על מועמדים כאשר הבייסליין לא אחיד ואי אפשר להשוות ביצועים

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי על זה, אבל במקרה הזה סתם ביקשו ממני לבנות דברים שטותיים (אני מפתח web אז אפליקציית מז"א ואפליקציית חיפוש ספרים)...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, קאררה כתב:

לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, כמה תובנות:

מהרגע שנכנסת לתהליך, אין הבדל בינך לבין מי שמובטל כבר שנה. אתה לא תקבל הנחות רק בגלל שאתה עובד כרגע. זה לא מעניינו של המראיין אם אתה מתראיין כי אתה מובטל בחובות עתק, שונא את הבוס הנוכחי שלך או סתם מחפש הצעה כדי לבקש העלאה במקום הנוכחי. ההנחה היא שהכנסת לתהליך בידיעה שאתה עשוי לרצות לעבוד במקום שאתה מתראיין בו, ומי שיקבל אותך צריך לדעת עליך מספיק כדי לקבל החלטה.

מכיוון שתהליך כזה הוא לא קצר ולא פשוט, אם אתה לא מתכוון להשקיע בו רצוי מראש לא להתחיל אותו. חבל על הזמן שלך ושל המראיינים.

לגבי סירוב, זה בסבירות גבוהה יפסול אותך. נדיר שיבקשו ממך לעשות תרגיל בבית ואז יהיו מוכנים לוותר עליו.

בתור מי שנתן לא מעט תרגילים כאלו, יכול להיות הבדל עצום בין איך מרואיין צולח ראיון לבין איך הוא כותב קוד. לטעמי זה קריטריון סופר חשוב בקבלה למשרה של מפתח, גם עבורך: עדיף לך לא להגיע למקום שלא ראה איך אתה כותב קוד ויכול להיות מאוד ביקורתי כלפיך וכלפי הקוד שלך.

לגבי שאלות על המטלה עצמה, די נדיר שאני שואל, ברוב המקרים התשובה ברורה מהמטלה עצמה. מי שכתב קוד גרוע ימשיך לכתוב קוד גרוע, ומי שכתב קוד מוצלח כנראה ימשיך לכתוב קוד מוצלח. מאוד נדיר שמישהו כתב משהו "בסדר" ברמה שהייתי צריך ממש להבין ממנו למה הוא עשה מה שהוא עשה (היה לי מקרה או שניים כאלו מתוך עשרות מרואיינים).

אני מסכים לגמרי עם @hans שאם אתה לא מקבל תשובה, זה כנראה אומר שאתה מחכה למועמדים אחרים. לפעמים זה לוקח שבוע (א קצת יותר). אני גם מסכים שאפשר להחזיר תשובה שאומרת בדיוק את זה (ומשתדל לעשות את זה בעצמי), אבל גם אם זה לא קורה זה לאו דוקא אישי נגדך.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear
  • אהבתי 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...