Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוך כמה זמן לדעתכם לא יהיו עוד רכבי בנזין על הכביש?

טירון רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

סבבה, ומה עם מוביל טנקים צבאי? משאיות שטח "גסות" דוגמת ריאו/טטרה/אושקוש?

אני לא עוקב אחרי התעשיות הביטחוניות אז האמת שאין לי מושג. מקווה שלא ימצאו תחליף לטטרה..היא אגדה עוד בחייה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, Y_u_v_a_l כתב:

אני חושב שהסמי טריילר הקרב ובא של מאסק וטסלה יחלוק על דעתך בנושא.

כאשר היא תוצג זה יהיה רלוונטי, בשלב זה זה רק דיבורים והתעשייה בכלל הולכת על הנעת מימין בתחום זה, עם מוצרים בפועל שעובדים ונמכרים, לא רק בתחום המשאיות אלא גם בתחום הרכבות ועוד. יש תחומים שהנעה באמצעות מימן פשוט הרבה יותר נכונה עבורם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום הרכבות ההנעה בחשמל קיימת עוד לפני שהיו קטרי דיזל למיטב ידיעתי.

לא יודע אם יש קטרים חשמליים שמסוגלים לגרור כמה עשרות קרונות, אבל אין שום בעיה לפרוס קווי חשמל מעל פסי רכבת, עושים את זה כבר יותר ממאה שנה.

אה, וגם בקטרי דיזל, הדיזל בעצם מניע גנרטור שמספק חשמל למנועים חשמליים שמניעים את הגלגלים. אז אלא אם יש איזושהי מגבלה שמונעת לחבר את החשמל מלמעלה ישירות ליחידת הנעה (בלי הדיזל), לא חושב שיש בעיה עם קטר חשמלי שיגרור עשרים קרונות.

הנה, אפילו קיימים כאלה:

https://en.wikipedia.org/wiki/VL85

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ch2856 כתב:

כאשר היא תוצג זה יהיה רלוונטי, בשלב זה זה רק דיבורים והתעשייה בכלל הולכת על הנעת מימין בתחום זה, עם מוצרים בפועל שעובדים ונמכרים, לא רק בתחום המשאיות אלא גם בתחום הרכבות ועוד. יש תחומים שהנעה באמצעות מימן פשוט הרבה יותר נכונה עבורם. 

לא טענתי שמימן הוא לא אופציה טובה. כשיתחילו לצאת רכבים לשוק הפתוח נראה במה מדובר, אם אכן יגיעו לתוצר עדיף על הרכב החשמלי- נעיף את הטסלות לקיבינימט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים פרטיים, למימן יש מספר בעיות או חסרונות שזה תשתיות תדלוק וגם הספק מוגבל שכן לתא הדלק, לפחות כיום, יש כושר ייצור חשמל מוגבל (לכן גם מוסיפים סוללה, קטנה יחסית, עבור ניצול אנרגיית הבלימה וכסוג של גיבוי לתא כאשר הנהג דורש ביצועים מלאים). לרכב כבד כמו משאיות זה יותר אידאלי ממספר סיבות. לרכב כבד יש מסלול קבוע ברוב המקרים לכן לא נדרשת תשתית תדלוק נרחבת בכל חור, כמו משאיות שנוסעות מנמל אילת למרכז וחזרה, תחנת תדלוק אחת באמצע ונגמרה הבעיה. משקל המערכת קל משמעותית מסוללות והבעיה העיקרית היא העומס על הסוללות דבר שיכול לפגוע משמעותית באורך החיים שלהן. משאיות כבדות עובדות ברצף כמעט כל היום וזה אומר מחזורי פריקה מלאים ושימוש בטעינה מהירה כל הזמן כנראה, זה מתכון לשחיקה מהירה הרבה יותר של הסוללות לעומת רכב פרטי שטוען בבית או לעומת שימוש בתא דלק. 

שווה צפייה אם זה מעניין אותך: 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

סבבה, ומה עם מוביל טנקים צבאי? משאיות שטח "גסות" דוגמת ריאו/טטרה/אושקוש?

https://breakingdefense.com/2020/04/do-soldiers-dream-of-electric-trucks/

https://insideevs.com/news/317819/high-ranking-officers-within-israel-defense-forces-idf-to-trial-electric-vehicles/

https://defence-blog.com/news/army/u-s-armys-future-vehicles-to-receive-hybrid-electric-engines.html

עריכה אחרונה על ידי dkn1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Y_u_v_a_l כתב:

לא טענתי שמימן הוא לא אופציה טובה. כשיתחילו לצאת רכבים לשוק הפתוח נראה במה מדובר, אם אכן יגיעו לתוצר עדיף על הרכב החשמלי- נעיף את הטסלות לקיבינימט.

יש את המיראי של טויוטה. ביצועים של פריוס, מחיר של טסלה ועלות תדלוק של סילברדו (אם בכלל תמצא עמדת תדלוק).

לפני 14 דקות, ch2856 כתב:

ברכבים פרטיים, למימן יש מספר בעיות או חסרונות שזה תשתיות תדלוק וגם הספק מוגבל שכן לתא הדלק, לפחות כיום, יש כושר ייצור חשמל מוגבל (לכן גם מוסיפים סוללה, קטנה יחסית, עבור ניצול אנרגיית הבלימה וכסוג של גיבוי לתא כאשר הנהג דורש ביצועים מלאים). לרכב כבד כמו משאיות זה יותר אידאלי ממספר סיבות. לרכב כבד יש מסלול קבוע ברוב המקרים לכן לא נדרשת תשתית תדלוק נרחבת בכל חור, כמו משאיות שנוסעות מנמל אילת למרכז וחזרה, תחנת תדלוק אחת באמצע ונגמרה הבעיה. משקל המערכת קל משמעותית מסוללות והבעיה העיקרית היא העומס על הסוללות דבר שיכול לפגוע משמעותית באורך החיים שלהן. משאיות כבדות עובדות ברצף כמעט כל היום וזה אומר מחזורי פריקה מלאים ושימוש בטעינה מהירה כל הזמן כנראה, זה מתכון לשחיקה מהירה הרבה יותר של הסוללות לעומת רכב פרטי שטוען בבית או לעומת שימוש בתא דלק. 

הבעיה הגדולה של תאי דלק זה יצור המימן. כיום רוב המימן מיוצר מגז טבעי בהליך שצורך אנרגיה ומשחרר זיהום לאוויר. גם כך מחיר הנסיעה במימן גבוה ממחיר תדלוק בבנזין. להפיק מימן באופן לא מזהם יעלה הרבה יותר.

https://www.sciencedirect.com/topics/engineering/hydrogen-production-cost

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם רכבים חשמליים לפחות מהבחינה שלי זה פשוט הטעינה שלהם..

לא כול אחד גר בדירה פרטית עם חניה משלו שהוא יכול להטעין ולא כולם גרים בבניינים "חדשים" שיש חניות מקורות.הרבה חונים ברחוב עצמו.

אני יודע שיש הרבה עמדות טעינה במרכזי קניות וכנראה יהיה בתחנות דלק וכאלה.. אבל לא ממש בא לי להתקע באיזה מרכז קניות כלשהו כמה זמן בזמן שאני פשוט יכול לתדלק ולעוף הביתה.

כנראה שאם הייתי גר במקום כלשהו שבאמת אני יכול להשים עמדת טעינה פרטית אז זה לא היה ממש משנה לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, DrCow כתב:

הבעיה עם רכבים חשמליים לפחות מהבחינה שלי זה פשוט הטעינה שלהם..

לא כול אחד גר בדירה פרטית עם חניה משלו שהוא יכול להטעין ולא כולם גרים בבניינים "חדשים" שיש חניות מקורות.הרבה חונים ברחוב עצמו.

אני יודע שיש הרבה עמדות טעינה במרכזי קניות וכנראה יהיה בתחנות דלק וכאלה.. אבל לא ממש בא לי להתקע באיזה מרכז קניות כלשהו כמה זמן בזמן שאני פשוט יכול לתדלק ולעוף הביתה.

כנראה שאם הייתי גר במקום כלשהו שבאמת אני יכול להשים עמדת טעינה פרטית אז זה לא היה ממש משנה לי

בתור אחד שחי עם מכונית חשמלית בלי עמדת טעינה בבית, הרשה לי לחלוק עליך. עם תשתית טעינה ציבורית מתאימה אפשר בהחלט להסתדר. בגדול מה שצריך זה:

• עמדות טעינה איטית בחניונים ציבוריים במקומות שאתה צפוי לבלות שעות רבות כמו ליד הבית, העבודה או בבתי מלון. יש 18 עמדות טעינה כאלו בחניונים ציבוריים במרחק של פחות מ-300 מטר מהבית שלי.

357794.jpg

• עמדות טעינה בקצב בינוני במתחמי קניות. הרעיון הוא שלא תבוא במיוחד כדי לטעון אלא שתבוא לערוך קניות ובזמן הזה הרכב יטען.

405120.jpg

• עמדות מהירות בתחנות עצירה בצד הדרך לנסיעות ארוכות. בנסיעה של מאות ק"מ ביום ממילא רצוי לעשות הפסקה בנהיגה כדי ללכת לשרותים, לאכול וכו'. עמדת טהינה מהירה בתחנת רענון מאפשרת לעשות זאת בזמן שהרכב נטען

611936.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק עליך,

עם כל הרצון הטוב שלל לעודד חשמול, פשוט לא, אי אפשר להסתדר,

1. ישראל זה לא ארה"ב, אין כאן מספיק עמדות, פשוט אין, נקודה.

2. מי שחושב שטעינה ציבורית תהיה פנויה לו בעת הצורך במדינת ישראל עם התרבות שיש כאן אז הוא פשוט נאייב.

3. אם הסוללה שלי מתרוקנת ואני אחרי יום עבודה פקוק עם כאב ראש ורוצה רק להגיע הביתה לנוח לישון ולהתאושש, באמת נראה לך שיהיה לי את המאמץ לחפש עמדת טעינה פנויה שבמקרה הטוב כמה קילומטרים מהבית? , תהיה בטוח שבאותו רגע אזרוק את הצעצוע החשמלי הזה לים ועוד שעה אחת קודם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, wildlands2019 כתב:

אני חולק עליך,

עם כל הרצון הטוב שלל לעודד חשמול, פשוט לא, אי אפשר להסתדר,

1. ישראל זה לא ארה"ב, אין כאן מספיק עמדות, פשוט אין, נקודה.

2. מי שחושב שטעינה ציבורית תהיה פנויה לו בעת הצורך במדינת ישראל עם התרבות שיש כאן אז הוא פשוט נאייב.

3. אם הסוללה שלי מתרוקנת ואני אחרי יום עבודה פקוק עם כאב ראש ורוצה רק להגיע הביתה לנוח לישון ולהתאושש, באמת נראה לך שיהיה לי את המאמץ לחפש עמדת טעינה פנויה שבמקרה הטוב כמה קילומטרים מהבית? , תהיה בטוח שבאותו רגע אזרוק את הצעצוע החשמלי הזה לים ועוד שעה אחת קודם.

אני אומר לך שאפשר להסתדר מנסיון אישי.

1. מספר העמדות בארה"ב גדל במהירות תוך מספר שנים. ההשקעה בבנית עמדות טעינה, אפילו מהירות, היא די זניחה ביחס להשקעה בבנית תחנות דלק. ברגע שתווצר דרישה גם בישראל יתקנו יותר עמדות.
  2. אני בטוח שעיריות ישמחו להעביר תקנות ולחלק קנסות כדי להעשיר את קופתן.
  3. אתה לא צריך לחפש, מערכת הניווט ברכב ו/או אפליקציה בטלפון יחפשו בשבילך. חוץ מזה, מקומות עבודה יתקינו עמדות טעינה בחניונים שלהם. הנה לדוגמא עמדת טעינה במקום העבודה שלי.

551554.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי גם בהיצע וביקוש. נגיד, נכון שיהיה אסור למכור ב-2030 מכוניות בנזין, אבל ברגע שבשנת 2026 אנשים יבינו שלרכב בנזין חדש לא יהיה שוק יד שניה כמעט ב-2030, הם לא יקנו חדש ב-2026.

לעמדות הטעינה ימצאו פיתרון. ישראל היא לא המדינה הראשונה בעולם עם הבעיה הזו ובשאר העולם יש פתרונות. כשהייתי במינכן לפני שנה, לא הצלחתי לספור את עמדות הטעינה שהיו באמצע הרחוב, היו הרבה.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק להפך, אם ב2030 יהיה אסור לקנות רכב בנזין אנשים ייקנו אקסטרה רכבי בנזין בשנת 2029 וערך היד שניה שלהם יעלה.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, yossiaviel כתב:

אם הכוונה שלך הייתה כאן בישראל, תנסה לנחש. 

המדינה "מתפרנסת" יפה מאוד מהבנזין.

זה כבר הפך להיות הפרה החולבת של ענף הרכב.

מחיר הבנזין עצמו עולה פרוטות. היתר זה מיסים.

לכן מדינת ישראל תהיה בין האחרונות שתיוותר על סוכרייה כזו.

ברגע שלא תהייה ברירה אלא לקות רק חשמלי כי לא יהיה מכוניות בנזין אז זה לא בעיה להעלות מיסים על טעינה או להחליף את זה במס נסועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...