Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו לסופר ובחזרה - הונדה סיויק 1.6 אוט' 2002

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם בפורד יש את הטימטום הזה עם הרדיו (במונדאו רכשתי קוד פתיחה ממישהו באיביי).

אבל מילא רדיו, פה זה כל האוטו.

ראיתי דבר דומה ברובר מאותן שנים, כנראה ירשו את זה מהונדה (ובתקווה לקחו את זה איתם לקבר).

היפני שהמציא את זה, כנראה לא חשב שגנבים יכולים גם לקחת את האוטו על גרר, או לחבר מחשב מרכב אחר, ובפועל מערכות כאלה, ביחד עם נעילות מכניות מאוטו דיפו, יעשו יותר צרות לבעל הרכב מאשר לגנבים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז זהו, שבמקרה עם קפצ'ור 2017 הספציפית, אחרי החלפת מצבר, מערכת זיהוי מפתח השתבשה והמפתח ננעל בתוך הרכב ( מה שלא אמור לקרות בשום מצב).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שבשנת 2017 כבר למדו לכתוב את הקוד של המפתח לPROM או פלאש.

זה מרגיש כמו הגדרות של ביוס במחשב, שעדיין יש סוללה שמזינה את הזיכרון שההגדרות שמורות בו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

היפני שהמציא את זה

99% שזה באג ולא פיצ'ר.

בתנאים מסויימים של מתח מצבר נמוך וקפיצות מתח עקב הפעלת הסטרטר או חיבור מקור מתח חיצוני, הקידוד של האימבלייזר עף.

ב 2003 הבינו שיש בעיה והחליפו את רכיב הזיכרון לאחד אחר שלא נמחק בתנאים האלו.

זה לא הגיוני שיש כזה פיצ'ר מתוכנן. 

לגבי הקוד של הרדיו - היה בכרטיס שצמוד לספר רכב. אם בעל הרכב הקודם לא שמר את הכרטיס ולא מסר לך אותו - חאפר , אל תקנה ממנו :-) 

זה אחד הדברים שאמורים לעבור את כל הידיים ביחד עם ספר רכב. אין סיבה לזרוק את הכרטיס הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש והכל.

מאוד צרם לי הסיפור עם המוכר שבעצם מצפצף עלייך. 

להתקשר כמה דקות לפני להגיד לא עכשיו, תבוא מאוחר יותר ואז להביא אותך שיש קונה אחר ואז בלי בושה להתקשר להגיד לך שתבוא תיקח את האוטו.

בכל אחד מהשלבים האלה הייתי שולח אותו ללכת לחפש פראייר אחר.

מצפה ממוכר נורמלי שמבין שעומד מולו בן אדם להגיד לי - מישהו בא לראות את הרכב. אני אעדכן אותך אם הוא נמכר או לא (אפשר בסמס פשוט וזהו).

לא להתנהג כאילו אנחנו במדינה קומוניסטית שבא אתה מקבל זכות לקנות אוטו ואנשים עומדים בתור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.10.2020 בשעה 15:05, vadim6385 כתב:

המוסך זה מוסך רקורד בכפר סבא.

ברכותי, נראה לי שמצאת את המוסך הנורמלי היחידי בכפר- סבא.
לפי מה שהבנתי, גם את הסיוויק מצאת בכפ"ס, נכון?

אתצפט אותך ברגע שתחזור לעבוד בעתיר- ידע (?).

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא הייתי עושה מהלך כזה. 

יש לי חבר שמחזיק סיוויק 98 יד ראשונה עם 130000 ק"מ כרכב שני בבית. 

המנוע והגיר במצב מעולה אבל יש מלא תקלות מסביב. 

צינור מים, רדיאטור, סליל הצתה, ועוד חמוצים. 

שלא לדבר על 2 טסטים כל שנה ולהביא אישור רכב ישן מהמוסך כל פעם. 

במקומך הייתי הולך על משהו כמו sx4 שנת 2008 באזור ה15000 אלף תתן לך תמורה הרבה יותר טובה לכסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, airwolf1980 כתב:

צינור מים, רדיאטור, סליל הצתה, ועוד חמוצים. 

שלא לדבר על 2 טסטים כל שנה ולהביא אישור רכב ישן מהמוסך כל פעם. 

כלכלית זה עדיין עולה פחות מהSX4 שהצעת (שגם לה יתחילו תקלות תכף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Nakamichi כתב:

בכל אחד מהשלבים האלה הייתי שולח אותו ללכת לחפש פראייר אחר.

לא חשבתי על זה ככה באותו רגע.

אם היה מדובר ברכב יקר יותר, כנראה שבאמת הייתי שולח אותו לאלף עזאזל, אבל היותר ומדובר בסכום שלא אפשוט רגל ממנו, וגם רכב עם מצב ונתונים נדירים לשנתון, שגם תוחזק לא בתחזוקת שבר, ניחא.

הבן אדם היה זמין גם אחרי קניה ועזר לי לאתר את הקבלה של המצבר, אז זה משהו.

לפני 10 שעות, Monopusto כתב:

ברכותי, נראה לי שמצאת את המוסך הנורמלי היחידי בכפר- סבא.
לפי מה שהבנתי, גם את הסיוויק מצאת בכפ"ס, נכון?

אתצפט אותך ברגע שתחזור לעבוד בעתיר- ידע (?).

אכן, הסיויק גם מכפר סבא, כל הסיפור התרחש במרחק של קילומטר מהבית.

לפני 8 שעות, airwolf1980 כתב:

במקומך הייתי הולך על משהו כמו sx4 שנת 2008 באזור ה15000 אלף תתן לך תמורה הרבה יותר טובה לכסף

שגם לה הייתי צריך לעשות יישור קו עצבני, ולך תדע איך היה נגמר, או לא נגמר.

אני כרגע הולך להעמיד את הרכב עד שאחזיר את הליסינג בחודשים הקרובים (יש לי גישה למקום מסודר עם חניה תת קרקעית שאוכל לעשות את זה), שבמהלכם גם לא ממש יהיה לי זמן להתעסק איתו (מתחיל סמסטר בלימודים),

מה בתוכנית:

א) יש רעידות על ההגה במהירות 120. הלחץ בצמיגים תקין, אז צריך לעשות איזון גלגלים + כיוון פרונט, אולי צמיגים חדשים (כנראה גודייר, יש לי ניסיון טוב איתם).

ב) מושב נהג לא יורד למטה עד הסוף, בתור בן אדם גדול, 1.86/125, זה צורם לי. הולך לפרק אותו (אין כ"א בתוך המושב, אז זה לא בעיה) ולהסתכל על המנגנון מלמטה, אולי משהו תקוע בו איכשהו.

ג) תפירת כיסוי הגה, החלפת רדיודיסק ורמקולים, כנראה התקנת קומפוננט מקדימה.

הסיויק הזאת זה גם סוג של פרוייקט להתעסק איתו בשבילי, אז הכל טוב. אמרו לי שאני צריך למצוא לעצמי תחביב, אז מצאתי. 

אוטו ראוי למפתח embedded בסך הכל 😀

באוטו של 65 אש"ח הייתי מתבאס מאוד למצוא את הצורך לעשות את הדברים האלה, והיחס מצד המוכר היה גורם לביטול עסקה הרבה יותר מוקדם. אבל באוטו של 6500 ש"ח - ניחא. לא סכום שאפשוט רגל ממנו, גם אם האוטו ימות מחר (לפי איך שהוא מרגיש - לא הולך לקרות).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.10.2020 בשעה 17:11, vadim6385 כתב:

אני מכוון את מושב הנהג אחורה ולמטה כמה שאפשר (כמה שיותר נמוך). ברכב הזה ניסיתי לעשות את זה, אבל יש לי עדיין תחושה כאילו אני תקוע עם הראש בתקרה. ישבתי בהונדה דומה היום, ושם היה הכל תקין.

ז"א אצלי המושב כאילו לא יורד למטה עד הסוף.

מה זה יכול להיות? מישהו מכיר את התופעה? איך אפשר לסדר?

הבנתי מה הקטע שלו.

טרום עידן הקרוסאוברים, הבעלים הקודם החליט שהישיבה לא מספיק גבוהה לטעמו, והחליט לעשות את הקומבינה המגעילה (והמסוכנת) הבאה (בתמונות מצורפות).

שם ספייסרים על מסילות מאחורה, שמגביהים את המושב בחלקו האחורי, ואני לא מבין למה אני כמעט נתקע עם הראש בתקרה.

הבנתי איך לסדר את זה, אבל אין לי בוקסה בגודל מתאים (יש לי מקסימום 18 מ"מ, פה צריך או 19 או 20).

או שאאתר בוקסה בגודל מתאים, או שאבוא למוסך שיפרקו את השטות הזאת (בדיוק דקה עבודה).

ואז תנוחת הישיבה תהיה בדיוק כמו שצריך להיות בעונדה - נמוכה.

20201018_204016.jpg

20201018_210504.jpg

20201018_210509.jpg

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא ממש לא חסכונית בדלק, ביום טוב היא עושה 1 ל-10, בדר''כ יותר גרוע. רכב כבד, מנוע חלש, צריך ללחוץ שיזוז. עם מזגן בכלל לוקח חצי כוח מהמנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באקזמפלר ספציפי (ועד כמה הוא גמור), או בסטנדרטים שלך.

לי היא בכלל לא מרגישה איטית, אוטו די זריז דווקא.

לגבי הצריכת דלק - 1:10 זה פחות או יותר הסטנדרט במשפחתומטיות 1.6 מאותם שנים.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסיפורים אני מבין שאתה גר קרוב לתחנה מרכזית כפר סבא (?) 

אתה מוזמן לקפוץ אליי אני גר 5 דק נסיעה משם, תקח איזה כלי שמתחשק לך. יש פה מקום לעבוד בחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אם לא אסתדר, אדבר איתך.

אני אכן גר מרחק הליכה מתחנה מרכזית כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...