Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו לסופר ובחזרה - הונדה סיויק 1.6 אוט' 2002

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחדש! נשמעת כמו קניה מצוינת שתקל קצת על ההוצאות במיוחד בתקופה זו. אומנם לא ראש שקט כמו רכב ליסינג, אבל בהחלט ראש שקט לדגם הזה לעומת רכבים אחרון בשנתון. מחכה לראות תמונות :)

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מבין מה זה "לסופר ובחזרה"

גם במכונית שעלתה לי 3000 ש"ח הקפדתי על תחזוקה נאותה, ןלא היתה לי שום בעיה לעלות איתה לחרמון  ולרדת באותו יום לעין גדי

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתיישן. 

מאחל לכולנו שתצטער ושנחזור מהר לשיגרה שנוהגים בה הרבה ורחוק :-)

ובכל מקרה יש לי תחושה שיהיו פה שירשורים מעניינים :popcorn:

תהנה ותשגשג.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, avargel כתב:

לא מבין מה זה "לסופר ובחזרה"

גם במכונית שעלתה לי 3000 ש"ח הקפדתי על תחזוקה נאותה, ןלא היתה לי שום בעיה לעלות איתה לחרמון  ולרדת באותו יום לעין גדי

איך שאני רואה את זה - נסועה גבוהה מצדיקה רכישת רכב חדש ויקר, בגלל שצפוי לו עומס גבוה.

רכב ישן הוא בהגדרה כבר ישן ועייף עם מכלולים שחוקים.

מניסיון שלך - אתה יכול לעלות לחרמון ולרדת לים המלח באותו יום עם רכב שקנית ב3000 שקל.

מניסיון שלי - עדיף שלא.

מקווה מאוד שהסיויק תתן לי את הבטחון הזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, vadim6385 כתב:

איך שאני רואה את זה - נסועה גבוהה מצדיקה רכישת רכב חדש ויקר, בגלל שצפוי לו עומס גבוה.

אגדות אורבניות, עומס גבוה זה כשאתה גורר 600 ק"ג, נוהג בקצב גבוה, בולם חזק וכו'.

בנסיעה מנהלתית רגילה הרכב והמכלולים לא מבדילים בין 600 ק"מ ל 10 ק"מ.

כלל הרכיבים מגיעים לאיזשהו steady state אחרי כמה דק' בהן המנוע עובד.

בתור סטודנט בשנת 2013 הייתי מתנייד בדייטסו שרייד שנת 99 מאשדוד לאריאל 3-4 פעמים בשבוע, הייתי עושה נסועה של 2-3K בחודש ואף פעם לא נתקעתי.

בודקים שמן מים, עושים טיפולים בזמן ועם חלפים באיכות טובה והרכב יסע ויסע.

בנימה זו, הייתי ממליץ לך ללמוד לטפל לבד, בכפר סבא והסביבה יש לא מעט חברי כנופייה שישמחו לעזור. מוזמן לפנות גם אלי.

חבל לשלם 20% משווי הרכב על טיפול בלמים שמנים ופילטרים.

מהלך נבון, בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותיהנה, אפילו אם יישור הקו יעלה לך כמה זוזים זאת עדיין החלטה כלכלית נבונה,

מדובר בדגם מאוד מוצלח.

תשתדל להסיר כל זכר לאזעקה ואימובילייזר, זה גורם לתקלות שונות ומשונות שגורמים לתלישת שיערות.

בנוגע לחרמון - עדיף שלא, ולא בגלל שאני לא מאמין ברכב, אלא נטו מקטע בטיחותי במקרה של תאונה -

יש לך פער של 18 שנה בתחום שהתקדם הכי הרבה בעולם הרכב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

אני הבנתי שה5 דלתות זה דגם שונה לגמרי, וגם לא מיוצר באותו מקום.

שלי זה סדאן.

בכפר סבא דווקא לא חסר מכוניות ישנות שעדיין נוסעות. לאנשים פה לא באמת אכפת מה יחשבו על האוטו שלהם, אז אני משתלב פה טוב עם הסיוויק בגיל גיוס.

זה בסדר, גם לי לא איכפת ואגלה לך בסוד שלמרות המשתמע מדברי גם להם לא. סתם משונה. כמובן שברגע שאגיע למסקנה שכן, אז אני עובר לכפר סבא לפני שיתארגנו ההפגנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vadim6385 מתחבר למהלך שעשית - בעצם גם אני עשיתי אותו חודש לפניך..

אחרי שנה וחצי שה CX5 בקושי נסע הגיעה הקורונה וקרקעה אותו סופית..

ניצלתי הזדמנות של קונה סופר רציני אשר לא שש לשלם בהתאם למצבו וישר מכרתי..

שבוע אחרי נחתה בחניה פיאסעה ידנית שעלתה שישית ממחיר המאזדה..

טיפול הכרחי ליישור קו, 4 צמיגים לראש שקט, וכעת נח לו באחת הסדנאות לקצת מיניקור ופידיקור..

עריכה אחרונה על ידי LEGACY 1.8
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 3

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שאני לא הdownshifter היחיד.

אצלי אומנם המהלך יותר קיצוני - לרדת מרכב מודל 2018 היברידי וסופר מתקדם לרכב פשוט ובסיסי מ2002, ממש לחזור כמעט שני עשורים אחורה בטכנולוגיה (לפחות יש VTEC 😎 ).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

רכב ישן הוא בהגדרה כבר ישן ועייף עם מכלולים שחוקים.

מניסיון שלך - אתה יכול לעלות לחרמון ולרדת לים המלח באותו יום עם רכב שקנית ב3000 שקל.

מניסיון שלי - עדיף שלא.

מקווה מאוד שהסיויק תתן לי את הבטחון הזה.

אני מחזיק רכב שהשווי שלו הוא כ5-6 אש"ח, במשך שנה הייתי משחיז איתו את כביש בית אורן פעמיים ביום ב5000 סל"ד, כמה משחיז? זוג צמיגים נגמר בכ-10,000 ק"מ.
הוא מטופל by the book ++ עם חלפים איכותיים (בגלל שאני מטפל בו במו ידי זה עדיין לא עולה לי יותר מ1000 ש"ח לשנה בטיפולים וזה כולל הוצעות גדולות יחסית כמו תושבות מנוע, משולשים, מצבר ו6 צמיגים שנקנו ב3 שנים שהרכב אצלי).

עד כה - ללא תקלות כמעט, התקלה היחידה שלא הייתה תחזוקה מונעת היא סליל הצתה, אבל גם זה בלאי טבעי.

בקיצור, אם האוטו מטופל - הוא יעבוד. בסוף זו ערימת ברזלים, חוטי חשמל וגומיות.
כמובן שיש סיכוי לתקלה, אבל גם יש סיכוי שתהרג בתאונת דרכים בדרך, אז מה זה משנה?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, iEminem כתב:

איך לא פתחת שרשור על הפיאסטה? אנחנו אומנם מיעוט פה אבל עם המון ידע על הרכב הספציפי הזה 😅

חייב לציין שהפיאסטה אפילו לא הייתה בין המועמדות - חיפשתי כל דבר שעדיין נראה ונוסע כמו רכב בתנאי שלא יחצה את קו העשרת-אלפים-שקלים ויהיה ידני.. 

הלחץ מהעובדה שנהייתי טרמפיסט גרם לי לעלות לכיוון העשרים. בתקופה של שבוע ראיתי בדקתי (בעצמי, לא מכון חלילה..) ששה רכבים שחוטים להפליא עד שנתקלתי בבוקר יום א' בפיאסטה 2012 ידנית עם נתונים טובים מאיש הייטק..

שעה לאחר מכן נחתם זכרון דברים. 

אבל אני פה לדבר על down shifting ולא על פיאסטות, לכן לא נהרוס לוודים את השרשור..

זו פעם שניה שאני משתנמך, עשיתי את זה ב 2016 בצניחה חופשית מסיוויק דנדשה מהסוכנות ל C3 ידנית חבוטה בכל מקום אפשרי אשר שירתה אותי לא פחות משלוש שנים נפלאות! מקווה שהפיאסטה תשחזר את ההצלחה של קודמתה.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מיחסים יותר מידי לשנתון היום, כשאני אומר לעמיתי שהרכב בבית הוא שנת 2013 - מרימים גבה בדעה שזה רכב מתיישן.

אני חי בגישה שרכב המטופל כנדרש, יגלה אמינות סבירה מאוד גם בגיל 20, ולא באמת יפריע לי לנהוג ברכב כזה.

העניין היחידי שמהווה פקטור מבחינתי כסיבה לא לקנות רכב ישן הוא נושא הבטיחות. (2 כ.א? וואלה מפחיד).

כלכלית בוצעה פה עסקה חכמה שתפנה לך כמה זוזים חודשיים לדברים אחרים / חסכון / השקעות וכו - לדעתי הרכב יחזיק כמה שתצטרך בטיפול הנכון, הסיבה היחידה שלא הייתי יוצא עם רכב כזה לטיולים ארוכים היא לא הפחד שיתקע, אלא אך ורק הפחד מתאונה קלה עם רכב מודרני שתרגיש פחות "קלה" כשיתנגש בך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...