Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אמר זה שמכיר פשוט במציאות אתה מתכוון.
אין הבדל בין R=1.2 וR=7 מהבחינה שבשני המקרים מדובר במגפה שמתפשטת.

להשיג R=1.2 לא ישנה יותר מדי. מספר המאומתים יעלה בכל יום עד שיגיע לשיא מבחינת כמות הנדבקים שממנה אין לווירוס את מי להדביק, זה פשוט יקח יותר זמן.
בירידה אולי תחסוך נדבקים ובבתי החולים אולי יהיה פחות עומס, אבל אם ספריאל טוחן שעות נוספות אבל עומד בזה מה אכפת לי ולך?

אתה רוצה לבזבז מלא כסף, להכניס מלא בירוקרטיה למערכת שהיא גם ככה מעמיסה מלא בירוקרטיה על האזרחים כדי שאולי אולי יהיה לך R שהוא בין 1-2 במקום R שהוא 2 (זה מה שהיה פה הR לא הגענו ל-7).
מה בדיוק חסכת? מה בדיוק הרווחת?

אם בלי לעשות הרבה אני משיג R=2 ועם לעשות הרבה רעש בלי אפקטיביות אני משיג R=1.7 אני בוחר ב-2 בכל יום, בטח אם פחות ילדים השתגעו בדרך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, farkash7 כתב:

להשיג R=1.2 לא ישנה יותר מדי. מספר המאומתים יעלה בכל יום עד שיגיע לשיא, זה פשוט יקח יותר זמן.

.

בירידה אולי תחסוך נדבקים ובבתי החולים אולי יהיה פחות עומס, אבל אם ספריאל טוחן שעות נוספות אבל עומד בזה מה אכפת לי ולך?

אנחנו כבר ב-R<1.2. אבל מתחילים ב-80,000 מאומתים (לא כולל בלתי נבדקים ו-false negative) ביום. אז,העליה במספרים האבסולוטיים גדולה

יש אפילו ימים עם שעות נוספות בפורום, כי החולים חוששים להגיע לטיפול בגלל הקורונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, korola כתב:

בקצב הזה תוך 10 שנים לא ישארו לנו יותר ניצולי שואה בארץ

האזנתי בטעות לרדיו היום, הגיל הממוצע של ניצולי השואה הוא 85... 

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

להשיג R=1.2 לא ישנה יותר מדי. מספר המאומתים יעלה בכל יום עד שיגיע לשיא מבחינת כמות הנדבקים שממנה אין לווירוס את מי להדביק, זה פשוט יקח יותר זמן.

אתה רוצה לבזבז מלא כסף, להכניס מלא בירוקרטיה למערכת שהיא גם ככה מעמיסה מלא בירוקרטיה על האזרחים כדי שאולי אולי יהיה לך R שהוא בין 1-2 במקום R שהוא 2 (זה מה שהיה פה הR לא הגענו ל-7).
מה בדיוק חסכת? מה בדיוק הרווחת?

אם בלי לעשות הרבה אני משיג R=2 ועם לעשות הרבה רעש בלי אפקטיביות אני משיג R=1.7 אני בוחר ב-2 בכל יום, בטח אם פחות ילדים השתגעו בדרך.

אתה כל כך לא יודע על מה אתה מדבר, שאני לא יודע מאיפה להתחיל.

בין R=1.2 ל-R=1.3 אמנם אין הבדל עקרוני, אבל יש הבדל מהותי, זה הקונספט של גדילה אקספוננציאלית (או ריבית דריבית וכו').

וזה לא רק אומר שספריאל טוחן שעות (למעשה פחות, העומס הוא פחות על רופאי קהילה), זה אומר שאנחנו מקבלים טיפול פחות טוב (במקרה הטוב) או לא מקבלים טיפול בבתי החולים.

ואני מדבר מניסיון של הימים האחרונים. המערכת כאילו סוג של התרגלה לתפוסה של 120% ו-130% בחורף במחלקות ו-150% במיונים.

אבל עכשיו זה גם לא זה, במיון זה מתקרב ל-300%, במחלקות זה 170% עם כ"א חסר משמעותית.

אבא שלי היה צריך להגיע השבוע למחלקה פנימית לטיפול בדלקת ריאות, שכב 3 ימים במיון כי לא היה מקום בשום מחלקה פנימית (שהיא לא קורונה) ואז שחררו לאשפוז ביתי.

אבל נו, אתה חושב שזה רק שעות נוספות לספריאל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה ה-R? אם לצורך העניין מערכת הבריאות יכולה להתמודד עם X מאומתים ביום אז גם עם R=1.2 וגם עם R=1.3 תגיע לשם, השאלה היא רק באיזה מהירות, אבל זה לא משנה אם בסוף תגיע למספר שבו מערכת הבריאות קורסת.

עכשיו עזוב סיפורי סבתא. הבעיה היא לא קצב הגדילה המעריכית. הבעיה היא שאתה מכניס צוותים רפאויים לבידוד.
כבר חפרתי על זה קודם. אין סיבה להכניס צוותים רפואיים לבידוד.
מי שמרגיש טוב שיעבוד, ומי שלא מרגיש טוב שישאר בבית.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

מי שמרגיש טוב שיעבוד, ומי שלא מרגיש טוב שישאר בבית.

אתה מודע לזה שיש עוד מחלקות בביה"ח חוץ מקורונה?

אז איש צוות ש"מרגיש טוב" אבל חיובי לקורונה, ידביק חולה סרטן או חולה אחר ויהפוך אותו מחולה "סתם" לחולה "עם קורונה", מה שבהרבה מקרים מוביל להחמרה קשה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניהלנו את הוויכוח הזה כבר. יש שם מספיק זיהומים מסוכנים פי כמה מאומיקרון.
חוץ מזה חולה סרטן עם מערכת חיסונית לא מתפקדת כנראה נמצא במחלקה מיוחדת, בבידוד תמידי ומטופל ע"י אנשי צוות ספציפיים. הוא ממש לא דוגמא לכלום.
שם תחיל איזה מדיניות אתה רוצה, בכל מקרה כנראה שאומיקרון זה לא הצרה הכי גדולה שלו בוא נגיד.

בשאר בית החולים? בפנימית? במיון? מה זה משנה אומיקרון?
הגעת מחוסן? זה לא מפריע לך.
לא הגעת מחוסן? תמות אולי, אבל למה זו בעיה שלי? או של אבא של m3?

דרך אגב m3 במקומך אני מודה לאלוהי הקורונה שבזכותו לא אשפזו את אבא שלי בפנימית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

חוץ מזה חולה סרטן עם מערכת חיסונית לא מתפקדת כנראה נמצא במחלקה מיוחדת, בבידוד תמידי ומטופל ע"י אנשי צוות ספציפיים.

ברור. במחלקה פרטית עם אחות אישית.

שמע, אתה כ"כ לא מבין מה קורה בבתי החולים.

יש המון סוגים של חולים. גם זה שמגיע לשעתיים לקבל מנת כימו, מע' החיסון שלו לא בתפקוד מלא והוא חי חיים רגילים בקהילה. אז עכשיו תוסיף לו אחות חיובית לקורונה.

לפני 8 דקות, farkash7 כתב:

בשאר בית החולים? בפנימית? במיון? מה זה משנה אומיקרון?
הגעת מחוסן? זה לא מפריע לך.

מי שחולה, לא רק בסרטן, בעוד מליון מחלות אחרות, נמצא במצב שבו המע' החיסונית מוחלשת מראש.

החיסון יכול לשפר את הסיכויים שלו, אבל זה לא מגן משוריין. רחוק מזה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מחלקות שאולי צריך להחיל בהן מדיניות בידודים, אבל יש המון מחלקות/מרפאות שזה מיותר לחלוטין.

חוץ מזה אתה חושב שמדיניות הבידוד של צוותים רפואיים היום היא אפקטיבית? ממש לא בטוח.
אתה חושב שלא מסתובבים צוותים שנושאים את הווירוס? בטוח מסתובבים.
אתה חושב שלהשבית צוותים רפואיים זה לא יותר מסוכן לחולים מאשר צוותים רפואיים עם הווירוס הזה? ממש לא בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3יפה כתבת, חוץ מדבר אחד: המרפאות הראשוניות קורסות מעבודה, למרות מאמצים לעשות להם offloading. קליטת אלפי חולי קורונה מדי יום היא משימה סיזיפית. אני שייך לרפואה היועצת, אז הבום יגיע כשהחשש להדבק יפחת.

@farkash7אתה טועה מאד. אותו חולה "עם קורונה" אינו שוכב במחלקת האם שלו אלא בבידוד, מה שאומר שהכירורג או האורתופד או הקרדיולוג לא מגיע אליו במסגרת הביקור הרגיל אלא או נותן ייעוץ מרחוק או צריך להגיע למחלקה הייעודית ולהתמגן. ואז תחשוב על כך שאולי יש לו שני חולים בשני אגפי קורונה נפרדים, ותבין כמה שעות עבודה הולכות לאיבוד מסיבה זו. שלא לדבר על הצורך באנשי צוות רבים לטיפול בחולי הקורונה, ועל השחיקה הקשה של הצוותים במחלקות הייעודיות. הוסף על כך את אלפי האחיות, הרופאים ושאר אנשי הצוות המושבתים בגלל מחלה או בידוד, ותבין מה מקריס את המערכת - לא רק demand אלא גם supply.

@f

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, farkash7 כתב:

יש מחלקות שאולי צריך להחיל בהן מדיניות בידודים, אבל יש המון מחלקות/מרפאות שזה מיותר לחלוטין.

אני מתחיל לחשוב שאף פעם לא היית בבית חולים, מעבר לביקור קצר, או צפיה בהאוס.

לפני שנים הייתי מאושפז לתקופה. היו איתי בחדר שני חולי סרטן מבוגרים. שלושתנו באותה המחלקה מטופלים ע"י אותם הרופאים.

עכשיו תאר לך שאחד מאיתנו חיובי לקורונה. אז הוא מהווה סכנה לשניים האחרים. אז יש צורך להפריד בין החולים, מה שיוצר עומס על הצוות.

ואם אחד מאנשי הצוות חיובי, אבל מרגיש טוב? אז הוא מסכן את שלושתנו. אבל מבחינתך זה בסדר כי גם ככה יש וירוסים בבתי החולים.

אני אגב יצאתי בשלום מאותה תקופה, למרות הוירוסים המסוכנים. אבל אם הייתי נדבק בקורונה במהלך האישפוז, אני בכלל לא בטוח איך זה היה נגמר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

האזנתי בטעות לרדיו היום, הגיל הממוצע של ניצולי השואה הוא 85... 

כן,
זאת בעיה, אין ניצולי שואה צעירים.

הגיל גם הופיע בצילום מסך שהעלתי. 

image.thumb.png.9a8ec923f87f60c160128cf338b766fa.png

הכוונה הייתה, שלא באמת מספרים לנו על ה 20 מתים היומיים של האומיקרון.
אני כבר לא רואה כתבות שמספרים את סיפורי החיים שלהם.
בגלים הראשונים פה ושם הביאו סיפורים של 2 אחים בני 60 שנפטרו בהפרש של שבוע.
אחר כך היו 2 קשישים (בעל ואישה) שנפטרו בהפרש של שעות.
פה ושם היו בני 40 שנפטרו והשאירו 4 ילדים או 8 ילדים תלוי במגזר. 

אבל עכשיו, נפטרי האומיקרון נשארים עלומים ..  האם זה בגלל שכולם בני 70 פלוס?
האם הם עונים לפרופיל של נפטרי השפעת השנתית?
או אולי הם חלק מה 42 ניצולי שואה שמתים כל שנה? 

עוד שבוע שבועיים נקבל את נתוני התמותה הכוללת של השבועות האלה ונראה אם בכלל הייתה תמותה עודפת או שה -22 מתים ביום נכנסו לסטיסטיקה של תמותת החורף השנתית.

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, יבגניפ כתב:

הבאתי אגב את דרום אפריקה לא כדי להוכיח שאומיקרון זו מחלה קלה, אלא כדי להראות שהקורונה דעכה שם גם עם אחוז מחוסנים מאוד נמוך.

נתקלתי במקרה בעדכון על הסטאטוס בדרא"פ.

אתה כתבת ב30.12 שהקורונה שם דועכת, בזמן שנראה שהיה מדובר במינימום מקומי בלבד.

image.thumb.png.1b782b001989584661669c4899cf265d.png

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...