Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 40 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל במצב כזה אם אתה הולך למודל הדבקה - אז למה לבדוק בכלל? זה לא נותן לך כלום...

מה נותן לך מיום ראשון שבו תלמיד חיובי, הוא ורק הוא, (אחרי שהוא כבר חיובי, משמע 3-4 ימים אחרי ההדבקה) יישאר בבידוד?

לא נותן לך שום דבר אפידימיולוגי, את הוירוס הוא כבר העביר הלאה.

זה משרת אותך רק בפן של להגיד שאתה לא הולך למודל הדבקה, למרות שאתה כן...

בפועל שורה תחתונה כל הנהלים וכל ההתנהלות הובילה אותנו למודל הדבקה המוני שאיפה לחסינות עדר. לא משנה איך נקרא לזה.
ונכון  @David32 צודק , כל המדינות בעולם בסופו של דבר הולכות על מודל הדבקה המוני.
אבל יש הבדל עצום בין ללכת על מודל כזה מתוך ידיעה ותיכנון לבין להיכנס לזה בלי תיכנון.

במודל הדבקה המוני /חסינות עדר.. אז ברור שברגע שמגיעים לאחוז הנדבקים/מחלימים המתאים , אז נכנסים ל R קצת מ 1.
ומפה זה רק ירידות במספרים עד לאפס המוחלט.
ופה מדובר על סדרה הנדסית יורדת וסכום הסדרה תלוי באיבר הראשון.

אם הולנד מגיעה ליעד  עם 50,000 מאומתים  ואנחנו נגיע ליעד עם 100,000  מאומתים ליום .
אז לנו יהיו פי 2 יותר נדבקים בירידות .. וכל הנדבקים האלה ממש מיותרים , כי כבר הגענו לחסינות עדר,
מה הטעם בעוד נדבקים? 
בכלל בגלל שהדגירה של האומיקרון כל כך קצרה..

אז אולי יספיקו רק 3 או 4 ימים של סגר הרמטי להוריד את המספרים דרסטית?  

אולי אם מעלים לדיון שהולכים להדבקה המונית היו מוצאים מודלים מתאימים יותר ויעילים יותר? 

כרגע זה נראה כמו שייט אבובים בנהר הירדן שאין לאף אחד יכולת ורצון לשלוט על משהו 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

מה היסטרי בהתייחסות לאומיקרון כמחלה קלה ובניסיון להמשיך בחיים תוך כדי שיש התפרצות שלה ברקע? איך זה היסטרי? 

מי קבע שהיא קלה? היא מביאה לפחות אישפוזים בטווח הקצר.

מתישהו בשרשרור הזה הבאת את דרא"פ כדוגמה. אז עכשיו, חודש אחרי, מדווחים בדרא"פ על עליה במספרי הPIMS, גם לעומת דלתא.

מה תהיה ההשפעה של הוירוס בעוד עשור, אף אחד לא יודע.

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

הנחת המוצא שלך היא שיש דרך מילוט

הצעדים שמניתי ועוד צעדים, היו יכולים להציל אחוז מסויים של ילדים מהדבקה, עד שהגל הזה היה חולף.

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

אתה מקצין עם "כופים עלינו להדביק את הילדים"

זו לא הקצנה. זו עובדה. ילד שילך לביה"ס אחרי יום חמישי הקרוב (ולפי החוק הוא מחוייב להגיע) ידבק בסבירות שקרובה ל100%.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

אבל אין. ובערך כל מי שמתעסק בתחום ונמצא בפוזיציה כלשהי של קבלת החלטות הודה בזה. אתם פשוט מסרבים לקבל את זה, ומציעים רעיונות שהם אולי נחמדים בתאוריה אבל התרומה הפרקטית שלהם והיכולת ליישם אותם מוטלת בספק.

לא נכון, כל מי שמתעסק בתחום הביא הצעות מפה עד לשנה הבאה, שרובן נפסלו, ומקצתן התקבלו אבל בצורה שמעקרת אותם מתוכן לגמרי.

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

לא אמרו שאנטיגן לא ממש מועיל בזיהוי?

חוץ מזה, הקטנת את התורים אבל הארכת את זמן הבידוד בבית עד שמקבלים תוצאה בpcr, מה שפוגע ביכולת לעבוד וללמוד.

אם כבר מסתמכים על בדיקת אנטיגן אז צריך לבטל את השטות הזאת של בדיקה מוסדית ולאפשר לאנשים להיבדק בבית ולדווח.

אכן לא מועיל בזיהוי.

גם באנטיגן חייב בידוד אחרי חשיפה למאומת - לפחות כרגע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

מי קבע שהיא קלה?

יותר קלה מהזנים הקודמים של הקורונה?

כל הרופאים, שיצא לי לקרוא כולל נראה לי האחד שמגיב כאן, התייחסו עד עכשיו לכך שנכון לכרגע נראה שאומיקרון מוביל למחלה קלה יותר ורואים את זה גם עם מספרי המאושפזים. נדמה לי שגם הסבירו את זה במנגנון הדבקה שעובד אחרת. 

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

מתישהו בשרשרור הזה הבאת את דרא"פ כדוגמה. אז עכשיו, חודש אחרי, מדווחים בדרא"פ על עליה במספרי הPIMS, גם לעומת דלתא.

הנה דוגמא לפניקה. אני לא קורא כל יום מה קורה עם הקורונה בכל מקום בעולם כדי להלחיץ את עצמי ולספר לעצמי מה יכול להיות רע.

הבאתי אגב את דרום אפריקה לא כדי להוכיח שאומיקרון זו מחלה קלה, אלא כדי להראות שהקורונה דעכה שם גם עם אחוז מחוסנים מאוד נמוך.

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

מה תהיה ההשפעה של הוירוס בעוד עשור, אף אחד לא יודע.

אוקיי ו?

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

הצעדים שמניתי ועוד צעדים, היו יכולים להציל אחוז מסויים של ילדים מהדבקה, עד שהגל הזה היה חולף.

זו ספקולציה :) מה זה אחוז מסויים? איזה צעדים אחרים?

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

זו לא הקצנה. זו עובדה. ילד שילך לביה"ס אחרי יום חמישי הקרוב (ולפי החוק הוא מחוייב להגיע) ידבק בסבירות שקרובה ל100%.

יכול להיות שזה ספציפי צעד מפגר. וגם פה, אתה בפרוש חריג ביחס שלך לזה בהשוואה לכל שאר ההורים שיצא לי לדבר איתם.

...

אין לי כח לדיון על דיון, אני שומר את התחביב הזה לליאור. אבל אתה, ספריאל ועוד כמה בפירוש כל הזמן מחפשים את התסריט הכי רע שיכול להיות בכל מצב. וגם זה בסדר. אבל רוב ההצעות שלכם לא ישימות או ספקולטיביות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

אבל אתה, ספריאל ועוד כמה בפירוש כל הזמן מחפשים את התסריט הכי רע שיכול להיות בכל מצב.

יהיו ילדים שיפגעו בגל הזה. עכשיו או בעוד חודש.

האם אלו יהיו 10 או 20 או 100? בעיני יש הבדל ובעיני צריך להיות מאמץ לצמצם את המספר הזה.

בעיניך זה התסריט הכי רע. בעיני זו אנושיות וזו חובה של המדינה כלפי האזרח.

וזה עוד לפני שאני נכנס לשאלה, מה הסיכוי של הילד שלי להיות אחד מהם.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

יהיו ילדים שיפגעו בגל הזה. עכשיו או בעוד חודש.

האם אלו יהיו 10 או 20 או 100? בעיני יש הבדל ובעיני צריך להיות מאמץ לצמצם את המספר הזה.

וזה עוד לפני שאני נכנס לשאלה, מה הסיכוי של הילד שלי להיות אחד מהם.

תן לי להיות דמגוג כדי לסיים את הדיון בהרגשה טובה.

למה אתה לא מתנדב במתנ"א?

(אם אתה כן אני אחזור עם דוגמא אחרת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, פינדר כתב:

בגלל 100 ילדים לא סוגרים את המדינה ויוצרים נזק של 100 מיליארד שקל עם כל הכבוד.
ל-100 ילדים תהיה בעיית זיכרון או כל תופעה אחרת בגלל הגל הזה? באסה. יקבלו פיצוי/סיוע מביטוח לאומי ובזה זה יגמר.
כמו המוני ילדים שאיתרע מזלם והיו מעורבים בתאונה או חלו במחלה חשוכת מרפא ואף אחד לא מדבר עליהם.
בגלל שזה נגרם מקורונה זה בכותרות, אבל בתכלס זה לא מעניין.

אתה דואג לילד שלך עד כדי כך? תישאר איתו חודש בבית.
מספיק להיות הזויים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, farkash7 כתב:

בגלל 100 ילדים לא סוגרים את המדינה

כתבתי מה אפשר לעשות חוץ מלסגור את המדינה, לא יודע איך אפשר להיות יותר ברור מזה:

לפני שעה, פינדר כתב:

יש הרבה דברים לעשות שהם לא סגר.

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

למה אתה לא מתנדב במתנ"א?

מה הנקודה?

אני משתדל לשמור על הילדים שלי ומצפה מהמדינה שתשמור על הילדים של כולם, גם בכבישים וגם בבתי הספר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמת מה אפשר לעשות, אבל תן לי לבשר לך את הבשורה.
מה שרשמת זה כוסות רוח למת.
בחייך תשים מטהר אוויר בכיתה, הם יצאו לחצר ויתחילו לדחוף אצבעות לנחיריים אחד של השני.
זה ילדים לא רובוטים.

הבדיקות הביתיות האלה לא שוות כלום. מכיר יותר מבן אדם אחד עם סימפטומים שיצא נקי במשך 3-4 ימים רצופים, למרות שבPCR יצא חיובי. מצד שני לאחר שבוע הוא התחיל לצאת חיובי בבדיקה הביתית וזה לעיתים נמשך גם חודש אחרי ההדבקה!
כל הרעיונות שהצעתם זה טוב ויפה. מה שזה היה יוצר זה עוד בירוקרטיה מיותרת. עוד בזבוז כספים. עוד זמן עד להגעה לשיא העקומה ואת אותה הדבקה המונית כמעט.

הברירה שלך הייתה סגר או לא סגר.
זהו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, פינדר כתב:

מה הנקודה?

שאתה בוחר להתקמד בדבר הכי רע שאולי יקרה ולא מרפה מזה, כולל חרדות על מה יהיה בעוד שנים. ועוד חושב שאחרים מתנהלים בפניקה ולא אתה, בעוד שאחרים לא מתרכזים בדבר הכי רע שאולי יקרה :)

ואם אתה אומר את זה:

לפני 42 דקות, פינדר כתב:

אז לדעתי יש לך בעיה של פרופורציות.

וזו גם לא סתירה.

החובה של המדינה כלפי האזרחי לא מסתכמת במניעת הדבקה בקורונה. אם זה היה מצב אז הסטנדרט בכל העולם היה סגר נוסח סין.

החובה של המדינה ומי שעומד בראשה כרגע הוא למצוא את האיזון שיפגע באזרחים כמה שפחות ויטיב איתם כמה שיותר.

ויכול להיות, רק יכול להיות, שסיכוי היפותטי ללונג קוביד בעוד 10 שנים הוא הדבר הכי מפחיד עבורך כרגע כהורה, אבל זה לא אומר ש*זה* צריך להנחות את מקבלי  ההחלטות ובעוד בשם "אנושיות".

רוצה עוד קצת דמגוגיה?

כל מי ששולח את הילד שלו לצבא יכול לקבל אותו בחזרה בארון קבורה. שנינו אומנים סמולנים ידועים פה. איש מאיתנו לא הציע לבטל את צהל נכון?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם עוד חושבים על חיסון רביעי לכלל האוכלוסייה.

ynet - חדשות, כלכלה, ספורט ובריאות - דיווחים שוטפים מהארץ ומהעולם

קופות החולים.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי כל הדיבורים על ישראל מקום ראשון, אז ישראל גם מקום ראשון בבדיקות. ואם בהולנד 50% מאומתים על 50k חולים ליום, זה סימן שהיה להם לפחות 25% מאומתים על 100k חולים ליום….

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס.. הלך על פייזר.

מחקר שמראה שאין יתרון לקבל את החיסון אחרי חשיפה למחלה עצמה.
כלומר, בארץ שהכריחו מחלימים לקבל עוד מנה , לא שיפרו את המצבם לעומת מחלימים שלא קיבלו מנה.
מה שזה אומר שהשוק של פייזר הצטמצם משמעותית , האומיקרון פשוט לקח להם את הלקוחות. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...