Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 47 דקות, m3x7r3m3 כתב:

במקום להסתכל על האוכלוסיה בסיכון, אתה מסתכל על האוכלוסיה שהיא בסיכון + נדבקה + הסיכון שלה התממש.

אם אתה רוצה ללכת הפוך, אז תתחיל לחשב אחורה

החזרת אותי לכיתה י'.

אנחנו מנסים לבין עד כמה המחלה הזאת מסוכנת, כלומר מה הסיכוי שתגיע לבית חולים בהינתן שנדבקת. אז האם לחשב את האחוז שהגיעו לבית חולים מתוך אלו שנדבקו לא עונה על השאלה הזאת?

אני יוצא מנק' הנחה שכולם ידבקו ואוכלוסיה שנדבקה עד כה כנראה מספיק גדולה והומוגנית ולכן מייצגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

תמותה עודפת היא תמותה עודפת. המספר שהבאתי גולמי לגמרי, לא מתחשב אפילו בגידול האוכלוסיה (משהו כמו אחוז או קצת יותר). וכמובן שממש לא פורט אותה לגורמים. אבל אולי תוכל לספר לי איזה מחלה אחרת גרמה לתמותה העודפת, כשידוע שמספר המתים מקורונה בשנה זו כ-4900?

ברור שכניראה הקורונה אחראית לתמותה העודפת. אני לא מספר לעצמי סיפורים. אבל בדיוק בשביל זה הביאו את החיסונים, לא? 

לפי הנתונים שמצאתי בעיתונות -70 אחוז מאותם 3500 שמתו בגל השלישי(תחילת 2021 וגם תחילת ההתחסנות בחיסון השני) היו לא מחוסנים, ככה גם 34 אחוז אחוז מתוך 1500 שמתו בגל הרביעי היו גם לא מחוסנים. ככה שמתוך אותם 5000 שמתו מקורונה בערך 3000 היו לא מחוסנים. 

כמה מתוך אותם 3000 היו מתים אם היו מתחסנים? וואלה לא יודע, כניראה שמשמעותית פחות. 

אז ריאלית, מאנשים שעשו מאמץ מינימלי בשביל לא להפגע מהוירוס, זה בערך 2500 איש. זאת התמותה העודפת ה"אמיתית" שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@snoop90 לא. יש שתי שאלות שנשאלות:

1. מה הסיכוי שתגיע לבית חולים מעצם היותך תושב ישראל בזמן קורונה. זה תלוי לא רק באחוז המתאשפזים מבין הנדבקים, אלכ גם במספר הנדבקים הכולל. בתקופת האומיקרון עם העדר כמעט כל מגבלה מספר הנדבקים העצום סותם את בתי החולים גם עם אחוזי אשפוז נמוכים.

2. מה הסיכוי שאם תגיע לבית החולים מסיבה כלשהי - קורונה או אחרת - תקבל טיפול אופטימלי. בגלל סעיף 1, בתוספת המחסו רהחמור בצוות בגלל אימותים ובידודים בקרבו  הסיכוי הזה מדרדר. 

@davemustaine87המדינה לא עשתה די כדי לדחוף אנשים להתחסן. זה כולל את השתקת מפיצי תיאוריות הקשר ההזויות, וזה כולל את שאשא-ביטון שפגעה בחיסון הילדים ובכך תרמה להפצת הנגיף בכלל האוכלוסיה, ואפילו את ליברמן עם הקשקושים שלו על שפעת. היה צריך לעשות כאן קצת אוסטריה, לפני חצי שנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בערך באותה מידה שהמספר 0 והמספר 100 הם שווי ערך...

אתה יודע מה ההבדל בין תאורטי למעשי? יופי.
בחלומות שלך זה לא היה מוביל לסגר. תמשיך לחלום.

לפני 57 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הייתי מעלה גם תמונות ממיון וממחלקות פנימיות. אבל אין צורך בהדגמות.

300% תפוסה במיון, 170% במחלקות.

בשנים עברו עומס של 150% במיון היה קיצוני והביא לקריאה לחולים להגיע לבתי חולים אחרים באיזור.

עומס של 120% במחלקות היה מגיע עם הודעה למיון לא להעביר חולים לאותה מחלקה.

וכל זה עם פחות סגל מאשר שנה קשה של שפעת.

וכל זה כשהעבירו חלק לא קטן ממי שהיה בשנה רגילה מאושפז במחלקה לאשפוז ביתי (למשל דלקת ריאות + מחולל חמצן + בלון חמצן + מד סטורציה + עירוי יומי).

כלומר אנחנו בערך פי 1.5-2 יותר עמוסים משנה רגילה, עם פחות כוח אדם, ואנחנו בכלל לא סופרים כאלו שהיו פעם מאושפזים והיום באשפוז ביתי.

זה לא מעניין. מעניין כמה מתו. חכה שבועיים תספור ותחזור אלינו. עד אז תמשיך לברבר פה תאוריות.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אז מבחינתך כל דבר שהוא פחות מפי 2 משפעת (בנוסף לשפעת כמובן כן?) לא נספר.

מבחינתי גם אם מתו פי 10 זה לא מעניין.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין על הסטת הנושא לגמרי. 

אבל בכול זאת :

1. אין לי שמץ של מידע כמה אנשים מאלו שמתו וימותו מהאומיקרון הושפעו ומתו בגלל עומס חריג בבתי החולים, בכך שלא היה מי שיטפל בהם. אתה כן יודע? 

2. כנ"ל כמו 1. אתה כן יודע? 

3. כמה מזה, זה חריג לעומת תקופות חורף רגילות נטולות קורונה של "זקנה ששוכבת במסדרון" ? לא שזה תקין שיש מצבים כאלה, אבל זה מה יש, והיינו חיים ומשלימים עם זה. 

אתה זורק אחלה השערות, שאני לא יודע כמה הם מבוססות. אם יש לך איזה מידע, אשמח לשמוע, באמת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה אינה רק כמה ימותו בשבוע או חודש הרבעון הקרוב. זה גם חולי סרטן שלא מנותחים בזמן, חולי לב שלא מצונתרים בזמן או "סתם" חולים אורתופדיים עם מחלות לא קטלניות אבל שגורמות נכות - וכל אלה לא זוכים לטיפול הראוי כי בתי החולים, וגם המרפאות בקהילה, גדושים בחולי קורונה (לא תמיד פיזית, גם הטלה-רפואה המהוללת מעמיסה הרבה עבודה, לא כל רופא מסתגל אליה ולא כל מחלה יכולה להחות מטופלת מרחוק).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיק להכניס צוותים רפואיים לבידוד על עיוור וזה יקל.
חוץ מזה שוב זה לא מעניין. בגלל זה לא עושים סגר/מכניסים חצי מדינה לבידוד.

אני יודע שהתשובות שלי קצת משעממות ובגדול אומרות שזה לא מעניין, אבל מה לעשות שזה לא מעניין, ובעוד שנה שיהיה גל אומיקרון מספר 2 אף אחד באמת לא התעניין בזה או יכניס מישהו לבידוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תן להם להדביק את קבוצות הסיכון. זה פתרון סביר בעיניך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופ' ערן סגל שמקבל כנראה נתונים יותר מעודכנים מכולנו,  מעריך שאתמול היינו בפיק של ההדבקה.
הוא בודק גם נתונים מהצבא וגם נתונים של בדיקות ה PCR מאולוסייה מעל גיל 60. 

מקווה שהוא צודק ואכן אנחנו נכנסים עכשיו לירידות,  אבל זה מוסיף עוד נתון לדיון.
האם באמת בשבוע של הירידות זה הזמן לשחרר את התלמידים להדבקה המונית ? 

ולא חייב לדבר על 0 ו1.. יש גם באמצע,   מי כמוני יודע שילדים שמשתגעים בבית,
אבל ילדים גם אוהבים לישון עד מאוחר, או לקחת ימי חופש.
אפשר למצוא מסלול באמצע, להביא את הילדים לחצי יום , או לחצי מהימים. 
או כל תמהיל אחר שהוא באמצע. 
אבל מי שרוצה לסיים את הגל כמה שיותר מהר, ולהגן על כמה שיותר בני 60 פלוס,
אז כן, יש היגיון בשיא הגל לפתוח את כל בתי הספר להדבקה המונית, זה בפירוש יעזור לגמור את הגל מוקדם יותר.

וכנראה אצלנו נראה ירידה מהירה וסיום טוטאלי של האומיקרון , ואילו בשאר העולם שלא נהגו במודל הדבקה המונית,
אנחנו נמשיך לראות דישדוש על מספרים נמוכים והתפרציות מקומיות. 

image.png.e934280432b787a4b638fea6650d284e.png

image.png.96f065f8c23f0936c7475c42d5f2a8d1.png

לפני 8 דקות, davemustaine87 כתב:

אבל בכול זאת :

1. אין לי שמץ של מידע כמה אנשים מאלו שמתו וימותו מהאומיקרון הושפעו ומתו בגלל עומס חריג בבתי החולים, בכך שלא היה מי שיטפל בהם. אתה כן יודע? 

חפש אחורה , בגלים הקודמים פרופ' סגל ערך מחקר בדיוק על זה.
הוא בחן את אחוזי התמותה של חולים קשה מעל גיל 60 שנכנסו לבתי החולים שהיו רק 200 חולים קשה.
ומה אחוזי התמותה של חולים קשה מעל גיל 60 שנכנסו לבתי החולים בעומס , מעל 700 חולים קשה.
כל זה באותו גל , אותו מוטציה  ופרופיל החולי זהה.
הוא מצא גידול של כ-30%.  כלומר כל נפטר רביעי בשלב העומס לא היה נפטר אם לא היה עומס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה בגלים הקודמים הנגיף גרם לסיבוך ודלקת ריאות חריפה שהצריכה חיבור לאקמו.

ע״פ כל הדיווחים האומיקרון לא גורם לסיבוך הזה כמעט, לכן מה שהיה קודם לא משליך על המצב עכשיו.

יש הבדל בין עומס שגורם לעוד אנשים במסדרון לבין עומס שגורם לתור לאקמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola

יהיה אפשר קישור למאמר המקורי? 

לא טוען שזה לא נכון, אבל אשמח לראות איך בוצע המחקר. ההסקת מסקנות נשמעת לי מעט בעייתית. 

עריכה: ראיתי שצירפת, תודה. 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, farkash7 כתב:

תקן אותי אם אני טועה בגלים הקודמים הנגיף גרם לסיבוך ודלקת ריאות חריפה שהצריכה חיבור לאקמו.

ע״פ כל הדיווחים האומיקרון לא גורם לסיבוך הזה כמעט, לכן מה שהיה קודם לא משליך על המצב עכשיו.

יש הבדל בין עומס שגורם לעוד אנשים במסדרון לבין עומס שגורם לתור לאקמו.

עדיין המחלקות עמוסות ואנשים מתים. 
השאלה האם שהרופאים מטפלים בחליפות חלל, האם יש לזה השפעה?  
זה תמים להעריך שלא .. בטוח שיש חולים שהיו יכולים לשרוד ועקב המצב הם לא שורדים.
אבל זה תמיד היה,   גם מדחת יוסף היה אמור לשרוד אם היה מקבל טיפול, אבל התנאים בשטח לא איפשרו להגיש לו טיפול והוא לא שרד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שבכל חורף אנשים מתים בגלל עומס.
עזוב חורף גם בקיץ אנשים מתים בגלל עומס, מה לעשות אין חדרי בידוד לכל החולים שצריכים, מכניסים אותם לחדר בידוד בדרך עלל אחרי שתוקף אותם הזיהום הקטלני. כוסות רוח למת. כפי שאמרתי סבא וסבתא סיימו את חייהם ככה.

בשביל 25% עודף תמותה אני לא סוגר מדינה, לא מכניס אנשים לבידוד ולא סוגר בתי ספר, אבל זה אני, חתיכת מניאק שלא מעריך חיי אדם. בסדר קיבלתי.
אני כן מתקצב את בתי החולים כמו שצרים בלי קשר לקורונה כדי להקל על העומס.
אולי מה שהיה צריך לקרות פה לאורך שנים יקרה בגלל הקורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, farkash7 כתב:

המחקר מתייחס לתקופה של לפני החיסונים, ששם באמת היה עומס גדול על מכונות ההנשמה והאקמו. האם זה נכון להשליך את זה על האומיקרון ב-2022? במידה מסויימת, אבל כניראה לא 25 אחוז. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...