Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

יש על הגרף של אחוזי החיוביים תופעה לא הגיונית.
אחוזי החיוביים נופלים לינארית במהירות לא אופיינית. 

ישנם מספר השערות שיכולות להסביר את התופעה, וזה יהיה מעניין לראות מה שיקרה הלאה.

2 ההשערות הכי סבירות לדעתי הן:

1) 2 מיליון הבדיקות המהירות שבוצעו לתלמידים בני 5-12 ,  לפני ה 1/9 עשו מבצע אדיר שעלה מיליונים (גג 60 מיליון ), במבצע מצאו 6,000 או 9,000 ילדים חולים שלא היו להם תסמינים. אם אנחנו מניחים שעיקר ההדבקות הגיעו מהילדים הלא מחוסנים , אז המבצע בהחלט ניקה את השטח. ולכן הוריד משמעותית את כמות ההדבקות בימים הבאים. 

אם השערה הזאת נכונה, אז זאת עלות ממש זולה של 60 מיליון ש"ח (במחירי השוק של 2 מיליון בדיקות) , להורדה דרסטית של כמות החולים.
יותר זול ויעיל מסגר,  אבל אם לא יעשו את המבצע שוב, אז ההדבקות ימשכו והגרף יעלה בקרוב שוב, כי לא ממש טיפלו בבעיה רק קטעו באופן זמני חלק ניכר מהשרשראות.

2) לכבוד ראש השנה הרבה חולים לא רצים להיבדק, הם לא רוצים להכניס את כל הקרובים שלהם לבידוד לפני ראש השנה, במילא יש חופשים והדממות אז גם אין להם סיבה לקבל חופש מחלה, לעומת זאת בריאים שרוצים אישור להיפגש עם סבא וסבתא כן הולכים להיבדק. 
לכן אחוז החיוביים נמוך.  זאת גרוע .. כי שרשראות ההדבקה שהיו אמורות להיקטע לא יקטעו ומיד אחרי החג נראה קפיצה במספר החולים 

לדעתי ההשערה הראשונה יותר סבירה. אבל אולי גם שילוב של שניהם?  מי יודע?
בכל מקרה אם תהיה קפיצה במספר החולים אחרי החג, יאשימו את העם שלא שמר בחג.

נ.ב.
מניסיון שלי אישית

בתי הספר נפתחו ביום רביעי וחמישי ,   ביום שישי התגלו 3 מאומתים בקרב התלמידים ( שלושתם מחוסנים 2 מנות)
בהתחלה הודיעו לכל השכבות לעשות בדיקה לפני יום ראשון , אבל אתמול החליטו לא לקחת סיכון וללמוד היום בבית מהזום. 

image.png.0fbe0d8b743d9ecb65c4b46df2e9c3a0.png

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צעירים יותר? סיכוי שתחוו תופעות לוואי קשות יותר מהחיסון ה-3.

N12 - צעירים עשויים לחוות תופעות לוואי קשות יותר מהחיסון ה-3 (mako.co.il)

עוד דבר קטן. שכנה בבניין אצל אבא שלי.

הילדה בת ה6 חלתה בקורונה. בלי לדעת

האמא והבן כנראה גם עברו את זה קל.

האמא והבן מחוסנים. 

הילדה קיבלה תו ירוק עד דצמבר.

הילדה נתגלתה בבדיקה סרולוגית.

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • אהבתי 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, korola כתב:

יש על הגרף של אחוזי החיוביים תופעה לא הגיונית.
אחוזי החיוביים נופלים לינארית במהירות לא אופיינית. 

ישנם מספר השערות שיכולות להסביר את התופעה, וזה יהיה מעניין לראות מה שיקרה הלאה.

2 ההשערות הכי סבירות לדעתי הן:

1) 2 מיליון הבדיקות המהירות שבוצעו לתלמידים בני 5-12 ,  לפני ה 1/9 עשו מבצע אדיר שעלה מיליונים (גג 60 מיליון ), במבצע מצאו 6,000 או 9,000 ילדים חולים שלא היו להם תסמינים. אם אנחנו מניחים שעיקר ההדבקות הגיעו מהילדים הלא מחוסנים , אז המבצע בהחלט ניקה את השטח. ולכן הוריד משמעותית את כמות ההדבקות בימים הבאים. 

אם השערה הזאת נכונה, אז זאת עלות ממש זולה של 60 מיליון ש"ח (במחירי השוק של 2 מיליון בדיקות) , להורדה דרסטית של כמות החולים.
יותר זול ויעיל מסגר,  אבל אם לא יעשו את המבצע שוב, אז ההדבקות ימשכו והגרף יעלה בקרוב שוב, כי לא ממש טיפלו בבעיה רק קטעו באופן זמני חלק ניכר מהשרשראות.

2) לכבוד ראש השנה הרבה חולים לא רצים להיבדק, הם לא רוצים להכניס את כל הקרובים שלהם לבידוד לפני ראש השנה, במילא יש חופשים והדממות אז גם אין להם סיבה לקבל חופש מחלה, לעומת זאת בריאים שרוצים אישור להיפגש עם סבא וסבתא כן הולכים להיבדק. 
לכן אחוז החיוביים נמוך.  זאת גרוע .. כי שרשראות ההדבקה שהיו אמורות להיקטע לא יקטעו ומיד אחרי החג נראה קפיצה במספר החולים 

לדעתי ההשערה הראשונה יותר סבירה. אבל אולי גם שילוב של שניהם?  מי יודע?
בכל מקרה אם תהיה קפיצה במספר החולים אחרי החג, יאשימו את העם שלא שמר בחג.

נ.ב.
מניסיון שלי אישית

בתי הספר נפתחו ביום רביעי וחמישי ,   ביום שישי התגלו 3 מאומתים בקרב התלמידים ( שלושתם מחוסנים 2 מנות)
בהתחלה הודיעו לכל השכבות לעשות בדיקה לפני יום ראשון , אבל אתמול החליטו לא לקחת סיכון וללמוד היום בבית מהזום. 

image.png.0fbe0d8b743d9ecb65c4b46df2e9c3a0.png

אולי פשוט נגענו בקיר, הגענו למקסימום ומפה הקצב הדבקה רק יורד.

• רעיון טוב! 2

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, noknok כתב:

אולי פשוט נגענו בקיר, הגענו למקסימום ומפה הקצב הדבקה רק יורד.

נקווה , אבל זאת צלילה חריגה . תהליכים ביולוגים לא מתנהגים ככה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מסנה להסביר תהליך ביולוגי, אלא פיסת פאזל זעירה (כ1-2% מכל התהליך במקרה טוב). מעבר לכך, בשל השונות הגדולה בין המאומתים (גיל, מין, מצב בריאותי), אזי גם תהליך עצמו בכללותו לא ניתן לחיזוי (מספיק להסתכל על כלל התחזיות לאורך כשנתיים מתחילת הופעת הוירוס)

• רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, סוף סוף מציגים את הגרף הבאמת מעניין:

פילוג נפטרים לפי רמת חיסון.

image.png.fa27282e8c4af1b4de3dff7620a5dad0.png

image.png.8cbfed92454ed466ec4890e7c5d85a33.png

image.png.0bac5d6b75cd9ebf1aed3eb2281b144a.png

=\

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי - אם האופציות שלי זה או לקבל דקירה עם מחט ביד לחצי שניה או פוטנציאלית להיחנק למוות, זה די no brainer.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, לא ברור בדיוק מי מסוכן יותר לסביבה.

קשיש בן 70 שמסיבות רפואיות לא יכול להתחסן ויושב לו בדיור מוגן כל השנה וחצי האחרונות.

או הצעירים בני ב 28 שכן התחסנו אבל חוגגים חופשי חופשי בהיכל מנורה עם עומר אדם , ובמסיבות באילת ?

מי תורם יותר להפצת המחלה ? מי תורם יותר לתמותה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שהולכים להופעות של עומר אדם, ויוצאים משם לא באזיקים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, vadim6385 כתב:

מבחינתי - אם האופציות שלי זה או לקבל דקירה עם מחט ביד לחצי שניה או פוטנציאלית להיחנק למוות, זה די no brainer.

אם זה כול שעברת, אז אחלה

במקרה שלי זה לקבל יומיים של חום 39 ואי יכולת לצאת מהמיטה.

לפני 25 דקות, korola כתב:

האמת, לא ברור בדיוק מי מסוכן יותר לסביבה.

קשיש בן 70 שמסיבות רפואיות לא יכול להתחסן ויושב לו בדיור מוגן כל השנה וחצי האחרונות.

או הצעירים בני ב 28 שכן התחסנו אבל חוגגים חופשי חופשי בהיכל מנורה עם עומר אדם , ובמסיבות באילת ?

מי תורם יותר להפצת המחלה ? מי תורם יותר לתמותה ?

זה אחלה דיון ששוכח שיש לך עוד מיליון ילדים לא מחוסנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם צריכים להתחסן ואף אחד לא צריך לעצור את החיים שלו

אם צריך חיסון כל חצי שנה אז כל חצי שנה עד שזה יגמר

אף אחד לא ישב בבית 4-5 שנים ויעצור לעצמו את החיים

ואם הקשיש הזה לא רוצה להתחסן כי הילדים שלו אמרו לו שערן סגל סוכן של פייזר

אז שלא יתחסן ויהיה חלק מהגרפים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, davemustaine87 כתב:

אם זה כול שעברת, אז אחלה

במקרה שלי זה לקבל יומיים של חום 39 ואי יכולת לצאת מהמיטה.

אז תחשוב מה היה קורה אם היית חו"ח נדבק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...