Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

כי התקופה בה היו מעל 4000 מאומתים ביום ארכה כחודש - מהשבוע השני של ספטמבר עד השבוע השני של אוקטובר. בעקבות גל זה גם היו כ-30 מתים ביום, כלומר בערך 1500 בחודש. אין לפני הטבלאות עם הנתונים היומיים כך שאין לי המספרים המדוייקים, אבל אם תרחף קצת עם העכבר ב-Worldometers תוכל להתרשם מהמספרים.

דרך אגב, המספרים שלהם שונים מהמספרים של משרד הבריאות כי העם עובדים לפי UTC כך שהשעות שלהם אינן חופפות את אלה של משהב"ר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר המאמותים זה פונקציה של מספר הבדיקות ותו לא, כל הסתמכות על אחג בלי השני שגויה מיסודה.
בדצמבר-ינואר ישראלי מתים סביה ה9000, אם מישהו רןאה 12000 מתים עליו נטל הוכחה גבוה מאוד למה הוא טוען את זה.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אחוז המאומתים עולה במקביל למספר הבדיקות הרי שמספר הנדבקים עולה, ולא מדובר באיזה ארטיפקט של הדגימה.

מציע לך לקרוא את המסמך הזה של הלמ"ס, שמסכם את השנה עד סוף אוקטובר. יש עליה בתמותה בכל קבוצות הגיל חוץ מילדים, ובעקומות התמותה השבועיות מקורונה יש עליות וירידות שתואמות את התפרצויות הקורונה ואת השפעות הסגרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שיש תמותה עודפת, והתמותה קרתה בספטמבר אוקטובר בעיקר, הגל המשמעותי של הקורותה, אבל, אין עודף תמותה של 3200 בישראל, שנים עם סטיית תקן דומה מהממוצע כבר היו. יש וירוס, תחלואה ותמותה, זאת לא הטענה, הטענה היא מה מיוחד בזה.
בשבדיה הcontrol arm של צד זה של הגלובוס יש 8000 "קורבנות" קורונה, במקביל תמותה כללית די דומה לממוצע הרב, קשה למצוא מגפה גם אם תחפש.
מהיכרות אישית עם 3 קורבנות מהקהילה שלי, ה3 מתו במחלקת קורונה חיוביים, אבל, כולם מתו מהתקף לב, אחד כבול למיטה, קשה לא לחשוב שהחרדה לתנאי האשפוז לא תרמו לזה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את אותו פרסום, כל התמותה העודפת היא מקורונה - מספרי המתים מקורונה כמעט זהים למספר התמותה העודפת. 

חליל, אני יודע שמבחינתך הקורונה היא פייק מחלה. אתה מוזמן להמשיך להתכחש.

דרך אגב - אתה ובני משפחתך מתכוונים להתחסן או שאתם חושבים שגם החיסון הזה הוא קונספירציה של פייזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמחלה היא פייק, רק התגובה שלה, המלצתי לאבא שלי ולחמי להתחסן, לחמותי לא, כי יש הסטוריה של בעיות שריר ומפרקים, ומיגרנה, אבל גם היא הולכת להתחסן כי הרופא שלה מפציר בה.
אני חושב שכל ההתנהלות עם החיסון היתה רשלנית ופזיזה, אבל אם כולם הסטריים מהמחלה, צפוי עיגול הפינות בחיסון, מה שחורה לי זה מסע הפרסום של רופאים עם נתונים סותרים למה שיש בדו"ח, אפילו רופא צעיר מהקהילה שלי במסר לקהילה דיבר בשבח חיסון כפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה נתונים סותרים יש לך? היכן הם התפרסמו ואיזה בקורת עמיתים היא קיבלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון אין ביקורת עמיתים לכל התהליך, אז למה אתה כאיש רפואה מבקש ממגיב באינטרנט ביקורת עמיתים כשאתה ממליץ ללקוחותיך חיסון בלי ביקורת עמיתים.
דבר שני, היו תופעות לוואי בדו"ח של פייזר, היו נורות אדומות, אבל ניפנפו אותם, היו תופעות שהיו בלעדית בקבוצת הניסוי.
העטענה הרווחת היא שזה מספר קטן מאוד, לפי מה שאני רואה, המספר הכי גדול בדו"ח, מספר החולים הסימפטומטיים בזרוע הcontrol, הוא בעצמי אפסי, 170 מ20000 אז לא ברור לי מאיפה הודאות הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שיש ביקורת. כל התהליך נעשה בבקרה של הרשויות בכל העולם - לא רק ה-FDA, וכמובן שהפרסום המדעי עובר את בקרת המערכת, כמובן בהליך מזורז,של עדיפות עליונה. האישור לשימוש הוא אישור חרום, מתוך הבנה שנלקח סיכון מסויים בגלל הסתפקות במעקב יחסית קצר (מספר חודשים) כדי לצמצם סכנה מוחשית ומשמעותית של מחלת הקורונה. אישור מלא של החיסון יינתן - בכפוף לממצאי המעקב המתוכנן אאל"ט עד שנתיים - רק לאחר השלמת המחקר.

אם אתה רוצה להמתין לתוצאות הסופיות של המחקרים, אי שם ב-2022-3, תאלץ.לשלם את מחיר המשך המגפה. הסיכויים שהחיסון ימתן מאוד את המגיפה, כולל נזקיה החברתיים והכלכליים, גבוה מאד.

אישית אני ממליץ על החיסון כי סה"כ תופעות הלואי המדווחות דומות לאלה של חיסונים אחרים שנמצאים בשימוש שנים רבות, וגם כיוון שאני רואה בעיני את התוצאות המאוחרות (שבועות וחודשים) של מחלת הקורונה, גם אצל אנשים בני 20-50 אשר סובלים חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת עמיתים היא לפי הגדרה, פרסום מאמר בכתב עת מדעי שעמיתים לתחום המאמר קוראים ומעבירים ביקורת, זה לא המקרה, פה היה תוצאות ניסוי של חברה פרטית, חסויות הועברו לגופי בקרה ממשלתיים שאישרו אותם בתקנת חירום.
בנוסף, אין לי את הודאות שלך לגבי השלב הרביעי, פייזר הצהירה, ובצדק, ברגע שהחיסון אושר, מתוך מחויבות אתית לנסיינים, היא מודיעה לקבוצת הבקרה שקיבלו פלציבו ויתנו להם את האופציה להתחסו, משמע, המחקר הוא לא יותר blind, וספק אם ישאר controled.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שפורסם בעיתונות המקצועית, אחרי בקרת מערכת ובליווי editorial שהוא בדיוק בקרת עמיתים. ואחר כך review של ה-FDA, וכעת גם של רשויות אחרות כגון האירופיות.

ככל הנראה הקודים של הסמיות נפתחו כבר, מתוך שיקולי אתיקה. אם אתה מצוי במחקרי רפואה יש בכל מחקר דבר שנקרא וועדת מעקב נתונים ובטיחות (DSMB - data and safety monitoring board) שבוחנת את הנתונים כל תקופת זמן מוגדרת בנפרד מהחוקרים, ובסמכותה להורות להפסיקו מסיבות אתיות, כאשר אלה יכולות להיות מצד אחד סיכון לא סביר בטיפול הנבדק, ומצד שני הצלחה גדולה עד כדי כך שלא אתי למנוע את הטיפול מקבוצת הפלצבו ומציבור החולים הרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הולך לבנות טבלאות עם מקדמים עדיתיים , הפסקתי עם זה, כי זה לא מעניין.

אבל אני כן בונה טבלאות אחורה.. 

תראו באיזה מהירות דילגנו על מקדם 3XXX במספר המאובחנים ביום! 

למי שטוען שמספר המאובחנים ביום זה רק בגלל שבודקים הרבה יותר.

אז שיסביר לי איך מספר המאושפזים קשה על ל 550 ?  בתחילת החודש היו רק 230?  

גם החולים קשה בבית חולים זה בגלל שבודקים יותר?   

מספר הנפטרים ביום בתחילת החודש היה בסביבות 10, היום אנחנו עומדים על 20. 

וזה משקף את מקדם ה 2XXX מלפני שבועיים  (אולי 3XXX ) 

כך שהתמותה אצלנו היא בסביבות 0.6 אחוז, כדי להגיע ל 50 נפטרים ביום צריך להגיע ל 8,000 מאובחנים חדשים ביום. 

לדעתי אנחנו נגיע לזה...  אבל למספר ימים בודדים בלבד.. לא משהו קבוע וארוך.

כך שבגדול הם צודקים .. סתם צועקים בפועל המערכת לא יכולה לעמוד ב1000 חולים קשה מאושפזים 

ולכן לא נצליח לראות 50 נפטרים ליום לאורך זמן .

מה שכן .. עדיין לא ראינו מה המוטציות החדשות מסוגלות לעשות?

הבריטית כנראה לא אלימה יותר, אבל מדבקת הרבה יותר.

והדרום קוראנית - גם מדבקת יותר וגם אלימה יותר בצעירים. 

כרגע יש הערכות שלא נצליח להוריד את המספרים מהר כמו שעשינו בסגר של כיפור.

ונקודה אחרונה - גם בלונדון מדווחים על גידול של 56% משבוע לשבוע (המוטציה).

בדיוק כמו הגידול שמסתמן אצלנו.

image.png.2bb40ab1e67e9707cef383fc43af247e.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalil

New England Journal of Medicine

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2034577

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2034717

@korolaמוטציה דרום אפריקאית, לא דרום קוראנית, אם כי גם בדרום קוריאה יש כעת התפרצות קורונה. הסיפור של המוטציה הדרום אפריקאית עוד לא ברור. בסופו של דבר זו לא מדינה מערבית, דברים עוד צריכים להתברר, ובינתיים נראה כי דרושה זהירות יתרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התוצאות של פייזר, עך סמך זה ניתן ההיתר חירום, הכוונה שלי להגדרת הניסוי עצמו, מה הendpoints? מה הקריטריון? החברה קבעה את היעדים בעצמה ו"עמדה" בהם, מי קבע שמבחינת מדיניות ציבורית זו דווקא ההחלטה הנכונה.
ביקורת על זה נמצאת כאן בBMJ.
https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4037

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...