Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

Just now, David32 כתב:

אם היו אי פעם מיישמים את מה שאומרים, אולי כן היה מציל את המצב.

כן אם היו סוגרים קניונים כשראו מה הולך שם

או בתי ספר

או אוכפים בידוד לחוזרים מחו"ל

או סוגרים תלמודי תורה

המדינה פשוט לא עושה את זה וממש לא עושה שום דבר כדי לעצור את זה

"תעשו מה שבא לכם מקסימום נעשה סגר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Transporter כתב:

מהחולים הקשים תהיה מחוסנת

אז מה אתה מקשקש ?

תראה טרנספורטר - אני מתחיל לקלוט את הבעיה שלך בהבנת הנקרא: אתה מתקשה להבין שלכל תהליך יש קבועי זמן, שום דבר לא קורה מיידית. עד אתמול בערב ניתני 210,000 חיסוני קורונה. מספר המחוסנים כעת הוא אפס אליפטי מדוייק, כי השפעת החיסון המינימלית אצל ראשוני המתחסנים (שרובם, דרך אגב, אינם מקבוצות הסיכון לתחלואה אלא צוות רפואי שעלול להדבק ולהדביק) תהיה בעוד 10 ימים, ומספרים משמעותיים של מחוסנים רק בעוד חודש וחצי 0 חודשיים, תלוי ב-ramping up של קצב ההזרקות ובמספר המגיעים לקבלת המנה השניה.

אתה מבין שסוף ינואר זה עוד חודש פלוס כן? וזה בהנחות אופטימיות. עם 4000 נדבקים ביום ו-R=1 (והוא הרבה יותר מזה) אתה מדבר על 150,000 נדבקים חדשים. עם תמותה של 1% זה 1500 מתים.  אז אם אתה רוצה לחכות עם הכל פתוח עוד חודש וחצי אתה מבין שהמשק יסגר להרבה יותר זמן בגלל תחלואה ותמותה בלתי נסבלים. ובודאי שאף אחד לא יבוא לחתונות שלך, לא עם 3000 אורחים, לא עם 300 ואפילו לא עם 30. הזוג יגיע לרבנות, יעמוד תחת החופה עם מניין מהקפסולה של הרבנות ויצא עם התעודה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, sperial כתב:

תראה טרנספורטר - אני מתחיל לקלוט את הבעיה שלך בהבנת הנקרא: אתה מתקשה להבין שלכל תהליך יש קבועי זמן, שום דבר לא קורה מיידית. עד אתמול בערב ניתני 210,000 חיסוני קורונה. מספר המחוסנים כעת הוא אפס אליפטי מדוייק, כי השפעת החיסון המינימלית אצל ראשוני המתחסנים (שרובם, דרך אגב, אינם מקבוצות הסיכון לתחלואה אלא צוות רפואי שעלול להדבק ולהדביק) תהיה בעוד 10 ימים, ומספרים משמעותיים של מחוסנים רק בעוד חודש וחצי 0 חודשיים, תלוי ב-ramping up של קצב ההזרקות ובמספר המגיעים לקבלת המנה השניה.

אתה מבין שסוף ינואר זה עוד חודש פלוס כן? וזה בהנחות אופטימיות. עם 4000 נדבקים ביום ו-R=1 (והוא הרבה יותר מזה) אתה מדבר על 150,000 נדבקים חדשים. עם תמותה של 1% זה 1500 מתים.  אז אם אתה רוצה לחכות עם הכל פתוח עוד חודש וחצי אתה מבין שהמשק יסגר להרבה יותר זמן בגלל תחלואה ותמותה בלתי נסבלים. ובודאי שאף אחד לא יבוא לחתונות שלך, לא עם 3000 אורחים, לא עם 300 ואפילו לא עם 30. הזוג יגיע לרבנות, יעמוד תחת החופה עם מניין מהקפסולה של הרבנות ויצא עם התעודה.

לא אתה זה שמתקשה להבין

או מבין ומתעלם מהעובדות

היום יש פה פחות מ 4000 חולים

אנחנו כבר היינו במספרים האלה

היינו גם ב 5000 ו 6000 ו 9000

בשום שלב לא הגענו ל 3000 מתים בחודש או בחודשיים אז חלאס לנסות לערבב אנשים. אתה רואה שאף אחד לא באמת מקשיב לזה

לגבי החיסון אמרו שעוד לפני שמקבלים את המנה השניה יש כבר הגנה שלא יודעים אם היא 50% או 70%

ההגנה הזאת לא מגיעה מיידית אבל כן מגיעה אחרי מספר ימים

וגם 10,000 חולים קשים לא מגיעים מיידית, ורוב האנשים שנדבקים (בלי קשר לחיסון) לא הופכים לחולים אז קשים

אז יש כאן אנשים שקיבלו את החיסון כבר בתחילת השבוע ובשבוע הבא ובשבוע שאחריו

בינתיים הם ישמרו על עצמם בבית

והסיכוי שבאמת כל כך הרבה מהם ידבקו ויהפכו לחולים קשים וימותו ונגיע ל 3000 מתים (כשאנחנו יודעים שאוטוטו אמורים לחסן אותם או התחסנו כבר) הוא אפסי

אז תעשה טובה לכולם ותפסיק לבלבל תמוח

ד"א אחרי שהראו בטלוויזיה כמה חתונות מתקיימות ביום (וזה רק מה שהכתבים יודעים) נראה לי שהגיע הזמן שתחליף תקליט ותפסיק לבלבל לי את המוח על זה שאנשים לא יבואו לחתונות

אתה לא מבין בכלל כמה אנשים מוכנים לשלם על מקום עם קירוי וחימום שעושה חתונות כרגע

ואתה לא מדמיין כמה משלמים על מקום שמכיל 300-400 איש ועובד כרגע

אבל אני בטוח שאתה יותר חכם מהם והם סתם זורקים כסף ובסוף באים להם 10 20 אנשים

חלאס שחרר אותנו אתה פתטי

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר - אתה מוסיף לטעות.

נתחיל בדבר המשני - עקומות ההדבקה של מקבלי חומר פעיל לעומת מקבלי פלצבו מתחילות להפרד 12 יום אחרי המנה הראשונה וההגנה מגיעה ל-50% (ליתר דיוק - 52.4%) לקראת קבלת המנה השניה (היום ה-21).

אבל הדבר העיקרי הוא שאם יש לך היום 4000 חולים חדשים ביום ומקדם ההדבקה הוא 1 הרי שבחודש הקרוב יהיו לך 120,000 חולים. את התמותה תראה רק חודש יותר מאוחר, אבל בהנחה של תמותה 1% ימותו 1200 מהם. אבל כיוון שמקדם ההדבקה אינו 1 אלא גבוה יותר הרי שמספר החולים - ובעקבות זאת מספר המתים - יגדלו יותר. בוא ניתן ל- @korola לבנות טבלאות אקסל עם מקדמי הדבקה שונים כדי לקבל את המספרים. לכן נקיטת אמצעי הריסון חיונית, וככל שיופעלו יותר מוקדם יהיה אפשר להפסיקם יותר מהר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, sperial כתב:

האחת היא כי לא מדובר בענישה אלא בפוליטיקה שגורמת עיוות של צעדים מתבקשים.

סבבה, הסכמנו.

לפני 41 דקות, sperial כתב:

השניה היא שההפרדה בין בני ברק לרמת גן בעייתית בגלל הגאוגרפיה

אבל לפני חצי שנה כבר הצליחו לעשות סגר על בני ברק. אתה לא יכול למנוע 100% זליגה, אתה יכול לצמצם. בסגר השני היו גם מחסומים, כי בסופו של דבר, אין לך אינסוף כניסות לתל אביב או הסביבה. וזה נכון גם לגבי רוב הערים סביב.

לפני 42 דקות, sperial כתב:

כל מנהל בית חולים מתמודד עם משאבים אחרים, עם אוכלוסיה שונה, עם תחלואה שונה ואפילו עם פוליטיקה שונה.

נכון. אבל זה חוזר לטענה הראשונית שלי. באיכילוב לא התלוננו על עומס נראה לי עד שלא התחילו להביא חולים מאזורים אחרים. בתל אביב וגם רמת גן וגבעתיים היו מעט מאוד חולים ברגע נתון לאורך כל השנה האחרונה. רוב הזמן גם חיפה. וזה חוזר לפוליטיקה והעדר משילות ומה שקל. ספרתי פה שלשום על איך שוטרים באו לגרש אנשים מכיכר דיזנגוף. עד עכשיו האמת אני לא בטוח על איזו תקנה בדיוק עברנו, בהתחשב בזה שיושבים שם בקבוצות מאוד קטנות ומדובר במרחב באוויר הפתוח. אבל מילא. כולם קמו והלכו. זה עוזר למישהו במשהו? לא כל כך.

לפני 43 דקות, sperial כתב:

בסופו של דבר לא מדובר בהפחדות.

מדובר בהפחדות. מכיוון שגם בשיא שלה המחלה סקטוריאלית ולא ארצית ומכיוון שאחרי יותר מחצי שנה איתה, אנחנו מבינים כבר שאנחנו לא באיטליה ולא בניו יורק. 

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Transporter כתב:

אבל כבר היינו בנקודה של "אל תעשה כלום ותראה"

זה היה בסוף אוגוסט או אפילו לפני

הגענו ל 17.9 עם 9000 חולים

אז אנחנו יודעים מה קורה כשאנחנו עם 3000-4000

בשום מצב לא היו פה 3000 מתים בחודש 

והיום יש חיסון אז בכלל אין סיכוי שנגיע לשם

לא היית בנקודה של אל תעשה כלום כי כן עשית. אנחנו המדינה הראשונה וכנראה גם היחידה שמגיעה לסגר שלישי אז אנחנו כן עושים ועושים מהר.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר הסגר על בני ברק היה די מס שפתיים - סגרו כבישים ראשיים והרחובות המקבילים נותרו פתוחים. אבל אולי זכרוני מטעני ואכן היה שם מצור.

לגבי כיכר דיזנגוף - נדמה לי שהסכמו על כך כבר אתמול או שלשום - אם אכןלא היו התקבצויות גדולות, ונשמרה משמעת מסכות, כנראה שבאויר הפתוח הסיכון להפצת הנגיף די קטן (אופס - עכשיו יש זנים יותר מדבקים, יהיה צורך לבדוק זאת מחדש - אבל זה הנתון המוכר נכון להיום).

על מה שאני חולק הוא הסקטוריאליות. כלומר, ההגדרה ששמעתי שזו "מחלת משמעת" (זוכר את המונח מהצבא? אני לא יודע האם עוד נעשה בו שימוש) ואין ספק שהמחלה מתפשטת יותר מהר בסקטורים הפחות ממושמעים. אבל אם אני רואה את מקדם ההדבקה שפורסם לפני חצי שעה הרי שבמגזר הכללי הוא 1.29, ובמגזר החרדי 1.07. אז אולי הנכון הוא להטיל הסגר דווקא על תל אביב ולא על בני ברק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף הממשלה הביזיונית, המושחתת, העלובה הזאת מקבלת החלטה אחת הגיונית.

IMG-20201225-WA00dd4.jpg.e5e85dbd46fa86a69f12063dcb5b8499.jpg

לפני שעה, Night Driver כתב:

לא היית בנקודה של אל תעשה כלום כי כן עשית. אנחנו המדינה הראשונה וכנראה גם היחידה שמגיעה לסגר שלישי אז אנחנו כן עושים ועושים מהר.

כן היינו.

כשהיינו על 3000 ביום (באוגוסט בערך) אנחנו לא עשינו כלום

הגענו ל 4000 - לא עשינו כלום

הגענו ל 5000 - לא עשינו כלום

גם כשהגענו ל 9000 לקח זמן עד שעשינו

ראית פה 3000 מתים בחודש? אני לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי עצרת את זה בממוצע (אמרת בין 30 ל 50 אז ניקח 40 ביום) של 2400 לחודשיים. היית ממשיך לאן היית מגיע?

או שאתה חושב שאם מגיעים ל 9000 הוירוס אומר וואלה הגזמתי. כדי שארגע קצת.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הפחדות. עובדות.  בפוסט הזה אסתמך על כמה הנחות ועיגולי מספרים כדי להבין את סדרי הגודל.

בוא, עשרות אלפי מתים לעשרה מליון זה אלפי מתים למליון, כשהמדינות הכי גרועות בקושי נגעו באלף למליון, וגם שם אחרי שרשראות של טעויות עם 0 ידע על הנגיף ואוכלוסיה קשישה.
לטעון לעשרות אלפי מתים זה הרבה דברים, אבל עובדות זה לא.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

כשחלק מהאוכלוסיה כבר התחסנה. נכון לעכשיו יש 200,000 מחוסנים מתוך מליון ומשהו בני 60+ אם אני זוכר נכון

זה לא 200 אלף מבני 60 ומעלה, זה 200 אלף בני 60 ומעלה ועובדי מדינה+משרד הבריאות וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Night Driver כתב:

כי עצרת את זה בממוצע (אמרת בין 30 ל 50 אז ניקח 40 ביום) של 2400 לחודשיים. היית ממשיך לאן היית מגיע?

או שאתה חושב שאם מגיעים ל 9000 הוירוס אומר וואלה הגזמתי. כדי שארגע קצת.

כשהאמירה הטיפשיתה זאת של 3000 מתים בחודש נאמרה

לא היינו אפילו על 3500

אז מה הקשר ל 9000 עכשיו ?

נניח שהיא נאמרה כשהיינו על 3000-3500

כבר היינו בעבר במספרים האלה ולא הגענו ל 3000 וגם לא ל 1500 בחודש

אז למה לפזר שטויות באוויר?

הרי פעם אמרו לנו שנגיע ל 1000 מאומתים ביום יהיה פה סוף העולם

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

זה לא 200 אלף מבני 60 ומעלה, זה 200 אלף בני 60 ומעלה ועובדי מדינה+משרד הבריאות וכו'...

מה זה משנה?

לפני חודשיים היינו על פי 3 יותר מאומתים בלי שחיסנת אפילו אחד

ולא הגענו ל 3000 מתים בחודש אז למה להפיץ שקרים ?

חוץ מזה

מספטמבר ועד היום היו עוד כמה חולים שהבריאו? אז הם כבר לא בסיכון שימותו?

בקיצור

מישהו צריך לשלם על כל האיומים האלה שנזרקים כל שני וחמישי

אני יודע שבונים על זה שנשכח הכל

אבל אמרו לנו גם ש 1000 מאומתים ביום זה מסוכן

אמרו שגם 1500 ו 2000

אף אחד לא זוכר את זה אז אף אחד לא מבקש שהשרלטנים האלה ישלמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי דיבר כאן על עשרות אלפי מתים? דיברו על 3000 בחודשיים אם לא ננקטים שום אמצעים. למעשה, האומדן שלי לקח R=1 לשם הפשטות. כיוון שה-R היום מתקרב ל-1.3 (פרסומי משהב"ר) המספרים הרבה יותר גדולים.

@Transporter לגבי מה שהעלית עם רקע אדום - אתה קצת סלקטיבי, ויכולת להשתמש בעוד טיפת צבע. נאמר בפרוש "בכפוף למגבלות ההתקהלות" שזה 10 אנשים במקם סגור ועשרים במרחב הפתוח. 

@EliC25 המספרים נכון לאמש הם כ-160,000 מקבוצות הסיכון (בעיקר בני 60 ומעלה) וכ-50,000 עובדי מערכת הבריאות, שחלקם גם הם בני 60 ויותר. אני לא יודע איך נספרים, למשל, עובדים זרים שמלווים את הזקנים ממש, ושמקבלים גם הם את החיסון (על מנת להגן על מטופליהם). אני גם לא יודע מה הסטטוס הנוכחי של עובדי בתי האבות, שגם הם במצב דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@Transporter לגבי מה שהעלית עם רקע אדום - אתה קצת סלקטיבי, ויכולת להשתמש בעוד טיפת צבע. נאמר בפרוש "בכפוף למגבלות ההתקהלות" שזה 10 אנשים במקם סגור ועשים במרחב הפתוח. 

אתה צודק לגמרי וזה בדיוק מה שאני עושה כבר חודשיים

משתמשים בגזיבו ומחממים וככה מצד אחד המתחם פתוח, מצד שני מחומם

אתה  יותר מדי חושב שאנשים טיפשים ולא יכולים להתמודד עם המצב

סמוך עליי שבתור אחד שעוד הרבה לפני הקורונה היה עושה חתונות נוצצות בפארק תמנע וים המלח אני  יודע איך להסתדר בשטח ואפילו מרוויח יותר בגלל זה

לפני 2 דקות, sperial כתב:

מי דיבר כאן על עשרות אלפי מתים? דיברו על 3000 בחודשיים אם לא ננקטים שום אמצעים. למעשה, האומדן שלי לקח R=1 לשם הפשטות. כיוון שה-R היום מתקרב ל-1.3 (פרסומי משהב"ר) המספרים הרבה יותר גדולים.

אבל היינו על 3000 באיזור אוגוסט ולא נקטנו שום צעדים

ולא רק שלא נקטו צעדים....גם היו מסעדות, ברים וכו' פתוחים

ואז הגענו ל 4000 מאומתים ולא ננקטו צעדים

וגם ב 5000 לא ננקטו

וגם ב 6000 לא ננקטו

איפה 3000 מתים בחודשיים מאז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...