Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תשמע תשמע, התקררתי השבוע, ברביעי כבר הייתי צרוד, חמישי בבוקר תור לרופאה.

אומרת לי ככה: אם אין לך חום (ואין) ואין לך אובדן חוש טעם וריח (ואין) - לא שולחים לבדיקת קורונה.

מעניין, אני התקשרתי לרופאה שלי עם כאבים בגרון, שעתיים אחרי זה כבר הייתי אחרי בדיקה.

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

באמת?! אתה פוגש בחתונה את הדוד והבני דודים שלא ראית מאז החתונה הקודמת אתה עושה להם שלום עם היד מ-100 מטר?

ברור, בחתונות של טרנספורטר (לכאורה! הרי אסור כרגע וכו׳) אנשים מגיעים, יושבים חצי שעה בשולחן עם ההורים שלהם והולכים הביתה. באמצע אולי גם אומרים שלום ורוקדים במרחק 2 מטר אחד מהשני (ושומרים על מרחק של 2 מטר בתור לבר). אה, והכל עם מסכה על הפנים, כל הזמן.

(אם זה באמת היה המצב, באמת שעדיף היה כבר לוותר על החתונה.)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אומרת לי ככה: אם אין לך חום (ואין) ואין לך אובדן חוש טעם וריח (ואין) - לא שולחים לבדיקת קורונה.

אצלנו (15 ק"מ) ממך , רק מתחננים שיבוא לבדיקות. 

כל הזמן שולחים הודעות , לא צריך הפנייה, רק להגיע עם תעודת זהות.

עכשיו אין תור, 5 דקות וסיימתם. 

לפני 25 דקות, SchnitzelLova כתב:

ברוסיה לא חסר חוקרים/מדענים מהשורה הראשונה. העובדה שהחיסון יצא מרוסיה לא אומר שהוא נופל במשהו מהחיסון של פייזר/מודרנה/אוקספורד. בנוגע לבטיחות בשגרה חיסון מפתחים לאורך שנים. אף אחד לא מפליץ חיסון ב-11 חודשים בלי לעגל פינות גם לא אמריקאים/בריטים/גרמנים. בגדול כולנו הולכים להיות שפני ניסיונות בין אם על החיסון הרוסי או החיסון של פייזר/מודרנה שמבוסס על טכנולוגיה שלא נבדקה אף פעם. לפחות החיסון הרוסי מבוסס על טכנולוגיה יותר מסורתית ולא דורש הובלה, שמירה והפצה במקררים במינוס 70 מעלות. 

החיסון הישראלי והרוסי בנוי על וירוס אחר (וירוס בקר כלשהו) , שמלבישים עליו את החלבון של הקורונה. 

מדובר בטכנולוגיה פשוטה שידועה למדע כבר מאות שנים,  החיסרון שלה זה ייצור המוני. 

היתרון - חיסון פשוט שעובד ולא צריך לוגיסטיקה מסובכת , לדעתי קירור רגיל של 4 מעלות מספיק.  

פייזר ומדונה בחרו בטכנולוגיה חדשה, טכנולוגיה סינטטית - הם מייצרים את מולקולת ה RNA במחשב. 

המולקולה מכילה את קידוד החלבון של הקורונה. 

מזריקים את המולקולה לגוף האדם והתאים של האדם מייצר את החלבון של הקורונה לפי הקידוד ב RNA. 

מדובר בטכנולוגיה שלא עשו בה שימוש מעולם.

היתרון ... יצור כמויות גדולות בעלות זולה... החיסרון שעד עכשיו התעלמו ממנו .. זה הקירור המטורף והרגישות של המולקולה.

מה ינצח בעתיד? לא ברור? 

בהתחלה די התעלמו שהלוגיסטיקה , לכן היה נראה שמה שחשוב זה מי מכריז ראשון על כך שיש לו חיסון.

עכשיו כבר ברור שכנראה הלוגיסטיקה תנצח,   כי אם מישהו יצליח 4 חודשים אחרי פייזר לייצר כמויות גדולות של חיסון עובד,

שלא מצריך קירור .. אז תגידו שלום לחיסונים של פייזר. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, korola כתב:

זאת התקופה ידידי, גם אני וגם אמא שלי חטפנו חזק, אני ללא חום. צינון שכזה

והאמת? מבלי שביקשנו שלחנו עד אלינו מד"א לבדיקת קורונה (שלילית למען הסר ספק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעלמות מלוגיסטיקה זה ה-Understatement של העשור. בארה"ב צריכים לחסן 330 מיליון אמריקאים ב-2 מנות ו-50 מדינות. בגרמניה צריכים לחסן 83 מיליון בני אדם. כן, בטח חיסון בישראל בינואר. אהא. מה שתגיד ביבי. 

בקיצור אני לא רואה שום סיבה לזלזל בחיסון הרוסי הוא מבוסס על הטכנולוגיה בדוקה ומאפשר הפצה הרבה יותר מהירה. צריך לוודא יעילות ותופעות לוואי במבחנים לא תלויים ויאללה לעבודה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SchnitzelLova כתב:

בגרמניה צריכים לחסן 83 מיליון בני אדם.

על גרמניה אני סומך בעיניין.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעלם מהעובדה שבגלל בעיות ההובלה והלוגיסטיקה,  יכול להיות מצב שפייזר יתחננו (אני קצת מגזים כן) שיבוא לקחת חיסונים

ביציאה מבית האריזה שלהם. 

נניח אתה אחראי על החיסונים בארה"ב וגרמניה.

ונניח פייזר יכולים לספק לך 500 מיליון מנות בינואר, האם אתה מתכנן מערך שיווק והפצה שיכול לחסן את כולם בחודש?

או ב-4 חודשים? 

א. מבחינה לוגיסטית ככל שאתה פורס את הזמן , אתה צריך פחות משאיות / מטוסים / איזורי הפצה 

ב. יש לך יכולת לבחון את החיסון מבחינת תופעות לוואי וכדומה. 

ג. כל מדינה תרצה לפרוס את החיסונים על פני זמן סביר ולא לחסן תוך חודש את כולם. 

לכן זה לא , לא סביר שנקבל חצי מיליון חיסונים בינואר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, David32 כתב:

על גרמניה אני סומך בעיניין.

אני לא סומך על אף אחד. האתגר הלוגיסטי של פיזור מאות מיליוני מנות חיסון שחייבות הובלה בתנאים מאוד מיוחדים הוא בלתי נתפס. 

לפני 21 דקות, korola כתב:

אתה מתעלם מהעובדה שבגלל בעיות ההובלה והלוגיסטיקה,  יכול להיות מצב שפייזר יתחננו (אני קצת מגזים כן) שיבוא לקחת חיסונים

ביציאה מבית האריזה שלהם. 

פייזר רצו לנפנף בבולבול התאגידי שלהם מול המצלמות. כאשר קוראים בין השורות מבינים שהמסכות יהיו כאן עוד הרבה, הרבה, הרבה זמן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? כבר לפחות 3 שבועות אפשר להזמין תור
לבדיקה דרך אתר קופ"ח בלי לדבר עם הרופא בכלל. מזמינים תור, מגיעים למעבדה הקרובה עם ת.ז ועוברים בדיקה. וזה בלי קשר למוקדים של פיקוד העורף שפועלים פעם בשבוע בערים הגדולות אליהם אפילו לא צריך לקבוע תור, פשוט מגיעים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני סתם שאלה,

האם לא מספיק בהתחלה רק לחסן את קבוצות הסיכון כדי לשחרר אותנו מהמצב הנוכחי?

לא כדי למגר לגמרי את הוירוס, אלא לאפשר טיסות הופעות וכולי (אם 2 אחוז מהנדבקים מתים ורוב המתים הם בקבוצות סיכון / מבוגרים, מספיק להוריד את התמותה ל0.2 אחוז נניח בשביל לשחרר הכל?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, SchnitzelLova כתב:

אני לא סומך על אף אחד. האתגר הלוגיסטי של פיזור מאות מיליוני מנות חיסון שחייבות הובלה בתנאים מאוד מיוחדים הוא בלתי נתפס. 

יש עוד כמה חברות בעולם שמפתחות חיסון על בסיס אותה השיטה ויש מפעלים שמסוגלים לייצר אותו בעוד לא מעט מקומות בעולם. פייזר לא חייבים לייצר הכל בעצמם ויכולים לאפשר ייצור ברשיון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, flytomars כתב:

האם לא מספיק בהתחלה רק לחסן את קבוצות הסיכון כדי לשחרר אותנו מהמצב הנוכחי?

זה תהליך וזה לא ישחרר אותנו מהר...

סתם נותנים תקוות שווא לאנשים.

עד שיחסנו קודם פוליטיקאים וצוותי רפואה, ואז יתחילו בזקנים ממש, ואז במבוגרים, ועד אז לא נשתחרר. חוץ מזה לא לשכוח שזה לא שצעירים לא קורה להם כלום.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

יש עוד כמה חברות בעולם שמפתחות חיסון על בסיס אותה השיטה ויש מפעלים שמסוגלים לייצר אותו בעוד לא מעט מקומות בעולם. פייזר לא חייבים לייצר הכל בעצמם ויכולים לאפשר ייצור ברשיון.

הבנתי שהבעיה היא לא בייצור אלא בהפצה. חייבים המון מקררים מיוחדים שלא ממש יש בטח לא בכמות שצריך בשביל לחסן ביעילות 330 מיליון בני אדם ב-50 מדינות וזה רק בארצות הברית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך "המון מקררים", אתה צריך תוכנית של סרט נע. 

לדוגמא ישראל:

אתה צריך מטוס מטען אחד - לצייד אותו במכולת קירור של מינוס 60. 

נניח המטוס הזה יכול להטיס  50,000 מנות חיסון.

אז על מנת להעביר לישראל 8 מיליון מנות הוא צריך לעשות 160 גיחות. 

עכשיו בארץ אתה צריך נניח 50 משאיות קירור שיחכו למטוס בנתב"ג.

וכל אחת תוביל 1000 מנות ל 50 מרכזי חיסון בארץ. 

המשאיות יובילו את החיסון, והחיסון ינתן באותו היום, אפשר גם במתכונות של דיירב אין.

ככה שהמשאית קירור חונה במקביל ל 20 עמדות דרייב, וכל 2 דקות מוציאים 20 מנות מהמשאית 

ומעבירים ל-20 עמדות חיסון (בעצם יכולים להיות 5 אנשים ברכב.. אז קצת יותר) 

ככה אתה צריך 160 ימים על מנת להשתמש ב 8 מיליון מנות חיסון. 

אבל הכל צריך להיות מסודר ומאורגן...  

רוצה להוסיף עוד מחסן קירור מרכזי ישראלי ל 200,000 מנות .. אני בטוח שיש מקום בארץ שכבר יש בו את התשתית.

הרי מאחסנים מלא עוברים/תאי זרע וכדומה... 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...