Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לפתוח אתר רכב נוסף (כותרת נערכה)

vehicledata
 שיתוף
עוקבים 11

Recommended Posts

לפני 11 דקות, vehicledata כתב:

אם יש אפשרות לשפוך את הידע לאנשים שרוצים להשתלב ולא יודעים מהיכן להתחיל או סתם כאלה שרוצים לדעת על המערכות ברכב ולא מוצאים תוכן טוב באתר אחד ומתחילים לשוטט ברשת על מנת למצוא תוכן איכותי וכבר מאבדים כיוון ועניין. 

להשתלב במה?

איזה תוכן אתה רוצה להעלות?

בשביל מי?

אתה כותב "שיש אפשרות לשפוך ידע"... יש לך אפשרות?

קודם כל, יש לך זמן להתעסק עם זה?

אני מציע שתתחיל מליצור תוכן. אם לא בפורום, אז תיצור בלוג עצמאי, ותכתוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

בינתיים פות"ש נעלם, אני מקווה שהוא קורא. לפני כמעט שנתיים החלטתי בהחלטה רגעית ונטולת כל מחשבה מעבר, לפתוח אתר משלי בתחום הרכב. היו לזה המון סיבות, אבל בעיקר כי רציתי משהו שלי, שאף אחד בעולם

או כמו שאמר מישהו  "עדיף כשלון מפואר מחלומות במגרה"

מקווה שהם קיבלו אזהרה אדומה:  

לפני 2 שעות, vehicledata כתב:

אני עוסק במקצוע , וחוץ מזה אין רע בלשלב עוד תחום כפי שציינת " עולם התוכן" ולא "עולם הרכב". 

אם יש אפשרות לשפוך את הידע לאנשים שרוצים להשתלב ולא יודעים מהיכן להתחיל או סתם כאלה שרוצים לדעת על המערכות ברכב ולא מוצאים תוכן טוב באתר אחד ומתחילים לשוטט ברשת על מנת למצוא תוכן איכותי וכבר מאבדים כיוון ועניין. 

תן לנו כמה דוגמאות שאתה חושב שהם תוכן איכותי ואתה מסוגל לנהל דיון מקצועי ברמה אחרת ממה שאנחנו מכירים בפורום זה או בחיפוש בעזרת מנוע החיפוש של גוגל.

תרנגול אדום, תרנגול אדום

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 שעות, חולגי כתב:

הוא לא חייב לעשות בעצמו (השאלה לדעתי אינה במקום).

לפעמים די ברעיון טוב (ואולי עוד חבר שמבין).

אז יש לו רעיון לאתר והחבר הטוב ייבנה אתר וייכתוב תוכן, והוא יגיד לחבר מה לעשות?

או שהתכוונת שהוא ישלם לבונה אתרים ויגייס מערכת שתכתוב תוכן לאתר?

אולי יותר פשוט שייקנה את מגזין "אוטו"?

מה, מה... מה בדיוק אתה אומר?

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
כי הוא שואל את השאלות הלא נכונות.
אם אתה רוצה לפתוח מסעדה, אתה לא עושה את זה אחרי שביררת שאנשים אוהבים אוכל טעים...
אנשים אוהבים אוכל טעים, אוכלים כל יום. יש לזה דרישה.
נו.
אז מה?!
אפילו אם אתה יודע לבשל טעים, זו לא סיבה מספיקה לפתוח מסעדה. כידוע, מסעדן וטבח ("שף" בלשון ימינו), זה לא אותו מקצוע.
נתת אנלוגיה טובה אבל עם מסקנה שגויה.

ברור שצריך לדעת לבשל. אבל עדיין אם מישהו שואל את הקהל האם יש מספיק מסעדות מקסיקניות אפשר לענות לו לגופה של השאלה

נכון שביקוש לאוכל מקסיקני לא יעזור למי שלא יודע לבשל, אבל זו עדיין שאלה שאפשר לענות עליה.
כי גם מי שיודע לבשל אולי לא בטוח מה מידת הביקוש.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לענות על השאלה, האם יש מספיק מסעדות מקסיקניות?

זו השאלה הנכונה למי שרוצה לפתוח מסעדה מקסיקנית?!

השאלה הנכונה היא: "מה אתה יודע על הקמת מסעדה?"

וזה בלי להכנס לזה שאין תשובה ברורה כמה ביקוש יש, אם בכלל...

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רציני בנושא, תתחיל בקריאה על מודלים שונים להקמת עסק, בדגש על product market fit.

בגדול אני לא חושב שיש מקום לשחקן חדש בנושא, גם כך שחקנים הרבה יותר וותיקים נאבקים על מקומם.

.We apologise for the inconvenience

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אומר לך בתור מנהל של אתר כזה, שיש עניין, ולוקח זמן והרבה תוכן עד שהתוצאות שלך עולות ראשונות בחיפוש גוגל.

לאיזה צורך אתה מעוניין לפתוח אתר? אלטרואיסטי או עסקי?

KIA Magentis '10 CRDI 2.0L 150HP 6SPD |Ford Fiesta '14 5SPD|Peugeot 204 '72 1L 2Slow 4SPD

Past: Hyundai - Getz '05, Lantra '99, Accent '96

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני תמיד חושב שיש מקום להכל

אבל לפני זה אתה צריך לשאול אותך כמה שאלות

במה האתר הזה יהיה טוב יותר מאתרים אחרים? כתבת "הדור הצעיר", יש הרבה יוטיוברים בישראל שמתעסקים בתחום של הרכב ולצערי ההבנה שלהם על פי הסרטונים מסתכמת בדיקלום של נתונים טכניים עם 0 ידע או הבנה בעולם הרכב.

לפעמים זה נראה שלכל ילד עם אייפון ויכולת לקרוא באנגלית את ה3 אותיות הקדושות "apr" הופך ליוטיובר בתחום הרכב.

או כל ילד שמצלם סיאט איביזה 20vt הופך לצלם רכב.

שלא תבין אותי לא נכון אני לא מזלזל ביכולת הכתיבה או הצילום שלך (אני באמת לא מכיר אותך) אבל בתור קהל היעד שלך אני קצת סולד מיוצרי תוכן כאלה.

כשבונים פלטפורמה שמתעסקת בתוכן או מידע.

אחד מהדברים החשובים זה להגיע למסה קריטית של תוכן כדי שיהיה למשתמש למה לבקר, אתן לך דוגמה תחשוב שאתה נכנס לאתר כלשהו ניקח לדוגמה את airbnb מחפש דירה להשכרה בברלין ולא מוצא, אתה תעזוב את האתר באותו הרגע ותחפש באתר אחר.

אותו דבר אצלך, אדם מסויים מתעניין בקניית רכב כלשהו, נכנס לאתר שלך רואה 2 כתבות יפות, מפורטות עם תוכן מעולה אבל מה לצורך שלו זה לא פוגע כי את הרכב שלו לא סקרתם באותו הרגע הוא יעבור לאתר אחר.

זה קורה גם לכתבי רכב מפורסמים תיקח לדוגמה את over-drive אני מאוד אוהב את הכתיבה של אריאל אלסבוני והוא כתב רכב עם שם יחסית אבל עדיין האתר שלו רחוק מלהתחרות באוטו או icar ואני לא חושב שהוא מכוון לשם.

חוץ מזה יש את העניינים של הבניה עצמה של האתר (אתה יודע לבנות לבד?), פרסום, קידום ועוד שאתה צריך לקחת בחשבון.

בכל מקרה בהצלחה אם תבחר להיכנס לזה :)

עריכה אחרונה על ידי NoKa

.Being second is to be the first of the ones who lose

(21.03.1960-1.5.1994) Ayrton Senna

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, התשובה לשאלה שלך היא תמיד "כן, יש מספיק". כי אפשר היום למצוא את כל המידע שאתה רוצה על מכוניות באינטרנט. זה לא תמיד בחינם ולא הכל (כמובן) נמצא באותו אתר, אבל הכל קיים (כנראה, בסבירות גבוהה, ט.ל.ח).

אבל, זו לא השאלה הנכונה. 

השאלה שאתה צריך לשאול היא "האם יש מקום לעוד אתר" - וגם כאן התשובה היא תמיד כן. כי אם תרים אתר שיהיה יותר טוב/מעניין/נוח/מהיר/כלדבראחר מויינט/וואלה/אייקאר/אוטו/קארספורום, אנשים יפסיקו להיכנס אליהם ויתחילו להיכנס אליך. 

עכשיו השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא כפולה:

1. האם אתה יכול להרים אתר כזה, שיהיה טוב יותר?

2. במה האתר שלך יהיה יותר טוב? או במילים אחרות, למה שאני אכנס אלייך ולא לאחד האתרים האחרים?

אני לא יודע אם מישהו מהגולשים פה שם לב, אבל בחודשים האחרונים הפסקנו להתמקד ביצירת תוכן ועברנו להתמקד בניהול הקהילה. הבנו שאין לנו את כוח האדם להרים כמויות תוכן שיביאו אותנו להתחרות באתרים עם צוות של כמה כתבים + עורך + צלמים + פרילנסרים והחלטנו להתמקד במקום בו לנו יש יתרון על פניהם - הקהילה שלנו. אז עברנו לפלטפורמה מודרנית יותר, הרמנו פיצ'רים חדשים ואנחנו דואגים לתחזק את הקהילה, חבריה והתוכן שהם מפיקים כמו שהם לא "מתוחזקים" בשום מקום אחר. אז היום, אם אתה רוצה לנהל שיחה נורמלית על מכוניות שלא תורכב מ-90% "צרפתיות זה חרא. רק טויוטה", אין לך מקום אחר חוץ מאשר פה. עכשיו, זה היה נכון גם לפני כן, אבל עד לפני המעבר לפלטפורמה הנוכחית זה היה קשה, לא ברור, איטי, ובעיקר מאוד לא נוח לעשות מהנייד, אז אנשים העדיפו "לבלוע" את השיח הרדוד של קבוצות פייסבוק וניהלו את הדיונים שם. 

אחרי המעבר, כמות הטראפיק שלנו עלתה לא מעט (עשרות אחוזים), אבל בעיקר - כמות ההרשמות בחודש גדלה פי יותר מ-4.

למה אני מספר לך את כל זה? כי תכלס, האתר, קונספטואלית נשאר "אותו דבר" - פורום, מגזין, קטלוג. אבל בגלל שעכשיו הוא הרבה יותר "טוב" מבחינת שימושיות, הוא זוכה להרבה יותר אינטראקציה מהגולשים. אם היית שואל אותי לפני שנתיים "האם יש מקום לפורום רכב?" הייתי אומר לך שכנראה שלא, כי כל השיח עבר לפייסבוק. אם תשאל אותי היום את אותה שאלה, התשובה תהיה שונה לחלוטין, כי השטח מדבר.

למזלך, חלק מהשיפור שעברנו היה הוספה של אותם כלים עבור יוצרי תוכן, שמקדמים אותנו לאט לאט לעבר היותנו יותר פלטפורמה ליוצרי תוכן ופחות יוצרי תוכן בעצמנו. אז מה שאתה יכול לעשות כדי לבדוק האם יש דרישה לתוכן שאתה רוצה לייצר - תעלה מאמרים, או תפתח בלוג ותעלה לשם את הפוסטים שלך, או אפילו תפתח מועדון ותעלה את התכנים שלך לשם - ותפרסם את המאמרים/בלוג/מועדון שלך בדיוק כמו שהיית מפרסם אתר עצמאי. אם תראה שזה תופס ויש ביקוש, תחליט מה אתה עושה - האם אתה ממשיך להיות יוצר תוכן שעושה שימוש בפלטפורמות קיימות (קארספורום/פייסבוק/יוטיוב/טיקטוק/סנאפצ'אפ/טוויטר/וואטאבר) או שאתה מרים אתר עצמאי, או גם וגם (מעלה את התכנים גם לאתר וגם לפלטפורמות, או מעלה רק לפלטפורמות ועושה embed לתוך האתר שלך. 

אין ספק שאנחנו חיים בתקופה מדהימה עבור יוצרי תוכן, עם מגוון פלטפורמות בלתי נתפס לעבוד איתו. זה כמובן אומר שגם יש הרבה יותר מתחרים פוטנציאליים כי רף הכניסה נמוך הרבה יותר, אבל אם חושב שאתה יכול להפיק תוכן מעל הממוצע, יש לך המון מקומות לפרסם בהם, בלי לכתוב שורת קוד אחת.

• מעניין 2

מתלבטים לגבי הרכב הבא? רוצים לדעת אם הרכב שיש לכם הוא הרכב שהכי מתאים לכם? בואו לשאול את מתי.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

נתקלתם בסקופ? ראיתם משהו חדש לפני כולם? רוצים לסכם תקופה עם המכונית? שלחו לנו למייל ונפרסם את זה במגזין שלנו.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נסתכל על זה בהיבט אחר.

יש הרבה מאד אתרים ודפי נחיתה שונים ומשונים. אני יותר מאמין באגרגציה של תכנים על פי נושאים הפונים לקהל יעד מסויים.

קח לדוגמא את גיקמדיה. כשהתחילו, שאלו כולם בשביל מה צריך? יש עד היום את האתר של אנשים ומחשבים ודומיו, והם עדיין חיים , אבל גיק מדיה פונים לקהל שונה ועל פניו מצליחים כבר כמה שנים. יש ים של מדורי רכב באתרים שונים וערוצים בפלטפורמות. אבל אני לא מכיר למשל שום אתר ובוודאי שלא בעברית שמבצע אגרגציה ואינדקס בעיברית.

קח למשל את האתר של יואב , לא יודע איך הוא מקודם וכמה טרפיק יש בו אבל אם יתווסף לאגרגטור ויקבל הפניות תוך ציטוט מאמרים (ברשות!) ומתן קרדיטים הולמים אין ספק ששני הצדדים יהנו מההשקעה בתוכן. 

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, falou כתב:
אתה יכול לענות על השאלה, האם יש מספיק מסעדות מקסיקניות?

השאלה הנכונה היא: "מה אתה יודע על הקמת מסעדה?"

מה זו שאלה נכונה? תשובה יכולה להיות "נכונה" או לא.
הוא שאל שאלה. אפשר לנסות לענות עליה. למה אתה חושב שהשאלה לא ראויה? כי הוא לא מסוגל לדעתך להקים אתר כזה? גם אם אתה צודק השאלה ראויה.

אתה בעיקר רוצה להציג את המורכבות של הנושא. זה בסדר, אבל זה לא קשור.

נגיד אני שואל "האם סירת מפרש יכולה להגיע למהירות שיט של 200 קשר?"
לשיטתך זו שאלה לא נכונה. לשיטתך השאלה הנכונה היא האם השואל בכלל יודע להשיט סירה? או לבנות אחת או משהו כזה.

לשאלה יש תכלית גם אם המשימה גדולה על השואל

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 55 דקות, razi_pazi כתב:

מה זו שאלה נכונה? תשובה יכולה להיות "נכונה" או לא.

שאלה יכולה להיות לא נכונה.

יכול לבוא מישהו ולשאול איך נרשמים למרתון ת"א?

אם הוא לא יכול לרוץ שני ק"מ, זו שאלה לא נכונה.

דוגמא מהחיים, לא אבסורדית.

ייעצתי פעם למישהי שהיה לה סטודיו לפילאטיס. הרווח היה גבולי, וכיסה הוצאות פלוס קצת, בסטודיו לא קטן. היא רצתה למצוא דרך שבה הסטודיו יכניס מספיק, שהיא תוכל להתפנות לסוג הפעילות שעניין אותה. היא השקיעה המון כסף באתר אינטרנט יקר (ומיותר), בו הפגינה בפירוט (כולל צילומי גופות), את הידע שלה על אנטומיה. רק שתבין את חוסר הקשר בין מה שעניין אותה לעשות, למה שהאתר היה אמור עשות (לקדם מכירות).

אז אמרתי לה, השאלה שלך לא נכונה. השאלה היא לא איך לדאוג שהסטודיו יכניס יותר כסף, אלא איך לך יהיה מספיק כסף, תוך כדי שאת עוסקת במה שמעניין אותך. התשובה שלי היתה: תסגרי את הסטודיו, תעבדי פרטי, יהיה לך מספיק כסף ויותר זמן (והרבה פחות כאב ראש)

היא לא היתה מהסוג שמקשיב, אז הסטודיו המשיך להיות לא מנוהל, היא המשיכה לקרטע, עד שסגרה מחוסר ברירה, וגלתה את האושר של לעשות בדיוק מה שיעצתי לה שנתיים קודם.

דרך אגב, הסטודיו יכול היה גם להיות רווחי, אבל לא כשהיא מנהלת אותו עסקית.

הוא שאל שאלה. אפשר לנסות לענות עליה. למה אתה חושב שהשאלה לא ראויה? כי הוא לא מסוגל לדעתך להקים אתר כזה? גם אם אתה צודק השאלה ראויה.

לא מבין את המילה "ראויה" בהקשר הזה.

אני לא יודע למה הוא מסוגל, אפילו לא הצלחתי להבין מה הוא רוצה לעשות...

אבל החלק הטכני הוא הפשוט, התוכן זה עיקר העבודה.

אבל לשאלה שלו, דבר ראשון הייתי שואל: אתר בעברית או אתר בינלאומי?

במה הוא שונה ממה שקיים היום?

אתה בעיקר רוצה להציג את המורכבות של הנושא. זה בסדר, אבל זה לא קשור.

אני לא חושב שזה מורכב. אני חושב שזה דורש השקעה.

• מעניין 1

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקרוא מאמר של 500 מילים או לראות סרטון של 3 דקות. בעצם כל תוכן שבא לך להכין ופשוט תפרסם.

אל תשאל, פשוט תעשה.

• אהבתי 1

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד להקמת עסק "אמיתי" - בהקמת אתר אינטרנט ההשקעה הכספית יכולה להיות אפסית.

העלות היא ידע.

אתה צריך ידע בסיסי כלשהו, שניתן ללמוד אותו חינם אין-כאסף דרך חיפושים ב google

או לחלופין לשלם למישהו שיש לו את הידע הזה / לשלם לאתר אינטרנט אחר שינגיש לך את ה"תכלס" ויחביא ממך את ה"ידע" הזה.

לשאלתך אם יש מקום - תמיד יש.

פעם הייתה מספק מוצר על פי צורך.

היום אתה יוצר את הצורך (לא ידעתי שאני רוצה את זה) ואז מספק את המוצר.

עריכה אחרונה על ידי stum
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

וגם עבודה. כבר שנה שאני והאחים רוצים להרים אתר בשביל (ושל) אבא שלי, וכל החומר די קיים אז כולם אומרים "נו יאללה ויקס מה הבעיה" - אבל זה עיצוב, עריכה, אוצרות, כתיבה ועוד המון דברים עד שטקסט או תמונות הופכים לאתר. וזו עבודה שמישהו צריך לעשות

שלא לדבר על תחזוקה (זה לא דף סטטי, נכון? - מידע צריך להתעדכן)

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• Create New...