Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול גדול(או שלא?) - הונדה 2011

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים. 

אני מצטער אבל אגיד מראש - אני בור בכל הקטע הזה של בדיקות במוסכים וטיפולים וכד'. עשיתי לכם פתיח, עכשיו אגש לחלק העיקרי. 

ברשותי הונדה סיוויק האצבק 2011, לפני שנה(ספטמבר 19) עשיתי טיפול גדול אחרי שקניתי את הרכב. בטיפול הוחלפו לי מסנן שמן, אוויר, מזגן וגם שמו שמן מנוע ונוזל בלמים. 

מאז, שנה שהרכב לא ראה מוסך(בלי עין הרע). 

לפי מיטב הבנתי, מומלץ כל שנה לעשות טיפול ולכן הגעתי לכאן. 

בספטמבר תעבור שנה ובנוסף בספטמבר אני אמור להעביר את הרכב טסט. עד כאן הכל יפה. 

אממה, אין לי שמץ של מושג האם כדאי לי לגשת למוסך לטיפול גדול, או שמא אני לא זקוק? 

הרי כולם אומרים או טיפול 10(או 15) או כל שנה, המוקדם מביניהם. אז 10 ק"מ לא עברתי, אבל כן עברה לה שנה.

בנוסף,רציתי לדעת מה לדעתכם כדאי לבקש ברגע היגעי למוסך? 

האם הרשימה שרשמתי מעלה(של מה שטופל בטיפול האחרון) זו הרשימה שאני אמור לראות גם בפעם הבאה? 

האם כדאי לי לבקש עוד דברים נוספים לבדיקה? האם אני צריך לומר משהו מראש כדי לחסוך כאבי ראש? 

שאלה נוספת 

הבנתי שמומלץ מסננים מקוריים של הונדה, ובטיפול האחרון הוחלף לי מסנן אויר חלופי. מהיכן ניתן להשיג, אם בכלל, מסננים מקוריים שאוכל לבוא איתם ישירות למוסך? 

תודה מראש על העזרה, ובמידת הצורך אשאל עוד שאלות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מסנן מזגן ונוזל בלמים לא צריך אם עשית שנה שעברה, כל השאר תעשה גם השנה. פילטר אוויר אפשר כל שנתיים אבל לפתוח ולנקות בלחץ אוויר אחרי שנה אם לא שמו מקורי אז כבר תחליף.

תבדוק מתי עשו פלגים לאחרונה ואם עברו 30K-40K ק"מ עדיף להחליף. נוזל קירור מנוע אם לא נעשה אף פעם עדיף לעשות אחרי 8-10 שנים.

תבקש במוסך שיבדקו לך מצב בלמים ואם צריך לפתוח גלגלים ולבדוק. תבדוק בעצמך מצב של הצמיגים אם סדוק ויבש תחליף.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, dorban3 כתב:

מסנן מזגן ונוזל בלמים לא צריך אם עשית שנה שעברה, כל השאר תעשה גם השנה. פילטר אוויר אפשר כל שנתיים אבל לפתוח ולנקות בלחץ אוויר אחרי שנה אם לא שמו מקורי אז כבר תחליף.

תבדוק מתי עשו פלגים לאחרונה ואם עברו 30K-40K ק"מ עדיף להחליף. נוזל קירור מנוע אם לא נעשה אף פעם עדיף לעשות אחרי 8-10 שנים.

קודם כל תודה על התגובה.

לגבי מזגן ובלמים, הפנמתי, אבקש בלי.

לגבי פילטר אוויר - איך אוכל להשיג מקורי? אין לי בעיה לרכוש אחד מקורי ושאגיע איתו למוסך, השאלה איך אני יכול למצוא משהו מקורי שלא יעבדו עליי?

לגבי פלגים איך אני יכול לבדוק מתי עשו לאחרונה? אין לי מושג מתי עשו. כמה עולה לטפל בפלאגים?

ולגבי נוזל קירור גם אין לי מושג מתי עשו, יש דרך לבדוק?

עריכה:

לגבי פלגים, האם גם אפשר לרכוש מראש מקוריים? סתם לצורך העניין מצאתי באיביי משהו של bosch שאומרים שמתאים להונדה, איך אוכל לדעת?

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך טיפול 165000 שהוא קטן כמו 15000-שמן ומסנן שמן ושיבדקו בלמים.

מצתים מחליפים פעם ב 90000 קמ או 6 טיפולים.

שמן גיר פעם ב 60000 קמ החלפה חלקית.

• אהבתי 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, colauti 9 כתב:

אתה צריך טיפול 165000 שהוא קטן כמו 15000-שמן ומסנן שמן ושיבדקו בלמים.

מצתים מחליפים פעם ב 90000 קמ או 6 טיפולים.

שמן גיר פעם ב 60000 קמ החלפה חלקית.

אבל איך אוכל לברר מתי הוחלפו מצתים ונוזל קירור? אולי לא החליפו מצתים מאז הרכב נקנה ואני לא מודע לזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, dorban3 כתב:

אם אין היסטוריה פשוט מחליפים

חנויות מומלצות:

https://www.justmotor.co.il/

https://www.autostore.co.il/

אני מצאתי מצת כזה

https://www.ebay.com/itm/NGK-4x-Laser-Iridium-Spark-Plugs-IZFR6K-11S-5266-For-Honda-Civic-2006-2011-1-8L/302481661024?fits=Year%3A2011|Model%3ACivic|Make%3AHonda&hash=item466d4fdc60:g:bs4AAOSwAQZdc2mc

האם לדעתך הוא יתאים לי?

אמרת גם משהו לגבי נוזל קירור, האם גם מומלץ לקנות מראש ? או שלא כדאי בכלל להחליף כי לרכב יש רק 9 שנים על הכביש ואולי שווה לסחוב עוד שנה?

עריכה:

בלי קשר, אני מכיר את האתרים שנתת אך אין לי מושג איך אדע אם המוצר מקורי ומותאם להונדה. לדוגמה ניקח את אוטוסטור, יש שם מאות מצתים ועוד עשרות מסנני אוויר. איך אדע מה מהם מקורי ומתאים לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך רציני מחזיק מכשיר בדיקה לנוזל קירור שבודק את האיכות ואם צריך להחליף.

על פניו נראה שאלה המצתים שמתאימים לרכב שלך. אני לא מוכן להתחייב אבל נראה שהם המתאימים. בארץ הם עולים 450 ש"ח לרביעייה.

נוזל קירור פשוט תחליף. יש מקורי עןלה בסביבות 190ש"ח ל5 ל'.

שמן מנוע גם שים משהו איכותי או הונדה מקורי תבדוק בספר רכב מה מומלץ.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, dorban3 כתב:

מוסך רציני מחזיק מכשיר בדיקה לנוזל קירור שבודק את האיכות ואם צריך להחליף.

על פניו נראה שאלה המצתים שמתאימים לרכב שלך. אני לא מוכן להתחייב אבל נראה שהם המתאימים. בארץ הם עולים 450 ש"ח לרביעייה.

נוזל קירור פשוט תחליף. יש מקורי עןלה בסביבות 190ש"ח ל5 ל'.

שמן מנוע גם שים משהו איכותי או הונדה מקורי תבדוק בספר רכב מה מומלץ.

שמן מנוע אני יודע איזה אני רוצה, רק צריך להזמין.

לגבי נוזל קירור שלחו לי כאן בעבר מקורי של הונדה, אז אתה אומר לבוא עם זה ביד ופשוט להגיד להם בטיפול להחליף לי במה שאני נותן?

לגבי מצתים, איך אתה בודק אם הם מתאימים? אני הייתי רוצה לתת מבט יותר מעמיק אבל אין לי איפה, ושים לב להבדלים ששם אני קונה 4 ב60 שקל כשפה זה 4 ב450.

לגבי מסנן אוויר, סתם לצורך העניין מהאתר שנתת לי https://www.justmotor.co.il/product/c-2240-1-17220rnaa00 רשום כאן מסנן אוויר מקורי הונדה, אבל בתמונה הוא נראה צהוב ותאמין לי שאין לי מושג אם הוא צריך להיראות ככה או שזה משומש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, dorban3 כתב:

אם הם רושמים מקורי תקבל אצלהם מקורי.

מודה מקרב לב על העזרה.

אז בגדול רק רושם בנקודות ותאמר לי אם לבצע כך

מגיע למוסך כשבידיי מסנן אוויר, מצתים, שמן מנוע ונוזל קירור מקוריים ומבקש ממנו לבדוק ולהחליף את ארבעת הדברים הללו כשבנוסף אני מבקש לפתוח גלגלים ולבדוק בלמים (בגלל בלם ימני חורק). אז בגדול לא לבוא ולבקש טיפול גדול/קטן אלא לבוא ולהגיד ספציפית מה אני רוצה?

עכשיו, לגבי נוזל קירור ומצתים זה אפשרי רק במידה והם יגידו שזה נראה שחוק, זאת אומרת לא חובה בטיפול הנוכחי, צודק?

לגבי השאר, יש משהו שפספסתי/היית רוצה להמליץ לי בנוסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מסנן שמן?

אתה יכול לדחות את הנוזל קירור והמצתים לדעתי.

תתקשר לפני שאתה מגיע ותבקש לבוא עם חלפים שלך ותשאל אם זה אפשרי לא כולם מסכימים. המוסך שלי מסכים תמיד ואני משלם רק על עבודה בסביבות 200-250 ש"ח. תבקש חשבונית ותיעוד של הקילומטראג' בחשבונית שיהיה לך אם תרצה למכור את האוטו ולהראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dorban3 כתב:

מה עם מסנן שמן?

אתה יכול לדחות את הנוזל קירור והמצתים לדעתי.

תתקשר לפני שאתה מגיע ותבקש לבוא עם חלפים שלך ותשאל אם זה אפשרי לא כולם מסכימים. המוסך שלי מסכים תמיד ואני משלם רק על עבודה בסביבות 200-250 ש"ח. תבקש חשבונית ותיעוד של הקילומטראג' בחשבונית שיהיה לך אם תרצה למכור את האוטו ולהראות.

מסנן שמן? לא יודע, לא דיברנו על זה 😅😅.

צריך גם כן? מסנן דלק גם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסנן שמן ושמן מנוע זה חובה. 

מסנן דלק לדעתי אצלך בתוך המשאבת דלק ולא מחליפים.

שיבדקו לך גם מצב של שמן הגה כח אצלכם זה הידראולי ודורש החלפת שמן.

שמן גיר גם אתה צריך לעשות ריענון כמו שאמרו לך לפני. תשאל במוסך מה מציעים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, dorban3 כתב:

מסנן שמן ושמן מנוע זה חובה. 

מסנן דלק לדעתי אצלך בתוך המשאבת דלק ולא מחליפים.

שיבדקו לך גם מצב של שמן הגה כח אצלכם זה הידראולי ודורש החלפת שמן.

שמן גיר גם אתה צריך לעשות ריענון כמו שאמרו לך לפני. תשאל במוסך מה מציעים לך.

אז אנחנו כאן כבר ברשימה רצינית.

בהתחלה דיברנו על שמן מנוע, נוזל קירור ומצתים+פילטר אוויר.

עכשיו דרוש גם מסנן שמן(שמן מנוע אמרנו שיש), ובנוסף לזה שמן הגה ושמן גיר. את כל אלה כבר נראה לי שהמוסך יסרב אם אביא לבד.

אולי שווה לבדוק אילו חומרים נותנים לי לפני? יאמרו לי את זה בטלפון או שיבקשו ממני להגיע?

בנוסף לכל אלה, צריך אולי עוד משהו?

הבעיה הגדולה היא שאין מוסך שאני סומך עליו. במוסך הקודם שהייתי עבדו עליי כי אמרו לי חלפים מקוריים ובסופו של יום שמו לי פילטר אוויר לא מקורי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...