Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול גדול(או שלא?) - הונדה 2011

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, colauti 9 כתב:

בטיפול 120,000 מחליפים את כל הדברים שציינתי חוץ ממצתים- כמה עולים מצתים בחברה- נניח 450 ועוד 150 עבודה.

זה עוד 600 ש"ח תוספת ל 1400 של הטיפול -2000 ש"ח ללא בלמים.

לגבי בלמים- אני לא מחליף שם- רק רפידות קדמיות מקוריות ללא עבודה עולות 500 ש"ח ולגבי צלחות שלא נדע.

עם ברקסים זה באמת ייגמר בעלות כזו.

אני אישית,בלמים קונה בחנות לחלקי חילוף ונותן להם/מוסך כללי לעשות רק את העבודה.

יש מספיק חברות טובות כמו פרודו, ATE, LUCAS, TEXTAR,ברמבו ולא חייב להרכיב בלמים מקוריים.

מסנן שמן- הרכב מקורי בחברה ואל תתפשר כך גם לגבי מסנן אוויר.

אתה מקבל אותו ואת השמן בטיפול 120K גם ככה.

טבעות אטימה אלו הברגים של אגני השמן- שטויות זה עולה באמת כמה שקלים בודדים.

אז לא הבנתי, התבלבלתי מעט בדבריך. 

דבר ראשון, המלצתך היא לא להחליף בלמים במוסך בעת הטיפול? 

דבר שני, לגבי השמן והמסנן אוויר לא הבנתי גם כן. חוששני שלא אעשה במוסך מורשה כך שלא אקבל חלפים מקוריים לכן אני רוצה לקנות מראש. המסנן אוויר בjustmotor צהוב, האם הוא מתאים? 

והמסנן שמן לפי מה שראיתי מגיע כחול עגול מעט וקטן, צודק? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתקשר לחנות תשאל אם המסננים מתאים לרכב שלך ואם זה מקורי. לא מאמין שינסו לרמות אותך שם. טבעות ודיסקיות תשכח אם אתה לא עושה במורשה.

ברקסים צריך לבדוק מה המצב ולפי זה להחליט אם לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dorban3 כתב:

תתקשר לחנות תשאל אם המסננים מתאים לרכב שלך ואם זה מקורי. לא מאמין שינסו לרמות אותך שם. טבעות ודיסקיות תשכח אם אתה לא עושה במורשה.

ברקסים צריך לבדוק מה המצב ולפי זה להחליט אם לעשות.

בגלל זה אני רוצה להביא הכל מראש ביחד עם המסננים. זה בלתי אפשרי לקנות את זה מראש? רק במורשה? מורשה יגנוב אותי פי 2.5 לשעת עבודה 🤷🏽‍♂️🥺

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני מקפיץ כי אני צריך לשמוע את דעתכם

האם שווה לי לנסות להזמין מראש דברים כגון מצתים, מסנן שמן, אוויר וכל הנוזלים למיניהם ולבוא איתם ישירות למוסך מורשה, או שלדעתכם לא מומלץ?

כי פשוט סתם לצורך הדוגמה מצאתי מצתים NGK תואמים לרכב שלי ב60 שקל לעומת 400 בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יודע אילו הפתעות מחכות לך במכס- אחרי שהזמנתי 4 גומיות לחלונות וכל ההזמנה עלתה 70 דולר.

אז: 156 דולר משלוח ועוד כמעט 500 ש"ח במכס כולל כל הנלווים לשחרור במיוחד 120 ש"ח תשלום למשרד התחבורע.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, colauti 9 כתב:

אתה לא יודע אילו הפתעות מחכות לך במכס- אחרי שהזמנתי 4 גומיות לחלונות וכל ההזמנה עלתה 70 דולר.

אז: 156 דולר משלוח ועוד כמעט 500 ש"ח במכס כולל כל הנלווים לשחרור במיוחד 120 ש"ח תשלום למשרד התחבורע.

ל60 שקל אין מה להיתפס במכס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לסכום ההזמנה- הבעיה הגדולה היא שמשרד התחבורה הגדיר חלקים מסויימים (צריך לשאול אותם בדיוק מה הם -עונים לטלפון מ 13:30-15:00 פעמיים בשבוע במחלקת היבוא) שעליהם יש תשלום מכס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, colauti 9 כתב:

לא קשור לסכום ההזמנה- הבעיה הגדולה היא שמשרד התחבורה הגדיר חלקים מסויימים (צריך לשאול אותם בדיוק מה הם -עונים לטלפון מ 13:30-15:00 פעמיים בשבוע במחלקת היבוא) שעליהם יש תשלום מכס.

הבנתי, אז זה רק בעניין הזמנה מחו"ל. 

יש דברים שאני מתלבט אם להזמין מכאן דוגמת שמן מנוע, גיר ומסנני אוויר ושמן כי אני מאמין שבמורשה יקחו ממני יותר לעומת מה שאביא מבחוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח בשמן גיר שההפרש יהיה גדול.

15 שח לליטר כשמחליפים בקושי 3 ליטר זה לא משהו משמעותי ששווה להתרוצץ עבורו.

לגבי מסנן אוויר-בדוק כמה עולה מקורי בחנויות לקי חילוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, colauti 9 כתב:

לא בטוח בשמן גיר שההפרש יהיה גדול.

15 שח לליטר כשמחליפים בקושי 3 ליטר זה לא משהו משמעותי ששווה להתרוצץ עבורו.

לגבי מסנן אוויר-בדוק כמה עולה מקורי בחנויות לקי חילוף.

אבדוק, למרות שמוסך ארז שניסיתי ליצור איתו קשר לא חזר אליי לגבי השאלה אם אני יכול להגיע עם חלקים שאני אביא.

מה עם בלמים? ללכת על המקום שהמלצת לי בפרטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה רפידות קדמיות מחנות לחלקי חילוף ותלך למוסך רגיל שיחליף אותם.

כשאתה בא איתך לחנות הצג להם רישיון רכב כדי שיתנו את הנכונות.

מקווה בשבילך,שהצלחות במצב תקין כי אם לא,תצטרך שם לפחות חריטה אם לא החלפה.

עם הבלמים,אל תחכה לספטמבר,טפל בהקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, colauti 9 כתב:

תקנה רפידות קדמיות מחנות לחלקי חילוף ותלך למוסך רגיל שיחליף אותם.

כשאתה בא איתך לחנות הצג להם רישיון רכב כדי שיתנו את הנכונות.

מקווה בשבילך,שהצלחות במצב תקין כי אם לא,תצטרך שם לפחות חריטה אם לא החלפה.

עם הבלמים,אל תחכה לספטמבר,טפל בהקדם.

תוכל לעזור לי בלמצוא רפידות דוגמה שמתאימות לי באחד אתרי הרכישה? שאני אדע איזה כיוון אני צריך. 

רשמתי בגוגל רפידות בלמים קדמיות להונדה סיוויק אבל יש יותר מדי אופציות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה בלאגן וכמה דיונים.

יש לך הסטוריית טיפולים של הרכב פרט לטיפול שאתה ביצעת לפני שנה? אתה יודע באיזה מוסך הוא טופל?

לגבי פירוט חלפים:

שמן ומסנן שמן מחליפים בכל טיפול (שנה או 15 אלף).
מסנן שמן: מקורי או של יצרן אירופאי מוביל Mahle\Mann\Bosch\Valeo.
שמן: קסטרול\מוטול\Liqui Molly שעומדים בתקן שהיצרן הגדיר ובצמיגות המתאימה

מסנן אוויר למנוע: אותה הערה כמו לגבי מסנן השמן (אותם יצרנים גם).
מסנן מזגן: ישראל היא מדינה עם מלא לחות, מלא אבק ושימוש תכוף במזגן - תחליף, לא צריך מוסך בשביל זה בכלל, אפילו תוציא אותו ותסתכל - נקי הוא לא יהיה.

מצתים: יש לNGK אתר עם קטלוג אונליין (תכתוב בגוגל NGK EUROPE ONLINE CATALOGUE) תמצא שם את מה שמתאים לרכב שלך.

נוזל קירור, תחליף בהתאם להוראות יצרן (פעם היו מחליפים כל שנתיים, היום המרווחים גדלו קצת).

רפידות בלם: פשוט תקנה מחנות טובה בארץ, אין הבדלים גדולים במחיר לרפידות סטנדרטיות, לך על REMSA\TRW\BREMBO\HI-Q או כל מותג אירופאי\יפני מוביל אחר.
לגבי חנויות - יש כמה טובות, השאלה מאיפה אתה. אבי חלפים שהומלץ פה יושב ברחובות, בפ"ת יש את משה חלפים, בחיפה יש את פיילר והמגינים, בקריות יש את ים חלפים, בחולון יש את אוטוסטור, וכו' וכו'... 

תבדוק מחירים בארץ לפני שאתה רץ להזמין מחו"ל, בחלק מהדברים אין טעם.

• אהבתי 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, shellcase כתב:

כמה בלאגן וכמה דיונים.

יש לך הסטוריית טיפולים של הרכב פרט לטיפול שאתה ביצעת לפני שנה? אתה יודע באיזה מוסך הוא טופל? אין היסטוריה לצערי, אך מה שכן טופל רק במורשה לפי מה שאמר הבחור שקניתי ממנו (וגם לפי מכון הבדיקה לפני הקנייה שאמר שכל החלקים ברכב אכן מקוריים - כמה אפשר לסמוך על זה? אין לי מושג)

לגבי פירוט חלפים:

שמן ומסנן שמן מחליפים בכל טיפול (שנה או 15 אלף). אז אתה אומר שאין שאלה אלא להחליף בטיפול הקרוב?
מסנן שמן: מקורי או של יצרן אירופאי מוביל Mahle\Mann\Bosch\Valeo. על מה אני מתפשר במידה ואני לוקח מסנן שמן של יצרן כזה או אחר?
שמן: קסטרול\מוטול\Liqui Molly שעומדים בתקן שהיצרן הגדיר ובצמיגות המתאימה - שמן כבר יש לי בראש, רק מתלבט איזה להזמין(של קטסרול, מתלבט רק אם 5W30 או 5W40)

מסנן אוויר למנוע: אותה הערה כמו לגבי מסנן השמן (אותם יצרנים גם). יש הבדל בין מסנן מקורי לבין מסנן של Mahle(כמעט 200 שקל הבדל). האם כדאי להתפשר כאן?
מסנן מזגן: ישראל היא מדינה עם מלא לחות, מלא אבק ושימוש תכוף במזגן - תחליף, לא צריך מוסך בשביל זה בכלל, אפילו תוציא אותו ותסתכל - נקי הוא לא יהיה.  תאמין לי או לא(ונראה לי שאתה תאמין אחרי כל הדיון הארוך הזה שבמידה ועקבת אחריו ראית כמה אני חסר ניסיון וביטחון), אין לי מושג איך לבדוק מסנן מזגן. איפה הוא נמצא בכלל? כמה עולה להחליף אותו והאם גם פה צריך לדאוג למשהו מקורי?

מצתים: יש לNGK אתר עם קטלוג אונליין (תכתוב בגוגל NGK EUROPE ONLINE CATALOGUE) תמצא שם את מה שמתאים לרכב שלך. קניתי מצתים של NGK מאיביי, המוצר נראה מקורי אבל אני קצת חושש. לגבי האתר שנתת לי, הרכב שלי לא נמצא שם. חיפשתי וחיפשתי אבל הדגם מנוע שלי והדגם מנוע שרשום שם באתר הוא שונה לחלוטין.

נוזל קירור, תחליף בהתאם להוראות יצרן (פעם היו מחליפים כל שנתיים, היום המרווחים גדלו קצת). לא יודע מתי החליפו פעם אחרונה אז מעוניין להחליף גם הטיפול הנוכחי

רפידות בלם: פשוט תקנה מחנות טובה בארץ, אין הבדלים גדולים במחיר לרפידות סטנדרטיות, לך על REMSA\TRW\BREMBO\HI-Q או כל מותג אירופאי\יפני מוביל אחר. זה הקטע - אף פעם לא באתי מוכן עם בלמים כאלה או אחרים, ברגע שהיה בעיה בבלמים הגעתי למוסך והם עשו מה שעולה על דעתם. מדוע הפעם זה צריך להיות שונה? 
לגבי חנויות - יש כמה טובות, השאלה מאיפה אתה. אבי חלפים שהומלץ פה יושב ברחובות, בפ"ת יש את משה חלפים, בחיפה יש את פיילר והמגינים, בקריות יש את ים חלפים, בחולון יש את אוטוסטור, וכו' וכו'... לגבי חנות - מכיר את אוטוסטור והם גם עושים משלוחים עד הבית, הקטע הוא שחסרים להם לא מעט דברים במלאי. בגלל זה אני רוצה לחכות שיהיו במלאי אצלם או אצל justmotor כדי שאעשה קנייה אחת מרוכזת של הכל יחדיו.

תבדוק מחירים בארץ לפני שאתה רץ להזמין מחו"ל, בחלק מהדברים אין טעם.

תודה על התגובה, עניתי לך בירוק מודגש על הסעיפים שציינת, אשמח אם תעדכן לגבי מה שכתבתי :)

אגב, רק בשביל להיות סגור על עצמי, במידה וקראת את הפוסט וראית את הטיפול שאני מתכנן לעשות - לדעתך הרעיון הוא בסדר? (בקצרה - להחליף שמן מנוע ושמן גיר, להחליף מסנן שמן ומסנן אוויר, נוזל בלמים חדש)

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...