Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי לעבוד וללמוד כסטודנט?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

כן ולא. ההבדל בין הגישה שלי לגישה של הלפרין היא שהלפרין מסתכל על הרגע, בלי מחשבה לעתיד. אני מנסה להראות שהמחשבה לעתיד חיונית.

בסרור שיש הבדלים בין אנשים, ודווקא הסטודנט התפרן הוא זה שצריך לחשוב הלאה. מי שמכניס 40 אש"ח נטו וחוסך חצי מהם לא יתקשה להשלים את החסר כאשר יזקק להחלפת רכב (כמובן שאני מדבר על רכב משפחתי או אפילו "מנהלים" סטדרטי, לא על איזה סדרה S). לעומת זאת הסטודנט יצטרך לגרד את אותם 30 אש"ח ממקורות לא ברורים. אם הוא הכניס אותם לתחשיב יהיה  לו יותר קל בעתיד. כמובן שיש תעדוף, אם הוא רעב הוא יקנה לחם, אבל, עדיין, יצטרך להביא בחשבון אבדן של כמה מאות ש"ח לחודש על ערך הרכב.

לפני 4 דקות, halperin96 כתב:

אתה מפספס את הנקודה העיקרית.

בתור סטודנט אף אחד כמעט לא מתנהל קדימה.

המחשבה אצל 99.9% היא "נסיים את התואר,נעשה/לא נעשה כסף".

אתה לא יכול לנתק את צורת החשיבה בטווח שנים הספציפי הזה מההתנהלות הכלכלית.

פה אני חייב להסכים עם הלפרין: סטודנט תפרן הוא סטודנט תפרן. הוא יכול להסתדר עם כל בעיה בסכומים נמוכים.

מי שמכניס 40 אש"ח בחודש בדרך כלל מחוייב לעוד הרבה הוצאות ודברים שהם חלק מרמת החיים שלו שבלעדיהם הוא לא יכול - סטודנטים זה אחרת.

אני מאמין בתפיסה של לחשב קדימה כמה שאפשר אבל יש גם מקומות ותקופות בחיים שאפשר וצריך לנתק אותם, וזה כנראה עניין של גיל ותפיסה. אין צורך להתווכח על זה.

עריכה: סטינו לגמרי מנושא השרשור.

עריכה אחרונה על ידי MiG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, sperial כתב:

חשבתי שלהיות סטודנט זה ה-essence של מחשבה לטווח ארוך. משקיע 4 שנים ומאות אלפי ש"ח כדי שבעתיד במשך 40 שנה יכניס מיליונים.

אם  כולם היו מסתכלים על זה ככה,אף אחד לא היה הולך ללמוד מדעי הרוח או מגדר.

זה שאנשים סטודנטים לא אומר שיש להם צורת חשיבה כלכלית נכונה וחשיבה קדימה.

אם מישהו מצא את הנוסחה לכמה כסף לחסוך בשביל להסתדר בתור סטודנט במשך 4 שנים בלי לעבוד מוזמן לחלוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום הזה יש ריכוז גבוה של מהנדסים וסטודנטים להנדסה. המורים כאן במיעוט מבוטל (מספרית), ואני חושש שאין כאן אפילו עו"ס בודד, וגם לא סופרים ומשוררים. אפילו נציג אמנויות הבמה הוא איש טכני.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, arturkopit כתב:

אם מישהו מצא את הנוסחה לכמה כסף לחסוך בשביל להסתדר בתור סטודנט במשך 4 שנים בלי לעבוד מוזמן לחלוק.

אני לומד הנדסה,ככל הנראה הולך לעבור יותר לכיוון של תוכנה בהמשך הלימודים.

פסיכולוגיה ממש מעניין אותי אבל הלכתי ללמוד מקצוע ולא ללמוד לשם הלמידה.

זה חלק מהגישה.

לפני 6 דקות, arturkopit כתב:

אין נוסחה כי הוצאות הם מאוד פרטניות.

יש מי שלא מוכן לגור במעונות/שותפים ורוצה דירה לבד.

יש מי שלא יכול להסתדר בלי רכב.

ויש מי שלא יוותר על החופשה השנתית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, halperin96 כתב:

אני לומד הנדסה,ככל הנראה הולך לעבור יותר לכיוון של תוכנה בהמשך הלימודים.

פסיכולוגיה ממש מעניין אותי אבל הלכתי ללמוד מקצוע ולא ללמוד לשם הלמידה.

זה חלק מהגישה.

נכון,לא אמרתי שזה לא ככה.

אחד מהשיקולים של ללכת ללמוד נושא מסוים הוא השיקול הכלכלי.

ללמוד לשם הלמידה אתה יכול לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@arturkopit אנשים הולכים ללמוד מה שמעניין אותם ומה שהם מסוגלים ללמוד. לא כל אחד יכול להיות מהנדס. 

לגבי תחשיבי עלויות - יש כל כך הרבה משתנים עד שכמעט בלתי אפשרי לענות על שאלתך. צריך הרבה מאד מידע נוסף  למשל על מקום המגורים הקבוע (בדרך כלל בית ההורים), מקום הלימודים, סדרי עדיפות לחיים שמחוץ לקמפוס, יכולות לעצמאות (למשל מי שיבשל לעצמו מול מי שיאכל במסעת הסטודנטים מול מי שיאכל במסעדות במרכז הביםיים של העיר).

עריכה: דרך אגב, דווקא פסיכולוגיה היא דוגמא גרועה. אמנם ההכשרה ממושכת (ניתן להשוואה, למשל, לרפואה) אבל אחריה יש אופציה לתמורה כלכלית טובה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@arturkopit אנשים הולכים ללמוד מה שמעניין אותם ומה שהם מסוגלים ללמוד. לא כל אחד יכול להיות מהנדס. 

לגבי תחשיבי עלויות - יש כל כך הרבה משתנים עד שכמעט בלתי אפשרי לענות על שאלתך. צריך הרבה מאד מידע נוסף  למשל על מקום המגורים הקבוע (בדרך כלל בית ההורים), מקום הלימודים, סדרי עדיפות לחיים שמחוץ לקמפוס, יכולות לעצמאות (למשל מי שיבשל לעצמו מול מי שיאכל במסעת הסטודנטים מול מי שיאכל במסעדות במרכז הביםיים של העיר).

עריכה: דרך אגב, דווקא פסיכולוגיה היא דוגמא גרועה. אמנם ההכשרה ממושכת (ניתן להשוואה, למשל, לרפואה) אבל אחריה יש אופציה לתמורה כלכלית טובה.

אנשים הולכים ללמוד משלל סיבות,לא רק כי זה "מעניין" אותם,או רק כי יש בזה "כסף".

בנוגע לחישוב עלויות,הייתי ציני.לא ניתן באמת לחשב דבר כזה כיוון שתמיד יש בלתמים.

פסיכולוגיה בשביל להתעסק בה ולהרוויח כסף טוב הינך נדרש לסיים תואר ראשון בממוצע 90+ על מנת לעשות תואר שני ורק אז  תוכל להיחשב פסיכולוג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, halperin96 כתב:

כשאני בן 23 השתחררתי מהצבא ואני הולך ללמוד מאוד לגיטימי להסתכל על החיים מהיום למחר.

לא זה לא.

ציטוט

יש לי מעט מאוד אחריות כלכלית כלפי עצמי ויש גב אם אני אעשה שטויות ואצטרך עזרה.

גם אין לי באמת סיבה להתנהל נכון עם ה5-6 אלף שאני עושה בחודש הסטודנט,ההבדל עוד שנה שנתיים שאסיים הוא 30 אלף המקסימום,לא סכום ששווה להתחשבן עבורו.

תאמין לי אם הייתי יכול להחזיר את הגלגל לאחור לגיל 23 היום בגיל 34 היו לי 2 דירות באשדוד. (עם משכנתא, אבל עדיין) 

5,000 - 6,000 בחודש הכנסה ממשכורת + מחייה אצל ההורים + התחשבנות על כל שקל = חסכון של 3,000 - 4,000 שקל בחודש. תכפיל את זה לאורך תקופת הלימודים ויצאת לחיים האמיתיים עם 200,000 שקל בעו"ש. מספיק שתסגור את הסכום בקופת גמל להשקעה במסלול אגרסיבי יהיו לך עוד 20,000 - 30,000 שקל של רווחים באותו פרק זמן. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

לא זה לא.

תאמין לי אם הייתי יכול להחזיר את הגלגל לאחור לגיל 23 היום בגיל 34 היו לי 2 דירות באשדוד. (עם משכנתא, אבל עדיין) 

5,000 - 6,000 בחודש הכנסה ממשכורת + מחייה אצל ההורים + התחשבנות על כל שקל = חסכון של 3,000 - 4,000 שקל בחודש. תכפיל את זה לאורך תקופת הלימודים ויצאת לחיים האמיתיים עם 200,000 שקל בעו"ש. מספיק שתסגור את הסכום בקופת גמל להשקעה במסלול אגרסיבי ויהיו לך עוד 20,000 - 30,000 שקל של רווחים. 

היה לך כל כך הרבה זמן לעבוד בשנתיים הראשונות בתור סטודנט על מנת להרוויח 5-6K חודשי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, halperin96 כתב:

אתה מפספס את הנקודה העיקרית.

בתור סטודנט אף אחד כמעט לא מתנהל קדימה.

המחשבה אצל 99.9% היא "נסיים את התואר,נעשה/לא נעשה כסף".

99.9 אחוז מהם מטומטמים. תהיה ה-0.01%. 

לפני 7 דקות, arturkopit כתב:

היה לך כל כך הרבה זמן לעבוד בשנתיים הראשונות בתור סטודנט על מנת להרוויח 5-6K חודשי?

לא כולם מרוויחים מינימום בתקופה הסטודנטיאלית שלהם. 

ספציפית הוא מעיד על עצמו שהוא מרוויח 5,000 -  6,000 שקל בחודש. 

לפני כשעה, sperial כתב:

אם תחשוב כמה עולה לך מחיה בתקופת הלימודים + עלות הלימודים + הפסד הכנסה באותן שנים אתה מגיע למאות אלפי ש"ח.

הגזמת. אני עשיתי פעם חישוב והסכום שמפסידים לא מבוטל כלל, אבל לא מתקרב למאות אלפי שקלים (בהנחה ולומדים במוסד מסובסד)

לכן אני אומר שאנשים צריכים לחשוב טוב טוב לפני שהם הולכים ללמוד תואר רק לשם התואר (מדעי הדשא)

הימים שכל תואר ראשון באשר הוא פתח דלתות חלפו. ערך של תואר ג'נרי בשוק העבודה כמעט אפסי והאובדן הכנסה + ניסיון שהיה ניתן לצבור מאוד מהותיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ChemGuy85 כתב:

לא זה לא.

5,000 - 6,000 בחודש הכנסה ממשכורת + מחייה אצל ההורים + התחשבנות על כל שקל = חסכון של 3,000 - 4,000 שקל בחודש. תכפיל את זה לאורך תקופת הלימודים ויצאת לחיים האמיתיים עם 200,000 שקל בעו"ש. מספיק שתסגור את הסכום בקופת גמל להשקעה במסלול אגרסיבי יהיו לך עוד 20,000 - 30,000 שקל של רווחים באותו פרק זמן. 

שוב,זה כן כי ההכנסה נמוכה ואין אחריות כלכלית.
וזה לא שיש לי יותר מידי לאן לשפר אותה ב6 שנים שאני "תקוע" במוסד לימודים.

5-6 אלף בחודש+לא גר אצל ההורים+מחזיק רכב+שכר לימוד+צריך לאכול ולהתקיים.

אין פה חסכון של 3-4 בחודש,אם ממש התכלבתי נשאר לי 1500 שקל בצד.

אתה מפספס בשני מקומות,

בגיל 23-26 אנשים רוצים לחיות,אין מה לעשות.

יש מעגל חברתי שמאפשר לצאת למסיבות/פאבים/ישיבות/טיולים או מה שלא תחשוב עליו שאחרי התואר יתפרק ולא יהיה.

זה חלק מהאווירה ולהרבה אנשים(גם לי) זה שווה יותר מלשבת בבית עם עצמי או לטחון עוד כמה שעות נוספות בשביל לצאת עם כסף,

גם אם זה 100,000 שקל בבנק אחרי 4 שנים.

הפספוס השני הוא שאנשים מתבגרים,

לא כולם רוצים להשאר לגור אצל ההורים גם אם יכולים,זה לא מאפשר לך חיי חברה וזוגיות.

קשה לצאת עם מישהי בגיל 26 ולגור עם ההורים,בין אם זה להביא אותה הביתה או עצם העובדה שאתה עדיין בבית שלהם.

בנוסף,לפחות ליד הטכניון גרים דיי קרוב אחד לשני,לפעמים אפילו שכנים,אנשים עוברים בשביל זה ומוכנים לשלם את האקסטרה ההווי הזה והנוחות.

לפני 34 דקות, sperial כתב:

פסיכולוגיה זה מסלול שכולל התמחות ותואר ראשון ושני לוקח בסביבות עשור.

בעשור אני יכול לצאת דוקטור למדמ"ח או חשמל ולעשות אחלה משכורת,כנראה תהיה גבוהה פי 4-5 מאותו הפסיכולוג המתחיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, halperin96 כתב:

שוב,זה כן כי ההכנסה נמוכה ואין אחריות כלכלית.
וזה לא שיש לי יותר מידי לאן לשפר אותה ב6 שנים שאני "תקוע" במוסד לימודים.

5-6 אלף בחודש+לא גר אצל ההורים+מחזיק רכב+שכר לימוד+צריך לאכול ולהתקיים.

אין פה חסכון של 3-4 בחודש,אם ממש התכלבתי נשאר לי 1500 שקל בצד.

אתה מפספס בשני מקומות,

בגיל 23-26 אנשים רוצים לחיות,אין מה לעשות.

יש מעגל חברתי שמאפשר לצאת למסיבות/פאבים/ישיבות/טיולים או מה שלא תחשוב עליו שאחרי התואר יתפרק ולא יהיה.

זה חלק מהאווירה ולהרבה אנשים(גם לי) זה שווה יותר מלשבת בבית עם עצמי או לטחון עוד כמה שעות נוספות בשביל לצאת עם כסף,

גם אם זה 100,000 שקל בבנק אחרי 4 שנים.

הפספוס השני הוא שאנשים מתבגרים,

לא כולם רוצים להשאר לגור אצל ההורים גם אם יכולים,זה לא מאפשר לך חיי חברה וזוגיות.

קשה לצאת עם מישהי בגיל 26 ולגור עם ההורים,בין אם זה להביא אותה הביתה או עצם העובדה שאתה עדיין בבית שלהם.

בנוסף,לפחות ליד הטכניון גרים דיי קרוב אחד לשני,לפעמים אפילו שכנים,אנשים עוברים בשביל זה ומוכנים לשלם את האקסטרה ההווי הזה והנוחות.

עזוב הכל חרטא מכיר את הסיפורים האלה אני בסך הכל מבוגר ממך ב-10 שנים. תשמע יש מציאות (מתמטיקה) ויש פסיכולוגיה. היכולת לחסוך בעיקר פסיכולוגית. הסיפור שבנית מסביב "רוצה לחיות, רוצה חוויות, רוצה אווירה" נחמד, אבל הוא בעיקר תירוץ. ראשית, אפשר לקבל את כל הדברים האלה גם בלי לבזבז כמו מפגרים. שנית, הדור הצעיר שורף כסף כי הם יודעים שאבא ואמא ירימו את החשבון. אם חס וחלילה לא היו לך אבא ואמא היית יכול להרשות לעצמך לחיות עם אפס חסכונות? אני מתערב על כל מה שיש לי שיש עכשיו עשרות אלפי הורים (אם לא מאות) שמשלמים את השכירות של הילדים המובטלים שלהם שפוטרו בגלל הקורונה. איך אני איתך? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ChemGuy85 כתב:

עזוב הכל חרטא מכיר את הסיפורים האלה אני בסך הכל מבוגר ממך ב-10 שנים. תשמע יש מציאות (מתמטיקה) ויש פסיכולוגיה. היכולת לחסוך בעיקר פסיכולוגית. הסיפור שבנית מסביב "רוצה לחיות, רוצה חוויות, רוצה אווירה" נחמד, אבל הוא בעיקר תירוץ. ראשית, אפשר לקבל את כל הדברים האלה גם בלי לבזבז כמו מפגרים. שנית, הדור הצעיר שורף כסף כי הם יודעים שאבא ואמא ירימו את החשבון. אם חס וחלילה לא היו לך אבא ואמא היית יכול להרשות לעצמך לחיות עם אפס חסכונות? אני מתערב על כל מה שיש לי שיש עכשיו עשרות אלפי הורים (אם לא מאות) שמשלמים את השכירות של הילדים המובטלים שלהם שפוטרו בגלל הקורונה. איך אני איתך? 

זה לא חרטא כי זה באמת משהו שנחמד לעשות.

וכשאני אומר לך לצאת עם חברים אנחנו קונים שישיית בירות מזמינים פיצה,יוצא 30 שקל לבן אדם בערך.

אם פעם בשבוע-שבועיים יוצאים לבר אז בירה תעלה 25,עוד משהו בצד נצא עם 50 שקל חשבון.

מסיבות כשהיו-שותים לפני והכרטיס עולה 20-40 שקל.

ממש לא דיברתי על סכומי עתק,ותסכים איתי שלא שווה להתכלב בשביל סכומים כאלה.

אני דוגמה גרועה כי יש לי חסכונות וגם כשפוטרתי לא ממש נלחצתי,זה מבאס אבל פתח לי את העיניים והאימפקט היה חיובי בסך הכל ממגוון סיבות.

אתה מציג את העובדה שההורים משלמים לילדים שכירות בצורה מזלזלת,אבל המצב לא כזה.

להרבה מאוד ההורים עוזרים,גם מרצון ומבחירה ולפעמים כדי להקל על הילד ולתת לו להתרכז בלימודים.

אני אישית ויתרתי על לקחת מההורים כסף אבל יש לי את האשראי של אבא בארנק כגיבוי,לא ייצא לי להשתמש בו בכמה חודשים האחרונים בכלל אבל הוא שם וגם אם אני אגהץ ב2500-2000 זה לא יזיז לו.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, halperin96 כתב:

פסיכולוגיה זה מסלול שכולל התמחות ותואר ראשון ושני לוקח בסביבות עשור.

בעשור אני יכול לצאת דוקטור למדמ"ח או חשמל ולעשות אחלה משכורת,כנראה תהיה גבוהה פי 4-5 מאותו הפסיכולוג המתחיל.

הכימאי כותב לא מעט דברים של טעם, גם אם אפשר להתווכח על חלקם. כנראה שהאמת באיזה מקום באמצע.

לגבי הפסיכולוג ואיש המחשבים - כנראה שאיש המחשבים יהיה פסיכולוג גרוע, והפסיכולוג יהיה מתכנת זוועתי. הדברים האלה אינם חלופיים, וכמובן שאנחנו עוסקים כאן רק במי שמסוגל ללמוד לימודים גבוהים בתחומים מכניסים.ף אחד כאן לא מדבר על, למשל, לימודי רפואה, שבהן 6 שנות לימודים אינטנסיביים מובילים עוד 10-15 שנות הכשרה בתנאים די קשים (בימים אלה אנחנו רואים את מאבק המתמחים, וגם אחרי ההתמחות, ואפילו התמחות כפולה, יש לא מעט אנשים שממשיכים בהכשרה נוספת של 3-5 שנים). וכמוב שיש מי שבכלל לא ילמד באוניברסיטה או במכללה אלא ילמד להיות שרברב או מתקן דוודים או אחד ממיליון מקצועות אחרים, ויצטרך ללמוד לנהל עסק כדי להתפרנס.

דרך אגב, גם אשתי וגם אני עבדנו דרך שנות הלימודים הגבוהים שלנו. העניין הוא שחלק גדול מההכנסות נחסכו, והיו הבסיס להקמת המשפחה. לשמחתי יש לנו האפשרות לתמוך בבנים שלנו בתקופת הלימודים כך שיוכלו להתרכז בהם, וגם לספק להם יחס ותנאי מגורים שבהם הם יכולים להביא בנות זוג בלי שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

הכימאי כותב לא מעט דברים של טעם, גם אם אפשר להתווכח על חלקם. כנראה שהאמת באיזה מקום באמצע.

לגבי הפסיכולוג ואיש המחשבים - כנראה שאיש המחשבים יהיה פסיכולוג גרוע, והפסיכולוג יהיה מתכנת זוועתי. הדברים האלה אינם חלופיים, וכמובן שאנחנו עוסקים כאן רק במי שמסוגל ללמוד לימודים גבוהים בתחומים מכניסים.ף אחד כאן לא מדבר על, למשל, לימודי רפואה, שבהן 6 שנות לימודים אינטנסיביים מובילים עוד 10-15 שנות הכשרה בתנאים די קשים (בימים אלה אנחנו רואים את מאבק המתמחים, וגם אחרי ההתמחות, ואפילו התמחות כפולה, יש לא מעט אנשים שממשיכים בהכשרה נוספת של 3-5 שנים). וכמוב שיש מי שבכלל לא ילמד באוניברסיטה או במכללה אלא ילמד להיות שרברב או מתקן דוודים או אחד ממיליון מקצועות אחרים, ויצטרך ללמוד לנהל עסק כדי להתפרנס.

דיברתי על מסלול של עשור בשני תחומים שמעניינים אותי.

אבל בחרתי להפוך אחד מהם למקצוע ואת השני להשאיר כתחביב.

אני גם מאוד אוהב היסטוריה אבל ללכת ללמוד את זה לימודים מלאים זה USELESS,בעיקר שהלכתי לרכוש מקצוע ולא ידע כללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...