Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי לעבוד וללמוד כסטודנט?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני סטודנט. שנה ראשונה די עמוסה, ואני מתלבט אם לעבוד במקביל, כי בינתיים ההוצאות רק עולות ואין הכנסות. השאלה האם זה אפשרי? האם זה לא יפגע לי בלימודים? האם באמת אפשר לשלב?

כי כל אחד מחברים/משפחה אומר לי משהו אחר. יש כאלו שלא עבדו פעם אחד כל התואר כי טענו שאין זמן לשלב עבודה ואמרו לי שאסור לי לעבוד כי זה יפגע בי , ויש כאלה שעבדו ואמרו שעם תכנון נכון

של הזמן לא רק שלא תהייה בעיה לשלב, אלא לטענתם זה אף יתרום לי להיות יותר ממוקד בלימודים בזמן הפנוי ולא לבזבז זמן על שעות מתות.

מישהו יכול לשתף מהנסיון שלו כסטודנט איך התנהג?

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה אתה לומד, היכן אתה לומד ובאיזה עבודה מדובר?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה. אם אתה לומד הנדסה, ביולוגיה או רפואה, אז הלימודים הם העבודה שלך 24/7, מקסימום אפשר למלצר איזה פעם או פעמיים בשבוע, אבל זה יבוא עם מחיר של קושי בלימודים, בוודאי שבשנה הראשונה והשניה, אחרי זה זה קצת נרגע.

כמובן שבכל מחזור יש גם את יחידי הסגולה האלה שמצליחים לעשות את הכל ביחד וגם להיות מצטיינים, אבל הם היוצאים מן הכלל שאינם מעידים על הכלל. 

אם אתה לומר משהו פחות מדעי, אז זה קצת יותר קל ורגוע מבחינת אינטנסיביות של הלימודים.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יסלח לי בובי, אבל אני חולק עליו. אפשר לעבוד גם בלימודי הנדסה/רפואה/ביולוגיה ויותר מיום בשבוע. מעבר לכך שזה תלוי במה אתה לומד ובאיזה מוסד, זה גם תלוי בך, באופי שלך ולדעתי יותר מהכל זה תלוי בפשרות שאתה מוכן לעשות.
בהצלחה בלימודים!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעבוד בזמן הלימודים, אבל יש להגביל את שעות העבודה. אישית שרפתי הרבה לילות במשמרות, מה שללא ספק פגע בלימודים שלי. 

בסופו של דבר כל אחד צריך למצוא את נקודת האיזון, גם הכלכליצת וגם האקדמית, לפי צרכיו ויכולותיו.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה ראשונה לא עבדתי. היו לי הרבה השלמות וקורסי המבוא גם ככה לא היו לי פשוטים.

משנה שניה עבדתי בהיקף של כשליש - חצי משרה בעבודה הקשורה בתחום הלימודים שלי.
בתקופות מבחנים גם כן לא עבדתי כי עשיתי הכל כדי לא להגרר למועדי ב' כדי שאוכל לעבוד.

בסה"כ לא חיפשתי להוציא 100 בכל מבחן. רציתי ממוצע שיאפשר לי להמשיך לתואר שני.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• אהבתי 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה ממש ממש מזמן אבל שיהיה -

בשנה הראשונה כמעט לא עבדתי, מצד שני למדתי כמו משוגע והכנסתי את כל הקורסים שאפשר היה לצרף לשנה הראשונה, בערך.

החל מהשנה השנייה ואילך - כ-20 שעות עבודה בשבוע, שבמקרה שלי התפרסו על הקצוות של השבוע + חלטורות + כמעט משרה מלאה בקיץ.

מההתרשמות השטחית שלי, זאת תופעה די נפוצה - לתת בגז בשנה הראשונה כדי להשלים פערים או פשוט כדי להבין מי נגד מי ומה הולך פה בכלל, והחל מהשנה השנייה כבר יותר מנוסים ויודעים לתמרן. בכל מקרה, עבודה גמישה מבחינת שעות היא מצרך חשוב, כדי שיהיה אפשר להתמקד בזמנים קריטיים של מבחנים וכיו"ב.

אבל שוב - אתה מקבל פה התרשמויות מקריות של גולשים מקריים באינטרנט ואני בתוכם, אין פה שחור ולבן.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמסיים השנה תואר בהנדסה, אני ממליץ ככה:

לפרוס את התואר ל5 שנים ולעבוד. אבל לא סתם עבודה, אלא עבודה בתחום.

הרבה מקומות דורשים 3 ימי עבודה שלי כסטודנט פשוט לא היה לתת, וגם כשהיה (לקראת סוף שנה שלישית ורביעית) אז לא הייתה יתרת לימוד מספיק ארוכה.

והניסיון הזה שתרכוש בעבודה בתחום, שווה זהב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

יסלח לי בובי, אבל אני חולק עליו. אפשר לעבוד גם בלימודי הנדסה/רפואה/ביולוגיה ויותר מיום בשבוע. מעבר לכך שזה תלוי במה אתה לומד ובאיזה מוסד, זה גם תלוי בך, באופי שלך ולדעתי יותר מהכל זה תלוי בפשרות שאתה מוכן לעשות.
בהצלחה בלימודים!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לא יודע, למדתי הנדסה ומדעי המחשב ובשנה הראשונה למדתי 5 ימים בשבוע מהבוקר ועד האוטובוס האחרון מהאוניברסיטה הבייתה. לא ממליץ על לוותר על לפחות 6 שעות שינה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה הראשונה - שניה תנסה לחפש עבודה בתוך האוניברסיטה.

אני עבדתי בתפעול מעבדת המחשבים.

חסרונות: שכר נמוך.

יתרונות: שעות מאוד גמישות, אין בזבוז זמן על נסיעות.

• אהבתי 1

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת שאלה מאוד אינדיבידואלית. לא רק שזה תלוי מה ואיפה אתה לומד, זה תלוי גם ביכולות הלימודיות שלך.

אני אישית סטודנט טוב אך יחסית איטי יחסית, וב3 השנים הראשונות לתואר לא היה לי רגע פנוי ורק בתחילת שנה ד' הצלחתי למצוא זמן לתת 2-3 משמרות בשבוע.

לעומתי היתה בכתה סטודנטית מבריקה שכבר משנה א' עבדה 2-3 משמרות בשבוע וזה לא הפריע לה לקבל ציונים יותר טובים ממני במהלך כל התואר.

אגב, אני לא ממליץ להתחיל לעבוד (בתחום) רק בשנה ד' כי המון מעסיקים מחפשים מועמדים שנותרה להם שנה וחצי ומעלה של יתרת לימודים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה עצות טובות, תודה רבה. 

אח שלי למשל, טוען שאני צריך לעבוד וללמוד ביחד.  כי לטענתו בחיים לא עושים רק דבר אחד אלא צריך לשלב במקביל. ככה אתה יותר פרודקטיבי ולא שורף זמן יקר. 

הוא רק שוכח, שאת התואר שלו, הוא עושה בפתוחה :)

אני חושב פשוט לעבור את התקופת מבחנים הקרבה, לגמור את שנה א' הקריטית. ואז באוגוסט אחרי המבחנים אולי להתחיל לעבוד ולהמשיך לתוך השנה השניה עם 1-2 משמרות בשבוע.

מה שבעיקר מפריע לי זה ביטוח לאומי שאני צריך לשלם להם ידנית כל חודש והחוב מצטבר. ברגע שאעבוד, אפילו משמרת אחת בחודש, זה כבר יתקזז במשכורת , מה שהרבה יותר עדיף ונוח.

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח לאומי משלמים 4 פעמים בשנה והתהליך הוא קריאת QR והכנסת פרטי כ"א. ממש לא משימה קשה. כמובן שמשמרת אחת ב-3 חודשים חוסכת כמה מאות ש"ח.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...