Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי לעבוד וללמוד כסטודנט?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה רק מחזק את הנקודה שלי. אילו חסכת לפי ירידת הערך היית קונה רכב חליפי ב-70. כיוון שלא חסכת ירדת לרכב ששווה 50. זו משמעות ירידת ערך הרכב, ואם לא מכניסים אותה לתחשיבי העלויות יוצאים נפסדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 19 דקות, sperial כתב:

אתה רק מחזק את הנקודה שלי. אילו חסכת לפי ירידת הערך היית קונה רכב חליפי ב-70. כיוון שלא חסכת ירדת לרכב ששווה 50. זו משמעות ירידת ערך הרכב, ואם לא מכניסים אותה לתחשיבי העלויות יוצאים נפסדים.

על מה אתה מדבר? יש לי אקסל של מאות שורות לפני כל קניית רכב, אני עושה חיזוי מדויק לפי מחירון לוי יצחק בשביל לדעת את העלות האמיתית של הרכב.

אבל לא צריך לדחוף את זה בכל מקום.

במקרה הספציפי הזה זה פשוט לא קשור.

ייתכן גם שתישבר לו שן והוא יצטרך לבנות אחת בעשרות אלפי שקלים.

או אפשר לדוגמה לחשב את הכסף שהוא מפסיד מזה שהוא לא משכיר את הבית שבו הוא גר שאותו ההורים שלו יורישו לו כשהם ילכו לעולמם.

בוא נחשב גם את זה.

הבנאדם בא ושאל שאלה פשוטה, כמה הוא יצטרך להוציא בצורה חודשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

תקרא שוב.

אתה כל כך תקוע בדעה שלך וחושב שהיא נכונה ומתעלם מכל מה שרושמים לך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, halperin96 כתב:

גם התעלמות מזה שאולי יהיה חור בגומי וחברה שלו תיכנס להריון או שיתקוף אותו סרטן אלים שיעלה טיפול יקר.

אתה בסופו של דבר מחשב כמה כסף יירד לך מהחשבון בחודש.

לא כמה כסף עלול לרדת לך מהחשבון בכל מיני מקרי קצה.

תאונה זה לא מקרה קצה בכלל. חור בגומי והיריון או סרטן אלים זה מקרה קצה של הקצה. 

בסופו של דבר רוב האנשים מסתכלים על החיים במונחים של מהיום למחר ועוסקים בעיקר בכיבוי שריפות והתרוצצות סביב הזנב של עצמם. בודדים מסתכלים על החיים מהיום ו-10 שנים קדימה. אנשים שבונים הון אלה אנשים שיודעים להסתכל רחוק קדימה ומבינים שבחירה כלכלית שהם עושים ב-26.5.20 תשפיע עליהם כלכלית ב-31.12.2024. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא סטודנט ומסתכל על זה בטווח הקצר שבו הוא סטודנט.

כשיתחיל לעבוד בלי להיות גם סטודנט על הדרך, אולי החישוב יהיה רלוונטי.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שלהיות סטודנט זה ה-essence של מחשבה לטווח ארוך. משקיע 4 שנים ומאות אלפי ש"ח כדי שבעתיד במשך 40 שנה יכניס מיליונים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

חשבתי שלהיות סטודנט זה ה-essence של מחשבה לטווח ארוך. משקיע 4 שנים ומאות אלפי ש"ח כדי שבעתיד במשך 40 שנה יכניס מיליונים.

אתה לא באמת משקיע מאות אלפי שקלים ובטח שלא תעשה מיליונים,רובם המוחלט של הסטודנטים יוצא על האפס אחרי 3-4 שנות תואר.

רוב הסטודנטים חיים על האפס,או עם קצת חסכונות, זה הכיף של התקופה.

עכשו תספר לי שבזמן שלמדתי יכלתי לעבוד ולחסוך כל חודש? אחלה,החיים זה לא רק עבודה.

המון הולכים ללמוד גם בשביל החוויה וההרגשה.

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

תאונה זה לא מקרה קצה בכלל. חור בגומי והיריון או סרטן אלים זה מקרה קצה של הקצה. 

בסופו של דבר רוב האנשים מסתכלים על החיים במונחים של מהיום למחר ועוסקים בעיקר בכיבוי שריפות והתרוצצות סביב הזנב של עצמם. בודדים מסתכלים על החיים מהיום ו-10 שנים קדימה. אנשים שבונים הון אלה אנשים שיודעים להסתכל רחוק קדימה ומבינים שבחירה כלכלית שהם עושים ב-26.5.20 תשפיע עליהם כלכלית ב-31.12.2024. 

כשאני בן 23 השתחררתי מהצבא ואני הולך ללמוד מאוד לגיטימי להסתכל על החיים מהיום למחר.

יש לי מעט מאוד אחריות כלכלית כלפי עצמי ויש גב אם אני אעשה שטויות ואצטרך עזרה.

גם אין לי באמת סיבה להתנהל נכון עם ה5-6 אלף שאני עושה בחודש הסטודנט,ההבדל עוד שנה שנתיים שאסיים הוא 30 אלף המקסימום,לא סכום ששווה להתחשבן עבורו.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחשוב כמה עולה לך מחיה בתקופת הלימודים + עלות הלימודים + הפסד הכנסה באותן שנים אתה מגיע למאות אלפי ש"ח.

אם בזכות הלימודים אתה מגיע להכנסה של 20 אש"ח בחודש זה מיליון ש"ח כל 4 שנים. נניח שבלי הלימודים היית מרויח חצי - אז מדובר בהכנסה עודפת של בערך 5 מיליון ש"ח בקריירה של 40 שנה*. 

אבל קשה לתפוס את זה, כמו שקשה לתפוס שירידת הערך היא חלק מעלות אחזקת הרכב, ואפילו נתח עיקרי.

*כמובן שאה יכול להכניס מספרים שונים לנוסחה, אבל הפרינציפ לא משתנה, ובאמת לא קריטי אם מדובר על 3 או 6 מיליון ש"ח.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

אם תחשוב כמה עולה לך מחיה בתקופת הלימודים + עלות הלימודים + הפסד הכנסה באוצתן שנים אתה מגיע למאות אלפי ש"ח.

אם הוא לא היה לומד לא היו לו הוצאות מחיה?

שאר הסיעיפים נכונים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

אם תחשוב כמה עולה לך מחיה בתקופת הלימודים + עלות הלימודים + הפסד הכנסה באותן שנים אתה מגיע למאות אלפי ש"ח.

אם בזכות הלימודים אתה מגיע להכנסה של 20 אש"ח בחודש זה מיליון ש"ח כל 4 שנים. נניח שבלי הלימודים היית מרויח חצי - אז מדובר בהכנסה עודפת של בערך 5 מיליון ש"ח בקריירה של 40 שנה*. 

אבל קשה לתפוס את זה, כמו שקשה לתפוס שירידת הערך היא חלק מעלות אחזקת הרכב, ואפילו נתח עיקרי.

*כמובן שאה יכול להכניס מספרים שונים לנוסחה, אבל הפרינציפ לא משתנה, ובאמת לא קריטי אם מדובר על 3 או 6 מיליון ש"ח.

טעות 1:אם אתה מרוויח 20 בחודש ההכנסה שלך על פני 4 שנים היא באיזור ה600 אלף.

טעות2:אנשים לא חיים עם טבלת אקסל צמודה להם למוח,תפסיק לנסות לחשב מה שווה לאנשים ההשכלה שלהם/החוויה הלימודית ולתרץ את זה בתור שווה לא שווה.

וירידת ערך של רכב זה לא חלק מעלות הרכב,כמה שלא תנסה לדחוף את השטות הזו,זה לא יהפוך אותה לנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, halperin96 כתב:

טעות2:אנשים לא חיים עם טבלת אקסל צמודה להם למוח,תפסיק לנסות לחשב מה שווה לאנשים ההשכלה שלהם/החוויה הלימודית ולתרץ את זה בתור שווה לא שווה.

וירידת ערך של רכב זה לא חלק מעלות הרכב,כמה שלא תנסה לדחוף את השטות הזו,זה לא יהפוך אותה לנכונה.

ירידת ערך של הרכב היא לא רק חלק מעלות הרכב - כי בד"כ אפילו החלק העיקרי.

ועם זאת, אין שום סיבה לחשב ירידת ערך בסיטואציה שעליה שאל פותח השרשור, כי ברור שזו לא היתה כוונת המשורר.

כמו שאני אשאל אדם שיש לו בית מה עלות הבית והוא יענה "חחח סחבק, חשמל מים ומנקה, זה הכל" וישכח לציין את ה 8K בחודש משכנתא.

המהדרין גם יחשבו את הכסף שאתה מפסיד מזה שהכסף שנמצא ברכב לא עושה תשואה.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוסר - אתה צודק, אם כי אפשר להתוכח האם מחיה ליד אוניברסיטה פחות או יותר יקרה מאשר במקום יותר פריפרי. זה כבר נכנס לקטנות של האם אתה לומד בת"א או חיפה, ואיזה הוצאות נסיעה וכו'. 

הלפרין - בהתחלה כתבתי 30, כיון שחשבתי על ברוטו. אבל אז תיקנתי ל-20, הכנסה נטו די סבירה למהנדס עם כמה שנת נסיון (אז מדובר בהפרש מהעובד מחוסר ההשכלה של 10,000 ש"ח לחודש, שהם 4.8 מיליון בקריירה של 40 שנה (אני מביא בחשבון שהדור שלך יצא לגמלאות בגיל 72-75). ברור שמדובר כאן באומדן גס מאוד, אבל פשוט רציתי להדגים שמדובר בהפרשים עצומים לאורך קריירה. 

יותר מזה - אם ההכנסה שלך יותר גבוהה אתה גם חוסך יותר לטווח ארוך, וסביר שהרווחים שלך יהיו יותר גדולים (שוב, במחשבה על טווח של עשרות שנים). וגם בצד השני תחסוך סכומים לא קטנים, למשל משכנתא באותו גודל תהיה יותר זולה.

לא צריך להתנהל עם אקסלים. למעשה זה בלתי אפשרי. צריך להבין את העקרון ולדעת היכן לשים את הדגש.

לפני 3 דקות, Morningstar כתב:

ירידת ערך של הרכב היא לא רק חלק מעלות הרכב - כי בד"כ אפילו החלק העיקרי.

ועם זאת, אין שום סיבה לחשב ירידת ערך בסיטואציה שעליה שאל פותח השרשור, כי ברור שזו לא היתה כוונת המשורר.

כמו שאני אשאל אדם שיש לו בית מה עלות הבית והוא יענה "חחח סחבק, חשמל מים ומנקה, זה הכל" וישכח לציין את ה 8K בחודש משכנתא.

המהדרין גם יחשבו את הכסף שאתה מפסיד מזה שהכסף שנמצא ברכב לא עושה תשואה.

והוא צודק חלקית. הקרן של המשכנתא אינה חלק מעלות הבית, שכן היא מחושבת כחלק ממחיר הרכישה, ונשארת רכושו של אותו אדם, בצורת לבנים בקיר במקום ביטים בבנק. לעומת זאת את הרבית עליו בהחלט לצרף לעלויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, sperial כתב:

לפני 15 דקות, halperin96 כתב:

פעם חכם סיני אמר לי פתגם סיני עתיק: כששני טכניוניסטיים מתווכחים בינהם, רק טכניוניסט שלישי יפתור את הבעיה.

זה אפילו נשמע אמין כי היום לטכניון יש גם סניף בגוואנדונג, אבל בואו נשאיר את המשפט הזה מחוץ לעצם העניין.

הויכוח הזה הוא הוא די חסר משמעות, כי הוא מתווכח על צורת ניהול חשבונות בשיטת המזומן או בשיטה הצוברת.

ספריאל טוען שעל אדם כסטודנט להתנהל בצורה הצוברת. משמע, אם יש בבעלותך רכב שעלותו 70 אש"ח בתחילת התואר ובסוף התואר השווי שלו פוחת ל40 אש"ח - עלות הרכב במהלך התואר היא 30 אש"ח, וזה ההוצאה שלך. 

לעומתו, הלפרין טוען כי סטודנט בהגדרתו מתנהל בשיטת המזומן - מה שיש לי בבנק, זה מה שיש לי ועם זה אני קונה. ברגע ששילמתי כסף על רכב, אני לא רואה יותר את ירידת הערך שלו.

ביום שבו הוא יזדקק לרכב חדש, הוא ישקול הוספה של כסף על בסיס המאזן שלו בבנק באותו יום.

בסופו של יום, בין כך ובין כך, השורה הסופית בבנק תשאר זהה והרכב יאבד בדיוק אותו שווי. אלה 2 דרכים לתאר אותו דבר; זה הסיבה שזה חסר משמעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא. ההבדל בין הגישה שלי לגישה של הלפרין היא שהלפרין מסתכל על הרגע, בלי מחשבה לעתיד. אני מנסה להראות שהמחשבה לעתיד חיונית.

בסרור שיש הבדלים בין אנשים, ודווקא הסטודנט התפרן הוא זה שצריך לחשוב הלאה. מי שמכניס 40 אש"ח נטו וחוסך חצי מהם לא יתקשה להשלים את החסר כאשר יזקק להחלפת רכב (כמובן שאני מדבר על רכב משפחתי או אפילו "מנהלים" סטדרטי, לא על איזה סדרה S). לעומת זאת הסטודנט יצטרך לגרד את אותם 30 אש"ח ממקורות לא ברורים. אם הוא הכניס אותם לתחשיב יהיה  לו יותר קל בעתיד. כמובן שיש תעדוף, אם הוא רעב הוא יקנה לחם, אבל, עדיין, יצטרך להביא בחשבון אבדן של כמה מאות ש"ח לחודש על ערך הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את הנקודה העיקרית.

בתור סטודנט אף אחד כמעט לא מתנהל קדימה.

המחשבה אצל 99.9% היא "נסיים את התואר,נעשה/לא נעשה כסף".

אתה לא יכול לנתק את צורת החשיבה בטווח שנים הספציפי הזה מההתנהלות הכלכלית.

בלי קשר לזה שתואר זה כן מחשבה לעתיד.

אין לי מושג כמה זמן אני אשאר באקדמיה ומה זה ייתן לי בשורה התחתונה.

אולי להשאר לתואר שני תהיה טעות?אולי להמשיך משם לדוקטורט ולצאת מהאקדמיה רק בגיל 31 זו טעות,מי יודע...זה חלק מהחיים,לוקחים סיכונים.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...