Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי לעבוד וללמוד כסטודנט?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 56 דקות, Blaz00r כתב:

ולהגיד "אז למה אתה הולך לרופא או מזמין אינסטלטור" זה במקרה הטוב דמגוגיה ובמקרה הרע סילוף והוצאה מהקשר של הדברים שלי. לצורך העניין, אינסטלטור ובעלי מקצוע כאלו ואחרים אני מזמין רק כמוצא אחרון אחרי שמיציתי את המידע שאפשר להוציא מהאינטרנט (כלומר אם צריך ידע ממש מתקדם ו/או כלים מיוחדים ו/או שהעלות-תועלת בחיפוש ויישום המידע לא משתלמת).

זו לא דמגוגיה אלא מציאות.

אנחנו יכולים ללמוד הכל לבד אבל אנחנו לא נדע אם המידע שקיבלנו נכון, אם הבנו אותו נכון ומה המשמעויות אם טעינו.

לפני 56 דקות, Blaz00r כתב:

ואנקדוטה בעניין הרופא - היו לי לפני כמה חודשים כאבים בחלק התחתון ברגל בין הקרסול לעצם השוקה. בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות, עברו חודשיים והכאבים לא עברו ונהיו בלתי נסבלים. הלכתי לאורתופד, בדק, בחן, שלח לצילומי רנטגן + אולטרסאונד, לא מצאו כלום, נתן ארקוקסיה, לא עזר, מבחינתו חוץ מזה שכואב לי אני בריא לגמרי. הלכתי לעוד אורתופד - אותו דבר. אחרי האבחנות הכושלות האלה התחלתי לחפש בעצמי מידע באינטרנט, הצלחתי לעלות על האיזור המדוייק שכואב (Tibialis Anterior Tendonitis, אף אחד מהאורתופדים אפילו לא היה בכיוון), חיפשתי באינטרנט תכנית פיזיותרפיה והתחלתי לעשות אותה. במקביל קבעתי תור לפיזיותרפיסטית (בוגרת תואר כמובן), שבועיים אחרי שהתחלתי את התכנית אימונים שמצאתי בעצמי. אחרי בדיקות שהיא עשתה, היא הביאה לי, שים לב, את אותם התרגילים, אחד לאחד, כמו אלו שאני עושה כבר שבועיים. אני לא צוחק - אחד לאחד, כולל מספר חזרות וכו'. טפו טפו, אחרי שהתחלתי את האימונים האלה (אל הפיזיותרפיסטית הלכתי רק פעמיים כי ראיתי שהיא אומרת לי לעשות בדיוק את אותם דברים שאני כבר עושה בלעדיה), זה עבר.

וזו סתם דוגמה אחת. יש לי עוד הרבה דוגמאות, כולל אורתופד שניתח אותי בברך ובישר לי חגיגית שלא אוכל לחזור לשחק כדורגל (חובבני) יותר, וטפו טפו, אחרי הרבה חודשים של עבודה קשה (כן כן, דרך תוכניות שיקום מהאינטרנט, כי כל אנשי המקצוע בעלי התארים היו סקפטיים), חזרתי לשחק, ואני עד היום משחק.

נכון שלא קראת את הפרוספקט של הארקוקסיה?

גם אני קיבלתי אותם בגלל דלקת בגידים (כבר שנה ואני עדיין צולע אבל מסרב לניתוח), קראתי את האזהרות והחלטתי לא לקחת. אחר כך הפיזיותרפיסט אמר לי שטוב שלא לקחתי ושהתרופה נאסרה לשימוש בארה"ב ובעוד מדינות ושהיא לא מרפאת אלא מקלה את הסימפטומים.

רופאים לא תמיד מדייקום ותמיד עם כל בעל מקצוע חובה להפעיל שיקול דעת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

אנחנו יכולים ללמוד הכל לבד אבל אנחנו לא נדע אם המידע שקיבלנו נכון, אם הבנו אותו נכון ומה המשמעויות אם טעינו.

גם אני קיבלתי אותם בגלל דלקת בגידים (כבר שנה ואני עדיין צולע אבל מסרב לניתוח), קראתי את האזהרות והחלטתי לא לקחת. אחר כך הפיזיותרפיסט אמר לי שטוב שלא לקחתי ושהתרופה נאסרה לשימוש בארה"ב ובעוד מדינות ושהיא לא מרפאת אלא מקלה את הסימפטומים.

הגזמת, רוב הסילבוס שנלמד (לפחות במדמ"ח וחשמל) נלמד מספרים מובחרים ידועים שמלמדים אותם מMIT עד חיפה, ויש הקלטות, וחבורות הרצאות בשביל להתאים לשנויים לוקאליים. את 80% מהתואר עשיתי מוידאו ומהאינטרנט, אתה יודע אם הבנת או לא: בעבודות בית, מבחן, מעבדה, פרוייקטי סיום ובראיון העבודה, יש הרבה צמתים שיחזירו אותך ללמוד אם לא הבנת.

עריכה: תתעלם, חשבתי שאתה עונה לעניין הלמידה מרחוק, לא הלמידה העצמית.

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Bob Ross כתב:

הרבה עצות טובות, תודה רבה. 

אח שלי למשל, טוען שאני צריך לעבוד וללמוד ביחד.  כי לטענתו בחיים לא עושים רק דבר אחד אלא צריך לשלב במקביל. ככה אתה יותר פרודקטיבי ולא שורף זמן יקר. 

הוא רק שוכח, שאת התואר שלו, הוא עושה בפתוחה :)

אני חושב פשוט לעבור את התקופת מבחנים הקרבה, לגמור את שנה א' הקריטית. ואז באוגוסט אחרי המבחנים אולי להתחיל לעבוד ולהמשיך לתוך השנה השניה עם 1-2 משמרות בשבוע.

מה שבעיקר מפריע לי זה ביטוח לאומי שאני צריך לשלם להם ידנית כל חודש והחוב מצטבר. ברגע שאעבוד, אפילו משמרת אחת בחודש, זה כבר יתקזז במשכורת , מה שהרבה יותר עדיף ונוח.

מכיוון שלא אמרת מה אתה לומד ועכשיו שאתה כבר מסיים שנה א', אז אם אתה יכול כבר תסיים את השנה הזאת בלי לעבוד (עד הקיץ). בין אם אתה לומד "מקצוע מוגדר" או משהו יותר כללי, תחשוב כבר עכשיו מה אתה רוצה לעשות כשתהיה "גדול" - ה- 3-4 שנים שיש לך עד שתסיים את התואר (עם עבודה במקביל, שאני אישית חושב שעדיף) זה ה-זמן שלך בהא הידיעה לבנות קריירה, לקבל נסיון, להבין מקום עבודה וכו' וכמובן לצבור נסיון מעשי. כדוגמא, יש לי מכר שעשה תואר "כללי" אבל הלך לעבוד בחברה קטנה בתמיכה טכנית בסיסית. אחרי שנה שעשה אחלה עבודה ואהבו אותו הוא עבר פנימית למשרה בניהול מוצר. עד שסיים את הלימודים כבר היו לו 3 שנים בניהול מוצר ומאז הוא מרוויח לא רע בכלל בהייטק, למרות התואר במדעי הדשא.

ודרך אגב, אל תזלזל בתואר מהפתוחה - מי שסיים מעיד על עצמו שיודע ללמוד לבד וזה משהו חשוב מאוד למעסיק (ויצא לי לראיין מספר אנשים בחיי).

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקו בין דמגוגיה למציאות יכול להיות דק, במקרה הזה השתמשת (ואתה ממשיך להשתמש) בה בשביל לנסות להעביר נקודה, זכותך.

המשפט השני סתם אבסטרקטי ואפשר לייחס אותו לכל דבר, לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד.

אחרי הרישא של הדברים שלי, מעליב אותי שאתה יוצא מנקודת הנחה שלא קראתי. קראתי (לא לוקח שום תרופה לפני מחקר מעמיק) ויש לי היכרות ארוכה איתה (היתה לי דלקת כמעט בכל מקום ברגליים בגלל הכדורגל). במספר פעמים שנרשמה לי ארקוקסיה זה היה בשביל התכונות האנטי-דלקתיות שלה, וברוב המוחלט של המקרים הכאבים והדלקת אכן עברו עם סיום הטיפול (10 ימים בד"כ), חוץ מאותו מקרה עם הקרסול. אין לי מושג לגבי טיפול בארקוקסיה לדלקות כרוניות, זה לא היה המקרה שלי אז לא בדקתי לעומק, ומן הסתם ההשלכות הן שונות למטופלים במצבים בריאותיים שונים. לדלקות הנקודתיות אצלי שנוצרו כתוצאה מעומס היא עזרה מאוד כטיפול נקודתי ולא מתמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, khalil כתב:

חשבתי שאתה עונה לעניין הלמידה מרחוק, לא הלמידה העצמית.

האמצעי לא משנה. זה יכול להיות גם למידה עצמית אבל עם הנחייה ובקרה שזה העיקר בתואר.

כשלמדתי מכונות בטכניון אי שם בתחילת שנות התשעים הדגש היה פחות על ללמוד חומר ויותר לפתח חשיבה הנדסית וגישה לפתרון בעיות. בהמשך החיים הכלים האלה עזרו לי בהגעה לפיתרונות ולמידע גם בתחומים שהכרתי פחות טוב וגם בכאלה שלא למדתי כמעט בכלל. אלה דברים שאי אפשר ללמוד בלי הנחייה.

לפני 7 דקות, Blaz00r כתב:

קראתי (לא לוקח שום תרופה לפני מחקר מעמיק) ויש לי היכרות ארוכה איתה (היתה לי דלקת כמעט בכל מקום ברגליים בגלל הכדורגל)

העזת לקחת אותה למרות סכנה להפרעות קצב ולשבץ מוחי ולמרות שנאסרה על ידי ה FDA?

לי זה הספיק כדי להתרחק ממנה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Night Driver כתב:

האמצעי לא משנה. זה יכול להיות גם למידה עצמית אבל עם הנחייה ובקרה שזה העיקר בתואר.

כשלמדתי מכונות בטכניון אי שם בתחילת שנות התשעים הדגש היה פחות על ללמוד חומר ויותר לפתח חשיבה הנדסית וגישה לפתרון בעיות. בהמשך החיים הכלים האלה עזרו לי בהגעה לפיתרונות ולמידע גם בתחומים שהכרתי פחות טוב וגם בכאלה שלא למדתי כמעט בכלל. אלה דברים שאי אפשר ללמוד בלי הנחייה.

אני חולק על זה, אתה צריך לראות אנשים שמסבירים לך איך ניגשים לבעיה, ווידאו פותר את זה מצוין, אבל לא צריך נוכחות או דיאלוג בשביל זה, ואתה כסטודנט אמור לדעת לאמוד את עצמך בעבודות הבית, ופעמיים בלבד שהייתי צריך שעות קבלה של מתרגל בשביל להבין משהו שחסר לי לאורך כל התואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הארקוקסיה - היא לא נאסרה על ידי ה-FDA אלא לא אושרה, כיוון שהיצרן נדרש למתן מידע נוסף. זה היה זמן קצר אחרי פרשת הויאוקס, כך שהקוקסיבים היו על הכוונת. התרופה מאושרת בהרבה מדינות מערביות לטיפול לטווח קצר.

דרך אגב, מי כאן משתמש באופטלגין?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Night Driver כתב:

העזת לקחת אותה למרות סכנה להפרעות קצב ולשבץ מוחי ולמרות שנאסרה על ידי ה FDA?

לי זה הספיק כדי להתרחק ממנה.

אתה לוקח אותי אחורה, האיסור של ה-FDA זה משהו שכנראה עברתי עליו בפעמים הראשונות שקיבלתי את התרופה, מודה שזה לא משהו שאני זוכר כרגע. מניח שיש דברים בגו, ושהרבה תלוי באופן השימוש (מצב בריאותי, גיל, טיפול נקודתי-חד-פעמי או כרוני וכו' - גם וולטרן לדוגמה עלול לגרום לנזקים אם עושים בה שימוש תדיר ולא מבוקר), זכור לי שבזמנו כשבדקתי את זה המסקנה שהגעתי אליה היא שלי אישית היא בטוחה לשימוש. מה גם שעד כמה שאני יודע זו התרופת go-to של כדורגלנים מקצוענים במקרים שצריך לשכך כאבים למשחק, השלב הבא זה זריקה ישירה של משככי כאבים (ושלב אחד לפני זה הספריי קרח המפורסם :lol:), וכמו שספריאל אמר, היא מאושרת בכל המדינות המפותחות חוץ מארה"ב, אז אני לא רואה סיבה לחשוש (שוב, במקרה שלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, shachar187 כתב:

זה נשמע מלחיץ כשאתה כותב ככה מי משתמש באופטלגין.

למה הוא עלול לגרום?

כל מיני Nasty stuff

https://www.infomed.co.il/article-4760/

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן מהנסיון שלי כסטודנט.

לומד הנדסה בטכניון עכשו מסיים שנה שלישית.

שנה א וב גררתי עבודה כברמן בסופי שבוע,כשהיו מבחנים הפסקתי והכסף דיי הספיק לי למחיה ודמי כיס.\

תחילת שנה שלישית מצאתי משרת סטודנט והייתי עובד 2-3 ימים בשבוע,העבודה גם חיברה אותי לתחום לימוד והכניסה לי עניין 

וגם נתנה לי לחץ בריא ללימודים,את הסמסטר הקודם סיימתי עם הציונים הכי גבוהים שהיו לי.

עכשו אני לא עובד ויש לי מלא זמן פנוי,והתפוקה הכללית שלי ירדה+אני לא מכניס כסף.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות לשאלה הזו פשוט לא יעזרו לך.

זה מאוד מאוד משתנה מאדם לאדם.

לא כולם נולדו שווים.

חלק מבינים את הגדרת הגבול של קושי בהרצאה, חלק אחרי חצי שעה בבית וחלק אחרי שבוע של דגירה.

חלק לא מסכימים להתפשר במבחנים ומכוונים ל 100 וחלק מראש אומרים ש 75 זה סבבה.

חלק יכולים להגיע כל התואר לכל הרצאה והרצאה ולהשאר מרוכזים וחלק ירדמו אחרי 5 דק' בכתה.

אבל אם אתה מחפש סיפורים אישיים של חברי הפורום, בבקשה:

מדעי המחשב ומתמטיקה, בן גוריון

בשבוע הראשון הבנתי שלשבת בכתה זה לא יעיל לי והתחלתי ללמוד בבית.

בסמסטר הראשון לא עבדתי.

בסמסטר השני עבדתי יומיים בשבוע.

החל מהסמסטר השלישי עבדתי משרה מלאה מינוס חודשיים שנעלמתי בכל תקופות מבחנים [סה"כ 4 חודשים בשנה שנעלמתי].

לי זה עבד סבבה לגמרי. אני מאלו שדוגלים שלא צריך יותר מיומיים בשבוע לעבודות בית בהנחה ולוקחים 3-4 קורסים בסמסטר [שלא בכולם יש עבודות גם].

אממה מראש לא כיוונתי לשלמות. לא בעבודות בית ולא במבחנים. מבחינתי אם עברתי אני מבסוט.

מינוסים:

לא היתה לי חוויה מהתואר בכלל כי עזבתי את ב"ש בסוף שנה א' כי הנסיעות למרכז הרגו אותי.

די לא היו לי חיים לאורך כל השנה השנייה (כשעדיין לא מיקבלתי טוב עבודה ולימודים)...
עבדתי כל יום ובסופש למדתי לרוב. כל בוקר לפני העבודה הגנבתי שעת ש"ב.

פלוסים:

פיתחתי את עצמי מבחינת קריירה years ahead מחברים מהתואר

כסף. זה לא כיף להיות סטודנט עני. שנאתי את זה שאני צריך לחשוב על כל שקל שאני מוציא

אם לא הייתי כל כך חמדן הייתי מסתפק בלהשאר ביומיים בשבוע לאורך כל התואר עד הסמסטר האחרון,

אבל היתה משרה שממש ממש ממש רציתי ולא הסכימו למשרה חלקית [כן התגמשו בתקופת מבחנים]

במחשבה לאחור הייתי מושך גם את שנה שנייה ביומיים בשבוע במקום משרה מלאה...

לא בטוח שהכסף והניסיון היו שווים את זה... זו היתה שנה נוראית

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור כדי לשאול משהו - במידה וההמלצה היא לא לעבוד בשנה-שנתיים הראשונות, כמה לדעתכם צריך הסטודנט הממוצע לחסוך לפני שנת הלימודים, בהנחה שמשתמש ברכב+גר אצל ההורים?

אני מתאר לעצמי שזה אינדיבידואלי, מצד שני בעבודה הקודמת שלי המליצו לי לשמור כ100 אלף ש"ח בצד לתקופה זו, משהו שמרגיש לי קצת מוגזם. ממה שאני חושב עליו זה להכניס למשוואה את הוצאות הרכב השנתיות (טסט+ביטוח+טיפולים+דלק), ביטוח לאומי (יש הנחה לסטודנט מובטל?) כמובן הוצאות שוטפות אם יש כמו חדר כושר או חשבונות. והכי חשוב גם לשמור קצת בצד "למקרה ש...".  מנקודת מבט שלכם, כמה הייתם ממליצים לחסוך?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איפה לומדים. אם אתה לומד במוסד מסובסד 100 אלף שקל לשנתיים + מחייה אצל ההורים זה המון כסף. אם אתה לומד במכללה פרטית מדובר בסכום די מינימלי בשביל רמת חיים נוחה + מגורים אצל ההורים. 60 אלף שקל ילכו לשכר לימוד בשנתיים + 40 אלף שקל על מחייה (20 אלף בשנה) זה הגיוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, iEminem כתב:

מתעלק על השרשור כדי לשאול משהו - במידה וההמלצה היא לא לעבוד בשנה-שנתיים הראשונות, כמה לדעתכם צריך הסטודנט הממוצע לחסוך לפני שנת הלימודים, בהנחה שמשתמש ברכב+גר אצל ההורים?

אני מתאר לעצמי שזה אינדיבידואלי, מצד שני בעבודה הקודמת שלי המליצו לי לשמור כ100 אלף ש"ח בצד לתקופה זו, משהו שמרגיש לי קצת מוגזם. ממה שאני חושב עליו זה להכניס למשוואה את הוצאות הרכב השנתיות (טסט+ביטוח+טיפולים+דלק), ביטוח לאומי (יש הנחה לסטודנט מובטל?) כמובן הוצאות שוטפות אם יש כמו חדר כושר או חשבונות. והכי חשוב גם לשמור קצת בצד "למקרה ש...".  מנקודת מבט שלכם, כמה הייתם ממליצים לחסוך?

מאוד אינדיבידואלי. אם הוצאות המחייה על ההורים אז יש לך להוסיף שכר לימוד וכל השאר כבר נקבע לפי כמה אתה מוכן להתכלב. זה נע מעשרות בודדות של שקלים לחודש בשביל מחברות ועטים ועד הרבה אלפים של שקלים למסעדות יוקרה כל יום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...