Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם תצליח למכור במחיר טוב לך על זה, לא יזיק, אבל אתה משתכר טוב, ורוב ההוצאה שלך היא על דיור והלוואות, ה20 אש"ח האלה לא ישנו הרבה, תמשיך באותה מתכונת, תפעיל אחריות בכל קניה, תוך שנה תהיה במצב יותר טוב, ואז תחשב מסלול מחדש, אם יש קה"ש שמשתחררת, תשקול רכישת דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תוך שנה שנה וחצי מניח שנרצה עוד ילד,עם כל ההוצאות הכרוכות בזה...לגבי הקרן השתלמות היא תיפתח רק בעוד שנתיים וחצי ומן הסתם בשביל דירה צריך הון עצמי לא קטן לכן דירה זה עוד רחוק יחסית.

פשוט הורג אותי זה שכל חודש יורד 3K הלוואות ואני ממש רוצה להיפטר מזה כמה שיותר מהר אבל עדיין לא להתכלב ברמת החיים שלי,אני לא אומר שאנחנו חיים כמו מליונרים אבל אנחנו גם לא מתכלבים וסופרים כל שקל.

צריך פשוט למצוא את האיזון הנכון בשביל להיפטר מההלוואות האלה.

לפי מה שאני מבין וכמובן נשמעו פה דעות שונות מצב ההוצאות מחייה שלנו הוא סביר(כמובן שתמיד אפשר לחסוך עוד..) ורק צריך להיפטר מההלוואות האלה כמה שיותר מהר.

תודה לכולם.

כמובן שתמיד אשמח לשמוע עוד דעות.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה "להתכלב" חודש או חודשיים סתם בשביל להרגיש איך זה. ניסוי, אם תרצה. אולי בסוף תגלה שהכול בראש ושאתה עדיין מאושר ויכול להסתפק בפחות. מקסימום תגלה שלא.

אני מצטרף מאוחר כרגיל אבל שיהיה. דעתי בעניין:

בגדול אין פה משהו יוצא דופן, חוץ מהקטע של ההלוואה. קודם כול להימנע מהלוואות בכל מחיר. שוב, דעתי האישית והבלתי מחייבת.

להסתדר עם מכונית אחת (העלויות שהצגת סבירות לגמרי ל-2 כלי רכב).

טואלטיקה ואוכל אפשר לקצץ לחצי בלי למצמץ.

בגדים לילד - משומש בחינם משכנים / משפחה. אתה תתפלא לגלות כמה בגדים חדשים שלא נלבשו כלל אפשר לקבל מכל מיני אנשים שנפטרים מהם (הילד גדל ומעולפ לא הספיק ללבוש וכיו"ב).

בשאר אני לא כל כך רואה כרגע מה אפשר לקצץ.

בשלב הנוכחי הילד לא עולה לכם **כלום**, במיוחד בגזרת האוכל. הוצאות הגנים יהיו קשות ביותר כשיש שני ילדים קטנים בו זמנית, אחר כך זה משתפר אבל אז זה יתקזז עם הכמויות שהם אוכלים. אצלי בני ה-5 וה-6 אוכלים כמו מבוגרים מבחינת כמויות (בריאים ורזים, כן?!)

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמשבר הקורונה נתן לנו פוש רציני בלהביא אותנו למצב שניתן לחשוב ולהתנהל כלכלית קצת אחרת, בעצם לא קצת, הרבה.

אין טעם להכנס יותר מידי לפרטים, אלא רק לומר שאם הוצאות האשראי לכל פרט ירדו בעשרות אחוזים ואנחנו עדיין חיים, זה אומר שניתן להתנהל אחרת.

• רעיון טוב! 3

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Jeka88 כתב:

למזלנו הוירוס כמעט ולא פגע בנו,אני ממשיך לעבוד כרגיל ולקבל שכר מלא ואת אשתי הורידו ממשרה מלאה למשרה של 5 שעות והורידו לה רק 10% בשכר.

אם לאמר לכם את האמת אני נוטה יותר לכיוון של למכור את הקיה ולקנות רכב זול באיזור ה15-20 אלף ולהוריד שליש מההלוואה,אני מבין את הסיכון בקניית רכב שאני לא מכיר וגם את העניין שהרכב יהיה ישן יותר ממה שיש היום.

לגביי ההלוואה של הרכב אנחנו מתכוונים לסגור אותה ב4 חודשים הקרובים כי אמור להיכנס לנו כסף שבדיוק יכסה את ההלוואה על הרכב.

ואז בעצם סכום ההלוואות שצריך להחזיר כל חודש החל מאוגוסט הוא 2K,אבל חשבתי אולי כדאי להעלות את החזר ההלוואה הגדולה ל3K איך שנסיים עם ההלוואה של הרכב בעוד 4 חודשים.

אם הריבית על ההלוואה אפסית אין טעם לכסות אותו עם סכום כסף שנכנס שכנראה תוכל להרוויח ממנו יותר ממה שאתה משלם ריבית.

צריך לחשוב ולהסתכל כל התמונה הגדולה. כמו שבדרך כלל לא הגיוני לסגור הלוואה עם קרן השתלמות אלא עם הלוואה נוספת(כי הריבית שהקרן מרוויחה ככל הנראה גבוהה משניהם)

אני לא נוהג לקחת הלוואות אז אני לא מבין גדול, אבל אשתי לפני הנישואין הייתה פזרנית ולא ידעה מה לעשות עם הכסף שלה והייתי צריך להיכנס לשם "ולחלץ" אותה מכל ההלוואות והדבר היחיד שצריך להוציא מהמשוואה זה הרגש מלראות את הסכומים יורדים כל חודש. ברגע שהוצאת את זה כמו תרגילים בכיתה א' של מה יותר גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Jeka88 כתב:

תוך שנה שנה וחצי מניח שנרצה עוד ילד,עם כל ההוצאות הכרוכות בזה...לגבי הקרן השתלמות היא תיפתח רק בעוד שנתיים וחצי ומן הסתם בשביל דירה צריך הון עצמי לא קטן לכן דירה זה עוד רחוק יחסית.

אל תבנה על קרן ההשתלמות להוצאות שוטפות. מקסימום לדירה.

פשוט הורג אותי זה שכל חודש יורד 3K הלוואות ואני ממש רוצה להיפטר מזה כמה שיותר מהר אבל עדיין לא להתכלב ברמת החיים שלי,אני לא אומר שאנחנו חיים כמו מליונרים אבל אנחנו גם לא מתכלבים וסופרים כל שקל.

הגישה להפנות הכנסה פנויה לחיסול ההלוואות היא נכונה.

העולם לא מתחלק ל מיליונרים\כלבים יש רצף ביניהם. בין השורות אני חושב שתוכל להפחית בהוצאות השוטפות ללא ירידה משמעותית ברמת החיים, מה שיפנה כסף לחיסול ההלוואות. אבל את הניתוח הכלכלי הזה אתה צריך לעשות.

צריך פשוט למצוא את האיזון הנכון בשביל להיפטר מההלוואות האלה.

חוץ מזה אתה צריך לבדוק האם אתם חיים בהתאם לרמת ההכנסות שלכם. וזה כולל חסכון לעתיד.

לפי מה שאני מבין וכמובן נשמעו פה דעות שונות מצב ההוצאות מחייה שלנו הוא סביר(כמובן שתמיד אפשר לחסוך עוד..) ורק צריך להיפטר מההלוואות האלה כמה שיותר מהר.

אולי זה מה שציפית לשמוע :(. בלי ניתוח של כלל ההכנסות וההוצאות שלך כולל בלת"מים, קשה להגיע למסקנה.

בפנים

עוד משהו: ילדים קטנים הוצאות קטנות, ילדים גדולים הוצאות גדולות.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, aviaviavi כתב:

אם הריבית על ההלוואה אפסית אין טעם לכסות אותו עם סכום כסף שנכנס שכנראה תוכל להרוויח ממנו יותר ממה שאתה משלם ריבית.

יש לך רעיון איך לעשות זאת בבטחה? הבחור חי די על הקשקש, ואתה מציע לו "להרוויח יותר ממה שהוא משלם רבית". איך אתה יכול להציע הצעה כזו בימים אלה של בורסות תזזיתיות ובלתי צפויות לחלוטין? אולי גם אני אלמד משהו, יש לי איזה סכום שמחכה להזדתמות לעשות מכה.

וברצינות - אנחנו לא יודעים מה הריביות שמשלם פות"ש. מכל מקום, אם מתפנה לו איזה סכום, הוא צרי לבדוק איזה הלוואה כדאי לו לפרוע, יתכן שדווקא את ההלואה עם הרבית היותר נמוכה אבל משך פרעון יותר ארוך, שמגדיל את הסכום האבסולוטי.

לגבי החלפת הרכב - כיון ששני הרכבים די ישנים אני מסופק אם החלפת הקיה באמת תחסוך סכום משמעותי. תקלה אחת ברכב החלופי כולל בילוי של יום או יומיים במוסך במקום בעבודה והופ - כל החסכון הלך לאבוד. אני שונא הימורים, לכן הייתי מעדיף את הנבלה שאני מכיר.

עוד דבר שלימדה אותי אשתי: מוצרים חיוניים עם חיי מדף ארוכים צריך לאגור (במידה) כאשר הם זולים. סתם, דוגמא מהזמן האחרון: נייר טואלט. בזמן שכל עם ישראל התנפל על המדפים היו לי בבית מספיק חבילות כדי לדלג על עלית המחירים עד יעבור זעם. זה נכון למרבית מורי הטואלטיקה וגם למוצרי מזון "קשים" וגם למוצרים אחרים שיש להם אופק שימוש. כמובן בתלות ביכולת הכלכלית ובמקום האחסון בבית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יחסית לזוג שמשתכר כ-20 אלף ש"ח נטו, אני חושב שאתם חיים כרגע קצת מעל רמת הוצאות סבירה. הייתי בכל זאת מנסה לראות אם אפשר לעבור לדירה זולה יותר, גם אם זה אומר מרחק גדול יותר מההורים, ולמכור את אחד הרכבים. ביחד עם פרעון ההלוואות הקרוב, זה יאפשר לכם תוך שנים בודדות לצבור הון עצמי לדירה.

אין ספק שהורים במרחק הליכה זה מאוד נוח, אבל כמו שאתה רואה אתה משלם על זה מחיר גבוה בכסף מזומן כל חודש. אני לא רואה סיבה לשלם מצד אחד גם עם קרבה להורים (שכ"ד) וגם אחזקה של שני רכבים. בטח כשהילד כבר בגן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורים במרחק הליכה יכולים להיות יתרון כלכלי אם הם משמשים כמטפלים בילדים בשנים הראשונות, או אם ההורים עצמם צריכים טיפול צמוד. אחרת השיקול הזה הופך למשני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי את הריביות על ההלוואות אבל ארשום אותן שוב:

על ההלוואה על הרכב(12 אלף ש״ח)הריבית היא אפסית.

על ההלוואה הגדולה(64 אלף ש״ח) הריבית היא 2.65.

מחינת ההחזרים על הרכב מחזירים כל חודש 1k ועל ההלוואה הגדולה 2k,סה״כ 3k כאשר התכנון הוא לסגור לגמריי את ההלוואה על האוטו בתחילת אוגוסט.

אני ממש לא מתכוון להשתמש בק.השתלמות להוצאות השוטפות אלא לשמור אותה לקניית דירה.

לצערי אין את האופצייה לעבור לדירה אחרת וגם אין את האופצייה שלא יהיו שני רכבים,זה משהו שהוא must מבחינתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כן כנראה שעדיף לך להשתמש בסכום שמגיע לידך לפרעון חלקי של ההלוואה ה"גדולה". גם רבית יותר גבוהה וגם משך הלוואה יותר ארוך - החסכון יהיה יותר גדול. בתנאי שאין לך "קנס יציאה". אבל בצע את החישוב המדוייק בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבה שלי היא אם נסגור את ההלוואה על הרכב זה ייתן לנו יותר מרווח נשימה בעו״ש, אני לא מתכוון להשתמש באלף ש״ח האלה בשביל עוד בזבוזים אלא שפשוט נהיה יותר מוכנים במידה ותהיה הוצאה בלתי צפוייה פתאום, במידה ולא תהיה הוצאה כזו אז כמובן שאעביר את האלף ש״ח האלה לחסכון מסויים מתוך מטרה בסופו של דבר לסגור את ההלוואה הגדולה כמה שיותר מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתדל לא לגעת בקרן השתלמות לצורך הון עצמי. אתה לא יודע כמה הוצאות יש אחרי קניית דירה, שמור את הקרן השתלמות לטובת הוצאות אלו.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תפרע חלק מההלואה השניה יכולים לקרות שני דברים, בדרך כלל לבחירתך: או הקטנת התשלום החודשי או קיצור משך ההלוואה. בשני המקרים ישאר לך יותר כסף, השאלה היא באיזה לוח זמנים. אם אתה מרגיש חנוק השאר את פרעון יתרת ההלוואה עם אותו זמן ותשלום חודשי מופחת.

לגבי קרן השתלמות - עקרונית צריכה להשמר כחסכון פנסיוני (כן, אני יודע, זה בעוד 40 שנה). רכישת דירה צריכה להביא בחשבון גם את ההוצאות הנוספות - הוצאות משפטיות, התאמת הדירה לצרכים וריהוט שלה, אם כי הסעיף האחרון לא מיידי ויכול, לפחות בחלקו, להתפרש על כמה שנים. כמובן, אם אין ברירה אז משתמשים בקרן ההשתלמות, אבל רצוי רק בגיל  צעיר. קרן השתלמות אחרי גיל 40 או משהו כזה חייבת להשמר לפרישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...