Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תוציא את 2 הרכבים למכירה,במקום זה שיימכר ראשון תקנה I30CW.

אם תמכור את שניהם תקנה רכב מיני(פיקנטו/I10).

תוכל לסגור את ההלוואה כמעט במלואה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני בדיוק בסטטוס שלך, נשוי + ילדה בת שנה וחצי כמעט.

שכ"ד 4,000.

הוצאות על דירה (ארנונה, חשמל מים וכו) 1000

הלוואה - 1000

גן לילדה - 2,600.

קניות סביבות 3,000

בילויים+בזבוזים וכו - 1,500

סביבות 14,000 שקלים בחודש סך הכל

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Jeka88 כתב:

רק הגן במשך שנתיים וחצי יעלה פי 2 מהמכירה של הרכב(הרכב יכול להימכר במקסימום 38 אלף).

אז תחזיק ברכב כל עוד אתה יכול, אם יהיה צריך להשבית או להפחית שימוש תעשה זאת ואם יהיה צורך למכור כי החיים החליטו בשבילך - תמכור. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מאוד מעניין והמון עצות טובות.

אני רק אוסיף את השני סנט שלי:

גם אם תחליט ולצמצם בהוצאות, הדבר האחרון שצריך לחסוך עליו הוא החינוך.

חינוך טוב הוא השקעה ולא הוצאה. תמיד תשאף להעניק לילדיך את החינוך האיכותי ביותר (לא היקר ביותר ).

בזמנו כאבא צעיר הדברים לא היו ברורים לי.

התייחסתי לגן כהוצאה על "בייביסיטר " למרות שדווקא בגילאים הצעירים מתפתחת האישיות.

למזלי, אישתי תמיד התעקשה על הגן ובית הספר הטובים ביותר גם אם הם לא היו קרובים אלינו מבחינה גיאוגרפית ופעמים מוקמו בצד השני של העיר.

כפי שנאמר כבר, ההשקעה רק גדלה עם הגיל.

היום אין אצלי גלאי גן אבל אנחנו משלמים סכומים גבוהים מאוד על שעורים פרטיים (הכנה לבגרויות של 5 יחידות) ועל זה צריך להוסיף חוגים , שיעורי נהיגה ואפילו טיסות לחו"ל במסגרת חילופי משלחות של בני נוער. זה יחזיר את עצמו בעתיד בזכות ילד שיכול להתקיים בכבוד בזכות עצמו ולהיות אזרח למופת.

• אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להשמע שיפוטי, אבל לדעתי האישית להביא ילדים לפני שאתם מבוססים כלכלית, זו טעות שההשלכות שלה נגררות הרבה מאוד שנים קדימה.

הבת הראשונה (והיחידה, בינתיים) שלנו נולדה לפני קצת יותר משנה, כששנינו היינו בני 33. ב-4 השנים לפני שהיא נולדה הספקנו לקנות דירה ולצבור מספיק הון עצמי כדי לסגור את המשכנתא (אף על פי שלא עשינו זאת). ילד נוסף יגיע כנראה בשנה-שנתיים הקרובות, ואנחנו גם מתכננים למכור את הדירה לטובת בית פרטי, שידרוש מאיתנו השקעה של כחצי מיליון ש"ח נוספים.

אם לפני 4 שנים היו לנו שני ילדים, ספק שהיינו מצליחים לקנות דירה עד היום, ובטח לא היינו רואים אפילו באופק את היום שבו היינו מפסיקים לשלם עליה משכנתא.

ילדים זו החלטה כלכלית לכל דבר, לא הייתי ממהר לעשות אותה (שוב) אם לא היה לי בטחון שאני יכול לעמוד בהוצאות ושזה לא יפגע בתוכניות שלי לטווח הארוך יותר.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אציין שאני מבין את מה שאתה אומר ומבין שזה לא מגיע משיפוטיות.

אבל אם נסתכל על זה מזוית קצת אחרת לא לכולם יש את ההון הראשוני לדירה כמו במצב שלך,אבל עם נלך לפי הגישה שלך רוב האוכלוסיה בארץ לא תביא ילדים כי לרוב אין את מה שיש לך בגיל הזה.

בנוסף יש את עניין הגיל של האשה..

אם נסתכל על המצב שלנו זה לא שאנחנו חיים מהיד לפה ורוצים 14 ילדים,מרוויחים מעל החציון בארץ..נכון שיש הלוואות אבל זה לא סכומים מטורפים שאי אפשר לחיות.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תינוק זה יקר. מאוד. במיוחד בארה"ב שכמעט שום דבר לא מסובסד. בבקשה:

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, MiniMiz3r כתב:

אני לא רוצה להשמע שיפוטי, אבל לדעתי האישית להביא ילדים לפני שאתם מבוססים כלכלית, זו טעות שההשלכות שלה נגררות הרבה מאוד שנים קדימה.

הבת הראשונה (והיחידה, בינתיים) שלנו נולדה לפני קצת יותר משנה, כששנינו היינו בני 33. ב-4 השנים לפני שהיא נולדה הספקנו לקנות דירה ולצבור מספיק הון עצמי כדי לסגור את המשכנתא (אף על פי שלא עשינו זאת). ילד נוסף יגיע כנראה בשנה-שנתיים הקרובות, ואנחנו גם מתכננים למכור את הדירה לטובת בית פרטי, שידרוש מאיתנו השקעה של כחצי מיליון ש"ח נוספים.

אם לפני 4 שנים היו לנו שני ילדים, ספק שהיינו מצליחים לקנות דירה עד היום, ובטח לא היינו רואים אפילו באופק את היום שבו היינו מפסיקים לשלם עליה משכנתא.

ילדים זו החלטה כלכלית לכל דבר, לא הייתי ממהר לעשות אותה (שוב) אם לא היה לי בטחון שאני יכול לעמוד בהוצאות ושזה לא יפגע בתוכניות שלי לטווח הארוך יותר.

אני חולק עליך.

המקרה שלך משקף אולי עשירית האחוז מכלל האוכלוסיה - אם בכלל.

אין לי מושג מה היה ההון העצמי שלכם, כמה ההורים שלכם שמו ואיפה קניתם דירה (איפה = יש הבדל בין דירה ב 3 מיליון שקל בהוד השרון לבין דירה בערד בפחות ממיליון).
הסיכוי של אנשים היום בגיל 33 לסגור משכנתא הוא אפסי. או שקניתם דירה סופר זולה וההורים שפכו ים כסף (ואז היתה לכם משכנתא פיצפונת) או ששפר עליכם מזלכם ושניכם עובדים בעבודות שמכניסות הרבה מאוד כסף (ודגאתם לצמצם הוצאות לכמעט 0) וחסכתם כל גרוש בשביל לחסוך ולסגור משכנתא. ברור לנו שזרקת לנו פיסת מידע של 1% ואת ה 99% שמרת לעצמך, אז אולי כדאי שתספר לכולם את הסוד שלך.

מה שכן - גוף האדם מכתיב לכם קצב שהוא לעיתים שונה ממה שחשבתם.

אני בהחלט ממליץ, למי שיכול ורוצה להביא ילדים (ומצא את שאהבה נפשו), להביא ילדים בגיל צעיר.

תאמין לי, אתה לא רוצה להביא ילד בגיל 40 ושתהיה בן 60 יסתובב לך teenager \ חייל בבית שיחליט שהוא נשאר עד גיל 30 בבית (ואתה כבר בן 70 עם רגל אחת בקבר).
בסופו של דבר מי שרוצה להביא ילדים, רוצה שהם יגדלו, יפרחו, יהיו עצמאיים ובסופו של דבר גם יעזבו את הבית וישאירו אתכם (אותך ואת זוגתך) להמשיך להנות מהחיים גם בלי שהם מסתובבים לכם בין הרגליים. זה השלב שתצטרכו להנות מנכדים.

הרבה חבר'ה פה שייכים לאסכולת ההורים של פעם - שהביאו ילדים בגילאים צעירים והיום יש להם (באופן יחסי) הורים צעירים.

הגוף שלנו הוא דבר אחר לגמרי אם אתה בן 30 או אתה בן 40. הגוף בהחלט משתנה ואתה תרגיש את זה באיזור ה 40.

איציק

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 4

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, איציק נ. כתב:

ברור לנו שזרקת לנו פיסת מידע של 1% ואת ה 99% שמרת לעצמך, אז אולי כדאי שתספר לכולם את הסוד שלך.

שווי הדירה דאז 1.3 מיליון ש"ח, מתוך זה 350 אלף הון עצמי, ו-100 אלף מההורים. אני מקווה שאתה יכול לחשב לבד את גובה המשכנתא. המספרים האלה מרגיעים אותך?

את "הסוד" כתבתי שחור על גבי לבן - לא היו לנו ילדים, מה שאומר שמלבד ההוצאות הישירות חסכנו גם מסביב (למשל, שילמנו 3000 ש"ח שכירות, במקום 4600).

לפני 31 דקות, Jeka88 כתב:

אבל אם נסתכל על זה מזוית קצת אחרת לא לכולם יש את ההון הראשוני לדירה כמו במצב שלך,אבל עם נלך לפי הגישה שלך רוב האוכלוסיה בארץ לא תביא ילדים כי לרוב אין את מה שיש לך בגיל הזה.

בנוסף יש את עניין הגיל של האשה..

אם נסתכל על המצב שלנו זה לא שאנחנו חיים מהיד לפה ורוצים 14 ילדים,מרוויחים מעל החציון בארץ..נכון שיש הלוואות אבל זה לא סכומים מטורפים שאי אפשר לחיות.

קודם כל מה שיש לי בגיל הזה לא נחת עלי מהשמיים, כשהשתחררתי מהצבא לא טסתי לחפש את עצמי שנה וחצי בהודו אלא הלכתי ללמוד ואחרי הלימודים לא רצתי לשלם 7,000 ש"ח על שכירות בתל אביב. לא אמרתי חלילה שלא צריך להביא ילדים, רק שזה צריך להיות חלק מהתכנון הכלכלי שלך - אם אתה חי היום על הקצה, ילד נוסף בהחלט יכול לדחוף אותך מעבר לקצה הזה. ואני לא מתייחס אפילו למצבי קיצון, של אובדן פרנסה או משבר אחר... ילדים זה הוצאות קבועות שקשה מאוד לצמצם.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור, אני לא רואה את החיסכון הגדול בהחלפה של אחד הרכבים.

לך תדע עם תיפול על רכב דרעק, שכל החיסכון בסוף ילך למוסך.

כמו שאמרו, אם זה היה רכב של 100,000 ₪, אז זה משמעותי.

אבל השולי חיסכון בהחלפה של הרכב , לא מספיק משמעותיים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

שווי הדירה דאז 1.3 מיליון ש"ח, מתוך זה 350 אלף הון עצמי, ו-100 אלף מההורים. אני מקווה שאתה יכול לחשב לבד את גובה המשכנתא. המספרים האלה מרגיעים אותך?

את "הסוד" כתבתי שחור על גבי לבן - לא היו לנו ילדים, מה שאומר שמלבד ההוצאות הישירות חסכנו גם מסביב (למשל, שילמנו 3000 ש"ח שכירות, במקום 4600).

תספר את כל הסיפור.

זה שלקחת משכנתא בגיל 29 של 850,000 ש"ח אנחנו יודעים לחשב.

אתה טוען שעד גיל 33 (אותו זמן שביתך נולדה) חסכתם את כל הכסף לסגור משכנתא.

בשביל לסגור 850,000 ב-4 שנים אתה צריך לשים בצד כל חודש כ 18,000 ש"ח.
כמו שאמרתי - זה הגיוני רק אם שני בני הזוג סיימו לימודים ושפר עליהם מזלם ונכנסו (כל אחד מהם) למשרה שמכניסה המון כסף.
מה זה המון כסף ? 30K ברוטו שישאירו לכל אחד מכם בסוף החודש בערך 15K נטו. יחד זה 30K נטו.

אז כן -  בשביל להשאיר כל חודש בצד 18,000 ש"ח אתם צריכים להכניס ביחד לא פחות מ 30K, כי בסופו של דבר בן אדם צריך לחיות.

זה בפירוש לא המצב הנורמלי במשק היום, ולכן הסיפור שלך לא רלוונטי (למרות שהוא לא שיפוטי, לטענתך).

איציק

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובואו לא נשכח את העניין השולי הזה, שמעל גיל 35 פוריות האשה יורדת ב50% בממוצע כל שנה

מי שחשוב לו בית פרטי צמוד קרקע, על פני עוד ילד או שניים, סבבה לו לגמרי

יש כאלה שיש להם סדרי עדיפויות שונים

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, איציק נ. כתב:

תספר את כל הסיפור.

זה שלקחת משכנתא בגיל 29 של 850,000 ש"ח אנחנו יודעים לחשב.

אתה טוען שעד גיל 33 (אותו זמן שביתך נולדה) חסכתם את כל הכסף לסגור משכנתא.

בשביל לסגור 850,000 ב-4 שנים אתה צריך לשים בצד כל חודש כ 18,000 ש"ח.
כמו שאמרתי - זה הגיוני רק אם שני בני הזוג סיימו לימודים ושפר עליהם מזלם ונכנסו (כל אחד מהם) למשרה שמכניסה המון כסף.
מה זה המון כסף ? 30K ברוטו שישאירו לכל אחד מכם בסוף החודש בערך 15K נטו. יחד זה 30K נטו.

אז כן -  בשביל להשאיר כל חודש בצד 18,000 ש"ח אתם צריכים להכניס ביחד לא פחות מ 30K, כי בסופו של דבר בן אדם צריך לחיות.

זה בפירוש לא המצב הנורמלי במשק היום, ולכן הסיפור שלך לא רלוונטי (למרות שהוא לא שיפוטי, לטענתך).

איציק

הגיוני, הגיוני. שני הייטקיסטים 30K בחודש ברוטו כל אחד + אופציות + קרנות השתלמות + אוכל על חשבון המעסיק ללא ילדים מסוגלים לחסוך סכומים כאלה גם בלי להתכלב יותר מידי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

הגיוני, הגיוני. שני הייטקיסטים 30K בחודש ברוטו כל אחד + אופציות + קרנות השתלמות + אוכל על חשבון המעסיק ללא ילדים מסוגלים לחסוך סכומים כאלה גם בלי להתכלב יותר מידי. 

וכמה כאלה אתה מכיר ?

רוב הזוגות הם ממש לא זוג הייטקיסטים שמרוויחים 30K ברוטו כל אחד לחודש. ממש ממש לא...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...