Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום,

מעניין אותי לדעת מה ההוצאות הממוצעות של משפחה כמו שלי,יש את ההוצאות הקבועות שסביר להניח שונות בין משפחה למשפחה כמו איזור מגורים,באיזה דירה גרים וכו'.

ההוצאות הקבועות שלנו הן כאלה:

שכ"ד - 4600

הוצאות חודשיות נלוות לדירה פר חודש(ארנונה,מים,חשמל,גז,אינטרנט,וועד בית,סלולר) - 1400

אחזקה ממוצעת של שני רכבים(ללא ירידת שווי אבל כולל ביטוח,דלק,טסט וטיפולים) - 3000

גן של הילד - 2850

הלוואות - 3000

אוכל+טואלטיקה+סופרפארם - 4000

בילויים - 600-800

כלומר סה"כ ההוצאות מסתכמות באיזור ה - 19,500 לחודש

הסכום הזה נשמע לכם הגיוני?

האם המצב אצלכם דומה?

• מעניין 1

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוכל בעבודה שלי ושל אשתי מסתכם ב1300 ש"ח(חדרי אוכל) לחודש.

ההלוואות הן כאלה - 1000 ש"ח על הרכב(נשארו לנו עוד 12 אלף להחזיר וההלוואה הזו בריבית אפסית) ועוד 2000 החזרים על הלוואות שלקחנו בזמן הלימודים,עכשיו בהסתכלות אחורנה אני מבין שטעינו ואולי היינו צריכים לחזור להורים או משהו..אבל נשאר לנו להחזיר עוד 64 אלף ש"ח.

כלומר סה"כ ההלוואות שלנו מסתכמות ב76 אלף ש"ח.

אחד הדברים שחשבתי עליו הוא למכור את הרכב של אשתי(קיה סול 2013,מניח שאפשר יהיה לקבל עליה איזור ה38 אלף) ולתת לה את הרכב שלי(308SW 2015)כי היא רוב היום עם הילד ולקנות רכב זול יותר באיזור ה15-20 אלף ש"ח בשבילי ועם ההפרש מהמכירה לסגור חלק מההלוואה.

זה לא שאנחנו באוברדראפט שכל חודש אנחנו מגדילים את המינוס אבל אני פשוט מנסה להסתכל קדימה(כיום אני בן 31 ואשתי 33) ורוצה להתנהל נכון יותר כלכלית.

רק שכחתי לציין שאנחנו חייבים שני רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא לא מה ההוצאה, אלה מה אחוז החסכון שלכם מההכנסה החודשית. אם שניכם מרוויחים 30K נטו, המצב תותים. מצד שני אם אתם מרוויחים 20K נטו, אתם על הקשקש ומאוד מומלץ להתחיל לחשוב איפה אפשר לחסוך (מכירה של הקיה זה אולי חסכון חד פעמי, מצד שני אתה מכיר את האוטו ולא יודע לאיזה הרפתקה תכנס עם רכב אחר). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס פה כמה דברים (אלא אם הם נכללים ב"הלוואות"). בגדים אתם אף פעם לא קונים?מוצרי חשמל? טלפונים? חופשות? צעצועים? חוגים?

יש פה שתי אפשרויות לחסוך, לדעתי (אם ממש רוצים, זה לא קל):

א. אוכל - אבל נדרשת פה לא מעט השקעה, והתכלבות קלה עד מתונה (להביא אוכל מהבית למשל, לא לקנות הרבה בשר או גבינות יקרות)

ב. רכב - אם אתה מוסיף ירידת ערך אתה מגיע לפחות ל-2,000 ש"ח בחודש. לפעמים עדיף לשכור דירה קרובה יותר לעבודה (ויקרה יותר ב-1,000 ש"ח נניח) ואז להסתדר עם רכב אחד (ותחבורה ציבורית / אופניים חשמליות לשני). גם לעבור דירה זו הוצאה, וזה ממש לא כיף, אבל זה גם סוג של חיסכון בסופו של דבר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3000 לרכבים נשמע לי המון

אני גם מחזיק שני רכבים ומעריך עלות 2000 לשניהם, רכב שני רכשתי ב 10000 שח. 

אוכל משתדל 2000-2500 וזה עם תאומים בני 5, עכשיו בעידן הקורונה עלינו לאזור ה 3200, 4000 נשמע לי המון. אני מביא אוכל מהבית להוציא 1300 על ארוחות צהרים זה מוגזם, לדעתי כמובן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו במצב דומה, ילדה בת שנתיים עם עלויות גן זהות לשלך ושכ"ד 4,900. עשיתי לפני כמה חודשים חישוב חודשי ממוצע לפי ההוצאות של 2019 אז הנתונים מאוד מייצגים:

- מזון וטואלטיקה יצא לנו יותר נמוך משמעותית, 2,700.

- הוצ' נלוות לדירה כמעט כמוך, 1,300 (חצי מזה ארנונה)

- תוסיף ביגוד עוד כ- 400 (ואנחנו כמעט לא קונים בגדים)

- תוסיף כ- 360 תשלומי קופ"ח, ביטוח חיים ובריאות

- בערך 1,000 לחודש על רהיטים/מכשירי חשמל, משחקים, שטויות מעליאקספרס, ספרים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ נוסעים על הרכבים?-1500 בחודש לרכב זה המון כסף.

אצלי עלות רכב בלי דלק מסתכמת ב600 שקל לחודש לרכב חדש(2015) ובערך חצי מזה לרכב הישן יותר(2008).

1300 שקל לאוכל בעבודה זה בערך 30 שקל ביום לבן אדם.

תביאו אוכל מהבית 3 פעמים בשבוע-ייצא יום כן יום לא(אם אוהבים לאכול בחוץ) והסכום יירד לאיזור השליש.

הוצאות חודשיות לדירה-יש אחלה מבצעים לשידורי טלוויזיה וטלפונים-ממליץ לעדכן חבילות ולהתמקח.

לגבי חשמל ומים-ללמוד לחסוך בחשמל(לכבות אורות,להקפיד על שעות של דוד,לא להשאיר מזגנים דולקים סתם).

הסיבה היחידה שיש לך למכור את הקיה,זה אם במקומה תקנה יונדאי I10 ידנית ותרד גם במחירי הביטוח והדלק.

אם אתה בונה על להחליף למשפחתית זולה יותר תוותר.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר מתי בפעם האחרונה קניתי משהו בסופרפארם למעט תרופות. כל דבר שהם מוכרים ניתן למצוא במקום אחר יותר בזול.

אם אתם במצב שצריכים לחסוך, אני מציע להעזר בעמותת פעמונים.

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 4600 שכר דירה הייתי עושה הכל כדי לקנות דירה ולשלם את זה משכנתא

הכסף הולך לשם שמיים

לפני כשעה, BarryG כתב:

אנחנו במצב דומה, ילדה בת שנתיים עם עלויות גן זהות לשלך ושכ"ד 4,900. עשיתי לפני כמה חודשים חישוב חודשי ממוצע לפי ההוצאות של 2019 אז הנתונים מאוד מייצגים:

- מזון וטואלטיקה יצא לנו יותר נמוך משמעותית, 2,700.

- הוצ' נלוות לדירה כמעט כמוך, 1,300 (חצי מזה ארנונה)

- תוסיף ביגוד עוד כ- 400 (ואנחנו כמעט לא קונים בגדים)

- תוסיף כ- 360 תשלומי קופ"ח, ביטוח חיים ובריאות

- בערך 1,000 לחודש על רהיטים/מכשירי חשמל, משחקים, שטויות מעליאקספרס, ספרים וכו'

איפה הוצאות רכב \ דלק וכו' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב לגבי הרכבים ללא דלק הוא כזה:

ביטוחים 6500(מקיף וחובה) לשניהם

טסט 3500(האגרה עצמה פלוס תשלום על הבדיקה)

טיפולים איזור ה3,500 לכל רכב לשנה.

כלומר ללא דלק הגענו להוצאה של 17 אלף ש״ח.

נחלק את זה ב12 = 1416

דלק יוצא לנו עוד 1150 שח לשני הרכבים.

הפיגו נוסעת איזור ה1700 ק״מ בחודש(צריכת דלק של 1-14)

הקיה נוסעה איזור ה600-700 ק״מ בחודש(צריכת דלק של 1-11)

לפי חישובי צריכת הדלק הגענו להוצאה של של עוד 1150 שח בחודש.

כלומר סה״כ אנחנו עומדים על 2,550.

450 שח נוספים זה שטיפת הרכב וההוצאות על התחזוקה הם לפעמים משתנות(לצורך העניין עשיתי טיימינג בטיפול שעבר וזה עוד 2,500,צמיגים ועוד דברים שנעשים פעם בכמה שנים)

לגבי הביגוד/מוצרי חשמל/עליאקספרס/ביטוחים נוספים אתם צודקים,לא הכנסתי את זה לחשבון וזה מסתכם באיזןר ה1000 שח נוספים.

לעבור דירה לאיזור אחר לא אופציה לצערי,אנחנו גרים במרחק הליכה ליד ההורים של אשתי ומכיוון שאני עובד לא מעט שעות היא חייבת אותם עם עזרה עם הילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההוצאות שלך הם הגיוניות ביחס לרמת החיים שלך היו לי הרבה שיחות עם חברים בדיוק בנושא הזה 

רוב זוגות החברים שלי עם 1-3 ילדים מתנהלים בין 16-25 אלף שח בחודש הוצאות.

רובם עובדים בענף הפיננסים\הייטק ורובם "מתלוננים" בדיוק כמוך ,השאלה היא לא רק כמה אתם 

מוציאים אלא גם ואולי בעיקר כמה אתם מכניסים.

מניסיון החישוב פשוט 

אם ההוצאות שלכם מתחת 80 אחוז מההכנסה זה "הקו הירוק"

אם ההוצאות שלכם מעל 95 אחוז מההכנסה זה "הקו האדום".

השאלה איך המצב אצלך.?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, משפחה עם 1-3 יחדים ברמת חיים סבירה מוציאה כ20k

כמובן שבהתכלבות אפשר פחות ומאידך גיסא מספיקה הפרזה קטנה ואפשר להגיע למספרים גבוהים בהרבה

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

עם 4600 שכר דירה הייתי עושה הכל כדי לקנות דירה ולשלם את זה משכנתא

הכסף הולך לשם שמיים

מאוד לא מדוייק

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד לא מבין איך מגיעים למספרים האלה. 

לי ולזוגתי אין ילדים אבל ההוצאות שלנו לחודש הם כאלה: 

שכר דירה- 3200 בחודש(באר שבע - איזור טוב, לא שכונת מצוקה) 

סופר(אוכל+ חלק מהטואליטקה) - 1400 

ארנונה, מים, גז, חשמל, אינטרנט - 650 

רכב(ללא ירידת ערך)- 1800(נוסע המון) 

שונות +יציאות - נגיד עוד 1500 בחודש(וניראה לי שאני מגזים) 

קיבלנו 8550 

אם היה ילד בכמה זה היה מגדיל את הסכום? עוד 5000 בחודש(זרקתי מספר שניראה לי הגיוני ממה שאני מכיר)? 

13500 שקל. 

ובכלל ההורים שלי (ושל חברים שלי,ואני בטוח שאצל רוב החברים פה בפורום) גידלו 2 ילדים על סביב ה-10 אלף בחודש. והיה לנו רכב, והיה מחשב, והיה אוכל ולא הרגשתי שהיה מחסור במשהו. 

אני לא בא להעביר ביקורת, כי אני לא בנעליים שלך, אבל אולי יש הרבה מהדברים שאנחנו מקבלים בתור "חובה", ולא ניתן לחיות בלי זה, זה סה"כ מותרות שהתקבעה לנו בתור חובה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...